Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 760
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/1/2021 στις 6:28 ΜΜ, Arkin είπε

Σαν να εβαλε λιγα κιλακια η κορη του Λαρουσο η μου φαινεται? Οχι οτι ηταν αδυνατη αλλα εγινε νταρντανα μολις την ειδα στο πρωτο επεισοδιο.

Kai oi 2 γιναν νταρντανες,αλλα η Τορι  ευτυχως τα εβαλε και μπροστα τα κιλα ;) ( σημειωση εχει 17μ στο insta και ειναι μολις 22 ) .

Νομιζω οτι χειροτερεψε η κατασταση παντως.
Πλεον δε θυμαμαι ποιος ειναι με ποιον,ουτε μπορω να καταλαβω αν ειμαι εγω με καποιον.

Ειναι που ειναι κακη η φαση με παιδια,πολυ δραμα,τωρα μπλεξανε και ολοι οι παλιοι..
Γενικα νιωθω οτι ολη η φαση ειναι λαθος,να ειναι ολοι τοσο κολλημενοι με ενα παρελθον που ειναι 30 χρονια πισω.

Εχω αφησει το τελευταιο επεισοδιο,θα το δω αποψε,αλλα φοβαμαι μην ξενερωσω .
 

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Οι σεναριογραφοι κανουν λογο για 6-7 σεζον. 

Αν καταφέρουν να κρατήσουν το επίπεδο σταθερό, fine by me.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panther_512 είπε

Αν καταφέρουν να κρατήσουν το επίπεδο σταθερό, fine by me.

Εννοειται εφοσον εχουν υλικο και δεν την τραβηξουν μακαρι να παει για τοσες βλεπετε παρα πολυ ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Kai oi 2 γιναν νταρντανες,αλλα η Τορι  ευτυχως τα εβαλε και μπροστα τα κιλα ;) ( σημειωση εχει 17μ στο insta και ειναι μολις 22 ) .

Νομιζω οτι χειροτερεψε η κατασταση παντως.
Πλεον δε θυμαμαι ποιος ειναι με ποιον,ουτε μπορω να καταλαβω αν ειμαι εγω με καποιον.

Ειναι που ειναι κακη η φαση με παιδια,πολυ δραμα,τωρα μπλεξανε και ολοι οι παλιοι..
Γενικα νιωθω οτι ολη η φαση ειναι λαθος,να ειναι ολοι τοσο κολλημενοι με ενα παρελθον που ειναι 30 χρονια πισω.

Εχω αφησει το τελευταιο επεισοδιο,θα το δω αποψε,αλλα φοβαμαι μην ξενερωσω .
 

Η Τορυ ειναι θεαρα ναι και η Sam ειναι ομορφη απλα εβαλε λιγακι παραπανω στην περιφερεια. Για τα παιδια δεν ειναι δυσκολο να βρεις ποιοι ηταν με Λαρουσο ποιοι με Johnny και ποιοι πηγαν με Κρις και ποιοι ξανα γυρισαν στον Johnny. Το μεγαλο παιχνιδι θα γινει με τον γιο του Johnny που πηγε με Κρις. Για τη φαση γιατι σου φαινεται περιεργο? Ο Λαρουσο ανεκαθεν ηταν ταγμενος σε μιγιαγκι και στον τροπο ζωης που του διδαξε και καταφερε να πετυχει στη ζωη του. Ο Johnny αντιστοιχα με το no mercy του Κρις τον κατεστρεψε αλλα βλεπουμε οτι δεν ειναι ολα τα πραγματα οπως δειχνουν μιας και ειναι πολυ αξιολογος χαρακτηρας και οχι εκεινο το βλαμμενο που ειδαμε στην ταινια. Αντιστοιχα και ο Κρις και ο Τζοσεν. Εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια στους χαρακτηρες ειναι πολυεπιπεδοι και σεβεται απολυτα τις παλιες ταινιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, StamTheMan είπε

ουτε μπορω να καταλαβω αν ειμαι εγω με καποιον

Aυτο προσωπικα το θεωρω απο τα καλα της φασης. Γενικα πιστευω πως προσπαθουν να το ισορροπησουν ουτως ωστε να κολλανε τα παρεδωσε των μελων που μπαινοβγαινουν στα dojo. Kι εγω πιανω τον εαυτο μου να συμπαθει χαρακτηρες που προηγουμενως αντιπαθουσα και το αντιστροφο.

Εκτος απο τον Ηawk, αυτος μου καθεται στο λαιμο απο την αρχη και τον Robbie που οκ, καταλαβαινω τη φαση του, αλλα οχι.

