Προς το περιεχόμενο

Smart TV 48" Sony Bravia KDL48WD650 399 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

Οχι το συγκεκριμενο μοντελο .Oσο θυμαμαι ,διαφορετικο οδηγο προγραμματος ,αλλο τηλεκοντρολ ,οχι εγγραφη usb .Αλλα διαφημιζαν

Ότι να 'ναι, όπως πάντα δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, what_if είπε

δεν ξερω για το service της sony αλλα γενικα οσες φορες χρειαστηκα service σε philips παλιοτερα κ σε Lg ,βλαστημησα την ωρα κ την στιγμη 

για τις sony λενε οτι η περυσινες σειρες της σε tv, 2017 δλδ ηταν οι καλυτερες απο ολες σε γενικες γραμμες

Εγώ μια φορά χρειάστηκα σέρβις σε lg και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 40αρα έκδοση και είναι πολύ καλή στο τηλεοπτικό σήμα, το μόνο "σπάσιμο" (πιξέλιασμα βασικά) που είναι πολύ εμφανές είναι στο "Κωνσταντίνου και Ελένης" και στα "Φιλαράκια" όταν φοράνε κόκκινα ρούχα. Μόνο εκεί το έχω παρατηρήσει.

Στα υπόλοιπα όλα καλά, έχω συνδέσει πάνω της ένα Raspberry Pi και το ελέγχω με το τηλεκοντρόλ της tv. Υποτίθεται το ARC στο hdmi είναι αυτό που επιτρέπει τον έλεγχο άλλων συσκευών με το τηλεκοντρόλ της tv αλλά το rpi είναι στο δεύτερο hdmi που δεν γράφει να έχει τέτοια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, fysikos είπε

Γιατι θα βλεπεις ΧΕΙΡΌΤΕΡΗ εικόνα απο μία fhd;

Γιατί έτσι είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fysikos είπε

Γιατι θα βλεπεις ΧΕΙΡΌΤΕΡΗ εικόνα απο μία fhd;

Upscaling χαμηλής ανάλυσης σήματος, σε ακόμα υψηλότερη ανάλυση της οθόνης φίλε. Αυτό προφανώς εννοούν. Ένα πεπερασμένης ανάλυσης περιεχόμενο, προφανώς όσο πιο πολύ χρειάζεται να το κάνεις upscale το πιθανότερο είναι τόσο να γίνεται πιο εμφανές στο μάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αναφέρομαι έχοντας κατα νου οτι θα έχεις αναπαραγωγη περιεχομενου netflix και hd .τα καναλια της digea είναι απαραδεκτα σε οποιαδήποτε τηλεόραση και αν τα δεις.οκ, κατανοητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, fysikos είπε

Εγω αναφέρομαι έχοντας κατα νου οτι θα έχεις αναπαραγωγη περιεχομενου netflix και hd .τα καναλια της digea είναι απαραδεκτα σε οποιαδήποτε τηλεόραση και αν τα δεις.οκ, κατανοητό.

οχι δεν ειναι το ιδιο ,δεν ειναι καθολου το ιδιο απο σημα 576i να πρεπει να γεμισεις 1080 η 3840 panel

στην δευτερη περιπτωση εχεις 4πλασια pixel που θα πρεπει να "μαντεψει" ο αλγοριθμος

Επεξ/σία από what_if
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι τα πράγματα είναι απλά. Ποτέ μα ποτέ το upscaling (μετατροπή) μιας ανάλυσης σε άλλη μεγαλύτερη, ΔΕΝ θα είναι καλύτερο απο το να παίζει απευθείας pixel to pixel. Οπότε απολαύστε τις 1080p ταινίες σας στις FullHD τηλεοράσεις, και αφήστε το 4Κ για όταν αποκτήσουμε 50άρες VDSL...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...