Προς το περιεχόμενο

Blaupunkt 49'' DVBT2 Full HD 279 € στο You.gr [ΤΕΛΟΣ]


iosif1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tazio είπε
2 ώρες πριν, what_if είπε

1080p ειναι κ με την αναλυση δεν θα εχεις θεμα

αυτο που θα καταλαβεις αν ειχες ποτε καλη τηλεοραση ειναι οτι το μαυρο θα ειναι γκρι ,σε σκοτεινες σκηνες θα βλεπεις μαυρο παντου χωρις κανενα διαχωρισμο κ φυσικα ακομα κ σε νορμαλ σκηνες λογω της μειωμενης αντιθεσης θα βλεπεις 1080p αλλα κατα βαση θα ειναι σαν χαμηλοτερη αναλυση

επισης οταν η κινηση ειναι γρηγορη θα εχεις την αισθηση θολουρας

μην παραξηγηθω ,σε αυτα τα λεφτα τα περιμενεις ολα αυτα απλα να ξερουμε τι μπορουμε να προσδοκουμε με βαση τα spec της

Έχω καταλάβει τι αγοράζω, .εχω την samsung c-630 και την sony KDL 55W805c και οι 2 VA panel.

Την blaupunkt την προορίζω για το εξοχικό που θέλω μεγάλες γωνίες θέασης και θα είναι σχεδόν συνέχεια αναμμένα τα φώτα.

Ξέρω τι αγοράζω, οι τηλεοράσεις που έχω είναι VA panel και ήθελα μια με IPS panel για να παίζει στο εξοχικό. Μου χρειάζονται μεγάλες γωνίες θέασης και θα παίζει σχεδόν συνέχεια με φως.

Επεξ/σία από tazio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα , 
Να ρωτήσω αν κατά την γνώμη σας αξίζει για να αντικατάσταση μια samsung 32αρα δεκαετίας (καλό μοντέλο της εποχής , 720ανάλυση) για θέαση σειρών αποκλειστικά σε σύνδεση με υπολογιστή (πολύ σπάνια τηλεοπτικό πρόγραμμα κανένα αγώνα). Είμαι σχετικά ψείρας με την εικόνα και την ανάλυση αλλά υπάρχει προβολέας στο σπίτι οπότε αυτή συμπληρωματικά θα δουλεύει. Αξίζει ή θα με χαλάσει και καλύτερα να το αφήσω για κάτι καλύτερο αργότερα ; (όταν τα φτήσει η samsung δηλαδη)

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολύ κοντινή απόσταση περίπου 1,5μ θα με βολεψει?η θα είναι κουραστική?γενικά οι ips λόγο καλύτερη γωνία θέασης δεν είναι ιδανικές για μικρές αποστάσεις υπό γωνία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, iguana είπε

Καλησπέρα , 
Να ρωτήσω αν κατά την γνώμη σας αξίζει για να αντικατάσταση μια samsung 32αρα δεκαετίας (καλό μοντέλο της εποχής , 720ανάλυση) για θέαση σειρών αποκλειστικά σε σύνδεση με υπολογιστή (πολύ σπάνια τηλεοπτικό πρόγραμμα κανένα αγώνα). Είμαι σχετικά ψείρας με την εικόνα και την ανάλυση αλλά υπάρχει προβολέας στο σπίτι οπότε αυτή συμπληρωματικά θα δουλεύει. Αξίζει ή θα με χαλάσει και καλύτερα να το αφήσω για κάτι καλύτερο αργότερα ; (όταν τα φτήσει η samsung δηλαδη)

ευχαριστώ

η συγκριση με προβολεα απευθειας ειναι υπερ ακομα κ της χειροτερης tv ,αν εισαι ψειρας ομως πιθανως θα σε χαλασει ,εγω θα περιμενα εντυπωσεις απο καποιον ψαγμενο

37 λεπτά πριν, georsev είπε

Για πολύ κοντινή απόσταση περίπου 1,5μ θα με βολεψει?η θα είναι κουραστική?γενικά οι ips λόγο καλύτερη γωνία θέασης δεν είναι ιδανικές για μικρές αποστάσεις υπό γωνία?

