Προς το περιεχόμενο

Στον πλήρη έλεγχο των ιδρυτών του περνάει το Skroutz.gr


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 minutes ago, theavenger2 said:

Προφανώς βρίσκεσαι σε κάποια σύγχυση αλλιώς δεν μπορώ να κατανοήσω πως συνδέεις την εταιρεία Dionic ελληνική εταιρία εισηγμένη στο ΧΑΑ, που ήταν μέτοχος της Skroutz με την εταιρεία Dixons (Πολυεθνική αγγλικών συμφερόντων) που είναι η εταιρία kotsovolos? Ότι να ναι πραγματικά....

Επειδή το είχε στείλει προς απάντηση σε μένα... μετά από λίγα posts παραδέχτηκε το λάθος του και όλα καλά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/2/2018 στις 7:53 ΜΜ, mezger είπε

Έχει στο thread μια συνέντευξη των ιδρυτών, με αυτά τα ωραία μέσα από το ρομαντικό 2005 :D

Δεν θέλω να τους κατηγορήσω σε καμιά περίπτωση, απλά έχει ενδιαφέρον πως έβλεπαν τα πράγματα τότε και που κατέληξαν όταν μπήκε στην εξίσωση το monetization που λεν.

Αυτό που λέει ότι το skroutz δεν θα έχει διασύνδεση με τα καταστήματα που το βρήκες μπορείς να βάλεις το link 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 07/02/2018 στις 10:54 ΜΜ, what_if είπε

δλδ τωρα πρεπει να εξηγησω οτι οι αλυσιδες εχουν καταστηματα απλωμενα στην ελλαδα οποτε βολευουν οσους δεν ζουν στην αθηνα

η οτι τις περισσοτερες φορες οι μεγαλυτερες εκπτωσεις γινονται παλι απο αλυσιδες που ειτε ξεστοκαρουν αποθεματα που δεν τους εχουν φυγει ειτε πετυχαινουν καλυτερες τιμες λογω ογκου παραγγελιων απο τους κεντρικους εισαγωγεις

?

9 χρονια δουλευα σε μια απο τις μεγαλυτερες αλυσιδες ηλεκτρονικων κ διασκεδασης και δεν ειδα ποτε αυτες τις μεγαλυτερες εκπτωσεις που αναφερεις. Με 100% σιγουρια μπορω να πω πως οι μεγαλες εκπτωσεις σπανια ξεπερνουν τις κανονικες τιμες των «μικρων» καταστηματων και ΠΑΝΤΑ συμβαδιζουν με τις τιμες του ανταγωνισμου.Οταν δλδ το ΠΛΑΙΣΙΟ εχει μια εκπτωση θα την εχουν και οι αλλοι.Επισης πολλες προσφορες γινονται με αυξηση τιμης την μια μερα και μειωση στο «κανονικο» την επομενη. 

Απο το σκρουτζ φυγαν οι μεγαλοι γιατι οι πελατες μας πρηζανε οτι εκει ειδαν καλυτερες τιμες και εμεις δεν ειχαμε τι να αντιπροτεινουμε.

Σκεψου επισης και τις επιδοτησεις στα προγραμματα κινητης οπου πληρωνεις ενα καπελο τεραστιο στο προγραμμα μονο κ μονο για να σου κανουν εκπτωση στο κινητο (επιδότηση).Το κινητο δε μπορεις πολλες φορες ν το βρεις φθηνοτερα σε σκρουτζομαγα χωρις ν κανεις προγραμμα κινητης κια να δεσμευεσαι.

Επεξ/σία από mirrage
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, boredmind είπε

Αυτό που λέει ότι το skroutz δεν θα έχει διασύνδεση με τα καταστήματα που το βρήκες μπορείς να βάλεις το link 

Εδώ είσαι

 

 

Η original πηγή υπάρχει πλέον στο wayback machine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε να δείτε η άποψη μου είναι καθαρά ότι καλό το skroutz αλλά δουλεύει σαν καρτέλ μπορεί όχι ναρκωτικά ή  όπλα αλλά είναι το ίδιο σε τρόπο διαχείρισης από εκεί και πέρα σίγουρα βοηθάει αλλά θα μπορούσε να έχει καλύτερη πολιτική για να μπαίνουν και αλλά μαγαζιά και όχι τίποτα μπορεί να είναι κάποιο μικρό της γειτονιάς που έχει την καλύτερη τιμή αλλά επειδή δεν έχει ούτε Sep optimizes δεν μπορείς να το βρίσκεις εύκολα ούτε από google. Από Φόρουμ δύσκολα να βρεις έτσι μαγαζιά πλέον κάνεις δεν ψάχνετε τόσο οπότε πας στην μέση λύση που είναι η αγοράζεις από skroutz η από Ευρώπη με λίγο καλύτερη τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iTechBlogGr είπε

