Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμες οι νέες Raven Ridge APUs της AMD, Ryzen 5 2400G και Ryzen 3 2200G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ChimairaX είπε

Μπορεί να μην έβγαινε με τα τέλη και το σέρβις και πήγε σε κάτι πιο οικονομικό :P

Ξεκάθαρα ΟΧΙ. Είχε γράψει ότι κάπου (!!!!!!) υπερτερούσε η amd apu !!!!!! Από τότε μπαίνω κάθε μέρα στο insomnia. Δεν είναι να τα χάνεις αυτά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, james rod είπε

εδω που τα λεμε και τα γραφικα του 7700 χαλια ειναι μπροστα στις apu της amd. για ταινιες σιγουρα δεν ειναι. εξαιρουνται οι ιρις.

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις πιάσει ποτέ στα χέρια σου intel.....άκου εκεί δεν βλέπεις ταινίες παρά μόνο σε iris.....θα καραφλιασω με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

On 11/7/2017 at 1:02 PM, Menelegr said:

Fake..

 

On 11/7/2017 at 1:14 PM, Menelegr said:

Δεν θα υλοποιηθεί ποτέ ....απλά διαφήμιση

Τελικά ρε συ Menelegr ήταν απλά διαφήμιση η υλοποίηση κοινού chip από Intel και AMD?

Επεξ/σία από ThReSh
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο αλλά ήμουν λάθος τελικά...τώρα μένει να τα δούμε στην πράξει .... εχω μάθει να παραδέχομαι τα σφάλματα μου δεν είναι κακό....το κακό είναι να μην μπορείς να το καταλάβεις που είσαι λαθος και που όχι .....

1 ώρα πριν, james rod είπε

εσενα περιμεναμε να μας ενημερωσεις. εχουμε ανεβασει σε αντιστοιχα θεματα με καρτες γραφικων το τι βλεπεις απο ολες τις εταιριες. τωρα γυρνα το μαξιλαρι και δες με ιντελ που ειναι καλυτερες. 0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0

Μάθε να διαβάζεις...έγραψα εγώ ότι είναι καλύτερα της Ιντελ;Όχι εννοείται ....σου ανέφερα ότι αυτά που λες δεν ισχύουν απλά όπως το ότι δεν μπορείς να δεις ταινίες όπως λες παρά μόνο σε ιρις που δεν ισχύει όπως το θέμα ποιότητας που ούτε αυτό ισχύει .....καταλαβαινόμαστε η όχι;;;;Στελνε λινκ μην μιλάς αόριστα ...

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Τελικά ρε συ Menelegr ήταν απλά διαφήμιση η υλοποίηση κοινού chip από Intel και AMD?

Δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο αλλά ήμουν λάθος τελικά...τώρα μένει να τα δούμε στην πράξει .... εχω μάθει να παραδέχομαι τα σφάλματα μου δεν είναι κακό....το κακό είναι να μην μπορείς να το καταλάβεις που είσαι λαθος και που όχι και να το παραδεχτείς .....βλεπω εψαξες το ξεθαψες μόνο και μόνο για την δεις έξυπνος απο πλευρά μου χαίρομαι που το ποσταρες διότι πολύ απλά αποδεικνύω πως ούτε fanboy ειμαι και επισεις έχω μάθει να παραδέχομαι τα λάθη μου  ....περί θέματος που λένε όλα αυτά τα παιδιά έχεις να πεις κάτι;Είμαι λάθος σε αυτά που αναφέρω;

Επεξ/σία από Menelegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Menelegr είπε

 

Μάθε να διαβάζεις...έγραψα εγώ ότι είναι καλύτερα της Ιντελ;Όχι εννοείται ....σου ανέφερα ότι αυτά που λες δεν ισχύουν απλά όπως το ότι δεν μπορείς να δεις ταινίες όπως λες παρά μόνο σε ιρις που δεν ισχύει όπως το θέμα ποιότητας που ούτε αυτό ισχύει .....καταλαβαινόμαστε η όχι;;;;Στελνε λινκ μην μιλάς αόριστα ...

 

δεν εγραψα πουθενα οτι δεν μπορεις να δεις ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james rod είπε

δεν εγραψα πουθενα οτι δεν μπορεις να δεις ταινιες.

εδω που τα λεμε και τα γραφικα του 7700 χαλια ειναι μπροστα στις apu της amd. για ταινιες σιγουρα δεν ειναι. εξαιρουνται οι ιρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Menelegr είπε

εδω που τα λεμε και τα γραφικα του 7700 χαλια ειναι μπροστα στις apu της amd. για ταινιες σιγουρα δεν ειναι. εξαιρουνται οι ιρις.

