Προς το περιεχόμενο

Digoo Alarm Radar @ 2.90 euros@ bangood


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει καποιο βιντεακι για το στησιμο

9 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Αν δεις κανένα βίντεο στο yt δεν υπάρχει πιο εύκολο σεταρισμα του συναγερμού και των έξτρα του.

Και 10χρονων παιδί το κάνει.πανευκολο στην χρήση του.

Σαν συναγερμός και ποιότητα των έξτρα του μέχρι στιγμής ήταν τσάμπα για τα λεφτά που έδωσα.

μπορεις να δωσεις λινκ για βιντεακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω δεν εχω αυτον αλλα ένα παρόμοιο το οποίο το πήρα πριν κανα 2-3 χρόνια.

Δεν έμεινα ευχαριστημένος σε ένα μονο πράγμα.

Μπαταρίες.

Καθε 6 μήνες έπρεπε να αλλάξω μπαταρίες. Και το κακο ειναι οτι επρεπε να κοιταω ποια παγιδα και που εχει τελειώσει.

Τελικά αφου ειχε και υποδοχές με καλώδιο έβαλα 8 παγίδες ενσύρματες και τα υπόλοιπα ασύρματα.

Εσείς απο θέμα μπαταρίας τι λεει αυτός ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Frag13 είπε

Παιδιά για αποφυγή τελωνίου ποια επιλογή βάζω ?

Priority direct mail

26 λεπτά πριν, koufalia είπε

Για να μην σταματήσει τελωνείο επιλέγω priority direct mail? 

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Αρα για να φτιαξει-στησει καποιος συναγερμο, θελει ποσους αισθητηρες κινησης σε ποσο χωρο; πχ 50τμ καλυβονται με ενα;

Αυτό έχει να κάνει ανάλογα με τον χώρο σου

 

Κανείς δεν μπορεί να σου πει. Ο αισθητήρας κίνησης δεν καλύπτει πίσω από κολώνες και οτιδήποτε άλλο που εμποδίζει τον αισθητήρα. Οπότε αν το σπίτι σου είναι μια ευθεία να στο πω και έτσι, θα χρειαστείς ένα με δύο αισθητήρες. Καλό θα ήταν να πάρεις περίσσευμα μην πάρεις ακριβώς οσους θέλεις. (Πχ το δικό μου ήθελε 8 αισθητήρες ώστε να το καλυψω πλήρως,πήρα 10 τεμάχια ώστε να έχω και Καβαντζα μήπως γίνει κατι,ούτως ή άλλως φθηνά είναι.) Πήρα και 2 χειριστηριακια εξτρα και 4 επαφές για πόρτες παραπάνω να υπάρχουν.γενικα όλα είναι φθηνα οπότε αξίζει να έχεις 2-3 τεμαχια παραπάνω.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδει δεν ετυχε να το βρω καπου, μιας και εχω ηδη ετοιμες καλωδιοσεις για ρανταρ, περνει ενσύρματα και αν ναι μπορω να βαλω οποιοδηποτε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα  https://www.banggood.com/Digoo-DG-HM-4-4-2th-Aniversary-Major-Star-Super-Smart-New-Generation-Home-Security-Alarm-System-p-1275518.html?rmmds=detail-top-buytogether  που είναι το πιο καινούργιο μοντέλο....Το είχα πάρει presale στα 50 κοντά ευρώ. Και εγώ απόλυτα ικανοποιημένος.

Ανά τακτά χρονικά διαστήματα παίζει στα 60€.  Τους είχα ζητήσει ως γνήσιος Ελληνάρας που μετράει τα € του (:P) να πάρω και 2ο στα 55€ (πριν κάνα δυο εβδομάδες) αλλά μου ρίξανε άκυρο. Τώρα απλά περιμένω να ξαναπέσει στα 60 για να προχωρήσω σε νέα αγορά. Οσονούπω πιστεύω.

PIR detectors, Window Sensors, το smart app, οι remote controllers όλα λειτουργούν άψογα. Θα ήθελα απλά λίγο δυνατότερη κόλλα.  Ενημέρωση όταν χτυπάει ο συναγερμός έρχεται κατευθείαν στο κινητό (είτε κλήση, είτε sms, ότι έχεις επιλέξει τέσπα). Το external speaker σπάει αυτιά (όταν σετάρεις καλό είναι να μην το χρησιμοποιείς).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Αυτό έχει να κάνει ανάλογα με τον χώρο σου

Κανείς δεν μπορεί να σου πει. Ο αισθητήρας κίνησης δεν καλύπτει πίσω από κολώνες και οτιδήποτε άλλο που εμποδίζει τον αισθητήρα. Οπότε αν το σπίτι σου είναι μια ευθεία να στο πω και έτσι, θα χρειαστείς ένα με δύο αισθητήρες. Καλό θα ήταν να πάρεις περίσσευμα μην πάρεις ακριβώς οσους θέλεις. (Πχ το δικό μου ήθελε 8 αισθητήρες ώστε να το καλυψω πλήρως,πήρα 10 τεμάχια ώστε να έχω και Καβαντζα μήπως γίνει κατι,ούτως ή άλλως φθηνά είναι.) Πήρα και 2 χειριστηριακια εξτρα και 4 επαφές για πόρτες παραπάνω να υπάρχουν.γενικα όλα είναι φθηνα οπότε αξίζει να έχεις 2-3 τεμαχια παραπάνω.

Υπάρχει δυνατότητα ειδοποίησης στο κινητό μου μέσω ίντερνετ; Χωρίς gsm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...