Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Brown είπε

Βρήκα αυτό που μπορώ να το κάνω δεν γράφει πουθενά για οτσ κτλπ. Αξίζει; σε συνδυασμό με φυσικό αέριο 

http://policenet.gr/article/ειδική-προσφορά-της-volterra-για-τους-ένστολους

Υποψιν οτι το συγκεκριμενο προγραμμα και η "προσφορα" ειναι για τα σωματα ασφαλειας για οποιον ενδιαφερεται: 

Με βάση τα παραπάνω , η εταιρία μας έχει δημιουργήσει  μια ειδική ανταγωνιστική προσφορά προς τα  σώματα ασφαλείας.

Τα χαρακτηριστικά του προγράμματος Ρεύματος του ειδικού τιμολογίου ένστολων  είναι τα ακόλουθα:

1 ώρα πριν, Kzaxas είπε

Μετά από μια μέρα προσπάθειας μίλησα επιτέλους με κάποιον στα ΕΛΤΑ.

Το πρώτο "χτύπημα" ήταν:

ααααα θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να ασχοληθούμε και με εσάς!!!

Δεύτερο και πιο δυνατό μετα από ερώτηση περί ΟΤΣ:

Σιγά σιγά θα την χρεώνουμε και εμείς αλλά δεν ξέρω σίγουρα

 

Αναμενουμε το δευτερο χτυπημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλλον δεν προχωρά με τα ΕΛΤΑ , δεν υπάρχει συνεννόηση .

Τους ρώτησα αν πρέπει η σύμβαση να γράφει νυχτερινό πρόγραμμα μιας και έγινε ενεργοποίηση ,με φωτό και απο το ρολόι που τοποθετήθηκε

και μου απάντησαν

"το Νυχτερινό ενεργοποιείτε από το ΔΕΔΔΗΕ"

Spoiler

και ανορθόγραφος!

app δεν υπάρχει όπως ξέρουμε , αλλά ούτε ebill ισχύει

Αν με κάποιο θαύμα μου απαντήσουν σήμερα και τα υπογράψω οκ , αλλιώς ήδη μεγάλο χάσιμο χρόνου και φοβάμαι οτι θα χάσω και το nrg save 40%

Βασικά δεν ξέρω καν αν θα τα υπογράψω , ξενέρα μεγάλη (δημόσιο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Μάλλον δεν προχωρά με τα ΕΛΤΑ , δεν υπάρχει συνεννόηση .

Τους ρώτησα αν πρέπει η σύμβαση να γράφει νυχτερινό πρόγραμμα μιας και έγινε ενεργοποίηση ,με φωτό και απο το ρολόι που τοποθετήθηκε

και μου απάντησαν

"το Νυχτερινό ενεργοποιείτε από το ΔΕΔΔΗΕ"

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και ανορθόγραφος!

app δεν υπάρχει όπως ξέρουμε , αλλά ούτε ebill ισχύει

Αν με κάποιο θαύμα μου απαντήσουν σήμερα και τα υπογράψω οκ , αλλιώς ήδη μεγάλο χάσιμο χρόνου και φοβάμαι οτι θα χάσω και το nrg save 40%

Βασικά δεν ξέρω καν αν θα τα υπογράψω , ξενέρα μεγάλη (δημόσιο)

 

Στο μυαλό μου είσαι,τα ίδια σκέφτομαι και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brown είπε

Βρήκα αυτό που μπορώ να το κάνω δεν γράφει πουθενά για οτσ κτλπ. Αξίζει; σε συνδυασμό με φυσικό αέριο 

http://policenet.gr/article/ειδική-προσφορά-της-volterra-για-τους-ένστολους

Αν σου στείλουν χαρτιά που να αναγράφεται ο υπολογισμός επιπλέον χρέωσης (ρήτρα αναπροσαρμογής, ΟΤΣ) ,το ξανασυζητάμε :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Αν σου στείλουν χαρτιά που να αναγράφεται ο υπολογισμός επιπλέον χρέωσης (ρήτρα αναπροσαρμογής, ΟΤΣ) ,το ξανασυζητάμε :)

 

Επειδή και μένα με ενδιαφέρει. Τους πήρα τηλέφωνο και είπανε θα επικοινωνήσουνε μαζί μου. Θα τους ρωτήσω το οτσ. Γενικα το τετράμηνο έχω 1000 κιλοβατώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kzaxas είπε

Στο μυαλό μου είσαι,τα ίδια σκέφτομαι και εγώ

Απο τα ΕΛΤΑ μπορεί να εννοούσε οτι στο σύστημα της ΔΕΔΔΗΕ δε φαίνεται ακόμα οτι είναι νυχτερινό , αλλά θα μπορούσε να μου το πει να υπογράψω να τελειώνουμε . Άντε τώρα άλλο ένα 24ωρο αναμονής....

ένα λάθος να κάνουν σε διεύθυνση , αριθμό παροχής , αφμ δεν ξέρω εγώ τι ,άντε βγάλε άκρη

1 λεπτό πριν, skoudinio είπε

Θα τους ρωτήσω το οτσ

ΔΕΝ θα σου πούνε τίποτα χρήσιμο , μπορεί καν να μην το ξέρουν , να σου λένε μικρή χρέωση ,δεν εφαρμόζεται κτλ

Στα χαρτιά φαίνονται όλα και θα δείξει αν φτάνει 0,08 0,09 τελική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν σου στείλουν χαρτιά που να αναγράφεται ο υπολογισμός επιπλέον χρέωσης (ρήτρα αναπροσαρμογής, ΟΤΣ) ,το ξανασυζητάμε :)

 

Τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα για την ΟΤΣ,σε αυτό το πρόγραμμα χρεώνουν κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα για την ΟΤΣ,σε αυτό το πρόγραμμα χρεώνουν κανονικά

Ναι ,το διάβασα πριν αυτό , πάντως αναφερόμουνα σε άλλο πρόγραμμα :)

 

@danaos7με τι όρια ? αφορά το πρόγραμμα που λένε τα παιδιά πιο πάνω για ένστολους ?

