Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, korakios είπε

Δεν βγάζω άκρη.

 

14 ώρες πριν, dionisisdenis1 είπε

Επειδή δεν βγάζω άκρη.

Ο Νεύτωνας στον εγκλεισμό του μεγαλούργησε και εξέδωσε τον διαφορικό και ολοκληρωτικό λογισμό, νόμους της οπτικής, νόμους της κίνησης , νόμο της βαρυτικής έλξης. 

Δεν περιμένουμε να βρείτε τη θεωρία των πάντων, αλλά ανοίξτε κανά κομπιουτεράκι ή κανά excel. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ο Νεύτωνας στον εγκλεισμό του μεγαλούργησε και εξέδωσε τον διαφορικό και ολοκληρωτικό λογισμό, νόμους της οπτικής, νόμους της κίνησης , νόμο της βαρυτικής έλξης. 

Δεν περιμένουμε να βρείτε τη θεωρία των πάντων, αλλά ανοίξτε κανά κομπιουτεράκι ή κανά excel. 😛κ

26 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ο Νεύτωνας στον εγκλεισμό του μεγαλούργησε και εξέδωσε τον διαφορικό και ολοκληρωτικό λογισμό, νόμους της οπτικής, νόμους της κίνησης , νόμο της βαρυτικής έλξης. 

Δεν περιμένουμε να βρείτε τη θεωρία των πάντων, αλλά ανοίξτε κανά κομπιουτεράκι ή κανά excel. 😛

Καλα ασε τωρα Νευτωνες και ιστοριες 😜 Βοηθα λίγο ρευμα ειμαι ΔΕΗ και ψαχνω για νεα συνδεση αερίου ειμαι ανάμεσα σε ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ και ΖΕΝΙΘ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, liakjim είπε

Ο Νεύτωνας στον εγκλεισμό του μεγαλούργησε και εξέδωσε τον διαφορικό και ολοκληρωτικό λογισμό, νόμους της οπτικής, νόμους της κίνησης , νόμο της βαρυτικής έλξης. 

Δεν περιμένουμε να βρείτε τη θεωρία των πάντων, αλλά ανοίξτε κανά κομπιουτεράκι ή κανά excel. 😛

Απο το προηγούμενο λινκ δεν κατάλαβα τι σχέση έχει με την ΟΤΣ και συγκεκριμένα έμαθα οτι αλλάζει σε ημερήσιο υπολογισμό αλλά δεν καταλαβαίνω πως θα χρεωνόμαστε

https://www.enexgroup.gr/el/web/guest/home

2 ώρες πριν, dionisisdenis1 είπε

ειμαι ανάμεσα σε ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ και ΖΕΝΙΘ

Ζενιθ να ξερεις οτι χρεώνει και ΟΤΣ και μάλιστα ξεκίνησε απο τώρα. Μόλις κατάλαβα οτι στη ρήτρα χρεώνει επιπλέον

"άθροισμα (Ι) της μέσης ΟΤΣ, (ΙΙ) των μέσων μοναδιαίων χρεώσεων για τους ΛΠ, και (ΙΙΙ) της μέσης χρέωσης ΜΜΚΘΣΣ "

Γιαυτό μου έκανε εντύπωση οτι ενω έχει καλά όρια 40-55 ,ενώ η ΟΤΣ ήταν κάτω απο 55 βάζει και ΛΠ και ΜΜΚΘΣΣ

Αξίζει μόνο αν είσαι στο doubleplay που ξεκινά χαμηλά 0,06 και εμένα μου βγαίνει 0,075 με 0,08 μέσο όρο, αλλά την κάνω γιατί έγινε επιστήμη η φάση....επίσης άλλαξε και ο υπολογισμός της ΟΤΣ λένε και δεν ξέρω τι θα παίξει...

Άσε που είδα οτι στο αέριο είχα μείνει σε παλιό πρόγραμμα και στα καινούρια σου πασάρουν 30% έκπτωση αλλά είναι το ίδιο (και κάποιες φορές χειρότερο). Αν γενικά ξεχάσεις λογαριασμό και χάσεις την έκπτωση ,τσούζει...

 

 

17 ώρες πριν, dionisisdenis1 είπε

Επειδή δεν βγάζω άκρη.με κατανάλωση 1200 khw ρεύμα , ενδιαφέρομαι και για νέα σύνδεση φυσικού αερίου?τι μου προτείνετε είμαι στην ΔΕΗ

 

22 ώρες πριν, axilleaslarisa είπε

Καλησπέρα σας

Έχω μερικές ημέρες που ψάχνω να δω εάν με συμφέρει αλλά και τι να επιλέξω για αλλαγή παρόχου...

Τώρα είμαι στην ΔΕΗ Γ1Ν και καταναλώνω περίπου 1500 με 1800 κανονικό και 300 με 500 νυκτερινό ρεύμα...έχω  χαθεί λίγο από τα πολλά προγράμματα και θα ήθελα μια βοήθεια από κάποιον που έχει ασχοληθεί...

Ευχαριστώ

elpedison fixed

Edit: Δυστυχώς σε δεσμεύει 2 χρόνια με 4Ε*μήνα ρήτρα αποχώρησης πριν κλείσεις διετία....

