Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι το 24/7 νυχτερινο

36 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν εγινε λογω covid.

Kι εμενα 9 Δεκεμβριου εκδοθηκε ο λογαριασμος με το καινουριο το εντυπο.

 

Οχι ρε τι καλυτερη τιμη σου ειπα για την ΟΤΣ.

Το θεμα δεν ειναι πως τα βλεπω εγω υποθεσεις και κουβεντα κανουμε ρε.

Το δεν παιζει υπαρχει μονο αν δεν κανεις τιποτα.

 

Για το only home λες?

οχι για το 24/7 νυχτερινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ναι κουβέντα να κάνουμε, αλλά να βγαίνει και κάποιο συμπέρασμα.

Η ΟΤΣ δεν περιλαμβάνεται στο θέμα της χρέωσης σε τελική ανάλυση; Ένα συγκέρασμα όλων είναι το τελικό προϊόν. Γι' αυτό άλλωστε σου έχουν πακέτα και με και χωρίς ΟΤΣ για να διαλέξεις. Δεν καταλαβαίνω με τι ακριβώς πρόταση θα πας. Να μην έχεις ΟΤΣ; Ωραία θα σου πουν "διαλέξτε το Χ υπάρχον πακέτο που δεν έχει ΟΤΣ". Ε άρα εκεί δε θα καταλήξεις να κάνεις αντιπρόταση για χαμηλότερη χρέωση κιλοβατώρας στο συγκεκριμένο και ήδη υπάρχον "Χ" πακέτο; Τι άλλο απομένει να διαπραγματευτείς... Αυτό και το πάγιο. Άρα τί θα ζητήσεις; Διακεκριμένη προνομιακή τιμή χρέωσης κιλοβατώρας για σένα και την παρέα σου;;; Επειδή...;;;

Τέλος πάντων, για να μην κάνει κύκλους η κουβέντα... Σου είπα. Αν θεωρείς ότι έχει το παραμικρό νόημα, στείλε mail, ενημέρωσέ μας για την απάντηση κι εδώ είμαστε.

Δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα μονο στα λογια με το συγκεκριμενο θεμα.Αν θελουμε να κανουμε κατι το κανουμε αν δεν θελουμε δεν το κανουμε.

Δεν εχουμε να χασουμε κατι κι ακομα κι αν χασουμε την ωρα δεν εγινε και τιποτα.Τουλαχιστον καναμε κατι που θα μπορουσε να μας βγει και σε καλο.

Ειναι πολυ απλο το θεμα και δεν χρειαζεται να το συζηταμε.

5 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

 

οχι για το 24/7 νυχτερινο

Αυτο δεν εχει ΟΤΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα μονο στα λογια με το συγκεκριμενο θεμα.Αν θελουμε να κανουμε κατι το κανουμε αν δεν θελουμε δεν το κανουμε.

Δεν εχουμε να χασουμε κατι κι ακομα κι αν χασουμε την ωρα δεν εγινε και τιποτα.Τουλαχιστον καναμε κατι που θα μπορουσε να μας βγει και σε καλο.

Μην το κουράζετε άλλο. ΑΝ ενδιαφέρεται κανείς ας πατήσει like στα σχετικά σχόλια. ΟΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα μονο στα λογια με το συγκεκριμενο θεμα.Αν θελουμε να κανουμε κατι το κανουμε αν δεν θελουμε δεν το κανουμε.

Δεν εχουμε να χασουμε κατι κι ακομα κι αν χασουμε την ωρα δεν εγινε και τιποτα.Τουλαχιστον καναμε κατι που θα μπορουσε να μας βγει και σε καλο.

Ειναι πολυ απλο το θεμα και δεν χρειαζεται να το συζηταμε.

Αυτο δεν εχει ΟΤΣ?

Προς το παρον εγω δεν εχω δει ΟΤΣ κ εχω 0.033 τιμη κιλοβατωρας κ ο διπλανος μας με κοτ α εχει ο.οο3..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Μην το κουράζετε άλλο. ΑΝ ενδιαφέρεται κανείς ας πατήσει like στα σχετικά σχόλια. ΟΚ?

Nαι ρε εννοειται.

1 ώρα πριν, Depeche3 είπε

Προς το παρον εγω δεν εχω δει ΟΤΣ κ εχω 0.033 τιμη κιλοβατωρας κ ο διπλανος μας με κοτ α εχει ο.οο3..........

depeche γραψε αναλυτικα ρε αδερφε τι εχεις μην τις βαζεις ετσι τις τιμες γιατι βγαινουν λανθασμενα συμπερασματα.

Οι τιμες που βαζεις ακομη και η δικη σου ειναι με ΚΟΤ και ΔΕΝ την εχει τοσο ο Ηρων,

Ακομα κι αν δεν εχεις χρεωθει ΟΤΣ το προγραμμα που λες το 24/7 νυχτερινο τωρα που διαβασα ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΤΣ κι οχι μονο κανονικα αλλα κατι τυπους του οποιους ουτε οι ιδιοι που τους βαλανε δεν θα γνωριζουν πως θα υπολογιζεται η ΟΤΣ.