σε ποιοτητα αναφερομαι φιλε. γι' αυτο βαζω και τις iris ως παραδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια απορία έχω... Θα συνεχιστεί το άκυρο να πάρω ποπ κορν ή θα σταματήσουμε τις βλακείες να πούμε καμιά κουβέντα για τις συγκεκριμένες apus... Όσοι έχουν ήδη αποφασίσει ότι δεν τους κάνουν ή ότι είναι χάλια οι συγκεκριμένες apus δεν κατανοώ τι βρίσκουν στο συγκεκριμένο θέμα... Δεκτή η άποψη όλων απλά μην το τραβάμε σε άσχετα μπας και όποιος θέλει να βρει πληροφορίες για τις apus μπορέσει εδώ μέσα... Καλές κακές αυτές είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, james rod είπε

σε ποιοτητα αναφερομαι φιλε. γι' αυτο βαζω και τις iris ως παραδειγμα.

Φιλε μου δεν ήσουν σαφης  καταρχάς πρώτον και δεύτερων  δεν έχουν καμία διάφορα στην απεικόνιση στην ποιότητα εικόνας εντός περιβάλλοντος διότι χρησιμοποιούν τα ίδια χρωματικά BIT..ψαξε το για να μην νομίζεις ότι  σου λέω μπαρούφες....αντίθετος ακόμα περιμένω τα λινκ σας για όλα αυτά που έχετε αναφέρει αλλά δεν ..... 

2 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ μια απορία έχω... Θα συνεχιστεί το άκυρο να πάρω ποπ κορν ή θα σταματήσουμε τις βλακείες να πούμε καμιά κουβέντα για τις συγκεκριμένες apus... Όσοι έχουν ήδη αποφασίσει ότι δεν τους κάνουν ή ότι είναι χάλια οι συγκεκριμένες apus δεν κατανοώ τι βρίσκουν στο συγκεκριμένο θέμα... Δεκτή η άποψη όλων απλά μην το τραβάμε σε άσχετα μπας και όποιος θέλει να βρει πληροφορίες για τις apus μπορέσει εδώ μέσα... Καλές κακές αυτές είναι...

Εγώ φιλε  ειμαι υπέρ στον ανταγωνισμό εννοείται και αγοραζω πάντα με βάση κόστος απόδοσης και φυσικά πάνω απ'όλα τι έχω στην τσέπη μου....ωραίοι οι νέοι επεξεργαστές με vega ...επιτέλους άργησε αλλά το έκανε το θαύμα της ....μια πάρα πολύ ωραία πρόταση για όσους θέλουν απλά παιχνιδάκια τύπου exports ...το μόνο που θέλω να δω ειναι πως θα ανταποκριθούν με χαμηλότερες συχνότητες στις μνημες...διότι Ότι έχω δει έως τώρα ολοι τεσταρουν με 3000+mhz....στείλε κανα λινκ αν δεις κάνα τεστ με λιγότερη συχνότητα φιλος γιατί είμαι δουλειά και δεν μπορώ να ψάχνω.

3 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Κοιτα ο καθενας με τα γουστα του. Εμενα μου αρεσει το δικαιο/γερμανικο στυλ. Δινω 5 παιρνω 5. Εσενα σου αρεσει να σε ξεβρακωνουν κ να αγοραζεις το καρβουνο χρυσαφι. Μαγκια σου. Σε λιγο θα εχουμε κ ξεχωριστες τουαλετες για σας (if you know what i mean :lol::lol:), τους "ιντελακηδες".... 

Μεχρι το 2016 ολοι ειχατε φαγωθει ποσο χαλια ηταν κ ποσο σερνοταν οι bulldozer. Θεμα ολοκληρο για 5 κ 10 FPS, ενω σας γδυναν κ στον επεξεργαστη, κ στην μητρικη, κ στην καρτα γραφικων, σε εναν τοπο με μισθους της μιζεριας κ της πεινας. Για γελια κ για κλαματα ολοι σας κ ειχατε το θρασσος να μιλατε κ να χαιρεστε, παρ'ολη την βλαβη που κουβαλατε στο κεφαλι σας (αν απορεις σκεψου σε ποσους αλλους τομεις εισαι λογικος οσον αφορα τα λεφτα σου, κ κοιτα τι κανεις με τα ηλεκτρονικα). Στην χωρα που δεν μπορει να βγει απ τα μνημονια, κανουμε ουρα απ εξω απ τα μπουζουξιδικα..... Ιδια ακριβως λογικη, μεταφερμενη στους υπολογιστες.

