Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, trabakoulis είπε

Κανεναν. Μονο ΔΕΗ. Δεν εχετε βαρεθει να την πατατε με τις εναλλακτικες μπουρδες? 

Και μόνο το ορθόδοξο Γ1

ευχαριστούμε για την ενημέρωση και καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπενοβγαίνω γενικά..🤨🙃

Προτείνω όμως αλλαγή ονόματος στο θέμα.

ΔΕΗ και μόνο ΔΕΗ.

Αφού για το επόμενο 6άμηνο (τουλάχιστον) τους έχει κάνει όλους ρόμπα σε σημείο αθέμιτου ανταγωνισμού.

Και το ποίο φανταστικά απίστευτο είναι ότι σε 6-7 μήνες αν δεν σου κάνει φεύγεις κ δεν πληρώνεις σχεδόν τπτ. 

Έρχεται Αρμαγεδών. 

Και πραγματικά είναι απίστευτο ότι ο μόνος που μπορεί να κάνει κάτι είναι η 

Δ Ε Η  

😱😳🥺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, madwalker είπε

Αφού για το επόμενο 6άμηνο (τουλάχιστον) τους έχει κάνει όλους ρόμπα σε σημείο αθέμιτου ανταγωνισμού.

με τους φόρους μας , εννοείται και φυσικά για τη χοντρική που είναι 0,23 , να τους στείλεις και ευχαριστήρια κάρτα

τώρα , ας κρατήσουμε το παρών θέμα για εναλλακτικούς , καλά περάσαμε καλά οικονομήσαμε , απο εβδομάδα (δυστυχώς) τα ίδια χάλια θα είναι όλοι

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

με τους φόρους μας , εννοείται και φυσικά για τη χοντρική που είναι 0,23 , να τους στείλεις και ευχαριστήρια κάρτα

τώρα , ας κρατήσουμε το παρών θέμα για εναλλακτικούς , καλά περάσαμε καλά οικονομήσαμε , απο εβδομάδα (δυστυχώς) τα ίδια χάλια θα είναι όλοι

Οικονομήσαμε..? 🤔 

Σταμάτα το δούλεμα κ άλλαξε τίτλο..😁

Πέρα από την πλάκα, δεν ξέρω τι χαρτζιλίκι παίρνεις από την ΔΕΗ δηλαδή,

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ, καλές γιορτές.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, madwalker είπε

Οικονομήσαμε..? 🤔 

διαφορά κιλοβατώρας (χωρίς ρήτρες)

1 λεπτό πριν, madwalker είπε

Πέρα από την πλάκα, δεν ξέρω τι χαρτζιλίκι παίρνεις από την ΔΕΗ δηλαδή

απο ΔΕΗ ? τζάμπα , είναι λειτούργημα 😂

3 λεπτά πριν, madwalker είπε

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ, καλές γιορτές.

παρακαλώ , επίσης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

Aς κρατήσουμε το παρών θέμα για εναλλακτικούς , καλά περάσαμε καλά οικονομήσαμε , απο εβδομάδα (δυστυχώς) τα ίδια χάλια θα είναι όλοι

 

