Προς το περιεχόμενο

Smart TV 48" Sony Bravia KDL48WD650 399 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Κύριοι τα πράγματα είναι απλά. Ποτέ μα ποτέ το upscaling (μετατροπή) μιας ανάλυσης σε άλλη μεγαλύτερη, ΔΕΝ θα είναι καλύτερο απο το να παίζει απευθείας pixel to pixel. Οπότε απολαύστε τις 1080p ταινίες σας στις FullHD τηλεοράσεις, και αφήστε το 4Κ για όταν αποκτήσουμε 50άρες VDSL...

πάντως εγώ απολαμβάνω μια χαρά 4K μέσω Netflix στην ADSL μου αν και δεν το περίμενα! Άντε με το καλό να βάλουνε VDSL και στο κέντρο της Αθήνας που μας έχουν ξεχάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Κύριοι τα πράγματα είναι απλά. Ποτέ μα ποτέ το upscaling (μετατροπή) μιας ανάλυσης σε άλλη μεγαλύτερη, ΔΕΝ θα είναι καλύτερο απο το να παίζει απευθείας pixel to pixel. Οπότε απολαύστε τις 1080p ταινίες σας στις FullHD τηλεοράσεις, και αφήστε το 4Κ για όταν αποκτήσουμε 50άρες VDSL...

Μια χαρά παίζει το 4Κ σε Netflix χωρίς 50αρα VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/18/2018 στις 10:40 ΠΜ, fysikos είπε

Όχι βρε παιδιά λιγότερο απο 4κ πλεον

Φαίνεται είσαι μεγάλος γνώστης. Σχεδόν ΠΟΥΘΕΝΑ δεν χρειάζεται το 4k σήμερα. Και οι Sony τηλεοράσεις είναι πάρα πολύ καλές. Πολύ καλύτερες απο LG τουλάχιστον. Android λειτουργικό, κανένα κόλλημα και πολύ καλή ποιότητα εικόνας. Δυο χρόνια έχω και δεν μου εμφάνισε κανένα πρόβλημα και είναι και φορτωμένη με εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να τσακωνόμαστε για το 4k δεν καταλαβαίνω. Αυτός που το χρειάζεται ή για netflix ή για gaming ή για οτιδήποτε άλλο το ξέρει, αυτός που δεν το ξέρει μάλλον δεν το χρειάζεται :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, aeljim said:

Σχεδόν ΠΟΥΘΕΝΑ δεν χρειάζεται το 4k σήμερα.

Δεν διαφωνώ, αλλά οι διαφορές τιμής καθιστούν ψιλοκρίμα την αγορά μιας 1080p για 48+ ιντσες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά tv είναι.

Την έχω από όταν βγήκε

Αν κάποιος χρειάζεται 48άρα σε αυτά τα χρήματα είναι ευκαιρία!

Τώρα για την πρεμούρα 4Κ για τις ίντσες αυτές, ασχολίαστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2018 στις 1:54 ΜΜ, kokotas kokos είπε

Μια χαρά tv είναι.

Την έχω από όταν βγήκε

Αν κάποιος χρειάζεται 48άρα σε αυτά τα χρήματα είναι ευκαιρία!

Τώρα για την πρεμούρα 4Κ για τις ίντσες αυτές, ασχολίαστο!

Είναι smart? Και εάν ναι, είναι καλό? Εάν είναι Android, μπορείς να βάλεις κανένα ψιλοπαιχνιδάκι σ κανένα πιτσιρίκι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ημι-smart (τουλάχιστον η 40αρα που έχω), δηλαδή έχει έναν browser, netflix και νομίζω κάποιο store (μάλλον opera store) αλλά όχι δεν είναι android tv ώστε να βάζεις εφαρμογές μέσω playstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2018 στις 2:20 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Ούτε σκέτη HD είναι, ούτε ξεχασμένη είναι, ούτε για ξεστοκάρισμα πρόκειται κλπ, παίδες μην γράφετε πράματα που δεν γνωρίζετε καθόλου ή -ακόμα χειρότερα- μισο-γνωρίζετε, η τηλεόραση ΑΥΤΗ σ' ΑΥΤΑ τα χρήματα παίζει πάρα πολύ να είναι η απολύτως καλύτερη προσφορά σε TV το 2017-18...

Εσυ που ξερεις, οταν πουλανε μοντελο 2016 μονο δυο μαγαζια (και αν), πως το λεμε για να μαθαινουμε κι εμεις οι μισο-γνωστες που δεν εχουμε κανενα συμφερον να παρα-πληροφορησουμε? Μηπως εχει και Τ2 ? 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ "παίζει πάρα πολύ να είναι η απολύτως καλύτερη προσφορά σε TV το 2017-18..." τι να πω? δεν το περιμενα, ΕΥΓΕ, ΚΟΡΥΦΑΙΟ, ΕΓΡΑΨΕΣ , θα δινω πολυ μεγαλη βαση πλεον σε αυτα που γραφεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mtriandros είπε

Εσυ που ξερεις, οταν πουλανε μοντελο 2016 μονο δυο μαγαζια (και αν), πως το λεμε για να μαθαινουμε κι εμεις οι μισο-γνωστες που δεν εχουμε κανενα συμφερον να παρα-πληροφορησουμε? Μηπως εχει και Τ2 ? 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ "παίζει πάρα πολύ να είναι η απολύτως καλύτερη προσφορά σε TV το 2017-18..." τι να πω? δεν το περιμενα, ΕΥΓΕ, ΚΟΡΥΦΑΙΟ, ΕΓΡΑΨΕΣ , θα δινω πολυ μεγαλη βαση πλεον σε αυτα που γραφεις!!!

