Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το pc μου "παγώνει" συνέχεια.


Mr.kostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας επειδη εξακολουθει να κανει μονο του restart θα παρω αλλα μετρα. Θα αλλαξω τροφοδοτικο μηπως φταιει αυτο γιατι εχω ενα κακω(nitrox sl-550) και θα παω σε αυτον εδω:https://www.skroutz.gr/s/11790671/Corsair-CX-Series-CX550.html .Διαλεγω αυτο τον τροφοδοτικο γιατι στο μελλον θα γινει καινουργιο build και θα χρησιμοποιησω αυτο. Πειτε μου αν παω να κανω βλακεια ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ είναι. Το ίδιο βγαίνει και σε semi-modular https://www.skroutz.gr/s/8570592/Corsair-CX-Series-550M.html

Αν σου φαίνονται πολλά τα 66 και μελλοντικά δεν έχεις σκοπό να πάρεις κάποιο βαρβάτο σύστημα τότε πάρε το μικρότερο σε semi-modular 

https://www.skroutz.gr/s/8570625/Corsair-CX-Series-450M.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον για το δευτερο θα παω γιατι δεν θα φτιαξω τοσο δυνατο μηχανημα(i5 8400 και 1060 δυνατος ειναι αλλα θα κανει και για 450w ).Ωραια ευχαριστω :)

Επεξ/σία από Mr.kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Δοκιμασε να περασεις και αυτο το Hotfix kb4078130 . Τρεχεις, κανεις restart και για τελευταιο πηγαινε στην διαχειριση ενεργειας και τσεκαρε την Υψηλη Αποδοση. Δες να συνεχιζεις να εχεις προβλημα. Και μετα δοκιμασε την λυση του τροφοδοτικου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, petkak είπε

Καλησπερα,

Δοκιμασε να περασεις και αυτο το Hotfix kb4078130 . Τρεχεις, κανεις restart και για τελευταιο πηγαινε στην διαχειριση ενεργειας και τσεκαρε την Υψηλη Αποδοση. Δες να συνεχιζεις να εχεις προβλημα. Και μετα δοκιμασε την λυση του τροφοδοτικου.

Ωραια ευχαριστω θα το δοκιμασω και θα σου πω.:D Ειναι ασφαλες??? Και πως το κανω?

Επεξ/σία από Mr.kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Mr.kostas είπε

Ωραια ευχαριστω θα το δοκιμασω και θα σου πω.:D Ειναι ασφαλες??? Και πως το κανω?

Καλημερα

το κατεβαζεις απο εδω https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4078130

και με δεξι κλικ επανω του "Run as Administrator". Ειναι απολυτος ασφαλες ^_^

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον petkat. Από τότε που έγινε ο σάλος με το spectre & meltdown και η ms προσπάθησε να σώσει την intel τα έκανε μαντάρα με τους amd. Μάλλον το hotfix είναι αυτό που χρειάζεσαι.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok θα το κοιταξω ευχαριστω :D

Μετα αφου το τρεξω με την επιλογη run as admin πρεπει να μου εμφανιστει κατι? Γιατι δεν μου δειχνει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mr.kostas είπε

Ok θα το κοιταξω ευχαριστω :D

Μετα αφου το τρεξω με την επιλογη run as admin πρεπει να μου εμφανιστει κατι? Γιατι δεν μου δειχνει τιποτα.

Οχι δεν βγαζει κατι, απλα αλλαζει καποια registry keys. Κανε ομως restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παλι εκανε restart θα βγαλω και θα ξανα βαλω τις ram και την μπαταρια της μητρικης και αν παλι κανει τα ιδια format θα κανω και θα αλλαξω τον τροφοδοτικο.

Επεξ/σία από Mr.kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τις μνήμες σου. Αφαίρεσε τες και δες τον τύπο τους. Στο sιte του κατασκευαστή της μητρικής δες αν υποστηρίζονται οι μνήμες σου.

Αν όχι, οι περισσοτερες πιθανότητες είναι να προέρχονται από τις μνήμες τα restart.

Δοκίμασε τες μία-μία και κάνε ενταντική χρήση του pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, mythos6910 είπε

Δες τις μνήμες σου. Αφαίρεσε τες και δες τον τύπο τους. Στο sιte του κατασκευαστή της μητρικής δες αν υποστηρίζονται οι μνήμες σου.

Αν όχι, οι περισσοτερες πιθανότητες είναι να προέρχονται από τις μνήμες τα restart.

Δοκίμασε τες μία-μία και κάνε ενταντική χρήση του pc.

Θα το κανω αλλα πιστευω πως δεν φταινε οι μνημες γιατι οταν ειχα τα windows 7 δεν ειχα απολυτος κανενα προβλημα αλλα θα το κοιταξω:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...