Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα, θα ήθελα κάποιος που ασχολείται από εδώ να μου πει στα γρήγορα έναν φθηνότερο παροχο για ένα σπίτι που κάνει 700-800 κιλοβατώρες τον μήνα, γιατί τελευταία η watt and volt δεν μας τα λέει καλά με τα ρήτρα, αυτόν τον μήνα 60 ευρώ ρήτρα για περίπου 700 κιλοβατώρες και τον προηγούμενο 32 για 670 κιλοβατώρες, είναι απλά τραγικοί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, baspax1 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, θα ήθελα κάποιος που ασχολείται από εδώ να μου πει στα γρήγορα έναν φθηνότερο παροχο για ένα σπίτι που κάνει 700-800 κιλοβατώρες τον μήνα, γιατί τελευταία η watt and volt δεν μας τα λέει καλά με τα ρήτρα, αυτόν τον μήνα 60 ευρώ ρήτρα για περίπου 700 κιλοβατώρες και τον προηγούμενο 32 για 670 κιλοβατώρες, είναι απλά τραγικοί.. 

Διάβασε το sticky , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, korakios είπε

Διάβασε το sticky , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

ποσες φορες το εχεις κανει copy paste αυτο καθε φορα που καποιος βαριεται να διαβασει το sticky? 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

ποσες φορες το εχεις κανει copy paste αυτο καθε φορα που καποιος βαριεται να διαβασει το sticky? 😂

που να δεις πριν γίνει sticky που έβαζα τα λινκ απο το excel κάθε 2 σελίδες 🙃

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, coyote2 είπε

Πληρώνουμε και πάγιο κάθε μήνα οπότε είναι παραπάνω

Edit: εννοούσα οτι παρόλο που αυξήθηκαν πρόσφατα τα προγράμματα χωρίς ρήτρες, ,αυτό που είσαι τώρα είναι ακριβό

βρήκα και πρόσφατο post απο άλλο φόρουμ, βάλτα κάτω και υπολόγισε αν σε συμφέρει να πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης , αν και εγώ θα έκανα αμφισβήτηση τη ρήτρα αναπροσαρμογής και αποχώρησης στο ΣτΚ και ότι γίνει ,όταν γίνει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ababa641 είπε

@DownUNDERground σου έχει έρθει επιστολή απο τα ΕΛΤΑ?

Εμένα και σε αυτό το μήνα μόνο το λογαριασμό μου έστειλαν...

Όχι, ακόμα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

Edit: εννοούσα οτι παρόλο που αυξήθηκαν πρόσφατα τα προγράμματα χωρίς ρήτρες, ,αυτό που είσαι τώρα είναι ακριβό

βρήκα και πρόσφατο post απο άλλο φόρουμ, βάλτα κάτω και υπολόγισε αν σε συμφέρει να πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης , αν και εγώ θα έκανα αμφισβήτηση τη ρήτρα αναπροσαρμογής και αποχώρησης στο ΣτΚ και ότι γίνει ,όταν γίνει

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αλλάξανε τους όρους έτσι λέω να φύγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Αλλάξανε τους όρους έτσι λέω να φύγω

ναι και καλά κάνεις και πατάς σε αυτό , απλά λέω μήπως συμφέρει πρώτα να φύγεις και μετά να διεκδικήσεις , ειδικά αν τώρα καις κλιματιστικά φουλ . υποθετικά πάντα γιατί ούτε κατανάλωση που κάνεις ξέρω ούτε πόσο είναι η ρήτρα αποχώρησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι και καλά κάνεις και πατάς σε αυτό , απλά λέω μήπως συμφέρει πρώτα να φύγεις και μετά να διεκδικήσεις , ειδικά αν τώρα καις κλιματιστικά φουλ . υποθετικά πάντα γιατί ούτε κατανάλωση που κάνεις ξέρω ούτε πόσο είναι η ρήτρα αποχώρησης

Λείπω βασικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, korakios είπε

ναι και καλά κάνεις και πατάς σε αυτό , απλά λέω μήπως συμφέρει πρώτα να φύγεις και μετά να διεκδικήσεις , ειδικά αν τώρα καις κλιματιστικά φουλ . υποθετικά πάντα γιατί ούτε κατανάλωση που κάνεις ξέρω ούτε πόσο είναι η ρήτρα αποχώρησης

καταλαβαινω καλα ;

εννοεις αφου αποχωρησα απο την protergia σε αλλο παροχο λογω υψηλων χρεωσεων ΟΤΣ, να διεκδικησω αφου εχω εξοφλησει τους λογαριασμους καποια επιστροφη ποσου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, skiace είπε

καταλαβαινω καλα ;

εννοεις αφου αποχωρησα απο την protergia σε αλλο παροχο λογω υψηλων χρεωσεων ΟΤΣ, να διεκδικησω αφου εχω εξοφλησει τους λογαριασμους καποια επιστροφη ποσου ;

Ναι ,φυσικά , αφού δε σε ενημέρωσαν ποτέ για τη ρήτρα αναπροσαρμογής και δεν είχες άλλη επιλογή από το να φύγεις πρόωρα και να χρεωθείς επιπλέον ρήτρα αποχώρησης (αν και νομίζω στην περίπτωσή σου έτυχε με αλλαγή γενικών όρων και έφυγες αζημίως)

Γενικά

1. Ζητάς απο την εταιρία τι είναι η χρέωση αναπροσαρμογής και γιατί δεν ενημερώθηκες ποτέ γιαυτή πριν υπογράψεις ,ζητώντας την επιστροφή του ποσού και να φύγεις αζημίως μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

2. Ανάλογα και την απάντηση κάνεις καταγγελία στο ΣτΚ και όποτε βγει η απόφαση, παίρνεις μέρος ή όλο το ποσό

Επεξ/σία από korakios
αναδιατύπωση...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

Ναι ,φυσικά , αφού δε σε ενημέρωσαν ποτέ για τη ρήτρα αναπροσαρμογής και δεν είχες άλλη επιλογή από το να φύγεις πρόωρα και να χρεωθείς επιπλέον ρήτρα αποχώρησης (αν και νομίζω στην περίπτωσή σου έτυχε με αλλαγή γενικών όρων και έφυγες αζημίως)

Γενικά

1. Ζητάς απο την εταιρία τι είναι η χρέωση αναπροσαρμογής και γιατί δεν ενημερώθηκες ποτέ γιαυτή πριν υπογράψεις ,ζητώντας την επιστροφή του ποσού και να φύγεις αζημίως μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

2. Ανάλογα και την απάντηση κάνεις καταγγελία στο ΣτΚ και όποτε βγει η απόφαση, παίρνεις μέρος ή όλο το ποσό

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Ναι εφυγα αζημιως (θα δουμε οταν βγει ο τελικος λογαριασμος), οσον αφορα στην ποινη προωρης αναχωρησης. Αναφερομουν στις ολο και αυξανομενες εδω και μηνες επιβαρυνσεις της ΟΤΣ. Αυτες οι χρεωσεις διεκδικουνται ; 

Η εταιρεια δεν καλυπτεται με τον αλγοριθμο που αναφεροταν στο αρθρο 8.8 ;

Αν ισχυει η παραπανω διεκδικηση αυτη μπορει να εφαρμοστει και σε οικιακες παροχες, που παρεμεινα μεν στην protergia, αλλα μετετραπη η συμβαση μου σε 12 μηνη fixed ;

(σορυ για το ζαλισμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...