Χάλια δε λες τίποτα. Χτες πείραξα στο excel 2 οικιακα ρητροπρογράμματα για να κάνω σύγκριση από περιέργεια μεταξύ On! Business και Next Business που έχει 70 OTΣ. 200 ευρώ διαφορά για 12000kw... ετήσιο κόστος προμήθειας πάνω από 3000 χιλιάρικα με ΟΤΣ μο 150. Το Only Business που έχω τώρα έχει ετήσιο κόστος 960 ευρώ, και το Plus 1850. Πολυ δύσκολα τα πράγματα του χρόνου... σκέφτομαι από τώρα να μη κάψω καθόλου κλιματιστικό το χειμώνα στο μαγαζί και να τη βγάλω με ισοθερμικά. Το έχω ξανακάνει άλλη μια χρονιά. 1200kw αν γλυτώσω, είναι γύρω στα 150 ευρώ μαζί με ρυθμιζόμενες... ναι, εκεί έχουμε καταντήσει, να μετράμε και τα "ψίχουλα". Λίγο να κόψεις από εδώ, λίγο από εκεί... μαζεύεται το χιλιάρικο, αλλά αυτό χρειάζεται θέληση και καλό προγραμματισμό. Όχι να καις και να ξοδεύεις αβέρτα και μετά λες 'άντε να δούμε πόσο θα έρθει το ρεύμα'. Δηλαδή τι περιμένει ο κόσμος, να πληρώσει λιγότερα ως διά μαγείας;  Mέσα σε όλα αυτά μπήκα χτες να πληρώσω τον ΕΦΚΑ και διαπίστωσα ότι ανέβηκα κλίμακα επειδή έκλεισα 5ετία σαν ελ.επαγγελματίας... αυτό το είχα ξεχάσει εντελώς. Άλλο ένα χιλιάρικο εκεί επιπλέον ετησίως. Από σήμερα έχω μπει σε full mode Πολυμενέα. 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάω ΔΕΗ θα έχω το ΚΟΤ Β ; Είμαι  στην watt and volt και μετά απο την απάτη με τα ρήτρα που μου έχουν χρέωση 7ο 8ο ρήτρα 0,133 που δεν υπήρχαν τότε και μου έβαλαν όλο τον εκκαθαριστικό 1170 kWh με τα ίδια ρήτρα σήμερα πήγα στην Ηρων που έχω γνωστό και μου είπε μόνο στο πρόγραμμα με 10€ χωρίς ρήτρα πάγιο θα είναι κομπλέ και αν χρειαστεί μετά σπας συμβόλαιο από 6 μήνες θα δώσεις ένα 60€ και είσαι μια χαρά , αλλά σκέφτομαι και επιστροφή στην ΔΕΗ να πάω από Δευτέρα αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τιμές και με το ΚΟΤ και αν έχει και η ΔΕΗ ρήτρα  

Επεξ/σία από glxakias1990
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασε εδώ τα comments των 2 τελευταίων ημερών.

 

To πρόγραμμα που σου είπε ο γνωστός, το κόλπο είναι στο πάγιο. https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/only-home-plus/ Ανεβαίνει αν καις πολύ, οι κιλοβατώρες που βλέπεις αφορούν 4μηνιαία κατανάλωση.

Edit: Έκανα σύγκριση με κατανάλωση 5000 + 1000... το σκέτο Enter της ΔΕΗ χωρίς ΚΟΤ με τις τιμές που ισχύουν ως 2/12, έχει ίδια συνολική χρέωση (προμήθεια + ρυθμιζόμενες) συγκριτικά με το Only Plus + KOTB.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Pisod91 είπε

Έχω λογαριασμό δεν έχω κανένα πρόβλημα να τους εξοφλήσω να πληρώσω την αποχώρηση και ότι άλλο θέλουν ! Το πρόβλημα είναι ότι θέλω φτηνότερο ρεύμα για να έχω μεγαλύτερο κέρδος και όχι το κέρδος από το mining να το παίρνουν στο ρεύμα οι εταιρείες 

 

Όχι τι ΚΟΤ να έχω 16,000KW το 4μηνο :) χαχα

Φιλε μου εσκασε τωρα εκαθ. απο volton 380 Με 230 οτς. Δεν εχω ξαναδει κατι τετειο στη ζωη μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οδεύει προς το τέλος του αυτό το νήμα αφού όλοι πλέον ξαναγύρισαν στην ΔΕΗ, οδεύει και το 2021 προς το τέλος του, μια χρονιά που θα κλείσει με την μεγάλη φιέστα του τελικού. 
Μετά την μεγάλη απόδραση των @ababa641Πελέ και Σταλόνε @DownUNDERground στα κρυφά από τα ΕΛΤΑ, κλείδωσε (εκτός απροόπτου) και η 2η ομάδα που συμπληρώνει το ζευγάρι του μεγάλου τελικού του ΤσούΛού ρεύματος,,, αντίπαλος της SOLAR θα παίξει η Volterra η οποία αποτελούσε το μεγαλύτερο outsider των ομίλων. 
 
Αυτή η άγνωστη ομάδα που κατάφερε να προκριθεί χάρη στο πρόγραμμα επιδόσεων που είχε μόλις το τελευταίο εξάμηνο, έχει μόνο έναν παίχτη-"μουλάρι" να κουβαλά την μπάλα και να κάνει παιχνίδι, τον @Mule206, όλοι οι υπόλοιποι παίχτες της είναι εντελώς άσημοι, αλλά κατάφερε να κάνει το μεγάλο μπαμ στην αγορά και προχώρησε στους ομίλους του CL χάρη στην μεγαλύτερη μεταγραφή όλων των εποχών, τον Μαραντόνα @korakios που έχει βάλει τόσα γκολ όσα και τα posts του! 


