Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν έχω μάθει να τρώω ότι μου ανακοινώνουν φίλε, 

ψάχνω βρίσκω, και ρωτάω να με ενημερώσουν άνθρωποι του αντικειμένου που με ενδιαφέρει,  και δεν ρωτάω τον καθένα στα φόρουμ,

καλά Χριστούγεννα.

6 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Άσε το παιχνίδι καλός η κακός έχει ήδη χαθεί με την απολιγνιτοποιηση που έχει ανακοινωθεί,η χώρα θα εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό απο την εισαγωγή φυσικού αερίου

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, odisseas1team είπε

δεν έχω μάθει να τρώω ότι μου ανακοινώνουν φίλε, 

ψάχνω και μαθαίνω ότι με ενδιαφέρει,

καλά Χριστούγεννα.

Στη λέσχη μπιντελπεργκ να φανταστώ ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greengr21 είπε

ΟΤΣ έχεις; αν και με τέτοιο πάγιο δεν νομίζω, με το 50ευρω μείον μια χαρά σου έκατσε. Η ΔΕΗ χρεώνει 0,11060 τη kwh με 0,59μηνιαιο πάγιο. 

Που τα είδες τα 15 ευρώ τότε διάφορα; 674KWh x 0.11060 = 74.54...

Ενώ με Ήρων 44. Το πάγιο που βλέπεις 9 και κάτι δεν είναι ανά μήνα είναι ανά 4μηνο.

ΟΤΣ δεν έχει ο λογαριασμός.

Η διαφορά είναι χαοτική με ΔΕΗ , εγώ τέτοιο λογαριασμό σε ΔΕΗ δεν είχα δει ποτέ.

3 ώρες πριν, odisseas1team είπε

από αυτά που είδα  μέχρι τώρα στο φόρουμ,  πολλοί μάλλον δεν έχετε καταλάβει την αναγκαιότητα του να είναι κρατική η εταιρία παροχής ενέργειας,

τα διάφορα συμφέρων πακέτα κάποιων παρόχων,  είναι απλά προμελετημένο έγκλημα, 

απέναντι σε όλους τους φορολογούμενους πολίτες αυτής της χώρας,

εύχομαι και ελπίζω να μην γίνεται συμμέτοχοι σε αυτό το έγκλημα*,

γιατί όποιος ελέγχει την ενέργεια, , , , , , ,

καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος. 

Κάτσε εσύ φίλε μου να στηρίζεις τη ΔΕΗ πληρώνοντας κερατιατικα. Πρώτη φορά στη ζωή μου δεν φοβάμαι να ανοίξω τον λογαριασμό ρεύματος. Με ΔΕΗ πάθαινα εγκεφαλικο κάθε φορά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εναλλακτικοί παροχοι που λετε εχουν κανει καποια εγκατασταση? ΟΧΙ. τα καλωδια της δεη φτανουν παλι στα σπιτια-μαγαζια. αλλα αλλος πληρωνεται την καταναλωση. αρα ετσι γινομαι και γω επενδυτης. με ετοιμα στημενα υλικα σιγουρο κερδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, xxatziva said:

οι εναλλακτικοί παροχοι που λετε εχουν κανει καποια εγκατασταση? ΟΧΙ. τα καλωδια της δεη φτανουν παλι στα σπιτια-μαγαζια. αλλα αλλος πληρωνεται την καταναλωση. αρα ετσι γινομαι και γω επενδυτης. με ετοιμα στημενα υλικα σιγουρο κερδος.

Κάποιοι σίγουρα έχουν εργοστάσια παραγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Κάποιοι σίγουρα έχουν εργοστάσια παραγωγής.

Ναι αλλα μιλαμε για δικτυο διανομης. Οι παραγωγοι πουλανε στον δεδδηε, οοου ανηκει πλεον και το δικτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι το κατάλαβα, απλά ανέφερα τι έχουν.

Από εκεί και πέρα, θα θέλαμε να υπήρχε 2ο/3ο/κτλπ δίκτυο διανομής ακόμα κι αν με κάποιο μαγικό τρόπο έβρισκαν χρήματα/χρόνο/εργολάβους για να τα φτιάξουν? Πόσα εναέρια καλώδια και κολώνες θα τρώγαμε στη μάπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, odisseas1team είπε

από αυτά που είδα  μέχρι τώρα στο φόρουμ,  πολλοί μάλλον δεν έχετε καταλάβει την αναγκαιότητα του να είναι κρατική η εταιρία παροχής ενέργειας,

τα διάφορα συμφέρων πακέτα κάποιων παρόχων,  είναι απλά προμελετημένο έγκλημα, 

απέναντι σε όλους τους φορολογούμενους πολίτες αυτής της χώρας,

εύχομαι και ελπίζω να μην γίνεται συμμέτοχοι σε αυτό το έγκλημα*,

γιατί όποιος ελέγχει την ενέργεια, , , , , , ,

καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος. 

