Προς το περιεχόμενο

Tablet για χρήση σε αυτοκίνητο


panosno1com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω με 2 φίλους μου να κάνουμε δώρο στον τρίτο της παρέας ενα tablet με σκοπό να το χρησιμοποιεί και στο αμάξι του ως GPS ! Χρήση εντός της χώρας... Πρώτα απ' ολα θέλω να μου πείτε, είναι καλή η σκέψη ή να πάμε κατευθείαν σε κάποιο «αποκλειστικό» gps ? Εμεις το σκεφτήκαμε διότι θα μπορεί να κάνει και άλλη χρήση του μηχανήματος *(εννοείται οχι καθως οδηγεί , αλλά σκεφτήκαμε πχ σε αναμονή σε ένα πλοιο ή ας πουμε να δει φωτος απο κάτι). Θελουμε να δωσουμε και οι δυο γυρω στα 100 με 120 ευρώ ! Δεν μας πειράζει αν δεν εχει δυνατοτητα για καρτα sim , ξέρει να κανει hotspot απ το κινητο. Δεν έχει κάποιο τελευταιάς τεχνολογίας , αλλά ξέρει τα βασικά απο κινητα και υπολογιστες :D . Κατι λογικα σε 7 με 8 ιντσες πιστευω ,ετσι δεν ειναι ?

*εντιτ: ή να βαλει όποιο προγραμμα θελει , δωρεαν ή πληρωμενο ,

Ευχαριστωωωω

 

edit 2

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε: γύρω στα 100 ευρω

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):  chrome , greece news , χάρτες

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε: ε πιστευω 7-8 ιντσες

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.): gps καλό σιγουρα

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; οχι

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G; ναι αλλα προαιρετικά

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ; οχι

8) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι αλλα οχι απαιρατητα

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot; αντροιντ σιγουρα σε αυτα τα λεφτα

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία; αν συνδεεται με φορτιστη αυτοκινητου τοτε οχι

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλάδα

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); οχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο; καινουριο

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πεταμένα λεφτά. Αν του χρειαζόταν κάτι τέτοιο θα το είχε βάλει ήδη ο ίδιος. Βρείτε κάτι άλλο να κάνετε με το κατοστάρικο που να πιάσει τόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...