Προς το περιεχόμενο

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ ΘΕΟ


DJGV2011

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα την GTX 1080 super jetstream τον Οκτώβριο του 2017 στα 560€ και τώρα είναι 200€ ακριβότερη. Κανείς δεν μπορεί να πει εάν σε 3 μήνες θα είναι ξανά στα 500 ή θα πάει στα 800+. Αυτή τη στιγμή η όλη φάση είναι σαν χρηματιστήριο. Όποιος φτιάχνει τώρα PC καλύτερα να πάει στα 2200g - 2400g της AMD και όταν οι τιμές επιστρέψουν σε λογικά πλαίσια να επενδύσει σε ξεχωριστή GPU.

Επεξ/σία από billsamoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Εγώ πάντως αντί για GPU θα πάω σε κονσόλα. Να τις χαίρονται με τις τιμές τους.

Και καλά θα κάνεις αφού έφτασε μια entry-level gpu να κάνει όσο μια κονσόλα, μία mid-range όσο δύο και μία high-end όσο τρεις, να κάτσουν να τις φάνε (μαζί με τους miners).

Το πρόβλημα είναι ότι πηδ@νε όλοι την βιομηχανία του PC gaming (από game developers μέχρι VR headset και keyboard-mouse κατασκευαστές). Αν εμείς επανέλθουμε σε 1-2-3 χρόνια στο PC Gaming, αυτοί θα έχουν αλλάξει επαγγελματική καριέρα.

Θα μου πεις βέβαια ότι και τις κονσόλες σαν PC τις φτιάχνουν πλέον και οι ίδιοι developers θα κάνουν την δουλειά και για τα δύο. Αν όμως η αγορά PC gaming μικρύνει δραματικά σιγά μην κάτσουν να ασχοληθούν οι εταιρίες.

Την εποχή που άρχισα να παιζω PC games (ως πιτσιρικάς) ούτε pc gaming enthusiast υπήρχαν ούτε τίποτα. Απλά PC gaming. Έτσι όπως το πάνε σε λίγο θα πρέπει να πληρώσεις εταιρίες για να κάνουν develop παιχνίδια για την πάρτη σου.

Επεξ/σία από panospeter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Εγώ πάντως αντί για GPU θα πάω σε κονσόλα. Να τις χαίρονται με τις τιμές τους.

Μέχρι οι miners να κάνουν hack τις κονσόλες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο οι miners  εχουν τσαμπα κερδος με φτηνο ρευμα και "κοινωνικα τιμολογια " ... Εμενα με εχει κεντρισει  και το linux ps4 οποτε στα π@π@ρια μου το νεο pc build

οι τιμες αρχιζουν ηδη να υποχωρουν οσο πεφτει η φουσκα τεχνητης ζητησης - φυσικα αμα τρεχετε να τα σκατε x2 θα σας πηγαινουν π"πα κ"λο :P

Επεξ/σία από Damachi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν διαβασετε την αποκαλυψη το λεει ξεκαθαρα οτι θα ερθουν εποχες οπου οι gamers θα ζησουνε δυσκολα χρονια και οτι οι καρτες γραφικων θα ειναι προσιτές μονο εφοσον εχουνε το χαραγμα του θηριου.

το λεει ξεκαθαρα για οσους ασχολουντε με αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να δούμε 

εγώ προσωπικά  θα περιμένω τις νέες τις AMD και Nvidia για το νέο μου PC build....
ελπίζω να προλάβω και να μην τις πάρουν οι miners και ανέβουν οι τιμές στα ύψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, Zengar Zombolt said:

άντε να δούμε 

εγώ προσωπικά  θα περιμένω τις νέες τις AMD και Nvidia για το νέο μου PC build....
ελπίζω να προλάβω και να μην τις πάρουν οι miners και ανέβουν οι τιμές στα ύψη 

Νέες AMD? Για τέλη 2019 το βλέπεις το build σου δηλαδής? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει να συνεχιστει αυτο το πραγμα. Δεν νομιζω να θελουν να χασουν το gaming κοινο τους. Καποια στιγμη το mining θα σταματησει θελουν δεν θελουν... μετα αν εχουν στραφει ολοι σε κονσολες παει... το εχασαν το παιχνιδι... ποιος ο λογος να εχει καποιος 800 ευρω καρτα αν παιζει  τα παντα στο ps4 pro σε 4κ αναλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeorgeMan είπε

Νέες AMD? Για τέλη 2019 το βλέπεις το build σου δηλαδής? :P

Νόμιζα ότι θα έβγαζαν νέες κάρτες μέχρι τα μέσα του 2018 AMD midrange Vega και Nvidia volta
άμα δεν βγάλουν και οι τιμές μείνουν εκεί που είναι την κάτσαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω μια απορία και θα χαρώ αν μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος να τη λύσω. όλοι εσείς που πουλάτε μεταχειρισμένες κάρτες γραφικών ή και καινούριες σε εξωφρενικές τιμές λόγω mining και βάζετε αγγελίες εδώ γιατί όλοι χωρίς καμία εξαίρεση τις πουλάτε λόγω αναχώρησης στο εξωτερικό; δεν βάζω κάποια αγγελία εδώ για προφανείς λόγους αλλά όποιος κοιτάξει στις κάρτες γραφικών θα δει αυτό που λέω. "πωλείται mining rig 4000 ευρώ λόγω αναχώρησης στο εξωτερικό", "πωλούνται gtx 1080ti 3000 ευρώ η μια λόγω αναχώρησης στο εξωτερικό" και άλλες πολλές τέτοιες. δηλαδή τι; είχατε τόσο μεγάλη επιτυχία με το mining στην ελλάδα και είπατε να κάνετε καριέρα και στο εξωτερικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτάνει το κάρβουνο ρε παιδιά, λίγο έλεος. Μόνο από την πρώτη σελίδα βρήκα αυτά τα θέματα.

Αν ο κάθε πικραμένος μπαίνει εδώ και ανοίγει θέμα το μαμησαμε το φόρουμ. Το ότι μπαίνουν και γράφουν (συνεχίζουν) μερικοί το αφήνω στην άκρη!!!

 

Επεξ/σία από ~Palpatin~
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...