Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ερώτησή μου στα ΕΛΤΑ για ΟΤΣ και πρόωρη αποχώρηση που απάντησαν ...

καλησπέρα σας,

σας προωθούμε την σύμβαση εκ νέου,

μέχρι και σήμερα  δεν εφαρμόζετε ρήτρα αποχώρησης ούτε και ΟΤΣ στους λογαριασμούς ,

στη διάθεσή σας,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ababa641 είπε

μέχρι και σήμερα  δεν εφαρμόζεται ρήτρα αποχώρησης ούτε και ΟΤΣ

Ναι αλλά αν εφαρμοστεί αύριο ΟΤΣ? Δηλαδή το συμβόλαιο σου λέει οτι δεν εφαρμόζεται?

Edit :

Αν έχεις σε ηλεκτρονική μορφή συμβόλαιο (αν σου στείλανε) μήπως είναι εύκολο να μου το στείλεις μέσω pm ?

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, artshadows said:

Παρακαλώ  πολυ  την βοήθεια  σας   εχω   ΔΕΗ Γ1  κοτ Α 1600kwh   λογο παιδιού με αναπηρία  , δυστυχώς αυτό το τετράμηνο  είχα 2300kwh  και ηρθε ο λογαριασμος 600ευρω περιπου !!!πηρα  τηλ και μου ειπαν  οτι αφου ξεπερασα τις 1600 εχασα οποιαδηποτε εκπτωση οποτε 600 λενε ακατεβατα .Το θεμα ειναι οτι  θα τις ξεπερασω σιγουρα και το επομενο 4μηνο.Που μπορω να παω χωρις δεσμευση διοτι νοικιαζω που να εχει κοτ   Α ;Με τετοια καταναλωση χανω παντου τη εκπτωση κοτ Α η μονο στη Δεη?

Για 2300 σου ήρθε σίγουρα 600 ευρώ μόνο ο εκκαθαριστικός; Ή και ο έναντι μαζί; Πολλά μου φαίνονται γιατί το προηγούμενο 4μηνο χωρίς ΚΟΤ είχα και εγώ 2300 και δεν πλήρωσα τόσα πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cambo99 είπε

Για 2300 σου ήρθε σίγουρα 600 ευρώ μόνο ο εκκαθαριστικός; Ή και ο έναντι μαζί; Πολλά μου φαίνονται γιατί το προηγούμενο 4μηνο χωρίς ΚΟΤ είχα και εγώ 2300 και δεν πλήρωσα τόσα πολλά!

Σίγουρα (κακώς) εννοεί όλα μέσα "τελικό ποσό πληρωμής" και όχι μόνο το ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Αν έχεις σε ηλεκτρονική μορφή συμβόλαιο (αν σου στείλανε) μήπως είναι εύκολο να μου το στείλεις μέσω pm ?

Στείλε μου σε pm το email σου γιατί είναι πα΄νω απο 2ΜΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Σίγουρα (κακώς) εννοεί όλα μέσα "τελικό ποσό πληρωμής" και όχι μόνο το ρεύμα

 

1 ώρα πριν, ababa641 είπε

Στείλε μου σε pm το email σου γιατί είναι πα΄νω απο 2ΜΒ

Αν παιζει τιποτα καλο σφυριξτε να το μαθουμε και οι υπολοιποι......αν και φοβαμαι πολυ με τον ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε ιδανικό πάροχο για κοτ α και ιδιαίτερα β; από ότι κατάλαβα όλοι είναι καλύτεροι από ΔΕΗ. Επίσης η ΔΕΗ έχει οτσ; Γιατί έψαξα και δεν βρήκα κάτι ούτε στο ίντερνετ ούτε στον λογαριασμό μου. Με κάλεσαν σήμερα από βολτον και μου τα είπαν λάθος για το κοτ.. ότι και καλά είναι πχ παντού 0.045 η χρέωση, ενώ στην πραγματικότητα είναι έκπτωση 0.045... πάλι καλά που είστε και εσείς και με βρήκαν διαβασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

 

Αν παιζει τιποτα καλο σφυριξτε να το μαθουμε και οι υπολοιποι......αν και φοβαμαι πολυ με τον ΕΛΤΑ.

Μόλις έστειλα την σύμβαση υπογεγραμμένη...!!!

Εγώ την πήρα την απόφασή μου, τα ζύγισα και επέλεξα πάροχο με δυνατότητα πρόωρης αποχώρησης χωρίς ρήτρα και με ΟΤΣ 65 η οποία όπως μου είπαν γραπτώς δεν έχει εφαρμοστεί μέχρι σήμερα.

Στη χειρότερη να δώσω κάποια στιγμή 5€ επιπλέον αλλά θα έχω κάνει ήδη απόσβεση... κι αν κάτσει στραβή φεύγεις.

Επίσης στα ΕΛΤΑ μπορείς να πας και σε ένα κατάστημα και να τους πρήξεις, στο τηλ μιλάς κάθε φορά με διαφορετικό άτομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Μόλις έστειλα την σύμβαση υπογεγραμμένη...!!!

