Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire E5-576G, Panel 15.6" Full HD IPS, CPU Intel Core i5-8250U, GPU nVidia GeForce MX150, 8 GB RAM, 256 GB M.2 SSD, Windows 10, 720 $ (~583 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα...


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Seldon68 είπε

Φυσικά έχεις κυρώσεις στο ebay ,non paying λέγεται ή κάπως έτσι.

Δεν σου παίρνουν το σκαλπ αλλά σου χαλάει το ρειτινγκ ,αυτό έλεγε και το παιδί πριν.

Θα σε υποχρεώσει να πληρώσεις 60 $ μεταφορικά για κάτι που αξίζει 5?

Δεν σου χαλάει τίποτα, και γώ έχω ακυρώσει συναλλαγή μη πληρώνοντας, ούτε αρνητική μπορεί να σου βάλει πλέον ο πωλητής ενώ εσύ μπορείς να του βάλεις όπως και έκανα γιατί με δούλευε και μετά παρακάλαγε να την διορθώσω όπως επίσης έκανα ...

Μην λέμε ότι θέλουμε...

 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, μην βγούμε εκτός θέματος. Δεν νομίζω να γίνει τίποτα γιατί πιστεύω ο πωλητής θα την ακυρώσει την συναλλαγή άμα δει το μήνυμα μου. Τώρα να δούμε που θα βρεθεί φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Seldon68 είπε

Φυσικά έχεις κυρώσεις στο ebay ,non paying λέγεται ή κάπως έτσι.

Δεν σου παίρνουν το σκαλπ αλλά σου χαλάει το ρειτινγκ ,αυτό έλεγε και το παιδί πριν.

Ο Ζαχαρής έχει δίκιο. Όταν η αγορά γίνει με Buy it now δεν τρέχει τίποτα μέχρι να το πληρώσεις. Πρόβλημα υπάρχει στα Auctions..

Επεξ/σία από dimigar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, PraetorianGR είπε

Ναι αλλά δεν είναι κρίμα σε καινούριο υπολογιστή να του πετάξεις εκτός το optical drive όταν έχει ειδικό χώρο κενό για HDD;
https://www.youtube.com/watch?v=YmBNUHkxOiA

16 λεπτά πριν, dimigar είπε

Ο Ζαχαρής έχει δίκιο. Όταν η αγορά γίνει με Buy it now δεν τρέχει τίποτα μέχρι να το πληρώσεις. Πρόβλημα υπάρχει στα Auctions..

Το ότι δεν πρόκειται να πληρωθεί αυτό είναι το μόνο σίγουρο.  Στα τόσα χρόνια θα είναι το πρώτο μου "παράπτωμα" οπότε δεν νομίζω να επηρεάσει το όριο αγορών. Τεσπά, με το ebay το θέμα δεν πρόκειται να επεκταθεί.
 

Αναφορά σε κείμενο
What happens if you commit to buy something on eBay but don t pay?
If the buyer still doesn't pay or reach some other agreement with the seller, eBay may record the unpaid item on the buyer's account. ... Even if you don't have excessive unpaid items, we may limit your buying until you've established a good buying history or paid for the items you've committed to.

 

Επεξ/σία από fourth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, PraetorianGR είπε

:DΚαμία σχέση! Ξέρεις τι είναι αυτό που παραθέττεις και τι ψάχνουμε?:D

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dimigar είπε

... Όταν η αγορά γίνει με Buy it now δεν τρέχει τίποτα μέχρι να το πληρώσεις. Πρόβλημα υπάρχει στα Auctions..

Ούτε στα auctions εφόσον ο πωλητής αναφέρει ότι η αποστολή θα γίνει κατόπιν συνεννόησης για τον τρόπο αποστολής και τα μεταφορικά!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fourth είπε

Ναι αλλά δεν είναι κρίμα να σε καινούριο υπολογιστή να του πετάξεις εκτός το optical drive όταν έχει ειδικό χώρο κενό για HDD;
https://www.youtube.com/watch?v=YmBNUHkxOiA

Εγώ θα έβαζα βαμβάκι κάτω από τον δίσκο και στα πλαϊνά του κι έτσι θα ήταν σταθερός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βρεθεί η λύση. Θα περιμένω καμιά εβδομάδα να βεβαιωθώ ότι σίγουρα ακυρώθηκε η παραγγελία στην ALMAN και δεν έχω καμιά έκπληξη και από εκεί και μετά βλέποντας και κάνοντας. ΥΠΑΡΧΕΙ πάντα και η απλή επιλογή να έχω τον παλιό 2.5' HDD συνδεδεμένο με USB.

