Προς το περιεχόμενο

Πως γίνεται να κερδίσεις λεφτά από το στοίχημα?

rapani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζω εδώ και κάποια χρόνια συστηματικά στοίχημα κάποιες φορές κερδίζω αλλά αυτές που χάνω είναι περισσότερες. Τελικά πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να μην παίζεις καθόλου. Αλλά αν παίζεις να παίζεις το πολύ τρεις ομάδες. Δώστε μου και εσείς κάποιες γνώμες...

GIORGOS

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Η καλυτερη συνταγη ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ.Δεν χρειαζεται να παρεις κι αλλους στον λαιμο σου. Μονα ζυγα στον stoiximan δινει 1,87 καθε σημειο, θα πρεπε να δινει 2,00 για να σαι σε βαθος χρονου στα λεφτα σου.Το

Εμενα με ενδιαφερει να προστατευσω εστω και εναν που θα πει να παιξει μονα ζυγα στο μπασκετ, φανταζομαι τα καταφερα. Αν θες πες μας με ποιο κριτηριο επιλεγεις ενα ματς που θα χει μονους ποντους.

Περιέργως τα μονά ζυγά στο μπάσκετ, αν και αρκετά κοντά στο 50-50 δεν είναι ακριβώς ισοπίθανα. Ο κύριος λόγος είναι ότι ως τελικό σκορ δεν λογίζεται το σκορ μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας του π

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συμφωνω με το να μην παιζεις καθολου αδερφε.. Μονο εαν εχεις συγγενη η κολλητο, τερματοφυλακα αμυντικο η διαιτητη και το εχετε κανονισμενο! :P

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, rapani είπε

Παίζω εδώ και κάποια χρόνια συστηματικά στοίχημα κάποιες φορές κερδίζω αλλά αυτές που χάνω είναι περισσότερες. Τελικά πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να μην παίζεις καθόλου. Αλλά αν παίζεις να παίζεις το πολύ τρεις ομάδες. Δώστε μου και εσείς κάποιες γνώμες...

GIORGOS

Εγω εχω φιλο που παιζει βολευ σε  Β κατηγορια,συχνα μου λεει τι περιπου θα γινει.

Εχω βγαλει καλα λεφτα παιζοντας στοιχημα μονα ζυγα το αποτελεσμα του μπασκετ.

Ειναι δικοπο μαχαιρι,αλλα τον πρωτο καιρο ειχα φτασει 600 ευρω σε 2-3 μερες με 30 ευρω κεφαλαιο.

Βεβαια υπηρχαν και μερες που εβαζα 50ρικο 50ρικο και εχανα 200 πριν αρχισει να γυρναει.

Να προτεινω,παιχτε συνδιασμο 2 αγωνων μονα ζυγα με 5 ευρω,ο συντελεστης βγαινει περιπου 3,60 ( ισως και παραπανω αν παιξετε τους αγωνες νωρις ) και εχετε πολυ καλες πιθανοτητες.

Κατα τα αλλα σιγουρος τροπος στο στοιχημα υπαρχει μονο για να χανεις.

Επεξ/σία από webparts
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μόνο αν έχεις δική σου στοιχηματικη. 

Για να δεις ότι δεν υπάρχει ελπίδα βάλε μέσα 10€ και παίζε δοκιμαστικά 10 λεπτα μέχρι να τα χάσεις όλα και να βαρεθείς 

• Like 1
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 ώρες πριν, webparts είπε

Εγω εχω φιλο που παιζει βολευ σε  Β κατηγορια,συχνα μου λεει τι περιπου θα γινει.

Εχω βγαλει καλα λεφτα παιζοντας στοιχημα μονα ζυγα το αποτελεσμα του μπασκετ.

Ειναι δικοπο μαχαιρι,αλλα τον πρωτο καιρο ειχα φτασει 600 ευρω σε 2-3 μερες με 30 ευρω κεφαλαιο.

Βεβαια υπηρχαν και μερες που εβαζα 50ρικο 50ρικο και εχανα 200 πριν αρχισει να γυρναει.

Να προτεινω,παιχτε συνδιασμο 2 αγωνων μονα ζυγα με 5 ευρω,ο συντελεστης βγαινει περιπου 3,60 ( ισως και παραπανω αν παιξετε τους αγωνες νωρις ) και εχετε πολυ καλες πιθανοτητες.

Κατα τα αλλα σιγουρος τροπος στο στοιχημα υπαρχει μονο για να χανεις.

Η καλυτερη συνταγη ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ.Δεν χρειαζεται να παρεις κι αλλους στον λαιμο σου.

Μονα ζυγα στον stoiximan δινει 1,87 καθε σημειο, θα πρεπε να δινει 2,00 για να σαι σε βαθος χρονου στα λεφτα σου.Το μαυρο κοκκινο στην ρουλετα σε κλεβει λιγοτερο.

• Like 7
  • Sad 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 ώρες πριν, webparts είπε

Δηλαδη σε πληρωνει 3.60 αποδοση για κατι που εχει 25% πιθανοτητες να βγει?Η 1 στις 4?Δεν το λες και ευκαιρια.

Παιζω(επαιζα βασικα) αρκετα παλαιοτερα,και ο μονος τροπος να κερδισεις ειναι να παιζεις με bankroll management μονα αποδεκτα και κυριως λαιβ.Σε φαση με 100 ευρω bankroll καθε bet σου να ειναι 1 ευρω.Περιπου στο 1%.Και οσο ανεβαινει το bankroll ανεβαινει και το ποσο που πονταρεις αναλογικα.3αδες 4αδες κτλ δεν δουλευουν,δοκιμασμενο.

