Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ούτε να τα βλέπω δε θέλω , δεν τα σήκωνε κανένας

γιατί δεν κάνεις την αίτηση online ?Μόλις μου ήρθε η αίτηση αλλά δε βλέπω να αναφέρει η σύμβαση το όνομα του προγράμματος για νυχτερινό
@ababa641 εσένα έγραφε ?

 

Πήγα να την κάνω αλλά δεν μου περνάει τον αριθμό παροχής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

17 ώρες πριν, iliast33 είπε

Εγώ που έχω νυχτερινό μετρητή αλλά στο save 40 είναι ίδια η τιμή μέρα νύχτα, υπάρχει κάποια άλλη έκπτωση που μπορώ να έχω? 

 

2 ώρες πριν, PetrosSketo είπε

Επιπλέον, θα κερδίσετε 1.000 welcome πόντους Smart, για την Shell Smart Club* κάρτα σας ώστε να επωφεληθείτε των προσφορών του www.allsmart.gr, επιλέγοντας από μία μεγάλη γκάμα προϊόντων. Επιπλέον, για κάθε € κατανάλωσης ηλεκτρικής ενέργειας κερδίζετε ένα πόντο Smart και με την επιλογή e-bill τους διπλασιάζετε.

 

13 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Πήγα να την κάνω αλλά δεν μου περνάει τον αριθμό παροχής

έτσι την έπαθα, βάλε μηδέν στο τέλος , έτσι μου είπαν απο το support, εγώ βρήκα παλιό της ΔΕΗ και είδα το τελευταίο νούμερο που ήταν 6

κοίτα, μη βλέπεις που πάμε ΕΛΤΑ σα χαζά .

στους όρους λέει ξακάθαρα ΟΤΣ *συντελεστή + ΛΠ μείον 65

edit tag @vsk ΟΤΣ*1,1343+ΛΠ

δηλαδή 0,024 προσαύξηση τον Δεκέμβριο . Προσωπικά ρισκάρω οτι δε θα εφαρμόσει και αν γίνει φεύγω

Επεξ/σία από korakios
ΟΤΣ
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

  

 

 

έτσι την έπαθα, βάλε μηδέν στο τέλος , έτσι μου είπαν απο το support, εγώ βρήκα παλιό της ΔΕΗ και είδα το τελευταίο νούμερο που ήταν 6

κοίτα, μη βλέπεις που πάμε ΕΛΤΑ σα χαζά .

στους όρους λέει ξακάθαρα (ΟΤΣ + ΛΠ)*συντελεστή μείον 65

δηλαδή 0,026 προσαύξηση τον Δεκέμβριο . Προσωπικά ρισκάρω οτι δε θα εφαρμόσει και αν γίνει φεύγω

Και εγώ αυτό βλέπω,η διαφορά με την solar δεν είναι πολύ μεγάλη μαζί με το ΚΟΤ οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, korakios είπε

ούτε να τα βλέπω δε θέλω , δεν τα σήκωνε κανένας

γιατί δεν κάνεις την αίτηση online ?Μόλις μου ήρθε η αίτηση αλλά δε βλέπω να αναφέρει η σύμβαση το όνομα του προγράμματος για νυχτερινό
@ababa641 εσένα έγραφε ?

 

και στο 11135 που πήραν το σήκωσαν και στο 2103353115 το σήκωσαν πριν περίπου μια ώρα...


στη σύμβαση  στην πρώτη σελίδα με τα στοιχεία γράφει τύπος τιμολογίου: ΕΛΤΑ ΟΙΚΙΑ (3Φ) Ν ...είναι εκεί που αναφέρει για την εγγύηση 50€

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ababa641 είπε

στη σύμβαση  στην πρώτη σελίδα με τα στοιχεία γράφει τύπος τιμολογίου: ΕΛΤΑ ΟΙΚΙΑ (3Φ) Ν

Άρα την κάνανε την μλκ σε μένα , άντε ξανά πάλι

το είχα τονισμένο, το είχα αναφέρει , έβαλα φωτό και απο το παλιό και απο το καινούριο ρολόι , το ξανα επισήμανα στο τέλος οτι έβαλα νυχτερινό, τι άλλο να έκανα ??!!!

άσε που μου στείλανε email χωρίς τη σύμβαση και μετά απο μισή ώρα έστειλαν 2ο (μάλλον θα google-αραν "επισύναψη"

τα γράφω για να βλέπουν και οι υπόλοιποι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, korakios είπε

έτσι την έπαθα, βάλε μηδέν στο τέλος , έτσι μου είπαν απο το support, εγώ βρήκα παλιό της ΔΕΗ και είδα το τελευταίο νούμερο που ήταν 6

κοίτα, μη βλέπεις που πάμε ΕΛΤΑ σα χαζά .