Τα σημαντικά θετικά: Έχουν αρχίσει τα windows να "κάθονται καλά" και το laptop είναι πολύ καλύτερο απ΄ότι περίμενα. Γρήγορο, με δυνατή οθόνη και καλό design.

Τελικά μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι ο πωλητής έκανε cancel την παραγγελία. Οπότε πάει κι αυτό.

 

Επεξ/σία από fourth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό δεν ταιριάζει; https://www.ebay.com/itm/Acer-Aspire-F5-571-N15Q1-HDD-Hard-Disk-Drive-Caddy-Enclosure-Holder/132503913339?hash=item1ed9d9437b:g:pxAAAOSwXsFagwsd με 10 ευρώ περίπου.

.....και άλλα. Δεν μπορεί κάποιο από αυτά θα ταιριάζει.https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=42.gden7.sv1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xacer+hdd+holder.TRS0&_nkw=acer+hdd+holder&_sacat=0

Επεξ/σία από black66.gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Αυτό στο πρώτο link φαίνεται να ταιριάζει, στο άλλο link που έχει πολλά, αυτά που φαίνονται όμοια είναι περίπου στα 45€. Από Ελλάδα κοστίζει 32€.

2 ώρες πριν, buuren είπε

@fourth  κανε μας ενα μινι review :rolleyes:

Μην το σκέφτεσαι είναι πολύ καλό.

Θετικά.
1) Εξωτερική εμφάνιση, δεν δείχνει με τίποτα φτηνό. Με φωτισμένο δε το πληκτρολόγιο δείχνει για υψηλότερης κατηγορίας. Είναι λεπτό και με πολύ καλό φινίρισμα. Θα ήταν κορυφαίο άμα είχε πιο μικρό bezel ή και καθόλου αλλά εκεί ξεφεύγουμε.

2) Οθόνη, απλά άριστη. Χρώματα, γωνίες θέασης, ματ, τα πάντα. 10/10.

3) Firmware και Windows updates προχώρησαν νεράκι. Το boot time είναι τόσο γρήγορο που χαίρεσαι να κάνεις reboot.

4) Δείχνει γρήγορο αλλά ακόμα δεν έχω τρέξει κάτι πολύ βαρύ. Μόλις λύσω το θέμα με τον σκληρό, θα τον βάλω να κάνει video rendering και θα σου πω. Video games δεν έχω, δεν παίζω. Έχω σταματήσει στις πρώτες εκδόσεις του counter strike.

5) Πληκτρολόγιο καλό, αλλά λίγο μικρά τα πλήκτρα. Πατάω συχνά το NumLock αντί για backspace. Φυσικά φωτιζόμενο που δείχνει cool.

6)Αθόρυβος.

7) Μπαταρία 57,320 mWh  , κρατάει αιώνες με απλό σερφάρισμα. 3 κύκλους πήγα να κάνω φόρτισης/εκφόρτισης και βαρέθηκα την ζωή μου.

8) Touchpad τόσο καλό που ακόμα και εγώ που χρησιμοποιώ ποντίκι και για το κινητό σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ.

Αρνητικά
1) Ακριβή τιμή ενός αξεσουάρ που χρειάζεται για την προσαρμογή ενός δεύτερου δίσκου.

2) 'Έφαγε δύο κολλήματα, ένα από standby και ένα έτσι ξεκάρφωτα που δεν ξέρω τα ακριβή αίτια. Με Windows 10 και με τόσες αναβαθμίσεις που του έκανα δεν τα βρίσκω αξιόλογα για να τα λάβει κάποιος υπόψιν του.


 

Επεξ/σία από fourth
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fourth είπε

Αυτό στο πρώτο link φαίνεται να ταιριάζει, στο άλλο link που έχει πολλά, αυτά που φαίνονται όμοια είναι περίπου στα 45€. Από Ελλάδα κοστίζει 32€.

 

Δεν λέω μόνο για τα πλαστικά αλλά και τα μεταλλικά. Έτσι και αλλιώς όλοι οι δίσκοι ssd και hdd 2.5" το ίδιο ακριβώς μέγεθος έχουν, οπότε μπορεί τα caddys να ταιριάζουν παντού. Π.χ. https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-Acer-HDD-Bracket-Hard-disc-frame-Holder-Caddy-Aspire-5320-5710/253440036429?epid=1563160665&hash=item3b02340e4d:g:4tQAAOxyXHpSTW1a

Edit: Και εδώ https://www.ebay.com/itm/Acer-Aspire-V3-574-HDD-Hard-Drive-Caddy/192434910109?hash=item2cce03b39d:g:RBIAAOSwWMhaZfuZ ..........και από Ελλάδα για ρώτησε εδώ http://laptops4all.gr/category/spare/hdd-tray/.

 

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...