μεγαλη θα ειναι για σενα αλλα εξαρταται κ το την χρηση ,για μεγαλες γωνιες δεν θα βρεις καλυτερες απο ips

53 λεπτά πριν, tazio είπε

Ξέρω τι αγοράζω, οι τηλεοράσεις που έχω είναι VA panel και ήθελα μια με IPS panel για να παίζει στο εξοχικό. Μου χρειάζονται μεγάλες γωνίες θέασης και θα παίζει σχεδόν συνέχεια με φως.

ok ωραιος τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κάποιος αν έχει οπτική ψηφιακη εξοδο ηχου για συνδεση εξωτερικών ηχειων με οπτική ίνα?

Επεξ/σία από apsou_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, apsou_ είπε

Γνωρίζει κάποιος αν έχει οπτική ψηφιακη εξοδο ηχου για συνδεση εξωτερικών ηχειων με οπτική ίνα?

Από ότι γράφει στο manual έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apsou_ είπε

οπτική ή μόνο ψηφιακή?

Στη σελίδα 3 του παρόντος ο χρήστης maxdore217 ανάρτησε ένα σύνδεσμο με πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά. Εκεί αναφέρεται ότι υπάρχει οπτική έξοδος ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Ψήθηκα για τους γονείς! Θα πάρει τη θέση μιας 32" full HD LG του 2009, η οποία με τη σειρά της θα αντικαταστήσει σε άλλο σημείο μια 32" CRT THOMSON (γομάρι-μπαούλο! widescreen/100hz. Να δω πώς θα την κουβαλήσω!!!)

Χρήση 60% ως απλή TV και 40% σε PC για youtube (που τώρα θέλεις κυάλια να διαβάσεις τι λέει...)

Να το κάνω ή θα τα κλαίω;

Να το κάνεις θα έλεγα κι εγώ, θα πάθουν πλάκα οι γονείς.

9 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Πάντως να ξέρετε ότι ακόμα και τώρα που τελείωσε η "προσφορά" και το link δεν δουλεύει, η τηλεόραση εξακολουθεί να πωλείται απο το you στα 279 ευρώ αν κάνετε αναζήτηση στη σελίδα τους ή μπείτε απο το link του skroutz. ;) 

https://www.you.gr/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/tileorasi-blaupunkt-49-full-hd-tv-dvb-t2-me-doryfo

Προφανώς πρόκειται για ξεστοκάρισμα του μοντέλου (το οποίο είναι του 2016) και θα εξακολουθεί να δίνεται σε αυτή την τιμή πιστεύω μέχρι να εξαντληθεί τελείως το stock που έχουν (χτές το βράδι που είδα είχαν 50+ κομμάτια).

Επομένως μην τρέχετε να προλάβετε, αφήστε να γράψουν σχόλια όσοι την πάρουν και μετά, εφόσον χρειάζεστε Tv, την παραγγέλνετε. ;) 

Γιατί σε εισαγωγικά; Δεν τη θεωρείς προσφορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, zio10 είπε

Να το κάνεις θα έλεγα κι εγώ, θα πάθουν πλάκα οι γονείς.

Γιατί σε εισαγωγικά; Δεν τη θεωρείς προσφορά;

Ασφαλώς και την θεωρώ προσφορά απλά δεν πιστεύω ότι είναι προσφορά για να τρέξουμε, γιαυτό και τα εισαγωγικά.

Ας την κάνει review πρώτα κάποιος που την πήρε και μετά να την πάρετε και οι υπόλοιποι που χρειάζεστε τηλεόραση.

Το ότι την είχαν σε προσφορά για κάποιες ώρες και μετά το πέρας των ωρών εξακολουθούν να την δίνουν στα ίδια χρήματα αυτό λέει πολλά.

Πρώτον ότι δεν ξεστόκαραν 2-3 μέρες που την είχαν σε προσφορά και δεύτερον ότι η τηλεόραση δεν αξίζει παραπάνω απο 300 ευρώ.

Στα 384 ευρώ, που είναι η αμέσως επόμενη τιμή, δεν πρόκειται να φύγει με τίποτα, άλλωστε αν αξιζε θα είχε φύγει τόσο καιρό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...