Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Joe22 είπε

Για τις αρχικές kWh (στην έναρξη των 15 ημερών, που φέρεται να έδωσε (?) ο Δεδδηε) έχω τις αμφιβολίες μου (δεν τις τσέκαρα στο μετρητή εκείνη την περίοδο λόγω απουσίας μου)

δε σου ζήτησαν φωτό απο το ρολόι όταν έκανες αίτηση ?

Όπως και να έχει θα δεις στον τελικό του προηγούμενου πάροχου πόσες είναι οι κιλοβατώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

είχες δώσει κατανάλωση ?

όχι γιατί ήταν σε φάση σύνδεσης ακόμα....

το απόγευμα θα ανεβάσω το λογαρισμό για να δείτε και εσείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kleomenis76 είπε

Παντως παιδια αυτο που βλπεω τωρα μαλλον δεν ειναι το fixed. Θα επικοινωνησω και με τηλ για να γινει δουλεια

Οπως σου ειπε ο korakios εχεις την επιλογη με επιπλεον 4 ευρω τον μηνα να βαλεις την υπηρεσια fixed.

To γραφει και στην συμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδοθηκε κι εμενα σημερα ο 1ος λογαριασμος(εκκαθαριστικος) στην NRG στο προγραμμα NRG Save 40%.

Μου εχουν βαλει κανονικα την εκπτωση των 25,00 ευρω στον 1ο λογαριασμο αλλα και την εκπτωση ΚΟΤ.

Οπως ειχαμε ξαναπει με την εκπτωση του ΚΟΤ η τελικη τιμη κιλοβατωρας ειναι στο 0,01765.Ξεφτιλα.

Επισης μου εβαλαν και τους 1000 ποντους στο allsmart της shell.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Επισης μου εβαλαν και τους 1000 ποντους στο allsmart της shell.

για τους πόντους διαπίστωσα οτι ναι μεν μου βάλανε τους χίλιους αλλά εδώ και 10 μέρες δεν έχουν μπει πόντοι απο την κατανάλωση ρεύματος :(

Μάλιστα πρέπει να είναι x2 με το ebill

(άσχετο ,με 1600 πόντους κάνεις τελικά δωρεάν πλύσιμο μέσα έξω :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πατρικό μου, Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσεχθεί σε αυτό το συμβόλαιο; nrg o πάροχος.

Electricity 35% | Οικιακό .

Από 16/3 έως 5/4 η κατανάλωση είναι 677 kw και ήρθε έναντι 131,62 .

μου φαίνονται πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

για τους πόντους διαπίστωσα οτι ναι μεν μου βάλανε τους χίλιους αλλά εδώ και 10 μέρες δεν έχουν μπει πόντοι απο την κατανάλωση ρεύματος :(

Μάλιστα πρέπει να είναι x2 με το ebill

(άσχετο ,με 1600 πόντους κάνεις τελικά δωρεάν πλύσιμο μέσα έξω :) )

Θα τους βαλουν λογικα αλλα περιμενε μερικες μερες η μιλα με το chat.

Mονο την αξια τους ρευματος μετρανε σε ποντους η ολο τον λογαριασμο?

1 λεπτό πριν, mynam3 είπε

Στο πατρικό μου, Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσεχθεί σε αυτό το συμβόλαιο; nrg o πάροχος.

Electricity 35% | Οικιακό .

Τι εννοεις να προσεχθει?

1 λεπτό πριν, mynam3 είπε

Από 16/3 έως 5/4 η κατανάλωση είναι 677 kw και ήρθε έναντι 131,62 .

μου φαίνονται πολλά. 

Ο εναντι ειναι ενδεικτικος οποτε δεν εχει σχεση η καταναλωση.

Στον εκκαθαριστικο θα δεις την πραγματικη καταναλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mynam3 είπε

Στο πατρικό μου, Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσεχθεί σε αυτό το συμβόλαιο; nrg o πάροχος.

Electricity 35% | Οικιακό .

Από 16/3 έως 5/4 η κατανάλωση είναι 677 kw και ήρθε έναντι 131,62 .

μου φαίνονται πολλά. 

ανέβασε λογαριασμό μιας και δεν παίζουν ρόλο δημοτικά τέλη ,ρυθμιζόμενες κτλ

ελπίζω να έχεις βάλει το fixed

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Mονο την αξια τους ρευματος μετρανε σε ποντους η ολο τον λογαριασμο?