Η ηθοποιος που εκανε την Aicha πως και εφυγε ξερουμε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stormrain είπε

Εκτος απο τον Ηawk, αυτος μου καθεται στο λαιμο απο την αρχη

 

Ελπιζω να πεθανει συντομα το κωλοπαιδο. 

21 λεπτά πριν, stormrain είπε

Η ηθοποιος που εκανε την Aicha πως και εφυγε ξερουμε?

"However, back in September 2019, Brown announced via Instagram that she wouldn’t be a part of season 3. The actress noted that it wasn’t her decision to leave the series, explaining that she was told there were no storylines for her character."

"Promising that the character’s absence will be acknowledged in the premiere episode, the duo expressed their appreciation for Brown and pointed out that she could easily return in future seasons."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stormrain είπε

Η ηθοποιος που εκανε την Aicha πως και εφυγε ξερουμε?

Μου ήταν τόσο αδιάφορη που την ξέχασα τελείως μέχρι που ειδα το σχόλιό σου😁

Πάντως τώρα που το λες μια εξήγηση θα έπρεπε να υπάρχει μέσα στην σειρά εκτός αν υπήρχε και δεν το πρόσεξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Πάντως τώρα που το λες μια εξήγηση θα έπρεπε να υπάρχει μέσα στην σειρά εκτός αν υπήρχε και δεν το πρόσεξα. 

Ηταν ενας ισορροπημενος char, ο οποιος μαλλον δεν ειχε θεση στα μελλοντικα πλανα.

Δεν αναφερθηκε κατι μεσα στη σειρα,ηταν επιλογη του management,ουτε η ηθοποιος ειχε καποιο λογο σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, W0zzAp είπε

Μου ήταν τόσο αδιάφορη που την ξέχασα τελείως μέχρι που ειδα το σχόλιό σου😁

Πάντως τώρα που το λες μια εξήγηση θα έπρεπε να υπάρχει μέσα στην σειρά εκτός αν υπήρχε και δεν το πρόσεξα. 

Υπηρχε στο πρωτο επεισοδιο και μαλιστα στα πρωτα λεπτα αν θυμαμαι καλα, οτι μετα το συμβαν του προηγουμενου κυκλου οι γονεις της την εστειλαν σε ιδιωτικο σχολειο (θυμαμαι σιγουρα αυτο) και ισως μετακομισαν (με τρομερη επιφυλαξη αυτο).

Αλλα ναι, ψιλοαδιαφορη  ηταν , ετσι για την ιστορια ρωτησα μηπως υπηρχε κανενα κουτσομπολιο 😛

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Μου ήταν τόσο αδιάφορη που την ξέχασα τελείως μέχρι που ειδα το σχόλιό σου😁

Πάντως τώρα που το λες μια εξήγηση θα έπρεπε να υπάρχει μέσα στην σειρά εκτός αν υπήρχε και δεν το πρόσεξα. 

H cheerleader έλεγε, στο 1ο επεισόδιο στη κακομαθημένη, ότι οι γονείς της Aisha την έγραψαν σε ιδιωτικό και έβαλαν πωλητήριο στο σπίτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manos315 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Υπήρχε η φήμη ότι η Elisabeth Shue θα επέστρεφε ως Dr. Ali Mills για να χειρουργήσει τον Miguel. Όταν λοιπόν στο 3ο επεισόδιο (της 3ης σαιζόν) δείχνουν τη γιατρό απο μακρυά, (σε εμένα τουλάχιστον) δημιουργήθηκε κατευθείαν η εντύπωση ότι ήταν αυτή αφού υπήρχαν ομοιότητες (φιγούρα, μαλλιά). Φυσικα δεν είναι και λέω οκ δεν τα βρήκανε και δεν την επαναφέρανε τελικά. Οπότε μετα στο 9ο επεισόδιο η εκπληξη ήταν ακόμα πιο μεγάλη! Δν ξέρω αν το πρόσεξε κανεις άλλος αυτό..

Πιστεύω όμως ότι χωρίς τον Barney του How I met Your Mother δεν θα υπήρχε Cobra Kai.

Off Topic (sorry, αλλά δε μπορώ...)

Spoiler

Βασικά, χωρίς το Barney, δε θα υπήρχε καν How I Met Your Mother...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλατε για την κινεζα και λετε τι μιλφαρα ειναι κλπ κλπ και σκαει το επεισοδιο που εμφανιζεται και νταξει σιιιιιιγα.

Αν θελετε μιλφαρα οριστε

image.png.cd3bfa08c76151ee69b2fe27a3f6d7ae.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...