Κοιτάξτε να δείτε η άποψη μου είναι καθαρά ότι καλό το skroutz αλλά δουλεύει σαν καρτέλ μπορεί όχι ναρκωτικά ή  όπλα αλλά είναι το ίδιο σε τρόπο διαχείρισης από εκεί και πέρα σίγουρα βοηθάει αλλά θα μπορούσε να έχει καλύτερη πολιτική για να μπαίνουν και αλλά μαγαζιά και όχι τίποτα μπορεί να είναι κάποιο μικρό της γειτονιάς που έχει την καλύτερη τιμή αλλά επειδή δεν έχει ούτε Sep optimizes δεν μπορείς να το βρίσκεις εύκολα ούτε από google. Από Φόρουμ δύσκολα να βρεις έτσι μαγαζιά πλέον κάνεις δεν ψάχνετε τόσο οπότε πας στην μέση λύση που είναι η αγοράζεις από skroutz η από Ευρώπη με λίγο καλύτερη τιμή 

Τα μικρά μαγαζιά αν δεν είναι στο σκρουτζ είναι σα να μην υπάρχουν. Αυτό εκμεταλλεύεται το σκρουτζ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/14/2018 στις 12:28 ΠΜ, mirrage είπε

9 χρονια δουλευα σε μια απο τις μεγαλυτερες αλυσιδες ηλεκτρονικων κ διασκεδασης και δεν ειδα ποτε αυτες τις μεγαλυτερες εκπτωσεις που αναφερεις. Με 100% σιγουρια μπορω να πω πως οι μεγαλες εκπτωσεις σπανια ξεπερνουν τις κανονικες τιμες των «μικρων» καταστηματων και ΠΑΝΤΑ συμβαδιζουν με τις τιμες του ανταγωνισμου.Οταν δλδ το ΠΛΑΙΣΙΟ εχει μια εκπτωση θα την εχουν και οι αλλοι.Επισης πολλες προσφορες γινονται με αυξηση τιμης την μια μερα και μειωση στο «κανονικο» την επομενη. 

Απο το σκρουτζ φυγαν οι μεγαλοι γιατι οι πελατες μας πρηζανε οτι εκει ειδαν καλυτερες τιμες και εμεις δεν ειχαμε τι να αντιπροτεινουμε.

Σκεψου επισης και τις επιδοτησεις στα προγραμματα κινητης οπου πληρωνεις ενα καπελο τεραστιο στο προγραμμα μονο κ μονο για να σου κανουν εκπτωση στο κινητο (επιδότηση).Το κινητο δε μπορεις πολλες φορες ν το βρεις φθηνοτερα σε σκρουτζομαγα χωρις ν κανεις προγραμμα κινητης κια να δεσμευεσαι.

εγω δεν εγραψα οτι οι αλυσιδες ειναι αγιες παρθενες ,εγραψα αντικειμενικα οτι πραγματικα μεγαλες προσφορες κ εκπτωσεις τις περισσοτερες φορες βγαινουν απο αλυσιδες ,σποραδικα η κ ευκαιριακα ναι αλλα ετσι ειναι ,αν δεν με πιστευεις τσεκαρε το forum των προσφορων οπου κατα βαση ο κοσμος ειναι ενημερωμενος κ ψαγμενος 

περα απο ολα αυτα

το skroutz δεν ειναι ουτε δαιμονας ουτε αγγελος ,ειναι απλα ενα εργαλειο οπως εργαλειο ειναι κ το bestprice το idealo,το shopify ,το pricegrabber ,το kimovil κλπ κλπ ,υπαρχουν γιατι ικανοποιουν μια αναγκη κ τπτ αλλο κ αν δεν υπηρχαν αυτα θα υπηρχαν αλλα στην θεση τους στην ιδια λογικη

στην τελικη οποιο μαγαζι δεν γουσταρει βγαινει κ βρισκει εναλλακτικους τροπους να προβληθει κ να γινει γνωστο

