Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Για ποιον λογο να πω κατι που θα φανει απο Τριτη κ να σου πω κ τις αλλες λεπτομερειες αν δεν γνωριζω;;;

Τι εχω να κερδισω;;;

Το ρευμα στο ξαναλεω ειναι πλεον πολυ ακριβο κ δεν συμφερουν οι ιδιωτες σε χαμηλες καταναλωσεις κ ιδιως σε προγραμματα με εμπροθεσμη πληρωμη σε ανθρωπους που ζοριζονται κ δεν εχουν να πληρωσουν για να παρουν την οποια εκπτωση δινουν.

Κολλαει στο οτι το δωρο ειναι μια φορα οπως κ η εγγυηση , που φυσικα αν φυγεις την παιρνεις πισω αλλα οσο καιρο εισαι εκει την εχεις πληρωσει αρα ειναι μια μεγαλη διαφορα σε σχεση με τους ιδιωτες , γιατι ο ιδιωτης κ εγγυηση με παγια δεν σου ζηταει κ δωρο σου δινει.

Τωρα αν εσυ εννοουσες κατι αλλο συγχωρεσε με δεν το καταλαβα

Η συζήτηση ποια είναι ?????

Κάποιος, που είναι ΔΕΗ, να φύγει η όχι !!!!

Ένας, που δεν είναι, δεν παίζει να έρθει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Depeche3 είπε

Πες μου ενα προγραμμα που συμφερει καποιος να παει με 1000 κιλοβατωρες το 4μηνο 

αν το συμπλήρωνες θα έβλεπες κάποια προγράμματα με 60-70Ε/χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Η συζήτηση ποια είναι ?????

Κάποιος, που είναι ΔΕΗ, να φύγει η όχι !!!!

Ένας, που δεν είναι, δεν παίζει να έρθει !!!!

Μονο αν εχει μεγαλη καταναλωση φευγει αλλιως μενει εκει πλεον γνωμη μου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Ένας, που δεν είναι, δεν παίζει να έρθει !!!!

καλά μη το δένεις κόμπο , ειδικά όσοι ψαρώσαν απο τηλεφωνα και προσφορές και μετά φάγανε ρήτρα αναπροσαρμογής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αν το συμπλήρωνες θα έβλεπες κάποια προγράμματα με 60-70Ε/χρόνο

επειδη δεν μπορω να το συμπληρωσω πες μου στα γρηγορα μια εταιρια ,ενα προγραμμα που συμφερει εκτος του save

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Depeche3 είπε

Μονο αν εχει μεγαλη καταναλωση φευγει αλλιως μενει εκει πλεον γνωμη μου ....

Εγώ, σου έγραψα ότι ΔΕΗ με ΔΕΗ έχει διαφορά, αλλά δεν το καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Depeche3 είπε

επειδη δεν μπορω να το συμπληρωσω πες μου στα γρηγορα μια εταιρια ,ενα προγραμμα που συμφερει εκτος του save

ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΠΕΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΔΕΗ ???????????????

solar,elin,volterra....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

επειδη δεν μπορω να το συμπληρωσω πες μου στα γρηγορα μια εταιρια ,ενα προγραμμα που συμφερει εκτος του save

Με όλο τον σεβασμό φίλε μου, μπορείς να δεις αρκετές εταιρείες που είναι φτηνότερες από την ΔΕΗ, μπορείς να δεις την Solar που είμαι και εγώ να δεις τη διαφορά θα έχεις με 1000kwh το 4μηνο.

Τώρα μπορεί να μην θέλεις να το πιστέψεις ότι κερδίζεις 20€ το 4 μηνο τουλάχιστον με την κατανάλωση που ανέφερες αλλά παραμένει μια πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kzaxas είπε

Με όλο τον σεβασμό φίλε μου, μπορείς να δεις αρκετές εταιρείες που είναι φτηνότερες από την ΔΕΗ, μπορείς να δεις την Solar που είμαι και εγώ να δεις τη διαφορά θα έχεις με 1000kwh το 4μηνο.

Τώρα μπορεί να μην θέλεις να το πιστέψεις ότι κερδίζεις 20€ το 4 μηνο τουλάχιστον με την κατανάλωση που ανέφερες αλλά παραμένει μια πραγματικότητα.

Εδωσα παραδειγμα για αυτες τις εταιριες την ΚΕΝ ιδιες χρεωσεις ειχε πριν 3 χρονια αισθητη διαφορα με τους μεγαλους κ απεκτησε πελατολογιο μεχρι που εσκασε κ πουληθηκε .....

Μακαρι να μεινουν ετσι πραγμα που πολυ αμφιβαλω αλλα για την ωρα κ εφοσον εινα αοριστου ειναι μια χαρα

1 λεπτό πριν, Lanike71 είπε

Ποιά θεωρείται μεγάλη;

3000 κιλοβατωρες κ πανω.....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kzaxas είπε

Με όλο τον σεβασμό φίλε μου,

😁 και εγώ τον τρέφω αυτή τη στιγμή , άπλετο όμως !

Μόλις τώρα, Lanike71 είπε

Ποιά θεωρείται μεγάλη;

Ο εθνικός μέσος όρος είναι 1250Kw / τετράμηνο ,αλλά είναι υποκειμενικό , αλλά και αχρείαστο αφού στα excel βλέπεις ακριβώς τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Εδωσα παραδειγμα για αυτες τις εταιριες την ΚΕΝ ιδιες χρεωσεις ειχε πριν 3 χρονια αισθητη διαφορα με τους μεγαλους κ απεκτησε πελατολογιο μεχρι που εσκασε κ πουληθηκε .....

Μακαρι να μεινουν ετσι πραγμα που πολυ αμφιβαλω αλλα για την ωρα κ εφοσον εινα αοριστου ειναι μια χαρα

3000 κιλοβατωρες κ πανω.....

6 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Εδωσα παραδειγμα για αυτες τις εταιριες την ΚΕΝ ιδιες χρεωσεις ειχε πριν 3 χρονια αισθητη διαφορα με τους μεγαλους κ απεκτησε πελατολογιο μεχρι που εσκασε κ πουληθηκε .....

Μακαρι να μεινουν ετσι πραγμα που πολυ αμφιβαλω αλλα για την ωρα κ εφοσον εινα αοριστου ειναι μια χαρα

 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν αποτελεί παράδειγμα για  να μην αλλάξει κάποιος πάροχο,το τι θα γίνει σε 1-2 η και 3 χρόνια δεν μπορούμε να το ξέρουμε.

Το μόνο σίγουρο όμως είναι βάση στοιχείων ότι αυτην την στιγμή κερδίζεις αν φύγεις από την ΔΕΗ σίγουρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...