Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire E5-576G, Panel 15.6" Full HD IPS, CPU Intel Core i5-8250U, GPU nVidia GeForce MX150, 8 GB RAM, 256 GB M.2 SSD, Windows 10, 720 $ (~583 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα...


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Ρώτησα και τον πωλητή (δεν γνώριζε) αλλά και την ΑCER USA με chat και μου είπαν ότι αυτό στο παρακάτω link δεν κάνει.

https://www.ebay.com/itm/Acer-Aspire-F5-571-N15Q1-HDD-Hard-Disk-Drive-Caddy-Enclosure-Holder/132503913339?hash=item1ed9d9437b:g:pxAAAOSwXsFagwsd

Τώρα σχετικά με τα μεταλλικά, μπορεί οι δίσκοι να έχουν τις ίδιες διαστάσεις αλλά τα bay να είναι διαφορετικά. Πχ ο Acer φαίνεται να έχει πλατύτερο bay σε σχέση με το HP που έχω.
Τι να κάνουμε, μάλλον θα κατεβάσω τα μούτρα μου και θα επικοινωνήσω πάλι με την ελληνική εταιρεία στην οποία ακύρωσα την παραγγελία.

Επεξ/σία από fourth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά με την εγγύηση τι παίζει; Απο ότι διάβασα στο λινκ του αμαζον έχει 1 χρόνο εγγύηση για ΗΠΑ, Καναδά και Λατινική Αμερική και 1 χρόνο διεθνή εγγύηση ταξιδιωτών (itw).  Σε σχόλια σε forum της Acer αναφερουν ότι δεν μας καλύπτει για Ελλάδα εφόσον είμαστε μόνιμοι κάτοικοι. Μήπως έχει ρωτήσει κανείς την ελληνική εταιρεία που αναλαμβάνει το σέρβις της Acer;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

fourth, αφού δεν έχεις πρόβλημα να δοκιμάσεις κάποιο 3d printed γιατί δεν κάνεις μια δοκιμή να τυπώσεις αυτό στο λινκ που έβαλα 2 σελίδες πίσω.

θα το έχεις γρήγορα και με πολύ μικρό κόστος.

αν είσαι Αθήνα πήγαινε στο τοπικ των 3d εκτυπωτών και ρώτα ποιος μπορεί να στο τυπώσει. σίγουρα θα βρεις κάποιον.

 

Επεξ/σία από NaGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NaGR είπε

fourth, αφού δεν έχεις πρόβλημα να δοκιμάσεις κάποιο 3d printed γιατί δεν κάνεις μια δοκιμή να τυπώσεις αυτό στο λινκ που έβαλα 2 σελίδες πίσω.

θα το έχεις γρήγορα και με πολύ μικρό κόστος.

αν είσαι Αθήνα πήγαινε στο τοπικ των 3d εκτυπωτών και ρώτα ποιος μπορεί να στο τυπώσει. σίγουρα θα βρεις κάποιον.

Τελικά είπα να το ρισκάρω, κόντρα στις υποδείξεις που είχα στο chat με τον εκπρόσωπο της Acer USA και πήγα για αυτό στο ebay που μου βρήκε ο black66.gr.  Χαλαρώνω τώρα για λίγο, για να απολαύσω το λαπτοπάκι.
Ευχαριστώ για την ιδέα για 3D printing. Ελπίζω κάποιος που θα πάρει το ίδιο λαπτοπ να καταφέρει να πειραματιστεί.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fourth είπε

Τελικά είπα να το ρισκάρω, κόντρα στις υποδείξεις που είχα στο chat με τον εκπρόσωπο της Acer USA και πήγα για αυτό στο ebay που μου βρήκε ο black66.gr.  Χαλαρώνω τώρα για λίγο, για να απολαύσω το λαπτοπάκι.
Ευχαριστώ για την ιδέα για 3D printing. Ελπίζω κάποιος που θα πάρει το ίδιο λαπτοπ να καταφέρει να πειραματιστεί.
 

Mα και αυτό του Καναδού από  3D Printing είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Mα και αυτό του Καναδού από  3D Printing είναι!

Εγώ πήγα για το αυθεντικό acer που δείχνει παραπλήσιο με αυτό που προτείνεται για τον Ε5-576G-5762.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, fourth είπε

Εγώ πήγα για το αυθεντικό acer που δείχνει παραπλήσιο με αυτό που προτείνεται για τον Ε5-576G-5762.

Δεν υπάρχει τέτοιο αυθεντικό Acer, τρίτων κατασκευαστών είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκατσε πάνω που ψάχνω λαπτοπ αλλά με φοβίζει η εγγύηση. είναι πειρασμός όντως το ατιμο. δοκίμασε  κανείς κανένα παιχνιδι να πείτε εντυπώσεις? για μάνατζερ με νοιάζει πιο πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/laptop-acer-aspire-5-a515-51g-58ey-156-fhd-intel-core-i5-8250-8gb-1tb-nvidia-gf-mx150-2gb-linux-p-PER.903848

καλησπερα εχει διαφορα σε θεμα οθονης το laptop που προτεινετε με το παραπανω του eshop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το ρίσκο. Δεν ξέρω άμα έχει εγγύηση στην Ελλάδα αλλά έκανα 2 μέρες για να βρω κάποιον από την αντιπροσωπεία για να ρωτήσω για ένα ανταλλακτικό, οπότε δεν θέλω να σκεφτώ την περίπτωση βλάβης.
Πάρτε τους τηλέφωνο και ρωτήστε τους άμα ανησυχείτε πολύ, να κάνετε και ένα crash test της ΤΥ της ACER.:D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...