Εγώ την πήρα την απόφασή μου, τα ζύγισα και επέλεξα πάροχο με δυνατότητα πρόωρης αποχώρησης χωρίς ρήτρα και με ΟΤΣ 65 η οποία όπως μου είπαν γραπτώς δεν έχει εφαρμοστεί μέχρι σήμερα.

Στη χειρότερη να δώσω κάποια στιγμή 5€ επιπλέον αλλά θα έχω κάνει ήδη απόσβεση... κι αν κάτσει στραβή φεύγεις.

Επίσης στα ΕΛΤΑ μπορείς να πας και σε ένα κατάστημα και να τους πρήξεις, στο τηλ μιλάς κάθε φορά με διαφορετικό άτομο...

Σου εστειλα p.m. αν μπορεις να μου στειλεις κι εμενα την συμβαση.

Για ποιο προγραμμα εκανες εσυ συμβαση γιατι δεν θυμαμαι?

 

59 λεπτά πριν, LocoD είπε

Γνωρίζουμε ιδανικό πάροχο για κοτ α και ιδιαίτερα β; από ότι κατάλαβα όλοι είναι καλύτεροι από ΔΕΗ. Επίσης η ΔΕΗ έχει οτσ; Γιατί έψαξα και δεν βρήκα κάτι ούτε στο ίντερνετ ούτε στον λογαριασμό μου. Με κάλεσαν σήμερα από βολτον και μου τα είπαν λάθος για το κοτ.. ότι και καλά είναι πχ παντού 0.045 η χρέωση, ενώ στην πραγματικότητα είναι έκπτωση 0.045... πάλι καλά που είστε και εσείς και με βρήκαν διαβασμένο.

Οχι η ΔΕΗ δεν χρεωνει ΟΤΣ.

Τσεκαρε σε προηγουμες σελιδες τα excel του korakios με προγραμματα χωρις ΟΤΣ.

Κι εγω ΚΟΤ-Β και ψαχνω να βρω ενα ιδανικο συμφωνα με τα θελω μου παντα.

Ελιν για σιγουρια ειναι ενα προγραμμα κι απο εκει και περα ειναι προς εξεταση και καποια αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σου εστειλα p.m. αν μπορεις να μου στειλεις κι εμενα την συμβαση.

Για ποιο προγραμμα εκανες εσυ συμβαση γιατι δεν θυμαμαι?

Οικία Ν (νυχτερινό) 3Φ
Σου έστειλα email

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Οχι η ΔΕΗ δεν χρεωνει ΟΤΣ.

Τσεκαρε σε προηγουμες σελιδες τα excel του korakios με προγραμματα χωρις ΟΤΣ.

Κι εγω ΚΟΤ-Β και ψαχνω να βρω ενα ιδανικο συμφωνα με τα θελω μου παντα.

Ελιν για σιγουρια ειναι ενα προγραμμα κι απο εκει και περα ειναι προς εξεταση και καποια αλλα.

Και εγώ από ότι διάβασα στα τελευταία 30 pages ψάχνουμε αν έχει κοτ η nrg. Αλλιώς σε ελιν σύμφωνα με τους γκουρού του τομέα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ababa641 είπε

Οικία Ν (νυχτερινό)

Τελεια κι εγω με νυχτερινο θελω.

Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουμε ακουσει απο κανεναν αλλον που ειναι στα Ελτα εντυπωσεις.

Και δεν το πιστευω κιολας αυτο που σου ειπαν για την ΟΤΣ οτι δεν εχουν χρεωσει ποτε.

Μηπως ειναι τοσο ντουβαρια και δεν χρεωσαν ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Τελεια κι εγω με νυχτερινο θελω.

Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουμε ακουσει απο κανεναν αλλον που ειναι στα Ελτα εντυπωσεις.

Και δεν το πιστευω κιολας αυτο που σου ειπαν για την ΟΤΣ οτι δεν εχουν χρεωσει ποτε.

Μηπως ειναι τοσο ντουβαρια και δεν χρεωσαν ποτε?

Έχει και ΚΟΤ αν θέλεις https://eltaenergeia.gr/kinoniko-timologio/ 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LocoD είπε

Και εγώ από ότι διάβασα στα τελευταία 30 pages ψάχνουμε αν έχει κοτ η nrg. Αλλιώς σε ελιν σύμφωνα με τους γκουρού του τομέα χαχα

Το nrg only home μπορεις να το παρεις σιγουρα με ΚΟΤ.

Το θεμα ειναι οτι εμενα μου ειπαν χθες η πιο σωστα προχθες μιας και περασε η ωρα οτι μπορω να παρω και το nrg 4u με ΚΟΤ αλλα στο site γραφει οτι δεν ισχυει.

Αν θες παρε ενα τηλ αυριο κι εσυ να ρωτησεις τι θα σου πουνε μπας και βγαλουμε ακρη.

Δεν ειναι μονο η Ελιν απλα η Ελιν και και καλο προγραμμα.Τσεκαρε μια τα excel να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...