Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

@HERTHAN μας έγινες!😁

Βρήκε και πήγε κι αυτός στην πιο αφερέγγυα μετά τη Volton. Αν συμβεί καμμια στραβή να τον δω.:lol:

Για δωσε info για την αφερεγγυοτητα να ειμαι ετοιμος.

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Άλλο καλό των ΕΛΤΑ στην περίπτωσή μου είναι το χαμηλότατο μηνιαίο πάγιο για μονοφασικό. 0,25€ αντί 1,5€ του Σουμπάση.

Με 0,25 θες να σηκωσουν και τηλεφωνα?

Δωσε κατι παραπανω κι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε από αυτά που διαβάζω στο διαδίκτυο από χρήστες/πελάτες με ΟΤΣ κλπ. Δε μιλάω για κάτι συγκεκριμένο. Έχω κάνει μια χοντρική κατάταξη των παρόχων στο μυαλό μου με βάση τα σχόλια που βρίσκει κανείς. Πρώτη από τον πάτο η Volton, μετά η ΗΡΩΝ και μετά οι άλλοι. Τί, μόνο εσύ θα είσαι αρνητικά προκατειλημμένος πχ. με τον φίλο μου τον Σουμπάση και άλλους;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Ε από αυτά που διαβάζω στο διαδίκτυο από χρήστες/πελάτες με ΟΤΣ κλπ. Δε μιλάω για κάτι συγκεκριμένο. Έχω κάνει μια χοντρική κατάταξη των παρόχων στο μυαλό μου με βάση τα σχόλια που βρίσκει κανείς. Πρώτη από τον πάτο η Volton, μετά η ΗΡΩΝ και μετά οι άλλοι. Τί, μόνο εσύ θα είσαι αρνητικά προκατειλημμένος πχ. με τον φίλο μου τον Σουμπάση και άλλους;;;

Ειπαμε με ΟΤΣ δεν μπλεκουμε.

Λογικο να δεις αρνητικα σχολια για ολους τους παροχους(εκτος απο Σουμπαση γιατι κανενας δεν εχει παει ακομα) απο την στιγμη που οσοι υπογραφουν δεν διαβαζουν τους ορους στις συμβασεις υπογραφοντας οτι να'ναι και μετα τους φταιει αλλος.Μιλαω καθαρα για την ΟΤΣ και οχι τους τροπους υπολογισμου κλπ.

Κι εγω που εκανα αιτηση για προγραμμα με ΟΤΣ στο 6μηνο θ'αλλαξω δεν προκειται να παραμεινω σε αυτο το προγραμμα.

Θα δειξει πως θα παει και στην Ηρων.......αλλωστε δεν θα τους παντρευτουμε κιολας κι αν δω οτι δεν μ'αρεσει η οτι γινεται καμια μλκια φευγω δεν με νοιαζει καθολου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Γραψε Ελληνικα καλυτερα και μην γραφεις greeklish.

Tσεκαρε τα excel του korakios σε προηγουμενη σελιδα και συμφωνα με την καταναλωση σου θα βρεις τι σε συμφερει.

Αν το γραφει στην συμβαση κι εχεις υπογραψει τετοιον ορο το θεωρω αδυνατο.

Γιατι δεν βαζεις το nrg save 40% που ειναι φθηνοτερο?

Καλησπέρα,

 

το save 40 εννοούσα (2,50€ πάγιο) αλλά μου είπε ότι έχει ΟΤΣ και θέλει συνδυασμό με το fixed 4€ +6% ΦΠΑ για να τη βγάλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, JDimi είπε

Καλησπέρα,

 

το save 40 εννοούσα (2,50€ πάγιο) αλλά μου είπε ότι έχει ΟΤΣ και θέλει συνδυασμό με το fixed 4€ +6% ΦΠΑ για να τη βγάλουμε.

Ναι καλα θα κανεις.

Βαλε και το fixed να εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχεις ΟΤΣ και θα εισαι οκ.

Βαλε ομως σιγουρα και νυχτερινο για να εχεις ακομα μεγαλυτερη οικονομια και με την κιλοβατωρα αλλα και με τις ρυθμιζομενες χρεωσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

Καλημέρα , αυτό που αναφέρω είναι για πρόωρη αποχώρηση και έχουν δοθεί οδηγίες απο τη ΡΑΕ ,το οποίο μου κάνει για σύσταση και όχι επιβολή ,αλλά επειδή σίγουρα 100% αν είναι επιβολή θα το κρύβανε ,γιαυτό και προτείνω να στείλει email.