Οι "μαυραετοί" όμως της SOLAR δεν φοβούνται τα "κοράκια" της Volterra, έχουν δυνατούς, σταθερούς, πειθαρχειμένους κι εργατικούς ταλαντούχους παίχτες, μια πολύ δεμένη ομάδα και έναν πρόεδρο που τους στήριξε όλη την χρονιά ακόμη και στα πιο δύσκολα όταν έμπεναν ρήτρες και οι άλλοι τρώγανε φύτρες... και βρούβες!! :P

 

Επεξ/σία από Fallen333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδιά.

Είμαι στη Volterra από το '18, σε πρόγραμμα χωρίς χρονική δέσμευση παραμονής. Δεν θυμάμαι πως λέγεται το πρόγραμμα τώρα, αλλά είχα ξεκινήσει με το "Τζάμπα Καίει Η Λάμπα". Ίσως πέρσι να το είχα αλλάξει σε κάτι που να είχε την λέξη "Σπίτι" μέσα, αλλά καν δεν είμαι βέβαιος αν όντως το είχα τελικά αλλάξει (και στον λογαριασμό δεν βλέπω να φαίνεται η ονομασία του). Αν παίζει ρόλο, να τους ρωτήσω την Δευτέρα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έχει "50%, έκπτωση συνέπειας".

Είμαι και στο ΚΟΤ-Β (του 1ου ορίου = 1,400ΚWh/4μηνο, άρα το ξεπερνάω συχνά - παίζω μεταξύ 1,800-2,000 συνήθως, με εξαίρεση φέτος το καλοκαίρι που βάλαμε ένα φορητό κλιματιστικό κι έφτασε στις 2,700).

Δεν έχω μετρητή "Νυχτερινού".

Πιο κάτω έβαλα τους 2 τελευταίους λογαριασμούς. Η δε κατανάλωση του 12μηνου πριν από αυτούς ήταν γύρω στις 5,500KWh.

Διάβασα πολλές από τις εδώ σελίδες, όπως κι από τα thread για ΔΕΗ κτλ (είδα και τo Εxcel του korakios, στον οποίο ειδικά απ' ό,τι κατάλαβα αξίζουν πολλά μπράβο κι ευχαριστώ για τoν χρόνο και κόπο που έχει διαθέσει στο thread) κι έχω τις απορίες μου : Δοθέντος ότι μέχρι στιγμής δεν είδα στους τελευταίους λογαριασμούς ένδειξη για την περίφημη "ρήτρα", αναρωτιέμαι αν είτε την απορρόφησε η Volterra μέχρι τώρα, είτε ευθύνεται ότι είμαι σε συγκεκριμένο πρόγραμμα, είτε με περιμένει σοκ σε καμμιά 10αριά μέρες που θα εκδοθεί εκκαθαριστικός. Επίσης δεν είχα κάποια "ειδοποίηση" στον λογαριασμό ή το mail από την Volterra, "για το τί έρχεται στα προγράμματα με κυμαινόμενη ρήτρα" ("ώστε να λάβω τα μέτρα μου" κλπ). Ή τουλάχιστον αυτό νομίζω. Βέβαια είχε κάποιες σημειώσεις στους τελευταίους λογαριασμούς (τις έχω σημαδέψει με κόκκινο). Είναι αυτό που είχε την υποχρέωση να κάνει ο πάροχος και είναι καλυμμένος, ή θα έχω πάτημα ν' απευθυνθώ στην ΡΑΕ που διάβασα εδώ, μπας και δικαιωθώ κάποια κατόπιν εορτής επιστροφή;

Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να μετακινηθώ προς ΔΕΗ ("Online' ή "Enter"); AN κατάλαβα σωστά από το Excel, τα 2 αυτά προγράμματά της (χωρίς κυμαινόμενη ρήτρα και σταθερά - υψηλή φυσικά - τιμή KVh) θα είναι κατά ΠΟΛΥ οικονομικότερα, από την συνολική χρέωση του αμέσως επόμενου "εναλλακτικού" (χωρίς ρήτρα και πάλι);

