Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cheesy, κλισεδιάρικο, τιμά απόλυτα την 1η ταινία (οι άλλες δεν υπάρχουν :p) και τελικά είναι γα-μά-το.

Ρε λεβέντες, η μουσική του intro στο επεισόδιο 9 τί είναι; Τι ΡΙΦΑΡΑ είναι αυτή; Έχω ψάξει τα μισά ντερνέτς και δεν το βρίσκω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/05/2018 στις 9:35 ΜΜ, tzelen είπε

Ρε λεβέντες, η μουσική του intro στο επεισόδιο 9 τί είναι; Τι ΡΙΦΑΡΑ είναι αυτή; Έχω ψάξει τα μισά ντερνέτς και δεν το βρίσκω :(

Ενας απο τους λογου που αγορασα το soundtrack της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξυπνη κίνηση η σειρά, ωραία και τα  νοσταλγικά flashbacks από την ταινία, αναμένουμε με ενδιαφέρον τη 2η season.

(O Migyagi πρέπει να έχει δώσει το ελιξίριο νέοτητας στον Danielson - δεν εξηγείται αλλιώς)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 ώρες πριν, tzelen είπε

Δεν μας λες και ποιό είναι το κομμάτι; :)

Δεν είμαι σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ολοκληρωμένο κομμάτι αλλά κάποιο μουσικό θέμα της σειράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/5/2018 στις 3:34 ΜΜ, Captain Falafel είπε

Δεν την εχω τελειωσει ακομα, εμειναν 3 επεισοδια, προσπαθω να την απολαυσω στο επακρο

Ακριβως το ιδιο. Αλλα αποψε αναγκαστικα θα δω τα 3 τελευταια.

 

Overall ενω μου αρεσε ο Γιαννης καπου μου τα χαλασε.
Υποτιθεται οτι στο τελος της ταινιας τα ειχε σπασει με τον Sensei που τους εβαζε να κανουν ολο μαλακιες,μαλωσαν στο παρκινγκ και πηρε ο καθενας το δρομο του.

Τωρα επιστρεφει με ιδιο υφακι no pain no mercy no fear στη σχολη του ,κατι που τον κανει να φαινεται κακος.

 

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατενθουσιασμένος.ΜΠΡΑΒΟ τους. 

Τίμησαν τις ταινίες (ειμαι στο 4ο επεισόδιο και ως τωρα υπάρχουν αναφορές και στη 2η ταινία για οποιον δε προσεξε), τιμησαν την κληρονομιά του "Μιγιάγκι" και πάνω απ΄όλα δε το έχουν τραβήξει από τα μαλλιά.

Ο John δείχνει τύπος με αποθημένα μεν, αλλά για την ωρα θέλει να διδάξει το "πραγματικό" καράτε που ναι μεν βαράς πρώτος αλλά δεν εκμεταλλεύεσαι τους αδύναμους. Δειχνει δηλαδή οτι ειναι διαφορετικος από τον δάσκαλό του.

Ο Λαρούσο πιστεύω πως ειναι αυτό που θα περιμέναμε. Ένας τυπος που έχει κάνει το καράτε μέρος της ζωής του, το έχει διδάξει στη κορη του ως μέσο αυτοάμυνας και μόνο και γενικά ένας τυπος που έχει σεβαστεί απόλυτα τον δάσκαλό του και τον ακολουθεί κατά γράμμα.

Δε ξέρω τι θα γίνει στα υπόλοιπα αλλά η σειρά ειναι εξαιρετική και αποτελεί παράδειγμα προς μιμηση για το πως γυρνάνε συνέχεις επιτυχιών με σεβασμό.

ΜΠΡΑΒΟ τους και πάλι. 

Υ.Γ. Η φάση στο 1ο με το ξύλο στους μικρούς, ειναι τόσο επιτυχημένη. Ένας τυπος που έχει να γυμναστει 25 χρόνια, κουρασμένος και σάπιος, τα καταφέρνει απέναντι σε 4 βαρύμαγκες με καθαρούς αυτοματισμούς και λαβές που δε ξεχνάς όσα χρόνια και αν περάσουν, ενω το σώμα του λαμβάνει παράλληλα τις συνέπειες της χρησιμοποίησεις τέτοιων κινησεων. Μπραβο τους και πάλι μπράβο τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/05/2018 στις 10:35 ΜΜ, tzelen είπε

Cheesy, κλισεδιάρικο, τιμά απόλυτα την 1η ταινία (οι άλλες δεν υπάρχουν :p) και τελικά είναι γα-μά-το.

Ρε λεβέντες, η μουσική του intro στο επεισόδιο 9 τί είναι; Τι ΡΙΦΑΡΑ είναι αυτή; Έχω ψάξει τα μισά ντερνέτς και δεν το βρίσκω :(

Δες εδώ...

https://www.tunefind.com/show/cobra-kai/season-1

και εδώ 

 

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την τελειωσα κι εγω μες στο σ/κ που μας περασε,

μια χαρα σειρουλα, οκ, οχι τιποτα ηθοποιιες,

ουτε και καμια ποιοτητα, αλλα μια χαρα βγαινει νερακι

On 14/5/2018 at 02:11, 7nisiotis said:

Έχουμε υπότιτλους για το επεισόδιο 5 και έπειτα;

σωπα μωρε που θες και υποτιτλους, με αγγλικους το ειδα εγω μετα το 5,

σιγα την γλωσσα που μιλανε στην τελικη και

χωρις υποτιτλους το βλεπεις ανετα μη σου πω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patrickdrd είπε

την τελειωσα κι εγω μες στο σ/κ που μας περασε,

μια χαρα σειρουλα, οκ, οχι τιποτα ηθοποιιες,

ουτε και καμια ποιοτητα, αλλα μια χαρα βγαινει νερακι

σωπα μωρε που θες και υποτιτλους, με αγγλικους το ειδα εγω μετα το 5,

σιγα την γλωσσα που μιλανε στην τελικη και

χωρις υποτιτλους το βλεπεις ανετα μη σου πω

Χαχααχα οοοοκκκ. Δεν είναι σε τόσο καλό επίπεδο τα αγγλικά μου κι επειδή το βλέπω από κινητό βράδυ με ακουστικά λόγω έλλειψης χρόνου χάνω σίγουρα ένα κομμάτι του τι λένε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
31 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Χαχααχα οοοοκκκ. Δεν είναι σε τόσο καλό επίπεδο τα αγγλικά μου κι επειδή το βλέπω από κινητό βράδυ με ακουστικά λόγω έλλειψης χρόνου χάνω σίγουρα ένα κομμάτι του τι λένε. 

Επιπεδου Lower ειναι οι διαλογοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...