Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, panosopc είπε

Παρασκευή πρωί και ύστερα από πολύ διάβασμα στο θέμα πήγα στον ηρων και πειστευω ότι είναι το πιο οικονομικό αυτή την στιγμή 

Σε ποιό πρόγραμμα και με τι χρέωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Ο Ηρων ειναι ο πιο οικονομικος απ'ολους?

οριακά , εξαρτάται την κατανάλωση , ακόμα και το νεο online με 0,17 και 30€ δώρο κρατά γερά, κατάντια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Σε ποιό πρόγραμμα και με τι χρέωσεις?

Only home plus με 0.110 χρέωση αλλά πιο ψηλό πάγιο και στο excel βγαίνει ο πιο φτηνός πάροχος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, panosopc είπε

Only home plus με 0.110 χρέωση αλλά πιο ψηλό πάγιο και στο excel βγαίνει ο πιο φτηνός πάροχος 

υπαρχει δυνατοτητα αποστολης μηνιαιας καταναλωσης απο μας? και πως θα γινεται η χρεωση παγιου ανα μηνα δεν μπορω  να καταλαβω πως θα το λογαριαζουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

υπαρχει δυνατοτητα αποστολης μηνιαιας καταναλωσης απο μας? και πως θα γινεται η χρεωση παγιου ανα μηνα δεν μπορω  να καταλαβω πως θα το λογαριαζουν......

Ανδρομικά βρε, με την εκκαθάριση.

(...κύριε, τόσα έκαψες, κάτσε τώρα να σου βγάλουμε το,,,"πάγιο". Ωραίο "πάγιο". Κυμαινόμενο....:ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

υπαρχει δυνατοτητα αποστολης μηνιαιας καταναλωσης απο μας? και πως θα γινεται η χρεωση παγιου ανα μηνα δεν μπορω  να καταλαβω πως θα το λογαριαζουν......

Εγώ ίδρωσα να πάρω λογαριασμό 3 μήνες στο επαγγελματικό, οι άλλοι στο αέριο έχουν να πάρουν εκκαθαριστικό απ'το Μάιο... κι εσύ περιμένεις να παίρνεις κάθε μήνα; Κάτσε, άραξε. Yπόψιν όταν πάρεις email με το ποσό οφειλής τους 1ου λογαριασμού, πάρε άμεσα τηλέφωνο και ζήτα να σου στείλουν με mail το PDF. Μετά να κάνεις εγγραφή εδώ πέρα https://my.heron.gr/login για να βλέπεις πιο γρήγορα πότε εκδίδεται λογαριασμός. Kι εκεί τα PDF αργούν να ανεβούν όμως, συνήθως κάνα 10 ήμερα μετά την έκδοση. Οπότε πάλι τηλέφωνα να σου στείλουν το λογαριασμό εκείνοι.

Όσο για τις μηνιαίες μετρήσεις, διάβασα στο facebook ότι χρέωσαν κάποιον 20000kw. Δε ξέρω αν είναι μαλακία του ήρων ή αν έκανε μαλακία ο ίδιος. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Έκανα το λάθος πρίν 1 μήνα και επέλεξα volton με ρήτρα αναπροσαρμογής το  Volton Unique Flexi Plus.Γνωρίζει κανείς να με τι τρόπο μπορώ να αποχωρήσω χώρις να χρειαστεί να πλωρώσω ρήτρα αποχώρησης?Ευχαριστώ πολυ εκ τον προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, washcloud είπε