Μακάρι να ήταν όλος ο λογαριασμός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εκλεισε και για μενα το ψαξιμο για παροχο. μετα τα 3 χρονια στα ελτα, εκανα αιτημα για nrg save. Τα ξερετε ηδη, μετα το πρωτο 4μηνο μπορεις να πας σε fixed με 6,5€ παγιο. Μονο μειον αυτη η 24μηνη δεσμευση και η απουσια εκπτωσης συνεπειας αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Εξαλλουν υπερτερουν τα θετικα νομιζω. Ευχαριστω για την ομορφη πληροφορηση που γινεται εδω μεσα, συνεχιζουμε να τα λεμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kleomenis76 είπε

καλημερα, εκλεισε και για μενα το ψαξιμο για παροχο. μετα τα 3 χρονια στα ελτα, εκανα αιτημα για nrg save.

Τώρα που ήρθαμε εμείς φεύγεις ρε φίλε;:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2021 στις 9:13 ΜΜ, HERTHAN είπε

Πρεπει να δεις τι τιμολογιο εχεις καταρχην(Γ21,Γ22 κλπ.) και μετα να τα ψαξεις ολα ενα ενα για να δεις τι σε συμφερει αναλογα με την καταναλωση σου.

Γ21 έχω. Εγώ να τα ψάξω αλλά εδώ γίνεται χαμός, δεν είναι 3-4 όπως οι πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας, γι'αυτό λέω δεν υπάρχει κάποια γενική γνώση από το σύλονο των εμπειριών εδώ μέσα? Όλοι δηλαδή είναι το ίδιο οικομικοί, εξυπηρετικοί, διαφανείς με τις χρεώσεις τους κτλ? Έτσι ώστε να αποκλειστούν πιθανώς μερικοί και να ξεψαχνίσω τους υπόλοιπους. Τέτοια πράγματα θέλω να μάθω από άτομα που έχουν κάνει ήδη την έρευνα τους ή πήγαν κάπου κι έμειναν ευχαριστημένοι/δυσαρεστημένοι.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Όλοι δηλαδή είναι το ίδιο οικομικοί, εξυπηρετικοί, διαφανείς με τις χρεώσεις τους κτλ?

Το βασικό είναι να μη χρεώνεται ρήτρα αναπροσαρμογής ώστε να ξέρεις τι ακριβώς πληρώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Γ21 έχω. Εγώ να τα ψάξω αλλά εδώ γίνεται χαμός, δεν είναι 3-4 όπως οι πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας, γι'αυτό λέω δεν υπάρχει κάποια γενική γνώση από το σύλονο των εμπειριών εδώ μέσα? Όλοι δηλαδή είναι το ίδιο οικομικοί, εξυπηρετικοί, διαφανείς με τις χρεώσεις τους κτλ? Έτσι ώστε να αποκλειστούν πιθανώς μερικοί και να ξεψαχνίσω τους υπόλοιπους. Τέτοια πράγματα θέλω να μάθω από άτομα που έχουν κάνει ήδη την έρευνα τους ή πήγαν κάπου κι έμειναν ευχαριστημένοι/δυσαρεστημένοι.

Oχι καλυτερα να ψαξεις ενα ενα τα προγραμματα σε καθε παροχο.Εγω ετσι ειχα κανει για το τιμολογιο που χρειαζομουνα.

Σε ολους τους παροχους θα βρεις ευχαριστημενους και δυσαρεστημενους πελατες.Δεν υπαρχει καποιος παροχος που να ειναι τελειος αλλα ταυτοχρονα δεν υπαρχει και κατι σιγουρα ν'αποφυγεις.Αυτο που θα πρεπει ν'αποφυγεις σιγουρα ομως ειναι προγραμματα με ρητρες.

Μεσα σε αυτο το θεμα γνωριζουμε τα οικιακα τιμολογια και οχι τα επαγγελματικα.Εγω εχω κανει ερευνα για τα επαγγελματικα αλλα οχι για το τιμολογιο Γ21 που χρειαζεσαι εσυ.

Δεν ειναι κατι δυσκολο παντως......δες τα προγραμματα απο τους 7-8 μεγαλυτερους παροχους και συγκρινε τα.Βαλε σε ενα excel την κιλοβατωρα και το παγιο και συμφωνα με την καταναλωση σου θα βρεις τι σε συμφερει.Μονο προσεχε στο ξαναλεω να μην εχει ρητρα το προγραμμα.

37 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Τώρα που ήρθαμε εμείς φεύγεις ρε φίλε;:D

Πολυ σωστη η αποφαση του.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...