στους όρους λέει ξακάθαρα ΟΤΣ *συντελεστή + ΛΠ μείον 65

edit tag @vsk ΟΤΣ*1,1343+ΛΠ

δηλαδή 0,024 προσαύξηση τον Δεκέμβριο . Προσωπικά ρισκάρω οτι δε θα εφαρμόσει και αν γίνει φεύγω

Ώπα κάτσε γιατί τα γράφεις όλα μαζί και θα γίνουν παρανοήσεις. Σε ποιά προσαύξηση 0,024 για Δεκέμβρη αναφέρεσαι στο τέλος; Για volterra; Γιατί όπως τα γράφεις μπορεί να νομίσει κάποιος ότι συνεχίζεις να μιλάς για ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ώπα κάτσε γιατί τα γράφεις όλα μαζί και θα γίνουν παρανοήσεις. Σε ποιά προσαύξηση 0,024 για Δεκέμβρη αναφέρεσαι στο τέλος; Για volterra; Γιατί όπως τα γράφεις μπορεί να νομίσει κάποιος ότι συνεχίζεις να μιλάς για ΕΛΤΑ.

Θα είχε εννοεί, ΑΝ την εφάρμοζαν (ΕΛΤΑ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Γιατί όπως τα γράφεις μπορεί να νομίσει κάποιος ότι συνεχίζεις να μιλάς για ΕΛΤΑ.

Η voltera που κολλάει? Φυσικά για ΕΛΤΑ αναφέρομαι που έχουν ΟΤΣ κανονικότατα . Γιαυτό έλεγα οτι δε βάζω ΕΛΤΑ στο excel

Το οτι δε χρεώνουν ΟΤΣ που αναφέρθηκε , ήταν καθαρά απο τηλ και απο πωλητή ,επομένως δεν το λαμβάνω υπόψιν . Νόμιμα μπορούν να κάνουν αναπροσαρμογή, θα δείξει

Το 0,024 είναι θεωρητικά, δυστυχώς δεν έχει κάποιος ΕΛΤΑ να μας πει τι έγινε τους προηγούμενους μήνες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Θα είχε εννοεί, ΑΝ την εφάρμοζαν (ΕΛΤΑ)

αυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

Άρα την κάνανε την μλκ σε μένα , άντε ξανά πάλι

το είχα τονισμένο, το είχα αναφέρει , έβαλα φωτό και απο το παλιό και απο το καινούριο ρολόι , το ξανα επισήμανα στο τέλος οτι έβαλα νυχτερινό, τι άλλο να έκανα ??!!!

άσε που μου στείλανε email χωρίς τη σύμβαση και μετά απο μισή ώρα έστειλαν 2ο (μάλλον θα google-αραν "επισύναψη"

τα γράφω για να βλέπουν και οι υπόλοιποι  

στειλε ένα email στο support και αυριο θα το έχεις διορθωμένο

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

Άρα την κάνανε την μλκ σε μένα , άντε ξανά πάλι

το είχα τονισμένο, το είχα αναφέρει , έβαλα φωτό και απο το παλιό και απο το καινούριο ρολόι , το ξανα επισήμανα στο τέλος οτι έβαλα νυχτερινό, τι άλλο να έκανα ??!!!

άσε που μου στείλανε email χωρίς τη σύμβαση και μετά απο μισή ώρα έστειλαν 2ο (μάλλον θα google-αραν "επισύναψη"

τα γράφω για να βλέπουν και οι υπόλοιποι  

Το email επιβεβαίωσης για την αίτηση αργεί να έρθει?η δεν έρχεται τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, korakios είπε

Μόλις μου ήρθε η αίτηση αλλά δε βλέπω να αναφέρει η σύμβαση το όνομα του προγράμματος για νυχτερινό

Λεπτομερειες......!😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

Η voltera που κολλάει?

Στο ότι με τον vsk είχατε ανοίξει κουβέντα για volterra νωρίτερα. Οκ, το ξεκαθαρίσαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ababa641 είπε

στειλε ένα emai στο support και αυριο θα το έχεις διορθωμένο

έστειλα , αλλά αν πηγαίνει απο μέρα σε μέρα ...

3 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Το email επιβεβαίωσης για την αίτηση αργεί να έρθει?η δεν έρχεται τίποτα

μου ήρθε την επόμενη ....να στείλω email στο support..... ή ταχυδρομικώς 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Το email επιβεβαίωσης για την αίτηση αργεί να έρθει?η δεν έρχεται τίποτα

Με το που στελνεις το email το κανουν εκτυπωση και το δινουν στον ταχυδρομο να το παει στον αλλο οροφο που ειναι ο υπευθυνος αποστολης των email.Αν ειναι εκει ο υπευθυνος και δεν βαριεται θα σου απαντησει.😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Λεπτομερειες......!😛

 

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Με το που στελνεις το email το κανουν εκτυπωση και το δινουν στον ταχυδρομο να το παει στον αλλο οροφο που ειναι ο υπευθυνος αποστολης των email.Αν ειναι εκει ο υπευθυνος και δεν βαριεται θα σου απαντησει.😛

το διασκεδάζεις μου φαίνεται 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...