ετσι δουλευει ο καπιταλισμος ,δεν γινεται να μας αρεσει οποτε μας βολευει ναι; αν δεν μας αρεσει μαζι σου αλλα θα ηθελα να ακουσω βιωσιμες κ ρεαλιστικα εφαρμοσιμες προτασεις ,διαφορετικα η ολη κριτικη ειναι γκρινια γιατι τα παιρνουν οι αλλοι κ οχι εμεις που ειμαστε κ ωραιοι ξργω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτάνει που μας χαλάνε την μπιζνα με την σύγκριση τιμών και πετάγεται ο καθένας στο «αππλε αγγελίες» στο ΦΒ και λέει «Σκρουτζ πουλάει τόσο, κόψε κάτι» να το κλείσουνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μπαίνω σ'ενα hondos τους λέω θέλω το τάδε άρωμα 84 ευρώ μου κάνει με 10% μείωση τα 50ml.Κοπέλα μου τις λέω το βρήκα 60 ευρώ στο skroutz με τα μεταφορικά.Μου απαντάει.Αυτοί πουλάνε μαιμούδες στο skroutz μας έχει παραπονεθεί πολύς κόσμος.Δεν απάντησα τίποτα επιστροφή στο σπίτι και παραγγελία online(απο ελληνικό κατάστημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimmys26 είπε

Χθες μπαίνω σ'ενα hondos τους λέω θέλω το τάδε άρωμα 84 ευρώ μου κάνει με 10% μείωση τα 50ml.Κοπέλα μου τις λέω το βρήκα 60 ευρώ στο skroutz με τα μεταφορικά.Μου απαντάει.Αυτοί πουλάνε μαιμούδες στο skroutz μας έχει παραπονεθεί πολύς κόσμος.Δεν απάντησα τίποτα επιστροφή στο σπίτι και παραγγελία online(απο ελληνικό κατάστημα).

Εννοείται μακριά από τους απατεώνες που λένε και ψέμματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jimmys26 είπε

Χθες μπαίνω σ'ενα hondos τους λέω θέλω το τάδε άρωμα 84 ευρώ μου κάνει με 10% μείωση τα 50ml.Κοπέλα μου τις λέω το βρήκα 60 ευρώ στο skroutz με τα μεταφορικά.Μου απαντάει.Αυτοί πουλάνε μαιμούδες στο skroutz μας έχει παραπονεθεί πολύς κόσμος.Δεν απάντησα τίποτα επιστροφή στο σπίτι και παραγγελία online(απο ελληνικό κατάστημα).

Εγώ ούτε με αυτό συμφωνώ. Πάρτο απευθείας από το σκρουτζ αν είναι. Δεν μπορεί να συγκριθεί το hondos με κεντρικά καταστήματα, δεκάδες υπαλλήλους, διαφημίσεις κλπ με ένα σκρουτχομάγαζο με 1-2 υπαλλήλους. 

Πας βλέπεις, αν το θεωρείς ακριβό και δεν το θέλεις άμεσα δεν το παίρνεις. Αλλά αυτό το στο σκρουτζ το βρίσκω τόσο κάπως είναι :)

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, zio10 said:

Εγώ ούτε με αυτό συμφωνώ. Πάρτο απευθείας από το σκρουτζ αν είναι. Δεν μπορεί να συγκριθεί το hondos με κεντρικά καταστήματα, δεκάδες υπαλλήλους, διαφημίσεις κλπ με ένα σκρουτχομάγαζο με 1-2 υπαλλήλους. 

Πας βλέπεις, αν το θεωρείς ακριβό και δεν το θέλεις σε άμεσα δεν το παίρνεις. Αλλά αυτό το στο σκρουτζ το βρίσκω τόσο κάπως είναι :)

Πράγματι τι φταίει η πωλήτρια αν η τιμή είναι πιο ακριβή; Λάθος της που απάντησε έτσι ... αλλά είναι κάπως αγένεια να μιλάς σε μια απλή πωλήτρια έτσι. Άλλωστε δεν μπορεί να σου κάνει και καλύτερη τιμή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, what_if είπε

εγω δεν εγραψα οτι οι αλυσιδες ειναι αγιες παρθενες ,εγραψα αντικειμενικα οτι πραγματικα μεγαλες προσφορες κ εκπτωσεις τις περισσοτερες φορες βγαινουν απο αλυσιδες ,σποραδικα η κ ευκαιριακα ναι αλλα ετσι ειναι ,αν δεν με πιστευεις τσεκαρε το forum των προσφορων οπου κατα βαση ο κοσμος ειναι ενημερωμενος κ ψαγμενος 