Κι όταν κατάλαβα (αφού καν δεν κατάφερα να πάω σε κατάστημα ΔΕΗ για Enter - που και να κατάφερνα, μετά από μέρες εδώ μέσα κατάλαβα ότι από αλλαγή παρόχου θα έπαιρνα μάλλον από τα 3 το μακρύτερο αναφορικά με τις "παλιές τιμές") ότι τουλάχιστον το "Σπίτι" της Volterra ήταν ό,τι πιο φτηνό θα μπορούσα να έχω 0,12/KWh ημερήσιο/νυχτερινό (...), 9Ε/μήνα πάγιο, -25% εμπρόθεσμη και έχω και ΚΟΤ-Β (άνω όριο 1400, αλλά δεν έχω νυχτερινό μετρητή ΠΟΥ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΣΚΟΤΩΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ, αφού ΤΩΡΑ χώνεψα πόσο σημαντικός είναι, απ' όλες τις πάντες) - μιας και ΚΑΙ Ο Ήρωνας ΚΑΙ η Volton επίσης βάλανε τα ρούχα τους αλλιώς αυτές τις μέρες - είπα να ξαναμιλήσω με Volterra και ο υπάλληλος (να 'ναι καλά) μου πρότεινε όντως να δοκιμάσω να αποδεχτώ το πρόγραμμα που μου είχαν κάνει προσφορά ΠΡΙΝ λήξει, και να σταυρώσω τα δάχτυλα και να περιμένω μήπως και το αποδεχτούν κι αυτοί, πέρασαν 2 μέρες στην τσίτα, και χθες βράδυ μου στείλανε ότι "λάβανε την αποδοχή που έκανα και η αλλαγή τιμιοκαταλόγου θα ολοκληρωθεί σύντομα" και ΑΝΑΣΑΝΑ.

Προσωπικό ρεκόρ, ρεκόρ φόρουμ, πανελλήνιο και παγκόσμιο ρεκόρ μαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, kirileman είπε

Προσωπικό ρεκόρ, ρεκόρ φόρουμ, πανελλήνιο και παγκόσμιο ρεκόρ μαζί!

Τζάμπα καίει η λάμπα, τζάμπα κάψαμε εγκέφαλο... έκατσε βολτέρα.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, popopo είπε

Έχει λάβει κανείς νέο λογαριασμό στην efa;

Φυσικά. Μολις έλαβα τον πρώτο έγινα λούης... Να ετοιμάζεσαι...

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coolni23 είπε

Καλησπέρα.Έκανα το λάθος πρίν 1 μήνα και επέλεξα volton με ρήτρα αναπροσαρμογής το  Volton Unique Flexi Plus.Γνωρίζει κανείς να με τι τρόπο μπορώ να αποχωρήσω χώρις να χρειαστεί να πλωρώσω ρήτρα αποχώρησης?Ευχαριστώ πολυ εκ τον προτέρων.

βασικά άργησες και έχασες της ΔΕΗ

Η Volton δεν ακούει ΣτΚ , είναι στην κατηγορία  μη αποδεκτά οπότε για ΡΑΕ σε βλέπω ,

έχεις δρόμο ακόμα , όταν έρθει η πρώτη λυπητερή κάνεις αμφισβήτηση για τη ρήτρα κτλ

πόσταρε όταν λάβεις λογαριασμό

2 λεπτά πριν, popopo είπε

Όχι

όλα κομπλέ , μη δίνεις σημασία στο @Decano είναι άλλη περίπτωση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, popopo είπε

Έχει λάβει κανείς νέο λογαριασμό στην efa;

Spoiler

image.png.4ed536f42ebab948a597d9817f6a66fe.pngimage.png.63c935accb4b2b0b3cce8f22bd5aecf4.pngimage.png.6dc24d7b75617199d14772566261cc72.pngimage.png.fa0fe93921e8508fef4d122de5ff5c08.pngimage.png.82abe23963738095a3469b5ec503ead7.pngimage.png.e2cb8d6f28e48c1845c6f07bf7079b8b.pngimage.png.2a73694fb93942d961f026c52e21a74e.pngimage.png.952758b9cc510c1f60a6d724758b61ac.pngimage.png.de560ce457a959a5e03ebb4b03420ef7.pngimage.png.cfc52fc5329d87df9e5ce17dae8da57a.pngimage.png.00b6ac87f7355e56af94d682cc9cc467.pngimage.png.21f01167edeb93f37dfd716bf72d7e18.png

οριστε σε κολαζ, περιμενω λογικα τον εκκαθαριστικο σε λιγες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...