Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απάντησα γιατί αρπάζω και εγώ λίγο εύκολα... ειδικά όταν τπτ δεν πάει καλά.. χαχα αλλά εντάξει για χάριν του ποστ μη το χαλάσουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξύ πρέπει να αλλάξει ο Τιτλος του νήματος απο "Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?" σε "Πως γυρνάω στην ΔΕΗ απο εναλλακτικό πάροχο" 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

Οι αλλαγές στις τιμές των νέων προγραμμάτων της ΔΕΗ ήταν επιτακτική. Προφανώς θα μπορούσε να τα χρηματοδοτήσει από τα παλιά Γ1 και Γ1Ν αλλά τότε θα προέκυπτε κλασσική περίπτωση σταυροειδούς επιδότησης, με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό (ΡΑΕ, επιτροπή ανταγωνισμού κτλ)...εάν έκανε hedging την ενέργεια που χρειάζεται για τους 350.000 πελάτες των ΗΟΜΕ και ΟΝΛΑΙΝ στα 130-140€/mWh για όλο το 2022 μπορεί να προσφέρει αυτές τις τιμές (οι οποίες είναι μια χαρά...όσο περίεργο και αν ακούγεται αυτό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε Γ21 τιμολόγιο (μικρός χώρος γραφείου) με πάροχο watt+volt (0,084950€/kWh χωρίς πάγιο) στους 4 τελευταίους μηνιαίους λογαριασμούς (εκκαθαριστικοί μιας και δίνω ένδειξη κάθε μήνα) η ρήτρα ήταν η εξής:

Νοέμβριος: για 89 kWh --> 19,47€

Οκτώβριος: για 61kWh --> 10,01€

Σεπτέμβριος: για 60 kWh --> 6,23€

Αύγουστος: για 84 kWh --> 8,57€

υπάρχει περίπτωση η W+V να τα "μαγειρεύει" ? είπαμε αυξήσεις στο ρεύμα αλλά εδώ έχει φτάσει η κιλοβατώρα με το φπα στο 0,37€ (και η έκπτωση του ταμείου ενεργειακής μετάβασης μέσα...)

   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με την φυσικό αεριο να τους Ζητήσω να μου στείλουν τον τελικό λογαριασμό. Μου λένε αύριο, αλλά μπορώ να σας πω ότι είναι 104€ για το διάστημα 15/10-16/11. Κανονικά έπρεπε να πληρώσω 80€ ρήτρα πρόωρης αποχώρησης. 4/11 τους είχα στείλει επιστολή στην εξυπηρέτηση πελατών και το νομικό τμήμα ζητώντας να φύγω αζημίως. Ουσιαστική απάντηση δεν πήρα αλλά δεν μπορεί ειδικά με ρήτρα αναπροσαρμογής σε ένα μήνα να έκαψα ρεύμα και όλες τις λοιπές χρεώσεις μόνο 25€. Μάλλον δεν το χρέωσαν, πραγμα που αν ισχύει με χαροποιεί ιδιαίτερα γιατί δε θα τρέχω με καταγγελίες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, tdm900 είπε

Μια ερώτηση φίλοι μου. Τι σημαίνει Γνωστοποίηση ΑΦΜ;

Στην ουσια να φαινεται σε ενα επισημο χαρτι το ΑΦΜ π.χ. Φορολογικη Δηλωση η Εκκαθαριστικο συνηθως θελουν.

 

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από απανωτές ερωτήσεις που έκανα για το πρόγραμμα της μητέρας μου στο τσατ, πήρα την θεϊκή αλλά ειλικρινή απάντηση....

χαχαχαχα.jpg

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tdm900 είπε

Μόλις είδα ότι στο ραντεβού στη ΔΕΗ ζητούν να γνωστοποιήσεις ΑΦΜ, και το ακούω πρώτη φορά.

καλά την ψυλίαστηκα , είσαι σε λάθος θέμα, την απάντηση την πήρες πιο πάνω συνέχεια αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! μίλησα με τον αλι μπαμπά απο την watt&wolt  και ενώ είμαι 3 χρόνια πελατης είπε ότι λόγω ηχογράφημενου συμβολαίου(που έγινε με τους υπερήλικες γονείς μου) θα πρέπει να πληρώσω αποχώρηση 70€ ρεύμα και 70€ αέριο..ισχύει η να τους συνδέσω στους 40 κλέφτες? υπάρχει περίπτωση να μεταφερθούν εφορία? Ευχαριστώ για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...