Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το pc μου "παγώνει" συνέχεια.


Mr.kostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θερμοκρασίες θα κοιτάς με το amd overdrive.

Ένας ύποπτος είναι το τροφοδοτικό που είναι για πέταμα.

2ος ύποπτος είναι ο σκληρός. Εγκατέστησε το HD Sentinel Free Edition και ανέβασε φωτό με τις καρτέλες overview και smart.

Τους drivers από την παλιά κάρτα τους απεγκατέστησες πριν βάλεις την νέα κάρτα ή όχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου δείχνει διαφορετικές γιατί το amd overdrive υπολογίζει διαφορετικά. Δείχνει πόσους βαθμούς απόσταση έχεις από το όριο. Άρα είσαι οκ.
Δεν απάντησες όμως τους drivers της προηγούμενης κάρτας τους είχες απεγκαταστήσει πριν βάλεις την 1050 ή όχι. Αν όχι εγκατέστησε το DDU και το τρέχεις αφού μπεις σε safe mode. Μέσω του DDU λοιπόν απεγκατέστησε τους παλιούς drivers. Ακόμα και αν είχες nvidia κάρτα πριν καλό είναι να το κάνεις.

Αυτό που πρέπει να κάνεις σίγουρα είναι να δοκιμάσεις ένα άλλο τροφοδοτικό. Τώρα από που θα το βρεις είναι ένα ερώτημα. Δες από κάποιον φίλο/γνωστό σου. Έτσι και αλλιώς πρέπει να πάρεις ένα κανονικό τροφοδοτικό.

Ποιον σκληρό έχεις?

SSD έχεις?

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hdd είναι και για τους drivers δεν τους είχα απεγκαταστησει για να βάλω την 1050 ti αλλά έκανα format και από windows 7 τα έκανα 10 οπότε τώρα σίγουρα θα έχει τους drivers της κάρτας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ άμα είναι από Μάρτιο θα πάω σε άλλο τροφοδοτικό.Οκ ευχαριστώ για την βοήθεια:D αν μπορείς κιόλας να μου προτείνεις έναν καλό τροφοδοτικό...(για τα vs έχω ακούσει τα "καλύτερα":P)

Budget 30-40€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα vs έχω διαβάσει τα χειρότερα. τα παλιά vs γιατί τώρα βγήκαν τα καινούργια vs. Η γνώμη μου είναι να δώσεις κάτι παραπάνω (όχι πολλά) για το cx

https://www.skroutz.gr/s/11542607/Corsair-CX-Series-CX450.html

Ποιο κάτω σε τιμή το Bequiet

https://www.skroutz.gr/s/8145209/Be-Quiet-System-Power-8-400W.html
Το καινούργιο vs είναι αυτό αλλά είμαι επιφυλακτικός
https://www.skroutz.gr/s/13976179/Corsair-VS-Series-VS450-White.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τροφοδοτικό θα συμφωνήσω και εγώ ότι μπορεί να φταίει.Απλα να σου αναφέρω τον άγραφο κανόνα των υπολογιστών.Ο,τί πρόβλημα και να έχεις το πρώτο που θα κοιτάς πάντα είναι οι μνήμες Ram!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hlapatsas είπε

Για το τροφοδοτικό θα συμφωνήσω και εγώ ότι μπορεί να φταίει.Απλα να σου αναφέρω τον άγραφο κανόνα των υπολογιστών.Ο,τί πρόβλημα και να έχεις το πρώτο που θα κοιτάς πάντα είναι οι μνήμες Ram!!!

Το pc το έπαιρνα κομμάτι-κομμάτι και όταν το τελείωσα ήμουνα με 4gb ram μετά από λίγο καιρό βάζω άλλη μια τεσσάρα αλλά δεν βρήκα την ίδια και πήρα μια άλλη με το ίδιο cas και τώρα έχω 8gb dual channel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας εχω να πω μετα την αλλαγη της παστας δεν μου εχει freezari καθολου αλλα συνεχιζει να κανει restart μονο του μηπως φταiει τα bios ή τα windows???

ΥΓ: Οταν ειχα windows 7 δεν ειχα τετοια προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδέχεται αν έχεις κάνει τα updates για τα κενα ασφαλείας που ανακαλύφθηκαν στους επεξεργαστές.  Αυτά τα updates δημιούργησαν προβλήματα με επανεκκινήσεις. Προσπάθησε να απεγκαταστήσεις όλα τα updates. Σαν 2η λύση είναι να βάλεις πάλι τα win 7 και να μείνεις με αυτά για ένα διάστημα και να δεις πως πάει η ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Ενδέχεται αν έχεις κάνει τα updates για τα κενα ασφαλείας που ανακαλύφθηκαν στους επεξεργαστές.  Αυτά τα updates δημιούργησαν προβλήματα με επανεκκινήσεις. Προσπάθησε να απεγκαταστήσεις όλα τα updates. Σαν 2η λύση είναι να βάλεις πάλι τα win 7 και να μείνεις με αυτά για ένα διάστημα και να δεις πως πάει η ιστορία.

Θα προσπαθησω πρωτα το πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...