Nα το διορθώσω:  H τηλεόραση ΑΥΤΗ σ' ΑΥΤΑ τα χρήματα -γι' αυτούς φυσικά που ξέρουν τι κυκλοφορεί-  παίζει πάρα πολύ να είναι η απολύτως καλύτερη προσφορά σε TV το 2017-18!

ΟΚ?

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Nα το διορθώσω:  H τηλεόραση ΑΥΤΗ σ' ΑΥΤΑ τα χρήματα -γι' αυτούς φυσικά που ξέρουν τι κυκλοφορεί-  παίζει πάρα πολύ να είναι η απολύτως καλύτερη προσφορά σε TV το 2017-18!

ΟΚ?

Αν και δεν απαντας επι της ουσιας σου λεω οτι την ειχε βγαλει παλι ο γερμανος τον 5ο του 2017 για 386 €.

Την πηρε τοτε ενας φιλος και εχω ιδια γνωση και αποψη, και ενα ειναι σιγουρο οτι αυτο που γραφεις ειναι σημερα για Ελλαδα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΣ, Ιταλια δεν ξερω τι γινεται, και ελπιζω μην παρεις κανενα στο λαιμο σου!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mtriandros είπε

Αν και δεν απαντας επι της ουσιας σου λεω οτι την ειχε βγαλει παλι ο γερμανος τον 5ο του 2017 για 386 €.

Την πηρε τοτε ενας φιλος και εχω ιδια γνωση και αποψη, και ενα ειναι σιγουρο οτι αυτο που γραφεις ειναι σημερα για Ελλαδα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΣ, Ιταλια δεν ξερω τι γινεται, και ελπιζω μην παρεις κανενα στο λαιμο σου!!!

386 € δεν την είχε ποτέ ο Γερμανός, αν την είχε προηγουμένως κάποιος σε τέτοια τιμή και ειδικά την εποχή που λες δηλαδή πριν ένα χρόνο θα ήταν ΣΙΓΟΥΡΑ στις top προσφορές του insomnia σε νήμα των...100 σελίδων!

Στην Ιταλία η καλύτερη τιμή της (www.trovaprezzi.it) είναι 520 € από 23 Ιανουαρίου μέχρι σήμερα...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/19/2018 στις 9:09 ΜΜ, AzaZyL είπε

Κύριοι τα πράγματα είναι απλά. Ποτέ μα ποτέ το upscaling (μετατροπή) μιας ανάλυσης σε άλλη μεγαλύτερη, ΔΕΝ θα είναι καλύτερο απο το να παίζει απευθείας pixel to pixel. Οπότε απολαύστε τις 1080p ταινίες σας στις FullHD τηλεοράσεις, και αφήστε το 4Κ για όταν αποκτήσουμε 50άρες VDSL...

Πολυς κοσμος εχει 50αρα VDSL εδω και αρκετο καιρο παντως.

Απο εκει και περα οσοι λετε πως 4k δεν αξιζει μαλλον δεν εχετε ασχοληθει με το σχετικο θεμα. Μεχρι και τα τελη του 2016 ναι ελεγα και εγω το ιδιο πραγμα, πλεον η αγορα εχει γεμισει 4k τιτλους που και συμπιεσμενοι ειναι σαφως ανωτεροι απο 1080p.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Είναι smart? Και εάν ναι, είναι καλό? Εάν είναι Android, μπορείς να βάλεις κανένα ψιλοπαιχνιδάκι σ κανένα πιτσιρίκι? 

Όχι, όχι, δεν κάνει για τέτοια χρήση για παιχνιδια, αντρόιντ έχουν τα ακριβότερα μοντέλα σονυ. Βγήκε καλή σαν οθόνη για σμαρτ είναι ντεμί σμάρτ, ούτε καν browser δεν έχει να μπεις όπου θέλεις εσύ. Για τα χρήματα καλή για θέαση κα απλά youtube netflix. Από ήχο τίποτα ιδιαίτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

386 € δεν την είχε ποτέ ο Γερμανός, αν την είχε προηγουμένως κάποιος σε τέτοια τιμή και ειδικά την εποχή που λες δηλαδή πριν ένα χρόνο θα ήταν ΣΙΓΟΥΡΑ στις top προσφορές του insomnia σε νήμα των...100 σελίδων!

Στην Ιταλία η καλύτερη τιμή της (www.trovaprezzi.it) είναι 520 € από 23 Ιανουαρίου μέχρι σήμερα...

Επειδη εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ για την τιμή, ενα μικρο στοιχηματακι? Για να βοηθησω, εγω χανω 1000 € κι εσυ 500 € η οτι αλλο θελεις. Αλλιως εισαι τουλαχιστον ΑΦΕΡΕΓΓΥΟΣ (μη πω τιποτα πιο χοντρο) η τα παιρνεις απο το γερμανο κι οχι εγω ψευτης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...