Εγω λεω μακρια απο ΟΤΣ παιδια και ειδικα απο Ηρων με αυτους τους υπολογισμους ο Θεος να τους κανει.Μην μπλεκει κανεις ειδικα οπως ειναι η κατασταση τωρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Nαι ρε εννοειται.

depeche γραψε αναλυτικα ρε αδερφε τι εχεις μην τις βαζεις ετσι τις τιμες γιατι βγαινουν λανθασμενα συμπερασματα.

Οι τιμες που βαζεις ακομη και η δικη σου ειναι με ΚΟΤ και ΔΕΝ την εχει τοσο ο Ηρων,

Ακομα κι αν δεν εχεις χρεωθει ΟΤΣ το προγραμμα που λες το 24/7 νυχτερινο τωρα που διαβασα ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΤΣ κι οχι μονο κανονικα αλλα κατι τυπους του οποιους ουτε οι ιδιοι που τους βαλανε δεν θα γνωριζουν πως θα υπολογιζεται η ΟΤΣ.

Εγω λεω μακρια απο ΟΤΣ παιδια και ειδικα απο Ηρων με αυτους τους υπολογισμους ο Θεος να τους κανει.Μην μπλεκει κανεις ειδικα οπως ειναι η κατασταση τωρα.

 

Εγώ σου λέω τι έχω τώρα το πρόγραμμα το είδες η έκπτωση μου είναι 45 στην τιμή κιλοβατώρας άρα  έχω τελική τιμή 0.033 με χαμηλό πάγιο 1.90 κ στον 1 χρόνο μόλις κλείσω θα πάρω κ 20 ευρώ πίσω . Τώρα αν εσείς νομίζετε ότι πλην ΔΕΗ θα βρείτε πιο οικονομικά από τις  καθετοποιημενες εταιρίες να πάτε να δοκιμάσετε .....

Εγώ επέλεξα τον Ήρων γιατί με αυτά τα δεδομένα δεν βρήκα πουθενά κ δεν εμπιστεύομαι εταιρίες που μόνο αγοράζουν ρεύμα .....

 

Μόλις τώρα, Depeche3 είπε

Εγώ σου λέω τι έχω τώρα το πρόγραμμα το είδες η έκπτωση μου είναι 45 στην τιμή κιλοβατώρας άρα  έχω τελική τιμή 0.033 με χαμηλό πάγιο 1.90 κ στον 1 χρόνο μόλις κλείσω θα πάρω κ 20 ευρώ πίσω . Τώρα αν εσείς νομίζετε ότι πλην ΔΕΗ θα βρείτε πιο οικονομικά από τις  καθετοποιημενες εταιρίες να πάτε να δοκιμάσετε .....

Εγώ επέλεξα τον Ήρων γιατί με αυτά τα δεδομένα δεν βρήκα πουθενά κ δεν εμπιστεύομαι εταιρίες που μόνο αγοράζουν ρεύμα .....

 

Αρχική τιμή προγράμματος 0.078 με πάγιο 1.90 κ αορίστου χρόνου , ΟΤΣ ακόμα δεν είδα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Εγώ σου λέω τι έχω τώρα το πρόγραμμα το είδες η έκπτωση μου είναι 45 στην τιμή κιλοβατώρας άρα  έχω τελική τιμή 0.033 με χαμηλό πάγιο 1.90 κ στον 1 χρόνο μόλις κλείσω θα πάρω κ 20 ευρώ πίσω . Τώρα αν εσείς νομίζετε ότι πλην ΔΕΗ θα βρείτε πιο οικονομικά από τις  καθετοποιημενες εταιρίες να πάτε να δοκιμάσετε .....

Εγώ επέλεξα τον Ήρων γιατί με αυτά τα δεδομένα δεν βρήκα πουθενά κ δεν εμπιστεύομαι εταιρίες που μόνο αγοράζουν ρεύμα .....

Καλα κανεις φιλε δεν σου ειπα εγω οτι δεν εκανες καλα που εχεις επιλεξει το συγκεκριμενο.Απο την στιγμη που θεωρεις οτι σε συμφερει και δεν εμπιστευεσαι παροχους που πουλανε και αγοραζουν καλα εκανες και πηγες εκει.

Το εχουμε ξαναπει ο καθενας τα βαζει κατω κανει τους υπολογισμους κι επιλεγει τι θελει και τι τον συμφερει.

9 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

 

Αρχική τιμή προγράμματος 0.078 με πάγιο 1.90 κ αορίστου χρόνου , ΟΤΣ ακόμα δεν είδα ....

Ναι αλλα εχει ΟΤΣ το συγκεκριμενο προγραμμα αυτο ειναι το κακο.

