Προς το περιεχόμενο

Video teasers αποκαλύπτουν τις δυνατότητες slow-mo, την απόδοση σε low-light και τα 3D emojis των Samsung Galaxy S9 και S9+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, haHa είπε

Παλι κανεις κ@λοτουμπες.

Αρχικα γραφεις οτι πουθενα δεν ειδες τους experts να ισχυριζονται οτι οι μη-αποσπωμενες μπαταριες μπορουν να κανουν τα κινητα λεπτοτερα:

και τωρα λες οτι  πραγματι οι experts ισχυριζονται οτι τα κανουν λεπτοτερα(ασχετα αν διαφωνεις).

Ότι είπα βρίσκεται παραπάνω. Ότι είπες επίσης.

Κωλοτούμπες κάνεις εσύ που δεν κατάλαβες εδώ και δεκάδες σχόλια τι σου λέω.

Απο την αρχή λέω οτι η μη αποσπώμενες ΔΕΝ παίζουν ρόλο.

Μεγάλο παιδί είσαι (φαντάζομαι) ξεπερασέ το και μην παίζεις με τον εαυτό σου.

Note 3 8.3
Note 4 8.5
Note 5 7.6
Note 7 7.9
Note 8 8.6


s4 7.9
s5 8.1
s6 6.8
s7 7.9
s8 8.0
s9 8.4 (gsarena).

Συμπέρασμα για μπαταρία;
Τρίχες...να μην πώ. Και οι experts να μην πίνουν τόσα ούζα.

Το ίδιο είπα απο την αρχή στο σχόλιο Πέμπτη στις 03:51 μμ.

Το έχω παραθέσει πόσες φορές; Έχεις πρόβλημα ανάγνωσης. Το καταλαβαίνω.

Άν δεν έχεις κάτι άλλο πείς καλή σου συνέχεια.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Ότι είπα βρίσκεται παραπάνω. Ότι είπες επίσης.

Κωλοτούμπες κάνεις εσύ που δεν κατάλαβες εδώ και δεκάδες σχόλια τι σου λέω.

Απο την αρχή λέω οτι η μη αποσπώμενες ΔΕΝ παίζουν ρόλο.

Μεγάλο παιδί είσαι (φαντάζομαι) ξεπερασέ το και μην παίζεις με τον εαυτό σου.

Note 3 8.3
Note 4 8.5
Note 5 7.6
Note 7 7.9
Note 8 8.6


s4 7.9
s5 8.1
s6 6.8
s7 7.9
s8 8.0
s9 8.4 (gsarena).

Συμπέρασμα για μπαταρία;
Τρίχες...να μην πώ. Και οι experts να μην πίνουν τόσα ούζα.

Το έχω παραθέσει πόσες φορές; Έχεις πρόβλημα ανάγνωσης. Το καταλαβαίνω.

Άν δεν έχεις κάτι άλλο πείς καλή σου συνέχεια.

H πλακα ειναι οτι ακομα και στο ατυχες παραδειγμα που αναφερεις φαινεται οτι το λεπτοτερο κινητο ειναι αυτo με την μη-αποσπωμενη μπαταρια(s6 και note 5). Αυτα με την αποσπωμενη μπαταρια δεν καταφεραν να ειναι τοσο λεπτα.

Οπως και να εχει, δεν χρειαζεται καποιος να πιστεψει τον haha ή τον Expecto Patronum που κανει κ@λοτουμπες, οταν υπαρχουν experts και μηχανικοι που εχουν πει την αποψη τους: οι μη-αποσπωμενες μπαταριες βοηθανε στο να κανουμε λεπτοτερες τις συσκευες(το οποιο ισχυει και στα λαπτοπ, οπου στα πολυ λεπτα δεν θα βρεις αποσπωμενες μπαταριες, αλλα σχεδον αποκλειστικα μη-αποσπωμενες).

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haHa είπε

H πλακα ειναι οτι ακομα και στο ατυχες παραδειγμα που αναφερεις φαινεται οτι το λεπτοτερο κινητο ειναι αυτo με την μη-αποσπωμενη μπαταρια(s6 και note 5). Αυτα με την αποσπωμενη μπαταρια δεν καταφεραν να ειναι τοσο λεπτα.

Οπως και να εχει, δεν χρειαζεται καποιος να πιστεψει τον haha ή τον Expecto Patronum που κανει κ@λοτουμπες, οταν υπαρχουν experts και μηχανικοι που εχουν πει την αποψη τους: οι μη-αποσπωμενες μπαταριες βοηθανε στο να κανουμε λεπτοτερες τις συσκευες(το οποιο ισχυει και στα λαπτοπ, οπου στα πολυ λεπτα δεν θα βρεις αποσπωμενες μπαταριες, αλλα σχεδον αποκλειστικα μη-αποσπωμενες).

Στο "ατυχές" παράδειγμα φαίνονται τα ούζα που πίνουν οι experts, διότι τα τελευταίας τεχνολογίας είναι πιό παχιά και απο τα παλαιότερα.:P

Όπως και να έχει με την σημερινή τεχνολογία όλα γίνονται. Όπως είπα είναι θέμα παρακολούθησης και μαντρώματος.

Εγώ με αποσπώμενη θα πάρω και ας λένε οι "experts" οτι θέλουν. Την μόδα σπρώχνουν και πληρώνονται.

Ο καθένας κρίνει...καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

[.......]


Τωρα αν θες να το κρατησεις και αλλο η θες ωποσδηποτε να εχεις την τελευταια εκδοση του android υπαρχουν "τριτες" λυσεις που ειδικα για τις ναυαρχιδες τις Samsung ειναι αφθονες.
 

