Προς το περιεχόμενο

Blaupunkt 49'' DVBT2 Full HD 279 € στο You.gr [ΤΕΛΟΣ]


iosif1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως δεν εχω καταφερει να παρει ηχο η τηλεοραση απο hdmi.Συνδεω το laptop με την tv και ο ηχος βγαινει απο τα ηχεια του laptop.Υπαρχει καποιο θεμα η να κοιταξω μπας και εκανα καμια πατατα με την επιλογη ηχειων στο laptop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, dio7 είπε

Εγω παντως δεν εχω καταφερει να παρει ηχο η τηλεοραση απο hdmi.Συνδεω το laptop με την tv και ο ηχος βγαινει απο τα ηχεια του laptop.Υπαρχει καποιο θεμα η να κοιταξω μπας και εκανα καμια πατατα με την επιλογη ηχειων στο laptop?

Παιζει οκ, με ποιότητα εφαμιλη των ηχειων του laptop

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dio7 είπε

Εγω παντως δεν εχω καταφερει να παρει ηχο η τηλεοραση απο hdmi.Συνδεω το laptop με την tv και ο ηχος βγαινει απο τα ηχεια του laptop.Υπαρχει καποιο θεμα η να κοιταξω μπας και εκανα καμια πατατα με την επιλογη ηχειων στο laptop?

Δεν εχει θεμα η τηλεοραση φιλε... ρυθμιση ειναι πας στις πηγες ηχου με το ποντικι και επιλεγεις καρτα γραφικων

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγόρασα και βγήκε αρκετά καλύτερη απ αυτό που περίμενα απο θέμα εικόνας (είδα οτι είναι D led και το ψαξα λίγο https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-LED-and-DLED-TV...καλη φαση που λεμε) άψογη θέαση απ όλες τις γωνίες,μόνο ο ήχος δεν είναι οτι καλυτέρο αλλα και πάλι αξιοπρεπέστατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fwn είπε

Την αγόρασα και βγήκε αρκετά καλύτερη απ αυτό που περίμενα απο θέμα εικόνας (είδα οτι είναι D led και το ψαξα λίγο https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-LED-and-DLED-TV...καλη φαση που λεμε) άψογη θέαση απ όλες τις γωνίες,μόνο ο ήχος δεν είναι οτι καλυτέρο αλλα και πάλι αξιοπρεπέστατος.

Μπερδεύεται τα full array local dimming και τα προτερήματα του με το direct led της πλάκας που έχουν οι entry τηλεοράσεις. 

Σε τηλεοράσεις με τόσο χαμηλής ποιότητας υλικά, κατασκευή και συναρμολόγηση δεν γλιτώνεις στην ουσία τίποτα και σε τεράστιο ποσοστό αυτές οι τηλεοράσεις έχουν vertical banding δηλαδή με απλά λόγια είναι άχρηστες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rebel21 είπε

Μπερδεύεται τα full array local dimming και τα προτερήματα του με το direct led της πλάκας που έχουν οι entry τηλεοράσεις. 

Σε τηλεοράσεις με τόσο χαμηλής ποιότητας υλικά, κατασκευή και συναρμολόγηση δεν γλιτώνεις στην ουσία τίποτα και σε τεράστιο ποσοστό αυτές οι τηλεοράσεις έχουν vertical banding δηλαδή με απλά λόγια είναι άχρηστες.

Μαλιστα οκ αν το λες σε πιστευω εμενα παντως με τις φτωχικες μου γνωσεις πανω στο αντικειμενο με καλυπτει για τα 280 € που εδωσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, anikologr είπε

Ξανά σε προσφορα 10 ευρώ ακριβότερα.. 

Το έχει γράψει 1000 φορές το μέλος που είναι υπάλληλος του you.gr εδώ μέσα .

 ''  Παίρνεις τηλ. και λες , θέλω την προσφορά του Insomnia.gr , θα καταλάβουν αυτοί εκεί και έρχεται η τιμή στα λεφτά και τα μέτρα που πρέπει  (ούτε 10€ + ούτε τίποτα).  ''

Το καλό είναι ότι δεν είναι αχάριστοι οπότε είδαν ότι τους κάναμε ζημιά εδώ και γλύτωσαν τα περισσότερα, οπότε όποιο μέλος πάρει και όσο υπάρχει απόθεμα  η τιμή είναι μια και ίδια! 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο 2 βδομαδες χρησης ειμαι σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος με την τηλεοραση.Ακομα και ο ηχος της συνηθιζεται.Ομως αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι τις τελευταιες μερες παρατηρησα τοσο πολυ τους λεκεδες που εχει το μαυρο της ενω στην αρχη δεν μου ειχε κανει εντυπωση.Υπαρχει περιπτωση να ξεθωριασε με τη χρηση?Επισης ειναι σε τετοιο βαθμο που μπορω να ζητησω αντικατασταση?imageproxy.php?img=&key=2f3e8a0ffdb7258f

20180311_001402.jpg

Επεξ/σία από dio7
  • Thanks 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εινάι όντως πολύ έντονο, τι έντονο δηλάδη έχει γ******εί το σύμπαν όπως το βλέπω. Ίσως βέβαια να το χειροτερευεί η γωνία λήψης η οι ρυθμίσεις σου αλλά και πάλι...

Σχεδόν όλές οι συσκευές με ips oθόνες πάσχουν(έστω και ελάχιστα) αλλά δε το έχω δεί ξάνα σε τέτοιο βαθμό και ένταση. Δε ξέρω αν είναι λόγος αντικατάστασης αλλά θα το έψαχνα για επιστροφή στη θέση σου.

Άκυρο, τώρα είδα οτί την έχεις 2 εβδομάδες. Γιατί περίμενες τόσο πολύ;

Επεξ/σία από wakabanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όντως... Η τηλεόραση έχει 7 ημέρες DO A από την αγορά. Στην συνέχεια επικοινωνείς με την Astra Service που έχει την υποστήριξη στην Ελλάδα. Αν διαπιστώσουν ότι όντως είναι πρόβλημα κι επισκευάζεται,  θα το επισκευασουν δωρεάν καθώς είναι όντως εγγύησης, ωστόσο αντικατάσταση πλέον, μόνο αν κρίνουν ότι δεν επισκευάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φαινεται καθολου τη μερα και τη λειτουργουσα ειτε μερα ειτε με φωτα ανοιχτα.Προχθες το προσεξα πρωτη φορα που ειχα κλεισει ολα τα φωτα και αλλαξα καναλι(στην θεαση προγραμματος παλι δεν φαινεται αν δεν το εχεις προσεξει..Επισης στη φωτο φαινεται χειροτερο απο οτι ειναι αλλα και παλι,γιατι να μην το κυνηγησω!

20180311_135804.jpg

Επεξ/σία από dio7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...