Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, LuNaTiC said:

Σε αυτό τον λογαριασμό σου βάλανε την προσαρμογή ή ήταν και στον προηγούμενο ? Είχες κάνει παράπονο για την προσαρμογή αλλά δεν την βγάλανε  ?

Και στον προηγούμενο σημαντική αύξηση. Πιο πριν είχε κάτι ψιλά. Έκανα αμφισβήτηση, μου έστειλαν μια κονσέρβα από το πως προκύπτει η ρήτρα και μετά έστειλα μια επιστολή στο νομικό τμήμα και την εξυπηρέτηση πελατών αναλύοντας το νομοθετικό πλαίσιο και ζητώντας να αλλάξω πάροχο αζημίως. Μου στέλνουν ένα μειλ ότι λόγω της καλης συνεργασίας μας μπορούν να με επαναφέρουν σε παλιότερο προγραμμα που το όριο διακύμανσης ΟΤΣ ήταν διαφορετικό. Επέμεινα, και έστειλα ακριβώς την ίδια επιστολή που είχα στείλει και προηγουμένως. Δεν μου απάντησαν κάτι άλλο αλλά τώρα βλέπω δεν χρέωσαν τίποτα στον τελικό 

9 minutes ago, LuNaTiC said:

Πάγιο Ημέρας €1,60
Πάγιο Νύχτας €1,60
Κατανάλωση Νύχτας 175,00 kWh x 0,07848 €/kWh = €13,73
Κατανάλωση Ημέρας 351,00 kWh x 0,10700 €/kWh = €37,56
Προσαρμογή σύμφωνα με το άρθρο 10.1 €106,72
Πίστωση Ταμείου Ενεργ.Μετάβασης 320,00 kWh x 0,03000 €/kWh = €-9,60

τα έχω ανεβάσει και σε εικόνα κάποια ποστ πίσω αλλά σε μένα αυτό βάλανε

Παραπάνω κιλοβατώρες υποθέτω για αυτό έβαλαν παραπάνω προσαρμογή. Ποιο διάστημα αφορά; Εμένα μου υπολόγισαν και την επιδότηση Νοεμβρίου 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, marmagia είπε

Και στον προηγούμενο. Έκανα αμφισβήτηση, μου έστειλαν μια κονσέρβα από το πως προκύπτει η ρήτρα και μετά έστειλα μια επιστολή στο νομικό τμήμα και την εξυπηρέτηση πελατών αναλύοντας το νομοθετικό πλαίσιο και ζητώντας να αλλάξω πάροχο αζημίως. Μου στέλνουν ένα μειλ ότι λόγω της καλης συνεργασίας μας μπορούν να με επαναφέρουν σε παλιότερο προγραμμα που το όριο διακύμανσης ΟΤΣ ήταν διαφορετικό. Επέμεινα, και έστειλα ακριβώς την ίδια επιστολή που είχα στείλει και προηγουμένως. Δεν μου απάντησαν κάτι άλλο αλλά τώρα βλέπω δεν χρέωσαν τίποτα στον τελικό 

Παραπάνω κιλοβατώρες υποθέτω για αυτό έβαλαν παραπάνω προσαρμογή. Ποιο διάστημα αφορά; Εμένα μου υπολόγισαν και την επιδότηση Νοεμβρίου 

image.png.0eb9ccf0dcaae07628b39ec3c0f62646.png

 

 

 

ο κατω λογαριασμός μου ήρθε 1/11 και μου στείλανε και τον πάνω λογαριασμό 23/11

image.png

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση προς τον @korakios που μας έχει σώσει όλους.Είμαι στην Volterra από τον Οκτώμβριο (αργησέ η μεταφορά απο την ΔΕΔΔΗΕ).Αξίζει να μείνω ή θα κάνω τον σταυρό μου να μην μ ανεβάσουν το πρόγραμμα?Εχω το παλιο το fixed με 0,09 κ 0,07 (αν θυμάμαι καλά).Μου έχουν πει 2-3 φορές οτι δν θα ανεβάσουν ...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Brown είπε

Στο excel η ΔΕΗ enter εχει παγιο 1,5ε ενω στο site 3e και χρεωση 0,18 ενω στο excel 0,9 τι ισχυει βλεπω λαθος προγραμμα;; https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter

Μια βδομάδα είσαι εδώ και δε πήρες ακόμα χαμπάρι ότι αλλάζουν τα τιμολόγια από 3/12. Στο site δεν το βλέπεις;

444_jpg.5b44117eb52e17ca3bfec380d02ee5ed.jpg.jpg.52c69351513b2a9e71fafaf211c75ad0.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Μια βδομάδα είσαι εδώ και δε πήρες ακόμα χαμπάρι ότι αλλάζουν τα τιμολόγια από 3/12. Στο site δεν το βλέπεις;

444_jpg.5b44117eb52e17ca3bfec380d02ee5ed.jpg.jpg.52c69351513b2a9e71fafaf211c75ad0.jpg

 

Στειλε λιγο λινκ.. αλλα και παλι το εξελ 0,09 γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Brown είπε

Στειλε λιγο λινκ.. αλλα και παλι το εξελ 0,09 γραφει

προφανώς γιατί ακόμα αυτό ισχύει... λογικά απο 3/12 θα γράφει και το εξελ άλλη τιμή φαντάζομαι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Brown είπε

Στειλε λιγο λινκ.. αλλα και παλι το εξελ 0,09 γραφει

😬 ↘️

18 λεπτά πριν, Brown είπε

Στο excel η ΔΕΗ enter εχει παγιο 1,5ε ενω στο site 3e και χρεωση 0,18 ενω στο excel 0,9 τι ισχυει βλεπω λαθος προγραμμα; ➡️ https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter ⬅️

↗️

 

Είσαι και σε λάθος θέμα ως συνήθως

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

😬 ↘️

↗️

 

Είσαι και σε λάθος θέμα ως συνήθως

 

Χιλια συγνωμη αλλα εχω μπερδευτει.. το βρηκα.. ψαχνω και μια απαντηση του κορακιου… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mule206 είπε

Μέχρι στιγμής δείχνει να κρατάει.. 

