Προς το περιεχόμενο

Η εταιρεία VideoLAN λανσάρισε την έκδοση 3.0 του δημοφιλούς media player VLC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Dreamstorm είπε

Ναι βέβαια, ξέχασες να αναφέρεις ότι υπάρχει και η πιθανότητα να κάνουν mining κρυφά χρησιμοποιώντας τους πόρους από το pc σου.

Μα τι στο καλό σας έχει πιάσει όλους; Ένας από τους καλύτερους players που κυκλοφορεί με σημαντική αναβάθμιση και εσείς παραπληροφορείτε τον κόσμο με άχρηστα codec packs, screenshots από το μεσαίωνα,adware κτλ. Αν είναι δυνατόν.

Εύγε στους devs και τη Videolan, αγαπάμε.

Καλά μη γίνεσαι πιο παρανοϊκός και από μένα :P παντού τον Vlc γουστάρω να βάζω  και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μεγαλύτερη μάπα του αιώνα έγινε επιτέλους media player της προκοπής? Πρώτα θα δοκιμάσω και μετά βλέπουμε! Ως τώρα χρησιμοποιώ ακατάπαυστα mpc και pot. Έχω δοκιμάσει από την πρώτη μέρα development τον vlc ποτέ δεν επεζε ολοκληρωμένο δίχως κανένα πρόβλημα για καθημερινή χρήση. 

Και φυσικά ο πρώτος player στον κόσμο με την μεγαλύτερη κατανάλωση πόρων. Οι 2 τελευταίες εκδόσεις μόνο με πολύ ψάξιμο είχε 3πιδοση κοντά στους κορυφαίους αλλά καμία σχέση με τον ντόρο που είχε  ως media player. Οκ με τα streaming και την προώθηση έκανε ένα μεγάλο όνομα. Όχι όμως ο καλύτερος player μην τρελαθώ. 

Τώρα όμως με όλα αυτά που διαβάζω και ιδιαίτερα hdr software αποκωδικοποίηση δίχως κόλπα ρυθμίσεις και εξωτερικά plugin κλπ κλπ ;;;   Ανυπομονώ να τον δοκιμάσω. 

 

Τώρα μιλάμε ...για να δούμε τι θα δούμε. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισεις ο κοσμος ξεχναει να αναφερει πως θα τον βρεις παντου! Καλα τα pot και mpc κλπ αλλα ξερεις ποιον player θα βρεις σε Solaris, Haiku os, QNX κλπ? Τον vlc! Υπαρχει ακομα και για τα ποιο τελευταια λειτουργικα στον κοσμο που χρησιμοποιουν 5 ανθρωποι ολοι και ολοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η Χ64 εκδοση δεν δουλευει κατεβαζω τωρα την Χ86 μου δειχνει ροζ αντι για εικονα.

Η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν το συμπαθησα προτιμουσα Powerdvd η BS.Player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα υπάρχει κάποιος καλύτερος δωρεάν media player από vlc 3.0; Παλιότερα είχα kmplayer αλλά τον χάλασαν κάποια στιγμή και τον παράτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Επειδή δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα υπάρχει κάποιος καλύτερος δωρεάν media player από vlc 3.0; Παλιότερα είχα kmplayer αλλά τον χάλασαν κάποια στιγμή και τον παράτησα.

PotPlayer.

Χρειάζεται μερικές ρυθμίσεις(και μερικούς δικούς του codecs- ρωτάει να τους κατεβάσει μετά την εγκατάσταση - )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει σχεδόν ολους τους player , σε διαφορετικα αρχεια με μετρήσεις τοσο ποιοτητα οσο και σε χρονους,  Οι καλυτεροι player είναι MEdia Player Classic και Windows 10 Player Movies & TV's (οσο περιεργο και να ακούγεται ) Εχω αγορασει αρκετους player και τελικα καταλαβα ότι ουσιαστικα τσαμπα τα λεφτα .  Τωρα σε συγκεκριμένες λειτουργίες όπως cloud , streaming, subtitles download κτλ να υστερούν  σε ταχυτητα και ποιότητα είναι ένα κλικ πιο πανω . Κατά την γνωμη μου παντα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια βοήθεια  βάζω ταινία να δω απτό pc μου 3d σε συμβατή τηλεόραση και τα δείχνει χάλια  ενώ αν την βάλω με usb στην τηλεόραση παίζει μια χαρά τι πρέπει να καν  με το vlc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Federer είπε

Χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο media player των XP και δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο να επιβαρύνω το σύστημα μου με ένα ακόμα άχρηστο πρόγραμμα.

hiuhiu.jpg.881789b02ea9e13ceaf3211ea33cee9f.jpg

Το να πουλάει κάποιος τρέλα αφήνει αδιάφορους σχεδόν τους περισσότερους, αλλά το να την πλασάρει με χιούμορ είναι μαγεία.

Φίλε γέλασα πάρα πολύ με το σχόλιό σου. Μου έφτιαξες την διάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nzeppos είπε

Ο v3 βέβαια κυκλοφορεί σαν nightly build εδώ και χρόνια με καθημερινές αναβαθμίσεις. Ήταν must μιας και αρκετές λειτουργίες του v2 (κυρίως σχετικές με streaming) δεν έπαιζαν σωστά ή καθόλου. Πολύ καλό που επιτέλους έχουμε και την stable έκδοση.

Απ'το Δεκέμβριο κυκλοφορεί και ο v4 σε nightly build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, CryptoCSM01 είπε

Το να πουλάει κάποιος τρέλα αφήνει αδιάφορους σχεδόν τους περισσότερους, αλλά το να την πλασάρει με χιούμορ είναι μαγεία.

Φίλε γέλασα πάρα πολύ με το σχόλιό σου. Μου έφτιαξες την διάθεση.

Ο Federer ειναι κλασσικη αξια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...