Ηρθε το 2017 κ τωρα δεν εχετε πλεον δικαιολογιες. Οποια τιμη κ να παρουμε υπαρχουν καλυτεροι ryzen, με περισσοτερους πυρηνες, περισσοτερα threads, φανταστικη αναβαθμισημοτητα, τελειες επιδοσεις, πιο πολλες pcie, ενα σοκετ για μια 5ετια, μια μονο τρυπα ασφαλειας απο τις 3 της ιντελας- κ αυτη απο του χρονου HARDWARE patched, κ οι τιμες ολο κ πιο φιλικες οσο περναει ο καιρος. Κ απο φετος ΚΑΙ με καλυτερα ενσωματωμενα γραφικα. Ολος ο πλανητης γυρισε πλεον κ ειδε αυτο που λεγαμε εμεις εδω κ χρονια- το ποσο δουλεμα τρωγατε κ το ποσο στα τεσσερα (4 πυρηνες εννοω- μην χαιρεσαι ακομα:lol:) σας ειχε η Ιντελα, κ αν δεν ξυπναγε η amd ακομα στα τεσσερα (πυρηνες) θα σας ειχε κ με leather-τιμουλες, για να το διασκεδαζει πιο καλα. 

Αλλα βλεπεις αμα συνηθισεις στα 4... πυρηνακια.... ειναι δυσκολο να ξαναρθεις στα ισια σου.... Τοσα χρονια δουλεμα, εχεις χασει καθε κονε με την πραγματικοτητα του να εισαι ανθρωπος (=συνηδητοποιημενος καταναλωτης) μου φαινεται. Συνεχισε να μπαινεις εδω μεσα να γελας. Χρειαζομαστε ανθρωπους σαν εσενα γιατι τα εισητηρια στα τσιρκα ειναι πανακριβα πλεον κ δεν βγαινουμε οικονομικα. Εμεις οι "υπολοιποι" το εχουμε δει το παραμυθι πολλες φορες- το μαθαμε απ εξω πλεον. Ιδια βληματα θα κανουν κυβερνηση, ιδιο χρεος θα πληρωνουμε, ιδιες τιμες θα εχουν τα σκρουτζομαγαζα, κ ιδιους κλοουν θα εχουμε εδω μεσα. Οποτε δωσε γελιο φιλαρακι γιατι δεν την βλεπω καλα την δουλεια...

Επειδή είχα και bulldozer ότι χειρότερο πέρασε απο τα χέρια μου η διαφορά στα fps δεν ήταν όσο λες έφθανε και το 50%σε σε σχέση με αντίστοιχο Ιντελ του ανταγωνισμού....το ρεύμα που κατανάλωνε ήταν στο Θεό και ήθελες και κουλερ ....και την διάφορα στο κόστος την πλήρωνες σε ρεύμα και στο κουλερ ....άσε που σου έταξε 8 πυρήνες και μετά από λιγο καιρο αποδείχτηκαν πως ήταν 4.....Η ίδια η AMD το παραδέχτηκε .Τελικά ποιος κοροϊδεύει ποιον; βγαίνουμε off topic για τα αυτονόητα που έχουν επαναληφθεί χρόνια τώρα μεγάλε...Η ιντελα σου λέει αυτο είναι και στην τελική άμα θες αγοράζεις δεν σε βάζουν με το ζόρι ....

Επεξ/σία από Menelegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, Exoskeletor said:

εχει βρει κανεις τροπο να τον παραγγειλουμε σε καλη τιμη χωρις τελωνειο?

Πάρε από Ελλάδα, μπήκαν Σκρουτζ, 99/155€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2018 στις 10:04 ΜΜ, Mr Chill είπε

Θα συμφωνησω για τις τσιμπιμενες τιμες πλαισιου μαζι σου αλλα ακομα και στα σκρουτζομαζαγα δεν το βλεπω να πεφτει κατω απο 180 μεχρι το καλοκαιρι :Ρ

Exposed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚαι το τραγουδι συνεχίζεται. Και εγω θα έπαιρνα εναν 8700 για ναρκαλιευτη. Μια χαρα ειναι. Άσχετο αν με τον pentium θα ειχα την ιδια απόδοση στη χρηση π θα έκανα και θα μ κοστιζε το 1/5.αλλα νταξει βγάζει 4/8 με κάρτα γραφικων αντάξια της 1030 στα 160 ευρω λουκουμι για itx systems htpc. Αλλα η ιντελ το κανει το ιδιο καλα. Νοτ. Αλλα κανω και χρηση των '' δυνατών''  πυρηνων της ιντελ και θα συγκρίνω τον 160 ευρω ολα σε ενα με τον ι7. Καλα για ι3 2c/4t δε το συζηταμε θελω να πιστευω . Αντε καλες αγορες στους ενδιαφερόμενους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...