Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, skiace είπε

τι εννοεις ;

οτι εφαρμοσαν εκ των υστερων, χωρις να το προβλεπει το συμβολαιο σου και απροειδοποιητα ΟΤΣ ;

Δεν έχω ιδέα που είναι το συμβόλαιο μου και τι γράφει, είναι από εποχές που δεν μας απασχολούσε κάτι άλλο πέρα από την τιμή της kWh. Έχω ζητήσει εξηγήσεις μέσω email αλλά μέχρι τώρα δεν πήρα απάντηση.

Πρέπει να ψάξω τα συρτάρια μου, κάπου θα υπάρχει η σύμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με ΕΤΛΑ και ΟΤΣ το έψαξε κανένας παραπάνω ?Δεν το κόβω να μου απαντάνε....


Μου ήρθε και ο επόμενος της Ζενιθ με "νορμάλ" ΟΤΣ για την εποχή 0,021 αλλά φεύγω . (ακόμα να απαντήσουν, τους έστειλα και χθες αλλά 99,99% μόνο με ΣτΚ θα βγει άκρη, τζάμπα το παλεύω)
5 και σήμερα :)

@Doubtπόσο σου ήρθε η ρήτρα? Βασικά κάνεις διαίρεση " ρήτρα/Khw "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν έχω ιδέα που είναι το συμβόλαιο μου και τι γράφει, είναι από εποχές που δεν μας απασχολούσε κάτι άλλο πέρα από την τιμή της kWh. Έχω ζητήσει εξηγήσεις μέσω email αλλά μέχρι τώρα δεν πήρα απάντηση.

Πρέπει να ψάξω τα συρτάρια μου, κάπου θα υπάρχει η σύμβαση.

Αν είχες κάνει το 2017 μέσω του allazorevma την αλλαγή, λογικά οι όροι σου είναι αυτοί που επισυνάπτω 

 

edit δε μπορώ να το επισυνάψω, θα σου το στείλω με μήνυμα

12-_.pdf

 

Επεξ/σία από naive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

@Doubtπόσο σου ήρθε η ρήτρα? Βασικά κάνεις διαίρεση " ρήτρα/Khw "

Τα είχαμε πει, σελίδα 237 μη γράφω πάλι τα ίδια. Λογικό το ποσό για τώρα, για αυτή τη φορά, έλα όμως που δεν μπορείς να ξέρεις τι σε περιμένει τις επόμενες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

Με ΕΤΛΑ και ΟΤΣ το έψαξε κανένας παραπάνω ?Δεν το κόβω να μου απαντάνε....


Μου ήρθε και ο επόμενος της Ζενιθ με "νορμάλ" ΟΤΣ για την εποχή 0,021 αλλά φεύγω . (ακόμα να απαντήσουν, τους έστειλα και χθες αλλά 99,99% μόνο με ΣτΚ θα βγει άκρη, τζάμπα το παλεύω)
5 και σήμερα :)

Και να το εψαξε τι περιμενεις να του εδωσαν απαντηση?

Βαλε Ελιν ρευμα και φυσικο αεριο στο double αν σε συμφερει και σχολασες.

Η το αεριο στην Ηρων και ρευμα οπου αλλου σε συμφερει.

Αν δεν βρισκεις προγραμμα η δεν εχεις αποφασιζει για ρευμα πηγαινε σε ενα με ΟΤΣ οπως της Nrg η της ΗΡΩΝ που εχουν τους δωρεαν μηνες στην αρχη και αποφασιζεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Και να το εψαξε τι περιμενεις να του εδωσαν απαντηση?

Το μαθηματικό τύπο που εφαρμόζουν αν είναι όπως το πινακάκι στο allazorevma , δεν έχω ελπίδα , ε ? 😄
Για αέριο Ηρων θα πάω , αλλά λέω μπας και το ρισκάρω με ΕΛΤΑ πρώτα αντί δέσμευσης με το nrg save 40%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Το μαθηματικό τύπο που εφαρμόζουν αν είναι όπως το πινακάκι στο allazorevma , δεν έχω ελπίδα , ε ? 😄
Για αέριο Ηρων θα πάω , αλλά λέω μπας και το ρισκάρω με ΕΛΤΑ πρώτα αντί δέσμευσης με το nrg save 40%

Έλα στα ΕΛΤΑ να γίνουμε πολλοί κι όταν στραβώσει κάτι να ψάχνουμε πάλι μαζί για νέο πάροχο... 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Έλα στα ΕΛΤΑ να γίνουμε πολλοί κι όταν στραβώσει κάτι να ψάχνουμε πάλι μαζί για νέο πάροχο... 😝

Εσύ έκανες αίτηση τελικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

Το μαθηματικό τύπο που εφαρμόζουν αν είναι όπως το πινακάκι στο allazorevma , δεν έχω ελπίδα , ε ? 😄
Για αέριο Ηρων θα πάω , αλλά λέω μπας και το ρισκάρω με ΕΛΤΑ πρώτα αντί δέσμευσης με το nrg save 40%

Oχι δεν εχεις καμια ελπιδα μ'αυτους.

Ειναι καλο το nrg save 40% κι ας εχει δεσμευση.

Ελτα ουτε καν......μην το σκεφτεσαι καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, με μέση μηνιαία κατανάλωση 500 kWh περίπου, τριφασικό, νυχτερινό - αν αλλάξω τελικά προμηθευτή - είμαι μεταξύ του ΕΛΙΝ Fixed! Οικιακό Νυχτερινό και του nrg Save 40% . Κλίνω περισσότερο προς την ΕΛΙΝ, καθώς είναι χωρίς δέσμευση. 

Λέω αν αλλάξω προμηθευτή, γιατί μπορεί να ζητήσω από την Volterra να με πάει στο V1N, αυτό που είναι χωρίς δέσμευση και ΟΤΣ. Αν δεν το δεχτούν, τότε θα φύγω.

Παρεμπιπτόντως, ανανέωσα το excel, άλλαξα τον τρόπο υπολογισμού της Elpedison (που χρεώνει με βάση την μεσοσταθμική τιμή αγοράς) και τα έβαλα όλα με αλφαβητική σειρά. Παραμένει στο ίδιο link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UuBbZonruZuwWXDh8lgUr52jRUSsF5_g0iN26TuYsr4/edit?usp=sharing

 

2 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Από εκείνο το βράδυ την έκανα που σου έστειλα τη σύμβαση...

Αναφέρει η σύμβαση σου τους συντελεστές Α και Β, που μου λείπουν στο excel;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Δεν έχω ιδέα που είναι το συμβόλαιο μου και τι γράφει, είναι από εποχές που δεν μας απασχολούσε κάτι άλλο πέρα από την τιμή της kWh. Έχω ζητήσει εξηγήσεις μέσω email αλλά μέχρι τώρα δεν πήρα απάντηση.

Πρέπει να ψάξω τα συρτάρια μου, κάπου θα υπάρχει η σύμβαση.

Τη βρήκα τη σύμβαση, αναφέρει ρήτρα προσαρμογής με ΟΤΣ 40-50. Μέχρι τώρα δεν είχε υπάρξει χρέωση, πρώτη φορά σε εκκαθαριστικό έκδοσης 31/12.

Ίσως αξίζει το ρίσκο να μείνω όπως είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Σου είπανε πόσο καιρό κάνει η ολοκλήρωση ?

Όχι, πιστεύω οτι θα στείλουν κανένα μήνυμα...

5 λεπτά πριν, vsk είπε

Αναφέρει η σύμβαση σου τους συντελεστές Α και Β, που μου λείπουν στο excel;

Όχι, θα στο είχα πει αν είχε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...