Το ΚΟΤ-Β εμπλέκεται κάπου; "Εμποδίζει"; Πρέπει να το αποποιηθώ; Και αν ναι, όντως συμφέρει να το κάνω; Μια και όπως είπα ξεπερνάω στάνταρ το 1,400+10%=1,540 ; Με την ευκαιρία, ΑΚΟΜΗ δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς υπολογίζεται αυτό, καθώς βλέπω σχεδόν πάντα μικροεκπτώσεις του, αλλά με μπερδεύουν οι KWh που αναφέρονται ότι "τιμολογήθηκαν με ΚΟΤ-Β"...(Είχα την εντύπωση πως άπαξ και ξεπερνάω τις 1,540 μαξ/4μηνο, δεν έχω καθόλου έκπτωση,,,αλλά μάλλον δεν είναι ακριβώς έτσι....;)

Έχει επίσης νόημα να βάλω μετρητή νυχτερινού, αν πάω σε πρόγραμμα ΔΕΗ; Ίσως μάλιστα οι καταναλώσεις μας να είναι περισσότερες μετά τις 23:00. Από την Volterra όταν τους το είχα ρωτήσει προπέρσι μου είχαν πει "δεν έχει νόημα, ήδη είστε στην χαμηλότερη τιμή KWh". Αλλά κάτι είδα εδώ ΚΑΙ για τις "Ρυθμιζόμενες" ότι πέφτουν, σε πρόγραμμα ΔΕΗ, με μετρητή νυχτειρνού....; Ή κατάλαβα κάτι στραβά;

Τέλος, επειδή δεν είχα πάρει χαμπάρι τί ακριβώς παίζει/θα παίξει με τις "ρήτρες" (παρ' ό,τι από Σεπτέμβρη είχα ακούσει το γενικό "θα ανέβουν πολύ οι λογαριασμοί ρεύματος") και απλά περίμενα να το...δω, είπα τις προάλλες να καλέσω την Volterra μήπως και πρέπει να μεταβώ σε κάποιο άλλο (όπως μου είχαν πει παλιότερα να κάνω, δηλαδή να τους καλώ μήπως και τρέχει κα΄ποιο πρόγραμμα που με συμφέρει καλύτερα). Σε γενικές γραμμές ο υπάλληλος αν και είχε "εξυπηρετική διάθεση", με τον τρόπο και την ταχύτητα που μου τα έλεγε, δεν κατάφερα να συγκρατήσω τί σημαίνουν όλα αυτά που μου αράδιαζε, όσο κι αν του ζήτησα να τα πει πιο,,,χαλαρά. Τον ρώτησα λοιπόν τί θεωρεί πως με συμφέρει, και μου είπε αυτή τη στιγμή καλύτερο θα ήταν να μεταβώ στο πρόγραμμα "Ξεγνοιασιά", το οποίο έχει λέει ναι μεν +2€ στο μηνιαίο πάγιο (από 4,5 στα 6,5), αλλά θα ανέβει και το ανώτατο όριο της ρήτρας κοντά στα 60, από τα 40-τόσα που είμαι τώρα, και γενικά θα ΕΙΝΑΙ λίγο οικονομικότερο το τελικό ποσό στους λογαριασμούς μου. Μου έστειλε μάλιστα και το πρόγραμμα για να το αποδεχτώ, που επειδή δεν έκανα, με ξανακάλεσε 2 μέρες μετά και μου είπε ότι "πήρε μια μικρή παράταση το πρόγραμμα Home που έτρεχε και ήταν να λήξει και αυτό με συμφέρει ακόμα καλύτερα, αλλά λήγει αύριο και πρέπει αν θέλω να το αποδεχτώ άμεσα". Προσπαθώντας εγώ να καταλάβω τί τελικά με συμφέρει τον ρώταγα διάφορα, αλλά οι απαντήσεις με μπερδεύανε, και προσπαθούσα να καταλάβω αν υπήρχε κάποιο catch. Και κάπου εκεί μου ήρθε έμπνευση και ρώτησα αν έχει χρονική δέσμευση παραμονής και μου είπε "ε ναι, αυτά είναι προγράμματα 24μηνης δέσμευσης με ποινή αποχώρησης" (χωρίς να μου πει ακριβή ποσά ανάλογα τον μήνα αποχώρησης, όταν τον ρώτησα, αλλά κάτι φλου όπως "κανένα κατοστάρικο αν φύγετε στην αρχή, πχ τον 1ο μήνα και κανένα 30άρι αν φύγετε τους τελευταίους"). Χαρακτηριστικά του είπα "δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αυτό που αλλάζει ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ στα νέα προγράμματα η Volterra με το δέλεαρ των μικροεπτώσεων, είναι ότι πλέον επιδιώκει να μην αφήνει τον κόσμο να φύγει". Πράγμα που δεν μου άρεσε, καθώς από τότε που πήγα σε εναλλακτικούς, θεωρούσα ενστικτωδώς πολύ βασικό λόγο για να είμαι σε ένα πρόγραμμα, το να μου παρέχει την δυνατότητα αποχώρησης χωρίς χρηματική ποινή. Oπότε δεν έκανα αποδοχή σε αυτά που μου στείλανε και είπα καλύτερα να μείνω για την ώρα στο πρόγραμμα που είμαι με την ελευθερία αποδέσμευσης και βλέπουμε. Κάποιος δε γνωστός κάτι μου είπε ότι θέλει ν' αλλάξει πάροχο και να πάει ΔΕΗ, παραξενεύτηκα, τον ρώτησα αν είναι σίγουρος επειδή η ΔΕΗ χρεώνει πολύ την KWh και μου είπε ότι κάποιος δικός του "που ξέρει" του το πρότεινε, και είπα να μπω να το ψάξω κι εγώ και,,,,μου ήρθε ταμπλάς με αυτά που διάβασα ότι έρχονται....

