Προς το περιεχόμενο

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ ΘΕΟ


DJGV2011

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι το χόμπι τελείωσε για τους φτωχομπινέδες.

Βρε συ μην είσαι τόσο απόλυτος.

Δεν είναι φτωχομπινές αυτός που κράζει τις τωρινές τιμές.

Θα σου άρεσε εσένα πχ η 1070 αντί για 400 πόσο έκανε να είχε φτάσει το χιλιάρικο και να μην μπορείς(λέμε τώρα) να την αγοράσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 minutes ago, phanispal said:

Να με συμπαθάς, αλλά δεν είναι φτωχομπινές εκείνος που δε θέλει να σκάσει 700€ για κάτι που η «φυσιολογική» του τιμή είναι ~450€.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, αν το εξετάσεις σφαιρικά, ακόμα και τα 450€ είναι αρκετά για τον μέσο περιστασιακό gamer που δεν είναι άνεργος/εισοδηματίας και δεν παίζει 8 ώρες κάθε μέρα, ανεξάρτητα αν του περισσεύουν ή όχι (όσο αντικειμενικά γίνεται να το δει κάποιος).

Εγώ θέλω να πω απλά ότι πρέπει να χωνέψουν όλοι ότι τα 350-400άρια για performance GPUs τελειώσαν και θα είναι έτσι για μεγάλο διάστημα απ' ότι φαίνεται. Προφανώς ούτε εμένα μ' αρέσει να σκάω 700 σε GPU που κανονικά θα είχε 400-450.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ αυτή είναι μία άποψη, υπάρχει και η άλλη όμως, που λέει ότι αν τα δεχόμαστε όλα, βάζουμε κι εμείς το λιθαράκι μας στο να μην αλλάξει τίποτα προς το καλύτερο.

Δε λέω ότι με τη γκρίνια θα ρίξουμε τις τιμές, αλλά και με το να το δεχτούμε δε βλέπω πώς θα αλλάξει κάτι. Ο καλύτερος τρόπος βέβαια νομίζω είναι να μην αγοράσουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μαζευτουμε με υπογραφες απο ολα τα ελληνικα και ευρωπαικα site και να τους στηλουμε σε ati kai nvidia μυνημα.

ο βλακας ceo της nvidia σε μια προσπαθεια να αποποιηθεί των ευθυνών του για τις τιμες δηλωσε πως τα καταστηματα θα πρεπει να δωσουνε προτεραιοτητα στους gamers.

αυτο μου θυμίζει λιγο το "Ο Ιουδας φυλουσε υπεροχα".

δεν μας αγαπανε παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, jmirko15 said:

Ερώτηση, μία "νορμάλ" τιμή για 1080 TI ήταν ~900 ή πιο κάτω;

Η 1080Ti πωλούνταν καινούρια από 720-750. Σκάστε τώρα 1000ρικο, NOT. :P

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/02/2018 στις 7:11 ΜΜ, Dragonlordcv2002 είπε

Εγώ πάντως αντί για GPU θα πάω σε κονσόλα. Να τις χαίρονται με τις τιμές τους.

Βλέπω πολύ εύκολα εγκαταλείπεις το pc gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Ερώτηση, μία "νορμάλ" τιμή για 1080 TI ήταν ~900 ή πιο κάτω;

Εγώ τις πήρα από ~750-790 τον Ιούνιο/Ιούλιο. Αυτή ήταν και η νορμάλ τιμή τους, άλλο που εδώ πολλά μαγαζιά τις είχαν 800-850+ στις μέτριες υλοποιήσεις από τότε... Ευτυχώς υπάρχει και το amazon & τα μαγαζιά στο geizhals.de ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, mkp είπε

Βλέπω πολύ εύκολα εγκαταλείπεις το pc gaming

Αν χρειαστώ κάρτα (σε 3+ χρόνια δηλαδή) και οι τιμές είναι στα ίδια ύψη εννοείτε ότι τα χρήματα θα φύγουν σε κονσόλα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάς κάτι πράγματα κι εσύ... εδώ ο Έλληνας αποφασίζει ότι θα κάνει μποϋκοτάζ το Σάββατο, και την Παρασκευή πάει και αδειάζει τα ράφια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ρωτάς κάτι πράγματα κι εσύ... εδώ ο Έλληνας αποφασίζει ότι θα κάνει μποϋκοτάζ το Σάββατο, και την Παρασκευή πάει και αδειάζει τα ράφια.

Πολλοί πιστεύω ότι μπορούν να κάνουν μποϋκοτάζ . Και η συγκεκριμένη κατάσταση δεν αφορά την ελλάδα, είναι παγκόσμια. Ανάλογα έχουν ανέβει σε ολόκληρο τον κόσμο οι τιμές και σε gpu και σε ram . Όσοι δεν είμαστε teenagers , μπορούμε ανετότατα να τους γράψουμε εκεί που δεν πιάνει μελάνι και να μην ψωνίσουμε, μέχρι να πάνε οι τιμές στις μνήμες σε επίπεδα 2016 και vga σε επίπεδα καλοκαιριού 2017 . Για τους εφήβους, είναι σίγουρα πιο δύσκολο .

 

Υπάρχουν άλλα παιχνιδάκια να χαλάμε λεφτά και να γεμίζουμε τον ελεύθερο χρόνο μας! Για τους gamers, υπάρχουν σίγουρα παιχνίδια περασμένων ετών που δεν τα έχουν τελειώσει και παίζουν σούπερ άνετα στο hardware eπου έχουν . 

 

Αν δεν πέσουν οι πωλήσεις σημαντικά , οι εταιρείες θα είναι ηλίθιες να επαναφέρουν τις τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου, αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες σχετικά με τον καταναλωτισμό.

3 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Αν δεν πέσουν οι πωλήσεις σημαντικά , οι εταιρείες θα είναι ηλίθιες να επαναφέρουν τις τιμές.

Πέρα απ' τη δύναμη του καταναλωτή που αναφέρεις, που το βλέπω δύσκολο, ο ανταγωνισμός μεταξύ AMD και nVidia μπορεί να βελτιώσει κάπως τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...