Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire E5-576G, Panel 15.6" Full HD IPS, CPU Intel Core i5-8250U, GPU nVidia GeForce MX150, 8 GB RAM, 256 GB M.2 SSD, Windows 10, 720 $ (~583 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα...


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fourth είπε

Το παράγγειλα από την εταιρεία ALMAN τηλ: 2102409150 Δεν είναι άμεσα διαθέσιμο και θα έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη.

Κόστος συνολικό €32,20 με ταχυδρομικά και αντικαταβολή. Το ανταλλακτικό είναι γύρω στα 23€ μόνο του για κάποιον που μπορεί να αποφύγει τα ταχυδρομικά/αντικαταβολή.

Είναι ακριβά για ένα κομμάτι πλαστικό που η ACER USA το έχε 8$ αλλά τι να κάνουμε είναι αναγκαίο κακό.

https://www.ebay.com/itm/Acer-Aspire-E5-575-2-5-Hard-Drive-Caddy-New-3D-printed-PLA/162925379853?hash=item25ef1c010d:g:VPIAAOSwqz9Z2-8c

 

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άμα είχες και κανένα λινκ απο thingyverse για όσους έχουν 3d printer θα ήταν φανταστικό.

edit 

βρήκα αυτό

https://www.thingiverse.com/thing:2121128

ίσως να κάνει.

Επεξ/σία από NaGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Αχχχ Ζαχαρία αυτά τα γράφουν άμεσα! 
Ευτυχώς οι άνθρωποι της Alman δέχτηκαν την ακύρωση της παραγγελίας. Πάντως δεν περίμενα ότι για κάτι τόσο απλό θα είχα τέτοια φασαρία. Ένα πολύ μεγάλο (-) για την ACER.  Έπρεπε να το έστελναν μαζί με το laptop.
YΓ Σήμερα είχα και το πρώτο πρόβλημα. Είμαι στον 3ο κύκλο φόρτισης/εκφόρτισης της μπαταρίας και αντί για ένα απλό sleep έμεινε σε λειτουργία ο υπολογιστής (μπλε led on) με την οθόνη μαύρη. Δεν άνοιγε με τίποτα οπότε αναγκάστηκα να κάνω το σκληρό κλείσιμο με on/off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fourth είπε

Αχχχ Ζαχαρία αυτά τα γράφουν άμεσα! 
Ευτυχώς οι άνθρωποι της Alman δέχτηκαν την ακύρωση της παραγγελίας. Πάντως δεν περίμενα ότι για κάτι τόσο απλό θα είχα τέτοια φασαρία. Ένα πολύ μεγάλο (-) για την ACER.  Έπρεπε να το έστελναν μαζί με το laptop.
YΓ Σήμερα είχα και το πρώτο πρόβλημα. Είμαι στον 3ο κύκλο φόρτισης/εκφόρτισης της μπαταρίας και αντί για ένα απλό sleep έμεινε σε λειτουργία ο υπολογιστής (μπλε led on) με την οθόνη μαύρη. Δεν άνοιγε με τίποτα οπότε αναγκάστηκα να κάνω το σκληρό κλείσιμο με on/off.

Δεν είχα διαθέσιμο χρόνο να ψάξω το link, τελικά το βρήκα μέσω κάποιου φίλου που του το είχα συστήσει τον περασμένο Σεπτέμβριο...

Υ.Γ: Αυτό που περιγράφεις οφείλεται στα Windows 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Υ.Γ: Αυτό που περιγράφεις οφείλεται στα Windows 10...

Μου έκανε και ένα πάγωμα της οθόνης καθώς σερφάριζα. Πάλι έπρεπε να κάνω hard on/off  γιατί κόλλησε. Ακόμα είναι άδειος από λογισμικό. Μόνο office 2007 και lightroom. Χρησιμοποιώ και ασύρματο ποντίκι της MS.
Κανένα hint προς τα που να το ψάξω; Επίσης το on/off δημιουργεί κανένα πρόβλημα στον Μ.2 SSD;  Κανένας άλλος τρόπος να τον κλείνω πιο ήπια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fourth είπε

Μου έκανε και ένα πάγωμα της οθόνης καθώς σερφάριζα. Πάλι έπρεπε να κάνω hard on/off  γιατί κόλλησε. Ακόμα είναι άδειος από λογισμικό. Μόνο office 2007 και lightroom. Χρησιμοποιώ και ασύρματο ποντίκι της MS.
Κανένα hint προς τα που να το ψάξω; Επίσης το on/off δημιουργεί κανένα πρόβλημα στον Μ.2 SSD;  Κανένας άλλος τρόπος να τον κλείνω πιο ήπια; 

Είπαμε: Θέμα Windows 10, το κάνουν αρκετές φορές...

3 λεπτά πριν, drdedus είπε

Σε 13-14 ίντσες κάτι αντίστοιχο?

Σ' αυτά τα χρήματα ξέχνα το...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Είπαμε: Θέμα Windows 10, το κάνουν αρκετές φορές...

OK! Έλεγα μήπως είχες καμιά οδηγία. Θα το τσεκάρω και εγώ ενδελεχώς. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

 

Σ' αυτά τα χρήματα ξέχνα το...