ΥΓ : ...υπάρχει κάποιου είδους "προθεσμία" η οποία να επιβάλλει να κάνω κάτι άμεσα; Πχ "πρέπει" να αλλάξω πάροχο, ΠΡΙΝ την έκδοση του εκκαθαριστικού σε 10 μέρες, ή δεν παίζει ρόλο; Τα προγράμματα της ΔΕΗ (Online/Enter), είναι να λήξουν; Κάτι πήρε το μάτι μου για "μέχρι 31/12/21", αλλά δεν συγκράτησα αν πράγματι αφορούσε αυτά. Επίσης, νομίζω ΔΕΝ έχουν χρονική δέσμευση παραμονής, σωστά;

VOLTERRA  8-10-21.jpg

VOLTERRA 12-8-21.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

το ζευγάρι του μεγάλου τελικού του ΤσούΛού ρεύματος,,, αντίπαλος της SOLAR θα παίξει η Volterra η οποία αποτελούσε το μεγαλύτερο outsider των ομίλων. 

Στον τελικό είμαι με τον Σουμπασιακό πάντως.:lol:

17 λεπτά πριν, washcloud είπε

είχα ξεκινήσει με το "Τζάμπα Καίει Η Λάμπα"

1η θέση στην αθλιότερη ονομασία προγράμματος!😂

17 λεπτά πριν, washcloud είπε

Έχει επίσης νόημα να βάλω μετρητή νυχτερινού, αν πάω σε πρόγραμμα ΔΕΗ; Ίσως μάλιστα οι καταναλώσεις μας να είναι περισσότερες μετά τις 23:00. Από την Volterra όταν τους το είχα ρωτήσει προπέρσι μου είχαν πει "δεν έχει νόημα, ήδη είστε στην χαμηλότερη τιμή KWh". Αλλά κάτι είδα εδώ ΚΑΙ για τις "Ρυθμιζόμενες" ότι πέφτουν, σε πρόγραμμα ΔΕΗ, με μετρητή νυχτειρνού....; Ή κατάλαβα κάτι στραβά;

Δεν μπορώ να απαντήσω σε όλα γιατί είναι κατεβατό. Χρειάζεσαι πάντως ακόμα αρκετό διάβασμα, γιατί παραμένεις ανενημέρωτος. Κάτσε μέσα στο ΣΚ και διάβασε σελίδες πίσω στα σχετικά τόπικς.

Πάντως για το νυχτερινό σου είπαν μεγάλη βλακεία. Δεν υπάρχει σενάριο που δε συμφέρει και έχεις χάσει πολλά λεφτά από εκεί. Απλά βάζεις... χθες χωρίς μα μου.