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

elpedison fixed

Edit: Δυστυχώς σε δεσμεύει 2 χρόνια με 4Ε*μήνα ρήτρα αποχώρησης πριν κλείσεις διετία....

Καινούργιος όρος και αυτός.

Πέρυσι που υπέγραψα δεν υπήρχε :

90ef9883fded70d94db28b66069d863f.png

Ενώ τώρα προστέθηκε το 5 (χώρια η αύξηση κατά 2€/μήνα)

331e685746d995f006c88cfaa9bf7e26.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πρόλαβαν τα παλιά της Elin και elpedison είναι σούπερ.

Τώρα αλχημείες

Με βλέπω για Solar (περιμένω απο Ζενιθ μπας και μου κάνει τίποτα δωράκια για να μη φύγω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, liakjim είπε

Καινούργιος όρος και αυτός.

Πέρυσι που υπέγραψα δεν υπήρχε :

Ενώ τώρα προστέθηκε το 5 (χώρια η αύξηση κατά 2€/μήνα)

 

Παω να παιξω κανενα τζοκερ καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, korakios είπε

Όσοι πρόλαβαν τα παλιά της Elin και elpedison είναι σούπερ.

 

Σωστά.Πεταξαν κι αυτοί το τυράκι των προγραμμάτων χωρίς οτσ για να μαζέψουν κόσμο,και τώρα μπήκαν στο ίδιο καζάνι με τους υπόλοιπους.Παντως τα  ΕΛΤΑ έτσι όπως έγινε η αγορά είναι καλή περίπτωση με οτσ στο 55-65 για όποιον ψάχνει αυτή την περίοδο.Του χρόνου που λήγει το συμβόλαιο με Ελίν θα το σκεφτώ αν ισχύει ακόμα....

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν έχω κάνει κάποιο χοντρό λάθος, ορίστε https://drive.google.com/file/d/1_1x9b2q40lnf8O_wp-ZtvvkdjBOC8J5D/view?usp=sharinghttps://drive.google.com/file/d/1_1x...ew?usp=sharing

Είναι στα δικά μου μέτρα, οπότε έχω και 30% κατανομή σε νυχτερινό και 3φασικό. Κατεβάστε το και αλλάξτε το.

Τιμές με συνέπεια. Όποιος θέλει ας βάλει και κάποιον άλλον.

Μπορείτε να σχολιάσετε αν βρείτε λάθος.

Όλα τα προγράμματα χωρίς ΟΤΣ
 

c2e4c4a3e15edaca6aab8e7bf72f8416.png

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, liakjim said:

Αν δεν έχω κάνει κάποιο χοντρό λάθος, ορίστε https://drive.google.com/file/d/1_1x9b2q40lnf8O_wp-ZtvvkdjBOC8J5D/view?usp=sharinghttps://drive.google.com/file/d/1_1x...ew?usp=sharing

Είναι στα δικά μου μέτρα, οπότε έχω και 30% κατανομή σε νυχτερινό. Κατεβάστε το και αλλάξτε το.

Τιμές με συνέπεια. Όποιος θέλει ας βάλει και κάποιον άλλον.

Μπορείτε να σχολιάσετε αν βρείτε λάθος.

Όλα τα προγράμματα χωρίς ΟΤΣ
 

c2e4c4a3e15edaca6aab8e7bf72f8416.png

elin fixed εχει εκπτωση μονο στης ημερας 10%

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit

Έγινε λάθος στην elin , δεν έχει έκπτωση συνέπειας στις νυχτερινές kwh :

c6129ed170c5ec66a005622974f108cd.png

8 λεπτά πριν, Jason13 είπε

elin fixed εχει εκπτωση μονο στης ημερας 10%

done!

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosvet είπε

και τώρα μπήκαν στο ίδιο καζάνι με τους υπόλοιπους

Γιατί ? Λόγω υψηλότερων τιμών ? Επειδή έχουν προγράμματα με ΟΤΣ γιαυτό και η απορία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, liakjim είπε

Αν δεν έχω κάνει κάποιο χοντρό λάθος, ορίστε https://drive.google.com/file/d/1_1x9b2q40lnf8O_wp-ZtvvkdjBOC8J5D/view?usp=sharinghttps://drive.google.com/file/d/1_1x...ew?usp=sharing

Είναι στα δικά μου μέτρα, οπότε έχω και 30% κατανομή σε νυχτερινό και 3φασικό. Κατεβάστε το και αλλάξτε το.

Τιμές με συνέπεια. Όποιος θέλει ας βάλει και κάποιον άλλον.

Oλες οι τιμες ειναι σε συγκριση με την ΔΕΗ Γ1Ν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

Γιατί ? Λόγω υψηλότερων τιμών ? Επειδή έχουν προγράμματα με ΟΤΣ γιαυτό και η απορία :)

Ακριβώς.Ολη η καμπάνια τους στηρίχτηκε ότι τα προγράμματα δεν έχουν ΟΤΣ. Τωρα και ΟΤΣ μπήκε κι εκεί που δεν έχουν ανέβηκαν οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...