Όσο για την ΟΤΣ ,αν δε σε ενημέρωσαν τηλεφωνικά και δεν αναφέρεται πουθενά στον τιμοκατάλογο ,δε χάνεις τίποτα για προσφυγή στο ΣτΚ

Τρέχοντας !!!!!

Ζενίθ με πρόγραμμα 0.060 Μ όριο καταναλωσης 6000 κιλοβατώρες τον χρόνο πάγιο 5 ευρώ κ την πιο υψηλή οτς της αγοράς ......κ 2 χρόνια δέσμευση !!!!

Τρέχοντας ....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2021 στις 5:17 ΜΜ, nikosperis είπε

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το δικό μου θέμα που έχω. Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το θέμα εδώ είδα και τους πίνακες που ανεβάσατε θέλω λοιπόν οποίος μπορεί να μου πει μια γνώμη . Έχω ένα σπίτι 145 τετραγωνικά με αντλία θερμότητας μονοφασική και τώρα θα βάλω νυχτερινό μετρητή καταναλώνω περίπου τον χρόνο 11.000 με 12.000 κιλοβατώρες είμαι στην nrg 4u με τιμή κιλοβατώρας 0,063 και θέλω να μειώσω όσο γίνεται ΟΤΣ και να είμαι όσο πιο save γίνεται σε όλα η δέσμευση σε πρόγραμμα δεν με πειράζει. Από ότι έχω δει φθηνότερο μου βγαίνει πάλι η nrg με το save 40% έχει κάποιος καμία άλλη άποψη ; 

ειδα τωρα στον λογαριασμο μου με χρεωσαν 15 ευρω για αναπροσαρμογη και ΕιδικόΤέλοςΜείωσηςΕκπομπώνΑερίωνΡύπων αλλα 12 ευρω τι μπορω να κανω  για να μην εχω συνεχεια ολες αυτεσ τισ χρεωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosperis είπε

ειδα τωρα στον λογαριασμο μου με χρεωσαν 15 ευρω για αναπροσαρμογη και ΕιδικόΤέλοςΜείωσηςΕκπομπώνΑερίωνΡύπων αλλα 12 ευρω τι μπορω να κανω  για να μην εχω συνεχεια ολες αυτεσ τισ χρεωσεις

ETMEAΡ και άλλες ρυθμιζόμενες δε γλυτώνεις . Για ΟΤΣ σε πιο πάροχο είσαι? Έχει πρόγραμμα χωρίς αναπροσαρμογές?

Δες 3 σελίδες πίσω είναι λινκ με excel ,κατέβασέ τα ,βάλε ετήσια κατανάλωση και δες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58426352

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ETMEAΡ και άλλες ρυθμιζόμενες δε γλυτώνεις . Για ΟΤΣ σε πιο πάροχο είσαι? Έχει πρόγραμμα χωρίς αναπροσαρμογές?

Δες 3 σελίδες πίσω είναι λινκ με excel ,κατέβασέ τα ,βάλε ετήσια κατανάλωση και δες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58426352

 

τα εχω κοιταξει ειμαι στην nrg u-30%  με 0,063 τωρα θα το κανω και νυχτερινο και απο οτι εχω δει το καλυτερο ειναι το nrg save  με fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosperis είπε

τα εχω κοιταξει ειμαι στην nrg u-30%  με 0,063 τωρα θα το κανω και νυχτερινο και απο οτι εχω δει το καλυτερο ειναι το nrg save  με fixed

Για μεγαλες καταναλωσεις το nrg save 40 συμφερει παρα πολυ.

Ισως ειναι μεσα στα 2-3 καλυτερα προγραμματα αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Για μεγαλες καταναλωσεις το nrg save 40 συμφερει παρα πολυ.

Ισως ειναι μεσα στα 2-3 καλυτερα προγραμματα αυτη τη στιγμη.

δηλαδη το καλυτερο που μπορω να κανω ειναι το nrg save 40 με fixed ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nikosperis είπε

δηλαδη το καλυτερο που μπορω να κανω ειναι το nrg save 40 με fixed ?

Με τετοια καταναλωση λογικα ναι ειναι το καλυτερο αλλα κανε ενα τσεκ και στα excel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosperis είπε

τα λεω παραπανω που εχω κανει παραθεση 11.000 με 12.000 κιλοβατωρες τον χρονο

Ναι ,όντως δεν το είδα !
Έφυγες για nrg save 40% χθες κιόλας , μαζί με αίτηση για νυχτερινό.
Βασικά δεν υπάρχει καλύτερο πρόγραμμα για τη κατανάλωση που κάνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...