Ναι, μόνο τα δύο της ΔΕΗ συμφέρουν (Online και Enter, δε θυμάμαι ποιο από τα 2 έχει ΚΟΤ). Ήταν να ισχύουν μέχρι 31/12, αλλά με τη σφαγή που γίνεται στην αγορά ενέργειας το πήγαν 30/11 και ο κόσμος στριμώχνεται στην είσοδο και όποιοι προλάβουν θα μπουν στο πρόγραμμα. Δυστυχώς έχεις αργήσει πολύ και μάλλον δεν προλαβαίνεις, αλλά τρέχα Δευτέρα πρωί σε κάποιο κατάστημα ΔΕΗ. Για το ποιο από τα 2 έχει νόημα να κυνηγήσεις από θέμα ΚΟΤ αλλά και χρόνου, θα σου γράψουν οι άλλοι.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

1η θέση στην αθλιότερη ονομασία προγράμματος!😂

Δεν μπορώ να απαντήσω σε όλα γιατί είναι κατεβατό. Χρειάζεσαι πάντως ακόμα αρκετό διάβασμα, γιατί παραμένεις ανενημέρωτος. Κάτσε διάβασε σελίδες πίσω στα σχετικά τόπικς.

Πάντως για το νυχτερινό σου είπαν μεγάλη βλακεία. Δεν υπάρχει σενάριο που δε συμφέρει και έχεις χάσει πολλά λεφτά από εκεί. Απλά βάζεις... χθες χωρίς μα μου.

Ναι, μόνο τα δύο της ΔΕΗ συμφέρουν (Online και Enter, δε θυμάμαι ποιο από τα 2 έχει ΚΟΤ). Ήταν να ισχύουν μέχρι 31/12, αλλά με τη σφαγή που γίνεται στην αγορά ενέργειας το πήγαν 30/11 και ο κόσμος στριμώχνεται στην είσοδο και όποιοι προλάβουν θα μπουν στο πρόγραμμα. Δυστυχώς έχεις αργήσει πολύ και μάλλον δεν προλαβαίνεις, αλλά τρέχα Δευτέρα πρωί σε κάποιο κατάστημα ΔΕΗ. Για το ποιο από τα 2 έχει νόημα να κυνηγήσεις από θέμα ΚΟΤ αλλά και χρόνου, θα σου γράψουν οι άλλοι.

...πήγα να γράψω κι εγώ για το "Τζάμπα" πριν κάτι σχετικό, αλλά επειδή όντως ήταν κατεβατό, ε είπα να,,,,κάνω καμμιά έκπτωση....

Θενκς για την απάντηση και για την προτροπή για περισσότερη ενημέρωση, το καταλαβαίνω κι εγώ ότι είμαι πίσω, αλλά δυστυχώς έχω πολλά που με κυνηγάνε και δεν μπορώ να διαθέσω και πολύ χρόνο να ψάχνω να δω τί διάλο θα κάνω ΚΑΙ με το ρεύμα...Κρατώ το "μόνο ΔΕΗ" (και το νυχτερινό), αλλά αν χρειάζεται φυσική παρουσία και δεν μπορώ με τίποτα να το αιτηθώ τηλεφωνικά, το μπιπήσαμε και ψόφησε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Οδεύει προς το τέλος του αυτό το νήμα αφού όλοι πλέον ξαναγύρισαν στην ΔΕΗ

Eιναι ελαχιστοι αυτοι που επεστρεψαν στην ΔΕΗ.Μετρημενοι στα δαχτυλα που λενε(και λεει ο λογος).

Μην κοιτας εδω μεσα η και σε αλλο φορουμ που επεστρεψαν καμια 100αρια ατομα που μιλαμε καθημερινα.Το 99% δεν εχει ιδεα τι γινεται με τους λογαριασμους ρευματος και γιατι ειναι τοσο ακριβο το ρευμα.Επισης το 99,9999999% δεν ειχε και δεν εχει ιδεα τι να κανει τι να ψαξει και που να παει για να πληρωνει φθηνοτερα.

Να μην μιλησω για επαγγελματικα γιατι εκει ειναι χειροτερη η κατασταση.Εχω μιλησει τους τελευταιους 3 μηνες με παρα πολυ κοσμο και κανεις δεν εχει ιδεα.Απλα πληρωνει και γκρινιαζει.

Μακαρι ν'αλλαξει η κατασταση οσο πιο γρηγορα γινεται και να ξαναφυγουμε απο την ΔΕΗ ακομη γρηγοροτερα γιατι αν συνεχιστει για πολυ καιρο ακομη θα το πληρωσουμε 10πλα το καρκινωμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...