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιέργως τα μονά ζυγά στο μπάσκετ, αν και αρκετά κοντά στο 50-50 δεν είναι ακριβώς ισοπίθανα. Ο κύριος λόγος είναι ότι ως τελικό σκορ δεν λογίζεται το σκορ μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού, αλλά το σκορ μετά και από τις ενδεχόμενες παρατάσεις. Αν υποθέσουμε ότι για το σκορ στο τέλος της κανονικής διάρκειας η αναλογία είναι όντως 50-50 (η οποία είναι μια λογική υπόθεση που όμως δεν έχω τα data για να την επιβεβαιώσω) η παράταση εισάγει ένα μικρό αλλά συστηματικό bias:  Για όλα τα ματς που οδηγούνται στην παράταση, το σκορ της κανονικής περιόδου ειναι αναγκαστικά ζυγός αριθμός και από αυτά περίπου τα μισά θα πάνε στο "μονό" λόγω της παράτασης.  Έτσι κάποια ματς που στην κανονική διάρκεια θα τα μετρούσαμε ως "ζυγά", τώρα τα μετράμε ως "μονά". 

Για το ΝΒΑ η πιθανότητα να πάει ένα ματς στην παράταση είναι περίπου 6% (αυτός ο αριθμός εξαρτάται για την era την οποία μιλάμε, αλλά γενικά κυμαίνεται στο 5-7%). Έτσι η πιθανότητα για τα "μονά" από 0.5 που ήταν, παίρνει ένα μπόνους της τάξης του 0.06/2=0.03 και πηγαίνει στο 53%. ( Γράφω "της τάξης" γιατί δεν υπολόγισα το ενδεχόμενο 2ΟΤ, 3ΟΤ κλπ. τα οποία  αυξάνουν το μπόνους λίγο ακόμα, αλλά όχι αρκετά ώστε να αξίζει να το αναφέρω). 

Εκτός της παράτασης υπάρχουν και άλλες δυνάμεις που ίσως επηρεάζουν την κατανομή του σκορ, όπως πχ. η κατανομή των τριπόντων ή των βολών, αλλά δε βλέπω κάποιο προφανές pattern όπως με την παράταση.

Αν δει κάποιος τα σκορ από την αρχή του ΝΒΑ μέχρι σήμερα (σύνολο 60.000 παιχνίδια), τα μονά εμφανίζονται σε ποσοστό 50.9% και τα ζυγά σε 49.1%. Παρόμοια αναλογία βρίσκουμε αν περιοριστούμε στην τελευταία 20αετία. 

Ακόμη κι έτσι όμως οι δίκαιες αποδόσεις είναι περίπου 1.97 για τα μονά και 2.04 για τα ζυγά και το 1.93-1.93 που δίνει ο στοίχημαν για το ΝΒΑ δεν αξίζει, πόσο μάλλον το 1.87.

Επεξ/σία από tristeza
  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η μόνη περίπτωση είναι να είσαι άριστα πληροφορημένος και να κάνεις καλές προβλέψεις ώστε να βρίσκεις λάθη των bookmakers. Και  αυτό μόνο αν παίζεις σε αγώνες με 0% γκανιότα.

Και μην περιμένεις μεγάλα κέρδη. Το λάθος του bookamer το πολύ να είναι 1-2%..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
13 ώρες πριν, 4saken είπε

Η καλυτερη συνταγη ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ.Δεν χρειαζεται να παρεις κι αλλους στον λαιμο σου.

Μονα ζυγα στον stoiximan δινει 1,87 καθε σημειο, θα πρεπε να δινει 2,00 για να σαι σε βαθος χρονου στα λεφτα σου.Το μαυρο κοκκινο στην ρουλετα σε κλεβει λιγοτερο.

Καλα χαλαρωσε λιγο παιχτη.

Δεν του ειπα παιξε 1000 ευρω στο Χ και θα γινεις μαγκας.

Εγω προσωπικα εχω βγαλει αρκετα απο αυτον τον τροπο,οποτε μοιραζομαι τις εμπειριες μου.

4 ώρες πριν, tristeza είπε

Περιέργως τα μονά ζυγά στο μπάσκετ, αν και αρκετά κοντά στο 50-50 δεν είναι ακριβώς ισοπίθανα. Ο κύριος λόγος είναι ότι ως τελικό σκορ δεν λογίζεται το σκορ μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού, αλλά το σκορ μετά και από τις ενδεχόμενες παρατάσεις. Αν υποθέσουμε ότι για το σκορ στο τέλος της κανονικής διάρκειας η αναλογία είναι όντως 50-50 (η οποία είναι μια λογική υπόθεση που όμως δεν έχω τα data για να την επιβεβαιώσω) η παράταση εισάγει ένα μικρό αλλά συστηματικό bias:  Για όλα τα ματς που οδηγούνται στην παράταση, το σκορ της κανονικής περιόδου ειναι αναγκαστικά ζυγός αριθμός και από αυτά περίπου τα μισά θα πάνε στο "μονό" λόγω της παράτασης.  Έτσι κάποια ματς που στην κανονική διάρκεια θα τα μετρούσαμε ως "ζυγά", τώρα τα μετράμε ως "μονά". 

Παραμενει η ιδια πιθανοτητα ομως να ερθει μονα ζυγα στο τελος της παρατασης.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, webparts είπε

Εγω προσωπικα εχω βγαλει αρκετα απο αυτον τον τροπο,οποτε μοιραζομαι τις εμπειριες μου.

Παραμενει η ιδια πιθανοτητα ομως να ερθει μονα ζυγα στο τελος της παρατασης.

Να μοιραστεις τις εμπειρες σου και οταν χασεις αρκετα.

Σοβαρα τωρα, σταματα τωρα που εχεις κερδος, ειναι καθαρα θεμα κωλοφαρδιας και σε βαθος χρονου θα βγεις 100% 1000% χαμενος.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.