Προς το περιεχόμενο

παρκάρισμα σε ξένο ιδιωτικό χώρο


Cabir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να ποστάρω στη σωστή κατηγορία αφού είναι σχετικό.

Από τότε που μετακόμισα έχω προβλήματα με το parking. Τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα παρκάρουν άσχετοι και μου κλείνουν την είσοδο του γκαράζ. Σημειώστε πως δεν παρκάρουν απλά έξω στον δρόμο αλλά μπαίνουν μέσα σε ιδιωτική περιουσία. Έχω βάλει πινακίδες No parking αλλά φαίνεται ήταν πετάμενα λεφτά.

Η αστυνομία δεν μπορεί να κάνει τίποτα εκτός από το να τους τηλεφωνίσει και όποτε με το καλό τελείωσουν τις δουλειές τους έρχονται και φεύγουν, και αν τους πω κάτι προσπαθούν να με βγάλουν τρελό.

Θα ήθελα να ξέρω από κάποιον πιο ψαγμένο πόσο πολύ θα μπλέξω αν αναλάβω μόνος μου να μετακινήσω τα αυτοκίνητα τους. Αν και νομικά κατανοώ πως είμαι λάθος δεν πιστεύω να υπάρχουν μεγάλες επιπτώσεις έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού σε βγάζουν τρελό πάρε μια πέτρα και σπάστους κάνα παρμπριζ και μετά βγάλτους εσύ τρελούς :P 

just kidding !!!

or am i ???

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την επομενη φορα οταν δεις αμαξι μεσα στον ιδιωτικο χωρο κλεισε με αλυσιδα την εξοδο ωστε να μην μπορει να βγαλει το αμαξι.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Cabir είπε

Ελπίζω να ποστάρω στη σωστή κατηγορία αφού είναι σχετικό.

Από τότε που μετακόμισα έχω προβλήματα με το parking. Τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα παρκάρουν άσχετοι και μου κλείνουν την είσοδο του γκαράζ. Σημειώστε πως δεν παρκάρουν απλά έξω στον δρόμο αλλά μπαίνουν μέσα σε ιδιωτική περιουσία. Έχω βάλει πινακίδες No parking αλλά φαίνεται ήταν πετάμενα λεφτά.

Η αστυνομία δεν μπορεί να κάνει τίποτα εκτός από το να τους τηλεφωνίσει και όποτε με το καλό τελείωσουν τις δουλειές τους έρχονται και φεύγουν, και αν τους πω κάτι προσπαθούν να με βγάλουν τρελό.

Θα ήθελα να ξέρω από κάποιον πιο ψαγμένο πόσο πολύ θα μπλέξω αν αναλάβω μόνος μου να μετακινήσω τα αυτοκίνητα τους. Αν και νομικά κατανοώ πως είμαι λάθος δεν πιστεύω να υπάρχουν μεγάλες επιπτώσεις έτσι;

Η αστυνομια ερχεται και κοβει κλησ και τυπικα πρεπει να το παρει ο γερανος,αλλα θα ειναι στο συνεργειο,αλλα ποιος ειπε οτι το μονο που μπορει ειναι να τους τηλεφωνησει;

Σιγα μην τους ζητησει και συγγνωμη για την ενοχληση.

Θα μπλεξεις αρκετα εαν κανεις εσυ το οτιδηποτε στα οχηματα.Απο την αλλη εαν κανεις αυτο που λεει ο Σπεκτ ισως βαλουν  μυαλο,αλλα σιγουρα θα εχεις τσαμπουκαδες εκεινη τη στιγμη και πιθανα αντιποινα στο μελλον.

 

Επεξ/σία από webparts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, webparts είπε

Η αστυνομια ερχεται και κοβει κλησ και τυπικα πρεπει να το παρει ο γερανος,αλλα θα ειναι στο συνεργειο,αλλα ποιος ειπε οτι το μονο που μπορει ειναι να τους τηλεφωνησει;

Σιγα μην τους ζητησει και συγγνωμη για την ενοχληση.

Δεν έρχετε γιατί είναι μέσα σε ιδιωτικό χώρο. Εδιτ και δεν μετακινουν  αυτοκίνητα αν δεν είναι παρκαρισμένα για κάποιο χρονικό διάστημα (2 μέρες νομίζω)

5 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Την επομενη φορα οταν δεις αμαξι μεσα στον ιδιωτικο χωρο κλεισε με αλυσιδα την εξοδο ωστε να μην μπορει να βγαλει το αμαξι.

Δεν γίνεται γιατί μοιράζομαι τον χώρο με άλλους 3. Αν το κάνω αυτό θα κλείσω και τους υπόλοιπους. Απλά μόνο εμένα με κλείνουν άσχετοι.

9 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

αφού σε βγάζουν τρελό πάρε μια πέτρα και σπάστους κάνα παρμπριζ και μετά βγάλτους εσύ τρελούς :P 

just kidding !!!

or am i ???

Ίσως το κάνω

Επεξ/σία από Cabir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δεν παει καλα εδω.Δε μπορει η αστυνομια να επεμβει οταν ο αλλος εχει εισβαλει στην ουσια στο χωρο σου;?

