Προς το περιεχόμενο

παρκάρισμα σε ξένο ιδιωτικό χώρο


Cabir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, Cabir είπε

με κάτι τέτοιο υπολογίζω,

το βρήκα εδώ https://www.amazon.com/Hydraulic-Vehicle-Automotive-Moving-Dolly/dp/B000H3TSIU

Και αν ερθει αυτος που το εχει την ωρα που εσυ το κανεις ???? τον δέρνεις εμπλεξες, σε δερνει παλι έμπλεξες :( Ο κοσμος φιλε μου εχει τρελαθει απο τα προβληματα και δεν μπορει ποια να σκεφτεί σωστά :( το μονο που βλεπω ειναι να βρεις τροπο να μην μπαίνουν μεσα :) να μην εχουν πρόσβαση στον χώρο αυτο,εδω ομως θελεις και τους αλλους δυο :( εκτος και βρεις καμια πορτα συρόμενη σε καλη τιμη,και την βαλεις και τα βρεις με τους αλλους δυο σε τιποτα κοινόχρηστα η στο πετρελαιο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Cabir είπε

με κάτι τέτοιο υπολογίζω,

το βρήκα εδώ https://www.amazon.com/Hydraulic-Vehicle-Automotive-Moving-Dolly/dp/B000H3TSIU

Ούτε καν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν γνωστό βοθρατζη, ένα σπέσιαλ πλύσιμο αυτοκινήτου σε κάθε έναν που παρκάρει εκεί με βοθρολύματα θα τους το έκανα... να δούμε θα ξαναπαρκαρουν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν γινεται αλλα μηπως να προσπαθουσες αν γινεται να βγαλεις απο τον Δημο καποια αδεια εισοδου στο οικόπεδο; Βαζεις και πινακιδες απαγορευται το παρκαρισμα στην εισοδο και αν παρκαρει κανεις καλεις την αστυνομια και του ριχνει την κληση του να το θυμαται. Σε εμας καποιος ειχε παρκαρει μπροστα απο την εισοδο της πιλοτης και καλουμε την αστυνομια , του εριξε κλιση και απο τοτε δεν το ξαναεμφανιστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Cabir είπε

lol, όχι, επειδή δεν μπαίνω σε πολλές λεπτομέριες δεν σημαίνει είμαι και εγώ παράνομος....

1. Το οικόπεδο είναι οικογενιακό, είναι κολητό στην πολυκατοικία.

2. Δεν είναι αυθαίρετες λαμαρίνες. Είναι όντος ένα απλό οικόπεδο, με σιδερολαμαρινοπάρκινγ μέσα ναί, αλλά είναι δηλωμένο σαν πάρκινκ της πολυκατοικίας, εδώ και 50 χρόνια. Εγώ μένω τα τελευταία χρόνια, δεν ξέρω τι έκαναν πριν.

3. Δεν πληρώνω κανέναν τίποτα δεν ξέρω για τι μαύρα μιλάς..

Είμαι 100% νόμιμος. Το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να βγώ από το σπίτι μου όποτε θέλω.

Ευχαριστώ για τη συμβουλή αλλά έβαλα εμπόδια, έβαλα ταμπέλες αλλά τίποτα. Το εμπόδιο βοήθησε να μειώσει τα περιστατικά αλλά εξακολουθούν να παρκάρουν δίπλα του μερικοί. Η ταπέλα σε τίποτα δεν βοηθάει. Παρκάρουν και με έτσι τρόπο που αν δεν ξέρεις θα νομίσεις πως τους ανοίκει το πάρκινκ.

 

Αυτοι που παρκάρουν ειναι ασχετοι ή μένουν στην πολυκατοικια; Μου φαίνεται περίεργο να εχουν παρει τοσο αερα ασχετοι και να ρισκαρουν να μπουν σε ιδιωτικο χώρο.

Να μετακινήσεις μονος σου τα αυτοκινητα δεν ειναι σοφη επιλογη. Εκτος του κοπου που χρειαζεται να το κανεις, μπορει να σε παει καποιος για φθορα ξένης περιουσιας (οπως ειχε γινει με τα παιδια που περασαν πανω απο ενα αμάξι) ή απλα να μην δοσει σημασια ο αλλος και να σου πει και μπράβο που βρήκες την λυση για να παρκαρετε και οι 2....

Δες ξανα το θεμα με τα εμπόδια, μια αλλη λυση ειναι τα κολωνακια που τα φυτευεις με λιγο μπετο και αφαιρουνται οποτε χρειαστει, θα την εφαρμόσω εγω συντομα σε μια λιγο διαφορετικη περιπτωση απο την δική σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κολωνακια μονο στο οικοπεδο σου (και μαλλον και εκει θελει αδεια τοποθετησης, εδω τοσα χρονια ηθελε αδεια για να βαψεις το δωματιο στο σπιτι σου).
Κολωνακια στο πεζοδρομιο ειναι παρανομα, δεν ξερω εαν ο δημος μπορει να δωσει τετοια αδεια, για ειδικους λογους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν κλείσεις το οικόπεδό σου , ο καθένας μπορεί να μπαίνει μέσα και μετά από χρόνια θα απαιτεί και χρησηκτησία :lol:

Ο μόνος τρόπος για  να ησυχάσεις είναι η περίφραξή του ....

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αλλοι που εχουν τις αλλες 2 θεσεις ειναι γνωστοι σου? Αν ναι.. τους εχεις ρωτησει μηπως ειναι καθε φορα καποιος γνωστος τους? Γιατι π.χ. και εγω εχω καποια φιλαρακια που μενουν σε παραξενα σημεια που ακομα και με το θεο κουμπαρο δεν παρκαρεις και καμια φορα κλεινω αλλους σε 2 πιλοτες απεναντι και αφηνω χαρτακι.. Φυσικα ξερει τους απεναντι ο δικος μου και τους το εχει πει και δεν εχουν προβλημα αρκει με το που χτυπησει το τηλ να παω να παρω το αυτοκινητο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, antep είπε

επειδη δεν προκειται να βγαλεις ακρη, η λυση είναι μια: στην εισοδο τη δική σου βαζεις αυτο

oikonomiki mpara parking.JPG

ποσο κοστιζει αυτο ξερουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

 

21 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

ποσο κοστιζει αυτο ξερουμε?

καλη λύση αλλα λίγο προσοχή με αυτό, εαν μπει σε δημόσιο δρόμο (=ασφαλτος) μπορει να σε κυνηγήσουν για καταληψη οδοστρώματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι μεγαλη η εισοδος, βαζεις δυο τέτοια ακριβός πανω στην νοητή γραμμή της πόρτας σου, και λιγο ποιο μεσα και δεν σου κανει κανεις τίποτα ;) απλα πρεπει και η αλλοι δυο να πουν οκ στο να  ξεκλειδώνουν αυτα τα δυο η το ενα για να μπουν καθε φορα μεσα :) απο οτι εχουμε πει μεχρι τωρα νομιζω οτι ειναι η καλύτερη και η ποιο οικονομική  λυση για το προβλημα σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...