Τί έκδοση τρέχει το S8 και το S7 as we speak; Επίσης, οι "τρίτες λύσεις" είναι εκτός θέματος, μιας και μιλάμε γι αυτά που δίνει η Samsung σαν επίσημη υποστήριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Abudi είπε

Τί έκδοση τρέχει το S8 και το S7 as we speak; Επίσης, οι "τρίτες λύσεις" είναι εκτός θέματος, μιας και μιλάμε γι αυτά που δίνει η Samsung σαν επίσημη υποστήριξη

Το S7 θα παρει σε λιγο το δευτερο major update, και στο S8 αρχισαν να το δινουν αλλα το σταματησαν μαλλον λογω καποιων bugs(και καλα εκαναν) αλλα δεν νομιζω να αργησει.Εννοειται οτι το S8 θα παρει και δευτερο major.

https://www.sammobile.com/samsung-galaxy-android-8-o-update


Ειμαι της αποψης οτι καλυτερα να αργουν οι ενημερωσεις και να ερχονται σωστες παρα βιαστικες και με bugs.


Η λυση "τριτου" φυσικα και  δεν ειναι επισημη, απλα την εβαλα στο τραπεζι για καποιον που θελει να κρατησει ενα κινητο πανω απο 5+ χρονια και πλεον δεν τον ενδιαφερει η υποστηριξη.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Abudi είπε

Τί έκδοση τρέχει το S8 και το S7 as we speak; Επίσης, οι "τρίτες λύσεις" είναι εκτός θέματος, μιας και μιλάμε γι αυτά που δίνει η Samsung σαν επίσημη υποστήριξη

Παντως, ασχετα με αυτα που γραφονται για την samsung και τις αναβαθμισεις που προσφερει, η πραγματικοτητα ειναι οτι η samsung προσφερει στις ναυαρχιδες της παρομοιες ή περισσοτερες αναβαθμισεις απο τους υπολοιπους android κατασκευαστες.

Ενδεικτικα, το galaxy s6 που βγηκε πριν 3 χρονια, θα παρει android 8.0(απο οτι διαβαζω).

Δεν νομιζω να υπαρχει αλλος κατασκευαστης(με εξαιρεση nexus, pixel) που να εχει κινητο που βγηκε πριν τα μεσα του 2015 και να παρει android 8.0.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τί κάνει στα οικονομικότερα μοντέλα, στο S8 πάντως από το καλοκαίρι που το έχω κάθε μήνα παίρνει update και πλέον είναι με Android 8.

Δεν βλέπω τί παραπάνω θα έπρεπε να δίνει. Και βασικά δεν βλέπω για ποιο λόγο να βιαστούν να δώσουν μεγάλη αναβάθμιση το ταχύτερο δυνατό τη στιγμή που στο software όλες οι εταιρείες πλέον τα σκατώνουν σε τραγικό βαθμό (apple συμπεριλαμβανομένης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/16/2018 at 5:53 PM, Expecto Patronum said:

Τα bold στον εαυτό σου. Όταν το πάχος της μπαταρίας είναι ίδιο και αυξάνεται το πάχος της συσκευής κάθε χρόνο αυτό σημαίνει μπαταρία νο σχέση κύριο. Μάλλον θέλεις άλλη γλώσσα για κατανόηση.

Συμφωνουμε ότι διαφωνούμε.

Αυτα, και μην λιώνεις άδικα στο net αν δεν μπορείς να εξάγεις συμπεράσματα.

Διακρινω μια σαφεστατη ελλειψη λογικης σκεψης και ειρμου, το οποιο ομολογω δεν μου κανει εντυπωση οταν θυμαμαι τα πιστευω σου γυρω απο αλλα θεματα που δεν ειναι του παροντος.

Για να σε βοηθησω λιγακι, correlation =/= causation. Επισης, οι συγκρισεις σου θα πρεπει να γινονται με ceteris paribus, δηλαδη με ΟΛΟΥΣ τους αλλους παραγοντες εκτος απο αυτον ποιυ συγκρινεις σταθερους. Εσυ παιρνεις διαφορετικες συσκευες να συγκρινεις και βγαζεις και συμπερασμα παναθεμα σε. Ειναι σαν να λεμε τα αλογα δεν κανουν ενα αμαξι πιο γρηγορο γιατι μια νταλικα που εχει περισσοτερα αλογα απο την Ferrari παει πιο αργα...

Ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις που βρισκεται το σφαλμα λογικης. Αν οχι, δεν πειραζει, ουτε εγω καταλαβαινω κβαντομηχανικη, δεν σημαινει οτι ειναι λαθος η κβαντομηχανικη, εγω απλα δεν ειμαι αρκετα εξυπνος να καταλαβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, VChris είπε

δεν ξέρω τί κάνει στα οικονομικότερα μοντέλα, στο S8 πάντως από το καλοκαίρι που το έχω κάθε μήνα παίρνει update και πλέον είναι με Android 8.

Δεν βλέπω τί παραπάνω θα έπρεπε να δίνει. Και βασικά δεν βλέπω για ποιο λόγο να βιαστούν να δώσουν μεγάλη αναβάθμιση το ταχύτερο δυνατό τη στιγμή που στο software όλες οι εταιρείες πλέον τα σκατώνουν σε τραγικό βαθμό (apple συμπεριλαμβανομένης).

Εισαι σιγουρος οτι εχει παρει Oreo γιατι του γιου μου ειναι ακομα με Nougat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Εισαι σιγουρος οτι εχει παρει Oreo γιατι του γιου μου ειναι ακομα με Nougat.

 

Ναι, το πρόλαβα πριν κατέβει.

Επεξ/σία από VChris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ναι αλλά δεν κατέβηκε για πλάκα... 

Ναι, το γνωρίζω. Το ερώτημα του ήταν αν είμαι σίγουρος ότι έχει πάρει Oreo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...