Και ποιος μπορει τοτε,η πυροσβεστικη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, webparts είπε

Κατι δεν παει καλα εδω.Δε μπορει η αστυνομια να επεμβει οταν ο αλλος εχει εισβαλει στην ουσια στο χωρο σου;?

Και ποιος μπορει τοτε,η πυροσβεστικη;

Έτσι είπα και εγώ. Αυτό μου το είπε ο αστυνομικός που πήρα τηλέφωνο. Τον ρώτησα τι μπορώ να κάνω νομικά, και μου απάντησε, τίποτα απολύτως γιατί βρίσκετε σε ιδιωτικό χώρο. Αν ήταν στην μέση του δρόμου η στο πεζοδρόμιο άλλο θέμα.

Επεξ/σία από Cabir
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cabir είπε

Έτσι είπα και εγώ. Αυτό μου το είπε ο αστυνομικός που πήρα τηλέφωνο. Τον ρώτησα τι μπορώ να κάνω νομικά, και μου απάντησε, τίποτα απολύτως γιατί βρίσκετε σε ιδιωτικό χώρο.

Ξαναπαρε αλλη ωρα,αυτος ειχε αλλα προβληματα στο μυαλο του εκεινη τη στιγμη.

Εαν θες δωσε ενα πλανο,πες μας πληροφοριες μηπως ρωτησω ενα φιλο μπα-αστυνομικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μπερδεύτηκα λίγο... πως γίνεται να κλείνουν μόνο εσένα και όχι τους άλλους 2? Το πάρκιν σας έχει 3 ξεχωριστές εισόδους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Cabir είπε

Έτσι είπα και εγώ. Αυτό μου το είπε ο αστυνομικός που πήρα τηλέφωνο. Τον ρώτησα τι μπορώ να κάνω νομικά, και μου απάντησε, τίποτα απολύτως γιατί βρίσκετε σε ιδιωτικό χώρο. Αν ήταν στην μέση του δρόμου η στο πεζοδρόμιο άλλο θέμα.

Αν ειναι ετσι οπως τα λες το ,μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τα βρεις με τους αλλους δυο και να βαλετε μια πορτα με κοντρολ , ετσι ώστε να μην μπενει μεσα αλλος :( αυτος που λες ειναι ο ιδιος και παει παντα στην δικια σου θεση? η καθε φορα και αλλος ?
 

Επεξ/σία από darkman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, webparts είπε

Μαλλον εχουν 3 συγκεκριμενες θεσεις και κλεινουν μονο τη δικη του.
Φαινεται με τους αλλους θα εχουν παρελθον..

Ετσι κατάλαβα και εγω ,εκτος και ειναι σε καμια πρασια εξω στον δρόμο και απλα πανε και παρκάρουν ολοι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μλκια ειναι οτι δεν μπορει η αστυνομια να τους κοψει κληση .  εαν και δεν το καταλαβαινω αυτο   τι σημαινει ειναι σε ιδ χωρο  ε και ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάντως μπερδεύτηκα λίγο... πως γίνεται να κλείνουν μόνο εσένα και όχι τους άλλους 2? Το πάρκιν σας έχει 3 ξεχωριστές εισόδους?

Το πάρκινγ είναι ουσιαστικά ένα οικόπεδο και μέσα σκεπαστές θέσεις στην σειρά, το ένα δίπλα στο άλλο. Κι όλοι αυτοι δεν παρκάρουν στην μέση αλλά μπροστά από το πρώτο πάρκινγ που είναι το δικό μου

 

8 λεπτά πριν, webparts είπε

Ξαναπαρε αλλη ωρα,αυτος ειχε αλλα προβληματα στο μυαλο του εκεινη τη στιγμη.

Εαν θες δωσε ενα πλανο,πες μας πληροφοριες μηπως ρωτησω ενα φιλο μπα-αστυνομικο.

Θα το ξαναρωτήσω, αλλά έχω την εντύπωση πως έτσι λειτουργεί το όλο θέμα αν είναι σε ιδιωτικό χώρο.

5 λεπτά πριν, darkman είπε

Αν ειναι ετσι οπως τα λες το ,μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τα βρεις με τους αλλους δυο και να βαλετε μια πορτα με κοντρολ , ετσι ώστε να μην μπενει μεσα αλλος :( αυτος που λες ειναι ο ιδιος και παει παντα στην δικια σου θεση? η καθε φορα και αλλος ?
 

Το συζήτησα για πόρτα αλλά μου λένε τώρα να δούμε κτλ κτλ, το καθυστεράνε γιατί δεν επηρεάζονται και στοιχίζει.

Κάθε φορά άλλος είναι.

 

Γιαυτό θέλω να μάθω αν μετακινήσω το αυτοκίνητο κάποιου άσχετου μέσα στον ιδιωτικό μου χώρο πόσο ακριβά θα το πληρώσω αν θέλει να μου κάνει πρόβλημα νομικά.

Επεξ/σία από Cabir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...