Κανένας βέβαια δε ξέρει τι θα ξημερώσει. 

Εν αναμονή του επόμενου λογαριασμό μου, όγδοου κατά σειρά με αγωνια να δούμε τι έχουν χρεώσει. 

Μακάρι φίλε.....εσυ που πέρασες κ το 6μηνο λογικα θα εχεις πιο συντομα μαντάτα απο εμάς....εγω Σεπτέμβριο εκανα το προγραμμα.....βεβαια αυτο που λενε οτι μπορει να πουληθει η volterra ειναι πολυ θετικο....γτ μπορει να παρει καιρο σαν διαδικασια κ δεν νομιζω να προβουν σε αλλαγες τιμολογιων και να χασουν πελατολογιο!!! Ολα θεωρητικα βεβαια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω εδώ το quote στο κατάλληλο topic

  

8 λεπτά πριν, george kesoglu είπε

στον ηρων 3 χρονια σταθερη χρεωση σε ολα (ρευμα και λοιπες χρεωσεις) μου ηρθε εκκαθαριστικος πριν πεντε ημερες , ουτε σεντ αυξηση και στον επαγγελματικο μου και στο σπιτι

Για πες... Only Home και Only Business έχεις; Πότε υπέγραψες τις συμβάσεις, έχεις κλείσει 6μηνο ή όχι ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Brown είπε

Στο excel η ΔΕΗ enter εχει παγιο 1,5ε ενω στο site 3e και χρεωση 0,18 ενω στο excel 0,9 τι ισχυει βλεπω λαθος προγραμμα;; https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter

Και τι σχεση εχει το συγκεκριμενο θεμα με την ΔΕΗ?

Καλα ειναι τοσο δυσκολο να γραψετε στο σωστο θεμα?

 

37 λεπτά πριν, savoukos είπε

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση προς τον @korakios που μας έχει σώσει όλους.Είμαι στην Volterra από τον Οκτώμβριο (αργησέ η μεταφορά απο την ΔΕΔΔΗΕ).Αξίζει να μείνω ή θα κάνω τον σταυρό μου να μην μ ανεβάσουν το πρόγραμμα?Εχω το παλιο το fixed με 0,09 κ 0,07 (αν θυμάμαι καλά).Μου έχουν πει 2-3 φορές οτι δν θα ανεβάσουν ...

 

 

 

Καλα αφου θες βοηθεια μονο απο τον korakio και δεν σου κανει απο αλλον θα περιμενεις.

Μια συμβουλη.....το τι σου λενε δεν ειναι νομος.Οτι θελουν μπορουνε να κανουνε ακομη κι αν σου το λενε καθε μερα.Τωρα που μιλαμε μπορει να βγει ανακοινωση να σας στειλουν ειδοποιηση οτι καταργουνται ολα κι αυξανονται(για οσους εχει κλεισει το 6μηνο φυσικα).Μην ακους τι σου λενε.

Απο την στιγμη που εισαι ομως απο τον Οκτωβριο για 6 μηνες εχεις κλειδωμενες τις τιμες αυτες.

Ηθελα δεν ηθελα σε βοηθησα.-_-

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και τι σχεση εχει το συγκεκριμενο θεμα με την ΔΕΗ?

Καλα ειναι τοσο δυσκολο να γραψετε στο σωστο θεμα?

 

Καλα αφου θες βοηθεια μονο απο τον korakio και δεν σου κανει απο αλλον θα περιμενεις.

Μια συμβουλη.....το τι σου λενε δεν ειναι νομος.Οτι θελουν μπορουνε να κανουνε ακομη κι αν σου το λενε καθε μερα.Τωρα που μιλαμε μπορει να βγει ανακοινωση να σας στειλουν ειδοποιηση οτι καταργουνται ολα κι αυξανονται(για οσους εχει κλεισει το 6μηνο φυσικα).Μην ακους τι σου λενε.

Απο την στιγμη που εισαι ομως απο τον Οκτωβριο για 6 μηνες εχεις κλειδωμενες τις τιμες αυτες.

Ηθελα δεν ηθελα σε βοηθησα.-_-

Εννοείτε κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.Απλά λόγο συνήθειας απευθύνθηκα σε αυτόν .

Ευχαριστώ και για τον χρόνο και για τις συμβουλές.Εννοείτε το τι μου λένε δν είναι νόμος,απλά θεωρητικά δν μπορώ να χρησιμοποιήσω την ηχογράφηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, savoukos είπε

Εννοείτε το τι μου λένε δν είναι νόμος,απλά θεωρητικά δν μπορώ να χρησιμοποιήσω την ηχογράφηση ?

Καλυτερα οποια συζητηση γινεται ειδικα για τετοια θεμα να γινεται γραπτως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...