Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το pc μου "παγώνει" συνέχεια.


Mr.kostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανες καποια αλλαγη σε hardware τελευταια?

το "παγωμα" συμβαινει καπου συγκεκριμενα gaming για παραδειγμα?

Παρακαλουθεις θερμοκρασεις cpu με καποιο προγραμμα? εγω δουλευω το hw monitor. Αν θες κατεβασε το και τρεξτο οστε να καταγραψει θερμοκρασια του cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μονη αλλαγη στο hardware που εκανα ειναι στην gpu αλλα τοτε δεν ειχα θεμα γιατι ειχα και τα windows 7. Κατεβαζω το προγραμμα και σου στελνω ενα screenshot.

Επεξ/σία από Mr.kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση οπου ανεβαζει θερμοκρασια ο επεξεργαστης, ειναι σχεδον σιγουρο οτι συμβαινει γιαυτο. Μιλαμε για fx φυσικα.. απο cooler τι του φορας? ποτε αλλαξες παστα τελευταια φορα?σκονη καθαρισες μεσα απο το κουτι? βαλε ενα game και τρεχε απο πισω το Hw monitor ωστε να δουμε max cpu temp. ποσταρε εδω, περιμενω:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εχω την μαμα ψυκτρα εχω να αλλαξω την παστα σχεδον 1-1.5 χρονο και θα βαλω το pubg(χαχαχα λογο του optimize :D) και θα σου πω θερμοκρασιες

Capturddddddddddde.PNG.7758759a5080ea3ac66ca9bd1bbc372b.PNG

Και ημουνα στο lobby να φανταστεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελειος!

Εγω προσωπικα θα ξεκινουσα με μικρα βηματα. Θα εβγαζα το pc απο το ρευμα, θα το καθαριζα λεπτομερως μεσα. Θα καθαριζα cooler + cpu απο την παλια παστα με καθαρο οινοπνευμα πολυ προσεκτικα και θα εβαζα νεα παστα, ποσοτητα ενος ρεβυθιου. Υπαρχουν απειρα βιντεο και αρθρα αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να το κανεις, ειναι κατι απλο και σιγουρα αναγκαιο στην περιπτωση σου. Αμα μου λες lobby 70c, σιγουρα τσιμπαει πολυ παραπανω μετα απο καποια ωρα. Να αποκλεισουμε ενα ενα τα πιθανα αιτια.

Επεξ/σία από c0stas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ευτυχως ξερω να αλλαζω την παστα(σπουδαζω στην πληροφορικη για αυτο) αλλα πια μου προτεινεις ας πουμε αυτη κανει https://www.skroutz.gr/s/7578308/CoolerMaster-IC-Value-V1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα και αυτη που μου εδειξες. Παρε μια οπου σε συμφερει και ειναι κοντα στο σπιτι σου ωστε να την παρεις απο εκει, μιας και τα μεταφορικα θα ειναι πιο ακριβα απο το προιον. Εσυ ξερεις καλυτερα.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, c0stas13 είπε

απο την παλια παστα με καθαρο οινοπνευμα πολυ προσεκτικα και θα εβαζα νεα παστα.

Όχι με οινόπνευμα, σκέτο στεγνό χαρτί και θα είναι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...