Οπότε περιμένω για καμιά προσφορά Amd 

η σε core m (λογικά απο κίνα)  η ακόμα καλύτερα μπας και βγει τετραπυρινο core m

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Αυτός στέλνει MONO με Canada Post Xpresspost - International με κόστος στα περίπου  US $65!!!!! και δυστυχώς ενώ είναι αγορά με total request το μαλακισμένο το ebay  δεν  μ' αφήνει να κάνω cancel. Μην χάσουν την προμήθεια οι ...(μην σχολιάσω το ebay).

Ελπίζω να ακυρώσει ο πωλητής την αγορά αλλά έβαλα το επί δεκαετιών τέλειο ιστορικό μου στο ebay σε ρίσκο για ένα κωλοαξεσουάρ τον 8$. 'Ελεος!!!

Δεν το πιστεύω ότι για βάλω έναν δεύτερο σκληρό δίσκο έχω χάσει τόσο χρόνο και νεύρα και δεν ξέρω τι άλλο τι. Συγχαρητήρια Acer,  ωραία ξεκινήσαμε.

Επεξ/σία από fourth
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, drdedus είπε

Σε 13-14 ίντσες κάτι αντίστοιχο?

πας σε αρκετα πιο ακριβα

https://www.amazon.com/Acer-i5-8250U-NVIDIA-GeForce-SF314-52G-55WQ/dp/B0746P25QX/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1520068575&sr=1-2&keywords=swift+3

και αυτο που ειναι 15αρι αλλα εχει διαστασεις 14" (χωρις ssd χωρις dedicated GPU)

https://www.amazon.com/VivoBook-i5-8250U-NanoEdge-Fingerprint-F510UA-AH51/dp/B0762S8PYM/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1520068682&sr=1-1&keywords=8250u

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Gana είπε

Εδώ είστε εκτός θέματος. Υπάρχει άλλο νήμα καταλληλότερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, fourth είπε

Αυτός στέλνει MONO με Canada Post Xpresspost - International με κόστος στα περίπου  US $65!!!!! και δυστυχώς ενώ είναι αγορά με total request το μαλακισμένο το ebay  δεν  μ' αφήνει να κάνω cancel. Μην χάσουν την προμήθεια οι ...(μην σχολιάσω το ebay).

Ελπίζω να ακυρώσει ο πωλητής την αγορά αλλά έβαλα το επί δεκαετιών τέλειο ιστορικό μου στο ebay σε ρίσκο για ένα κωλοαξεσουάρ τον 8$. 'Ελεος!!!

Δεν το πιστεύω ότι για βάλω έναν δεύτερο σκληρό δίσκο έχω χάσει τόσο χρόνο και νεύρα και δεν ξέρω τι άλλο τι. Συγχαρητήρια Acer,  ωραία ξεκινήσαμε.

Ιταλία και φαντάζομαι και στις υπόλοιπες ΕΕ χώρες στέλνει -ή τουλάχιστον έστελνε πριν λίγο καιρό- με τα φθηνά Canada Post Lettermail & Canada Post USA Letter-post, το Canada Xpresspost International πως προέκυψε? Ετσι χωρίς να συνεννοηθείτε?

Screenshot - 3_3_2018 , 12_15_35 μμ.jpg

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προέκυψε από τον πιο επίσημο τρόπο όταν ζήτησα "total request"  γιατί δεν έβγαζε τα ταχυδρομικά για Ελλάδα. Είχαμε και επικοινωνία και αυτή ήταν η απάντηση του.
 

Αναφορά σε κείμενο

I no longer ship this item without a tracking number internationally. There is no option to purchase this item internationally. I used to ship it with air mail shipping which takes about 4-6 weeks, cost $15, and not 1 person has had the patience to wait the time required to get it so I ended up losing the items and money each time. it will only be sent internationally with tracking and this is the cheapest rate.

Φυσικά του έκανα αίτημα να ακυρώσει την συναλλαγή, δεν νομίζω να μην το κάνει. Πάντως πιο πολλά μπινελίκια από την acer θέλει το ebay. Πρώτη φορά μου τυχαίνει αγορά που δεν μπορείς να ακυρώσεις ή μεταβάλλεις το shopping cart πριν την τελική πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, fourth είπε

Προέκυψε από τον πιο επίσημο τρόπο όταν ζήτησα "total request"  γιατί δεν έβγαζε τα ταχυδρομικά για Ελλάδα. Είχαμε και επικοινωνία και αυτή ήταν η απάντηση του.
 

Φυσικά του έκανα αίτημα να ακυρώσει την συναλλαγή, δεν νομίζω να μην το κάνει. Πάντως πιο πολλά μπινελίκια από την acer θέλει το ebay. Πρώτη φορά μου τυχαίνει αγορά που δεν μπορείς να ακυρώσεις ή μεταβάλλεις το shopping cart πριν την τελική πληρωμή.

Aρα δεν στέλνει πλέον Eλλάδα με το φθηνό ταχυδρομείο, προφανώς κάποιοι παρελάμβαναν και μετά ζητούσαν refund για μη παραλαβή, κλασσικό, σε λίγο δεν θα μας στέλνει κανένας!!

Τι δεν στο ακυρώνει το ebay, δεν πληρώνεις και τέλος, δεν έχεις κυρώσεις!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...