Για μενα μακρια απο ΟΤΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα κανεις φιλε δεν σου ειπα εγω οτι δεν εκανες καλα που εχεις επιλεξει το συγκεκριμενο.Απο την στιγμη που θεωρεις οτι σε συμφερει και δεν εμπιστευεσαι παροχους που πουλανε και αγοραζουν καλα εκανες και πηγες εκει.

Το εχουμε ξαναπει ο καθενας τα βαζει κατω κανει τους υπολογισμους κι επιλεγει τι θελει και τι τον συμφερει.

Ναι αλλα εχει ΟΤΣ το συγκεκριμενο προγραμμα αυτο ειναι το κακο.

Για μενα μακρια απο ΟΤΣ.

Για 6 μήνες σίγουρα δεν έχεις , ωραία τότε πες μου εσύ ένα πρόγραμμα χωρίς οτς για κοινωνικό τιμολόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Για 6 μήνες σίγουρα δεν έχεις , ωραία τότε πες μου εσύ ένα πρόγραμμα χωρίς οτς για κοινωνικό τιμολόγιο 

Ειναι σιγουρα τα δυο προγραμματα της Ελιν το electricon Fixed Οικιακο και το electricon Fixed Οικιακο Νυχτερινο.Επισης ειναι της elpedison το electricity Home night fixed αλλα και της Ηρων το only home.

Εχω μιλησει με τους συγκεκριμενους παροχους και με αυτα τα προγραμμα μπορει καποιος που εχει ΚΟΤ να μπει.

Και εννοειται οτι δεν εχουν ΟΤΣ.

Τωρα αν εχει αλλαξει κατι στα συμβολαια τους τις τελευταιες ημερες δεν το γνωριζω.

Μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα που τα κοιταξα και μιλησα με τους παροχους ειναι ακριβως οπως τα λεω παραπανω.

Τωρα για τα δυο προγραμματα της Solar και της We energy που δεν εχουν ΟΤΣ δεν το γνωριζω αν μπορει να τα επιλεξει καποιος με ΚΟΤ διοτι δεν τα εχω κοιταξει καθολου.Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι και της Volton ενα προγραμμα που πηρε το ματι μου αλλα επισης δεν το γνωριζω με σιγουρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ειναι σιγουρα τα δυο προγραμματα της Ελιν το electricon Fixed Οικιακο και το electricon Fixed Οικιακο Νυχτερινο.Επισης ειναι της elpedison το electricity Home night fixed αλλα και της Ηρων το only home.

Εχω μιλησει με τους συγκεκριμενους παροχους και με αυτα τα προγραμμα μπορει καποιος που εχει ΚΟΤ να μπει.

Και εννοειται οτι δεν εχουν ΟΤΣ.

Τωρα αν εχει αλλαξει κατι στα συμβολαια τους τις τελευταιες ημερες δεν το γνωριζω.

Μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα που τα κοιταξα και μιλησα με τους παροχους ειναι ακριβως οπως τα λεω παραπανω.

Τωρα για τα δυο προγραμματα της Solar και της We energy που δεν εχουν ΟΤΣ δεν το γνωριζω αν μπορει να τα επιλεξει καποιος με ΚΟΤ διοτι δεν τα εχω κοιταξει καθολου.Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι και της Volton ενα προγραμμα που πηρε το ματι μου αλλα επισης δεν το γνωριζω με σιγουρια.

 

Όπως το βλέπει ο καθένας τώρα αν εσύ θέλεις να πας σε ένα πρόγραμμα κ να πληρώνεις πάντα ρήτρα γιατί αυτά τα προγράμματα που λες κ του Ήρων με 7 ευρώ πάγιο !!!! αλλά κ τις ελιν που το πληρώνεις με 0.095 έχουν μέσα την ρήτρα γιατί είναι πανάκριβα όπως κ της ΔΕΗ είναι δικαιωμα σου . Εγώ θα προτιμήσω ένα πρόγραμμα φτηνό με ρήτρα όπως λες που για 6 μήνες δεν την έχω.....

Οι εταιρίες να κερδίζουν θέλουν κ το ρεύμα αυτή την στιγμή για όλες τις εταιρίες ακόμα κ για αυτές που το παράγουν κ το πουλάνε είναι πανάκριβο αλλά μελλοντικά με τα ίδια δεδομένα εταιρίες όπως η ελιν κ οι υπόλοιπες μικρές θα αντέξουν ;;;;

Δύσκολα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα μου ηρθε ο μηνιαιος της nrg:

33€ η χρεωση των 533kw, 4.64€ το παγιο, 15.65€ η χρεωση αναπροσαρμογης και 9€ το ειδικο τελος μειωσης εκπομπων αεριων ρυπων.

Εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο προγραμμα η παροχο με fixed χρεωση αποφεύγοντας την ρουλετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

αυτο  ειναι η ΟΤΣ?

στην nrg η ΟΤΣ ειναι η ρητρα αναπροσαρμογης. ολοι δεν χρεώνονται το ειδικο τελος μειωσης εκπομπων αεριων ρυπων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...