περα απο ολα αυτα

το skroutz δεν ειναι ουτε δαιμονας ουτε αγγελος ,ειναι απλα ενα εργαλειο οπως εργαλειο ειναι κ το bestprice το idealo,το shopify ,το pricegrabber ,το kimovil κλπ κλπ ,υπαρχουν γιατι ικανοποιουν μια αναγκη κ τπτ αλλο κ αν δεν υπηρχαν αυτα θα υπηρχαν αλλα στην θεση τους στην ιδια λογικη

στην τελικη οποιο μαγαζι δεν γουσταρει βγαινει κ βρισκει εναλλακτικους τροπους να προβληθει κ να γινει γνωστο

ετσι δουλευει ο καπιταλισμος ,δεν γινεται να μας αρεσει οποτε μας βολευει ναι; αν δεν μας αρεσει μαζι σου αλλα θα ηθελα να ακουσω βιωσιμες κ ρεαλιστικα εφαρμοσιμες προτασεις ,διαφορετικα η ολη κριτικη ειναι γκρινια γιατι τα παιρνουν οι αλλοι κ οχι εμεις που ειμαστε κ ωραιοι ξργω

Μωρέ έτσι δουλεύει και μαγκιά των μικρών που χτυπάνε έτσι άγρια τις τιμές.

Εγώ αυτό με το οποίο σκαλώνω χρόνια τώρα είναι οτι παραμυθιάζουν τον κόσμο με τις
"φοβερές" τιμές και τελικά 95% (τουλάχιστον) των προϊόντων είναι ακριβότερα από τα
μικρά μαγαζιά. 

Τα μικρά λοιπόν είδαν οτι το εργαλείο που λες δουλεύει και το τρέχουν σφαίρα.

Οι "μεγάλοι" βλέπουν οτι αυτό που μετρά τελικά είναι η ΤΙΜΗ και επιμένουν να παραμυθιάζουν 
τον κόσμο οτι έχουν τις καλύτερες με διάφορους τρόπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Εγώ ούτε με αυτό συμφωνώ. Πάρτο απευθείας από το σκρουτζ αν είναι. Δεν μπορεί να συγκριθεί το hondos με κεντρικά καταστήματα, δεκάδες υπαλλήλους, διαφημίσεις κλπ με ένα σκρουτχομάγαζο με 1-2 υπαλλήλους. 

Πας βλέπεις, αν το θεωρείς ακριβό και δεν το θέλεις σε άμεσα δεν το παίρνεις. Αλλά αυτό το στο σκρουτζ το βρίσκω τόσο κάπως είναι :)

Έχει συμβεί παλιότερα να ψωνίσω φτηνότερα απο το συγκεκριμένο μαγαζί.Και αυτό super market θεωρείτε πχ σε σύγκριση με τα τοπικά καταστήματα με αρώματα.Αλλά 94 ευρώ χωρίς έκπτωση πρώτον μιλάμε για 34 ευρώ διαφορά.Δεύτερον.Δεν μπορείς αδερφέ να βάζεις τους υπαλλήλους να λένε για μαιμούδες.Πες την αλήθεια οι αγορές online έχουν μεγαλύτερη ευελιξία στις τιμές ας πουμε.Φαίνεσαι πιο αξιόπιστος στον πελάτη.Με το να θάβεις τα μαγαζιά το κάνεις χειρότερο.Ούτε εγώ τους είπα απατεώνες ολκής μια διαπίστωση έκανα και έφυγα.Δε γίνεται να βλέπουμε τέτοιες διαφορές και να κάνουμε μεταβολή να φεύγουμε.Γνώμη μου πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι έπρεπε να πει, σε άλλη φάση μπορεί να σου έλεγε ότι έχουν λιγότερα έξοδα ή κάποια άλλη δικαιολογία. 

Όπως το βλέπει κανείς, εγώ δεν το βλέπω σωστό και δεν το κάνω. Προτιμώ να φύγω. 

Μόνο μια φορά το έχω κάνει σε μαγαζί που είναι στο σκρουτζ και μου είπε μόνος του για ένα προϊόν ότι μπορεί να μου το δώσει σε τιμή σκρουτζ. Του είπα για ένα άλλο που ήθελα αν μπορεί να μου το δώσει κοντά στην χαμηλότερη τιμή για να το πάρω επιτόπου, όπως και έγινε. 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...