Προς το περιεχόμενο

Microsoft Windows 10 Pro OEM CD-KEY GLOBAL


seithan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, kormos είπε

Χρήσιμες οι πληροφορίες που έδωσες.

Ένα κομμάτι και το lifetime όντως είναι και αυτό. Αν γίνει διαγραφή απροειδοποίητα θα χάσεις όχι μόνο την πρόσβαση αλλά και τα αρχεία σου καθώς δε νομίζω να μπει στη διαδικασία ο Χ πωλητής να σε ενημερώσει...

Οπότε εδώ θα έλεγες πως είναι καλύτερα το onedrive εκτός του πακέτου που προσφέρουν;

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Να σου πω την αληθεια μάλλον δεν καταλαβα την ερωτηση σου!

Το Onedrive 5TB το πήρα σαν πακέτο μέσα στο Lifetime 365. Το αν υπάρχει μεμονωμένο σαν πακέτο δεν το έχω ψάξει.

Μαζί με αυτό πήρα και αδεια για Microsoft Office μέχρι και 5 συσκευές! Ολα αυτα με καπου 5-6 ευρώ πριν κανα δίμηνο... Πλέον βλέπω οτι ο πωλητής που το είχα παρει δεν υπάρχει καν στο ebay όπως και η αγγελία του. Πιθανόν τον bannαραν. Πάντως λειτουργεί κανονικά ο λογαριασμός μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnycer είπε

Να σου πω την αληθεια μάλλον δεν καταλαβα την ερωτηση σου!

Το Onedrive 5TB το πήρα σαν πακέτο μέσα στο Lifetime 365. Το αν υπάρχει μεμονωμένο σαν πακέτο δεν το έχω ψάξει.

Μαζί με αυτό πήρα και αδεια για Microsoft Office μέχρι και 5 συσκευές! Ολα αυτα με καπου 5-6 ευρώ πριν κανα δίμηνο... Πλέον βλέπω οτι ο πωλητής που το είχα παρει δεν υπάρχει καν στο ebay όπως και η αγγελία του. Πιθανόν τον bannαραν. Πάντως λειτουργεί κανονικά ο λογαριασμός μου.

1η απορία: (μιας και το έκανες αναφορά) Ο πωλητής δεν υπάρχει. Τι γίνετε αν κλείσει ο λογαριασμός αφού ως διαχειριστής είναι ο ίδιος ο πωλητής;;

2η απορία: αφού ο πωλητής είναι (δεδομένο αυτό) ο διαχειριστής, (γι αυτό και δεν μπορεί να αλλάξει το εμαιλ στα στοιχεία) δεν θα έχει και πρόσβαση στα αρχεία;;*

 

*το κάλυψες βέβαια κατά κάποιο τρόπο νωρίτερα με τη λύση να συμπιέζεις τα αρχεία με κωδικό αλλά αν κλείσει ο λογαριασμός χάνεις όλα τα αρχεία απροειδοποίητα.

Μήπως τελικά δεν είναι και τόσο καλό να γίνεται χρήση η υπηρεσία αυτή αλλά να κρατάς σε offline τη χρήση του Office μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένες άδειες ειναι ακαδημαικων ιδρυμάτων

https://products.office.com/en/academic/compare-office-365-education-plans , συνήθως Office 365 A1 Plus for faculty  (free)

και κάποιος admin βγάζει ένα μέρος αυτών σε πώληση για δικό του όφελος.

Πρόσβαση στα αρχεία που θα ανεβάσεις δεν έχει κανείς και δεν δίνεται η δυνατότητα στον admin να αλλάξει mail και password.

 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, etheo είπε

Οι συγκεκριμένες άδειες ειναι ακαδημαικων ιδρυμάτων

https://products.office.com/en/academic/compare-office-365-education-plans , συνήθως Office 365 A1 Plus for faculty  (free)

και κάποιος admin βγάζει ένα μέρος αυτών σε πώληση για δικό του όφελος.

Πρόσβαση στα αρχεία που θα ανεβάσεις δεν έχει κανείς και δεν δίνεται η δυνατότητα στον admin να αλλάξει mail και password.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα απο ebay office 2016 me 8 euro 

Μου εστειλε το cdkey και εβαλα το δικο μου microsoft account ...... ολα καλα μεχρι και email μου στελνει η microsoft για το εαν ειμαι ευχαριστημένος απο το office.

Τα κατεβαζω και στο laptop βαζω το microsoft account ολα καλα......

Μα που τα βρίσκουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kormos είπε

1η απορία: (μιας και το έκανες αναφορά) Ο πωλητής δεν υπάρχει. Τι γίνετε αν κλείσει ο λογαριασμός αφού ως διαχειριστής είναι ο ίδιος ο πωλητής;;

2η απορία: αφού ο πωλητής είναι (δεδομένο αυτό) ο διαχειριστής, (γι αυτό και δεν μπορεί να αλλάξει το εμαιλ στα στοιχεία) δεν θα έχει και πρόσβαση στα αρχεία;;*

*το κάλυψες βέβαια κατά κάποιο τρόπο νωρίτερα με τη λύση να συμπιέζεις τα αρχεία με κωδικό αλλά αν κλείσει ο λογαριασμός χάνεις όλα τα αρχεία απροειδοποίητα.

Μήπως τελικά δεν είναι και τόσο καλό να γίνεται χρήση η υπηρεσία αυτή αλλά να κρατάς σε offline τη χρήση του Office μόνο?

1. Ο διαχειριστής μπορεί λογικά να κλείσει τους λογαριασμούς ναι.

2. Δεν νομίζω οτι έχει απο οτι διαβάζω. Αλλα και να έχει τα προσωπικά μου αρχεία ειναι ασφαλή σε ενα μεγαλο βαθμό.

 

Όπως είπε και ένας φίλος απο πάνω είναι άδεειες ιδρυμάτων συνήθως ή business accounts που τα εχουν "κόψει" τύποι και τα πουλάνε.

image.png.884001bdace474a7370040e2cd22869d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sils είπε

Εγω πηρα απο ebay office 2016 me 8 euro 

Μου εστειλε το cdkey και εβαλα το δικο μου microsoft account ...... ολα καλα μεχρι και email μου στελνει η microsoft για το εαν ειμαι ευχαριστημένος απο το office.

Τα κατεβαζω και στο laptop βαζω το microsoft account ολα καλα......

Μα που τα βρίσκουν?

Άλλη η έκδοση 2016 άλλη τα 365

Η απάντηση στο που τα βρίσκουν αναφέρθηκε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, (συγνώμη αν η ερώτησή μου δεν ανήκει εδώ).

Επειδή είδα ο,τι μιλήσατε και για κλειδιά στο ebay για το Office Pro 2016, υπάρχουν διαφορετικά κλειδιά για windows και άλλα για mac ή είναι τα ίδια και για τα δυο συστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι οι άδειες είναι για όποια συσκευή, δεν ξεχωρίζει, μπορείς να έχεις 2 MAC και 2 windows

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που αγόρασα cd key για nod 32 από eBay άντεξε 20 ημέρες. Η eset το κλείδωσε. Ο πωλητής αφού τον ενημέρωσα έστειλε νέο cd key το οποίο σε 2 μέρες κλείδωσε κ αυτό. Έκτοτε ο πωλητής αγνοειται... Για windows δεν ξέρω ποσο επίφοβο είναι... από ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...