Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια στο Xbox One


iznotak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτάσεις για παιχνίδια στο Xbox One αν δεν ξέρεις αγγλικά

Ο γαμπρός μου πήρε Xbox one με Fallout 4 αλλά δυσκολεύεται γιατί δεν γνωρίζει αγγλικά.

Ποια άλλα παιχνίδια προτείνετε;

Είδα στις προφορές ότι έχει το forza 6 σε χαμηλή προσφορά και φαίνεται καλό.

Επίσης πώς μπορεί να παίζει παλιά παιχνίδια (bubble bubble, tetris, street fighter II etc); Πρέπει να αγοράσει κάποιο pack ή μπορεί να κάνει το Xbox να δουλεύει σαν emulator κάπως;

Επίσης σχετικά και χρήσιμα threads:

Quote

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν γινεται να δουλεψει ως emulator παρα μονο για ορισμενα παιχνιδια του xbox360 μπορει να παιξει καποιο shooter που δεν απαιτει γνωσεις αγγλικων η καποιο αθλητικο παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρε λάθος ΧΒΟΧ για emulators, το 1ο είναι αυτό που κάνει παπάδες σε emulators.... ούτε το 360 δεν το φτάνει και ας έχει σπάσει πλήρως για homebrew. Το μόνο που είναι κοντά στο κλασσικό ΧΒΟΧ είναι το wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρε λάθος ΧΒΟΧ για emulators, το 1ο είναι αυτό που κάνει παπάδες σε emulators.... ούτε το 360 δεν το φτάνει και ας έχει σπάσει πλήρως για homebrew. Το μόνο που είναι κοντά στο κλασσικό ΧΒΟΧ είναι το wii.

 

Γιατί είναι καλύτερο το OG XBOX; Λόγω x86 CPU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γαμπρός μου πήρε Xbox one με Fallout 4 αλλά δυσκολεύεται γιατί δεν γνωρίζει αγγλικά.

Ποια άλλα παιχνίδια προτείνετε;

Είδα στις προφορές ότι έχει το forza 6 σε χαμηλή προσφορά και φαίνεται καλό.

 

Επίσης πώς μπορεί να παίζει παλιά παιχνίδια (bubble bubble, tetris, street fighter II etc); Πρέπει να αγοράσει κάποιο pack ή μπορεί να κάνει το xbox να δουλεύει σαν emulator κάπως;

 

Μπορεί να παίξει ΜΟΝΟ στο xbox one το Rare Replay, πρόκειται για συλλογή-διαμάντι που αποτελείται από 30 παιχνίδια. 

 

http://www.metacritic.com/game/xbox-one/rare-replay

 

Και αυτομάτως θα έχει στη κονσόλα του περισσότερα n64 games απ ότι έχει το wii u. 

 

http://national.suntimes.com/national-entertainment/7/72/1624056/xbox-one-wii-u-n64-games

 

Καθόλου άσχημα νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Xbox One - Προτάσεις για παιχνίδι

Μετά από μια δεκαετία και, έχω στην κατοχή την παραπάνω παιχνιδομηχανή.

Καταλαβαινετε πως πελαγωνω στην επιλογή παιχνιδιών, μιας και το τελευταίο που έπαιξα ήταν το Age of Mythology.

Ποια παιχνίδια θα μου προτείνατε;

Άκουσα πως είναι καλά τα PES 2018, Call of duty ww2, Halo 5

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δες και την υπηρεσια xbox game pass

εχει αρκετους τιτλους που προαναφερθηκαν με 10 ευρω το μηνα

επισης τσεκαρε και το rime ειναι νεος τιτλος λιγο ιδιαιτερος αλλα πολυ καλο παιχνιδι

Επεξ/σία από postfire
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια φίλε! Και τα δύο είναι τέλεια ποδόσφαιρα. Απειρες ώρες και στα δύο.  Απλά στο xbox Παίρνεις μόνο Fifa 18, γιατί  στο PRO 18 δεν έχεις δυνατότητα να φορτώσεις αρχείο και να φτιάξεις ομάδες και ομίλους όπως γίνεται στο ps4 και το pc.

Εκτός απο τα παραπάνω που σου είπαν τα παιδιά, αν σου αρέσουν τα αυτοκίνητα, Οποσδήποτε παίρνει forza horizon 2 + 3! Και τα τελευταία forza motorsport!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα....είμαι κάτοχος xbox one s (ελπίζω μέσα στο 18 να κάνω αντικατάσταση με το x). Λοιπόν ωποσδηποτε call of duty ww2 πολύ δυνατό!Αν μπεις και κάποια στιγμή online στείλε μου να γίνουμε φίλοι καθώς παίζω...Halo 5 εννοείται χωρίς αυτό xbox δεν γίνεται..και fifa 18 πολύ καλύτερο του pro..και θα σου πρότεινα και mortal kombat xl αν είσαι fun....καλό λιώσιμο φίλος!!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostiger είπε

To MCC δεν εχει πατσαριστει ακομα...

Ναι και τι παει να πει αυτο. Δηλαδη τα ποδοσφαιρακια που αναφερει παραπανω ειναι γιατι εχουν πατσαριστει για το One X και τον ενδιαφερουν?Ουτως ή αλλως γενικα ρωταει ποια παιχνιδια αξιζουν και οχι ποια παιχνιδια τρεχουν καλυτερα στο X.

Στις 8/2/2018 στις 5:38 ΠΜ, Markantonis είπε

Καταλαβαινετε πως πελαγωνω στην επιλογή παιχνιδιών, μιας και το τελευταίο που έπαιξα ήταν το Age of Mythology.

Ποια παιχνίδια θα μου προτείνατε;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...