Γελάω με το "Η εταιρία έχει προσφύγει..." ,καραγκιόζηδες, αν διαβάσεις δημόσιες διαβουλεύσεις είναι όλοι οι πάροχοι για κλοτσιές 

Μήπως μπορείς να βάλεις σε spoiler τα screenshots?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα στα ΕΛΤΑ για αιτηση στο νυχτερινο μονοφασικη και μου έστειλαν για 3φασικο να υπογράψω. Όσοι κάνετε αίτηση ΕΛΤΑ διαβάστε καλα προτού υπογραψετε. Πάμε άλλες 2 μερες να απαντήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

Ναι ,το διάβασα πριν αυτό , πάντως αναφερόμουνα σε άλλο πρόγραμμα :)

 

@danaos7με τι όρια ? αφορά το πρόγραμμα που λένε τα παιδιά πιο πάνω για ένστολους ?

Γελάω με το "Η εταιρία έχει προσφύγει..." ,καραγκιόζηδες, αν διαβάσεις δημόσιες διαβουλεύσεις είναι όλοι οι πάροχοι για κλοτσιές 

Κοίτα το πρόγραμμα μου έχει καταργηθεί.εχω ένα με 0.072 μέρα και 0.06 νύχτα .με το 10% έκπτωση εμπροθεσμης πληρωμής.οριο αν θυμάμαι 40-70 50-70 ?δεν θυμάμαι και δεν θυμάμαι και που έχω το συμβόλαιο για να τσεκαρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Ναι ,το διάβασα πριν αυτό , πάντως αναφερόμουνα σε άλλο πρόγραμμα :)

 

@danaos7με τι όρια ? αφορά το πρόγραμμα που λένε τα παιδιά πιο πάνω για ένστολους ?

Γελάω με το "Η εταιρία έχει προσφύγει..." ,καραγκιόζηδες, αν διαβάσεις δημόσιες διαβουλεύσεις είναι όλοι οι πάροχοι για κλοτσιές 

Έχουν και fix πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ με 0,0899 και 0,079 νύχτα  χωρίς πάγιο και συνδυασμό με ΚΟΤ (μου το έστειλαν σε email την προσφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Κοίτα το πρόγραμμα μου έχει καταργηθεί.εχω ένα με 0.072 μέρα και 0.06 νύχτα .με το 10% έκπτωση εμπροθεσμης πληρωμής.οριο αν θυμάμαι 40-70 50-70 ?δεν θυμάμαι και δεν θυμάμαι και που έχω το συμβόλαιο για να τσεκαρω

οκ, εννοείται αλλαγή υπολογισμού είναι αλλαγή όρων και δυνατότητα να φύγεις ,αν το επιθυμείς φυσικά

Πάντως ετοιμάσου για φαρμάκια αν αλλάξανε και τα όρια σε τίποτα 35-45 χωρίς να το καταλάβεις

4 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Έχουν και fix πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ με 0,0899 και 0,079 νύχτα  χωρίς πάγιο και συνδυασμό με ΚΟΤ (μου το έστειλαν σε email την προσφορά)

ποιος το έχει ?

edit τα νούμερα είναι ίδια με το volterra V1N

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kirilas είπε

Έστειλα στα ΕΛΤΑ για αιτηση στο νυχτερινο μονοφασικη και μου έστειλαν για 3φασικο να υπογράψω. Όσοι κάνετε αίτηση ΕΛΤΑ διαβάστε καλα προτού υπογραψετε. Πάμε άλλες 2 μερες να απαντήσουν. 

Αφου δεν σου εστειλαν για Φυσικο Αεριο που ΔΕΝ εχουν παλι καλα.

Βασικα και μονο που ασχοληθηκαν μαζι σου πολυ ειναι.........να λες κι ευχαριστω.😄

34 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν με κάποιο θαύμα μου απαντήσουν σήμερα και τα υπογράψω οκ , αλλιώς ήδη μεγάλο χάσιμο χρόνου και φοβάμαι οτι θα χάσω και το nrg save 40%

Τι διαφορες εχεις με το save?

Δεν θυμαμαι αν σε ειχα ξαναρωτησει.

7 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Έχουν και fix πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ με 0,0899 και 0,079 νύχτα  χωρίς πάγιο και συνδυασμό με ΚΟΤ (μου το έστειλαν σε email την προσφορά)

Για τα Ελτα λες?

Αν ναι ειναι σχεδον ιδιο με της Volterra αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αφου δεν σου εστειλαν για Φυσικο Αεριο που ΔΕΝ εχουν παλι καλα.

Βασικα και μονο που ασχοληθηκαν μαζι σου πολυ ειναι.........να λες κι ευχαριστω.😄

Τι διαφορες εχεις με το save?

Δεν θυμαμαι αν σε ειχα ξαναρωτησει.

Για τα Ελτα λες?

Αν ναι ειναι σχεδον ιδιο με της Volterra αυ

 

5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Έχουν και fix πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ με 0,0899 και 0,079 νύχτα  χωρίς πάγιο και συνδυασμό με ΚΟΤ (μου το έστειλαν σε email την προσφορά)

Για την voltera

Επεξ/σία από Kzaxas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...