Συμφωνω πολυ φιλε μου και καλυτερα θα ηταν να κλεισουν ολες οι ιδιωτικες επιχειρησεις γενικοτερα και οχι μονο αυτες τους ρευματος και μετα να παμε ολοι να γινουμε υπαλληλοι στη ΔΕΗ για να μας πληρωνει και να εχουμε και δωρεαν ρευμα.😛

Πρεπει να γινουν ολα κρατικα.

Καλα Χριστουγεννα.🚡

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, guzel είπε

Που τα είδες τα 15 ευρώ τότε διάφορα; 674KWh x 0.11060 = 74.54...

Ενώ με Ήρων 44. Το πάγιο που βλέπεις 9 και κάτι δεν είναι ανά μήνα είναι ανά 4μηνο.

ΟΤΣ δεν έχει ο λογαριασμός.

Ναι προφανώς κατάλαβα ότι το πάγιο ειναι 9,9/4 μηνιαίος.Υπόψιν δεν έβαλα και την έκπτωση συνέπειας της ΔΕΗ στην τελική τιμή.Να υποθέσω πάλι κλειστό συμβόλαιο με ηρων για να σου δώσουν το 50αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xxatziva είπε

οι εναλλακτικοί παροχοι που λετε εχουν κανει καποια εγκατασταση? ΟΧΙ. τα καλωδια της δεη φτανουν παλι στα σπιτια-μαγαζια. αλλα αλλος πληρωνεται την καταναλωση. αρα ετσι γινομαι και γω επενδυτης. με ετοιμα στημενα υλικα σιγουρο κερδος.

Οι εγκαταστάσεις και τα καλώδια υψηλής τάσης ανήκουν στον ΑΔΜΗΕ και τα χαμηλής τάσης ανήκουν στον ΔΕΔΔΗΕ και οι 2 είναι στις ρυθμιζομενες χρεώσεις και τους πληρώνουμε οι πολίτες κάθε μήνα- διμηνο. Είτε είμαστε στη ΔΕΗ είτε στον ΧΨ πάροχο.

Και ο ΔΕΔΔΗΕ χάλια τα πάει βασικα. Ήδη σκέφτονται να πουλήσουν το 49%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greengr21 είπε

Ναι προφανώς κατάλαβα ότι το πάγιο ειναι 9,9/4 μηνιαίος.Υπόψιν δεν έβαλα και την έκπτωση συνέπειας της ΔΕΗ στην τελική τιμή.Να υποθέσω πάλι κλειστό συμβόλαιο με ηρων για να σου δώσουν το 50αρι.

Και έκπτωση συνέπειας να βάλεις πάλι είναι αρκετά ακριβότερη η ΔΕΗ. Αρχικά και εγώ ήμουν δύσπιστος ωστόσο όσα αναφέρθηκαν στο συμβόλαιο έγιναν. 

Στη ΔΕΗ αξίζει να μείνεις μόνο στην περίπτωση που είσαι κακοπληρωτής πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, guzel είπε

Και έκπτωση συνέπειας να βάλεις πάλι είναι αρκετά ακριβότερη η ΔΕΗ. Αρχικά και εγώ ήμουν δύσπιστος ωστόσο όσα αναφέρθηκαν στο συμβόλαιο έγιναν. 

Στη ΔΕΗ αξίζει να μείνεις μόνο στην περίπτωση που είσαι κακοπληρωτής πλεον.

Δεν αξίζει γιατί οι γονείς μου είχαν αφήσει 4 απλήρωτους λογαριασμούς ύψους 600 ευρώ και τους κόψαν το ρεύμα. Αναγκάστηκα για να μην μείνουν χωρίς ρεύμα να το πληρώσω εγώ + 150 ευρώ η επανασύνδεση!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη κατανάλωση, από την οποία και πάνω συμφέρει να έχεις εναλλακτικό αντί για ΔΕΗ; 

Όχι ,είναι μύθος το ότι συμφέρει μόνο αν καις πολύ ρεύμα , απλά ανάλογα την κατανάλωση συμφέρει συγκεκριμένος πάροχος με συγκεκριμένο πρόγραμμα .

Αυτο που έχει σημασία είναι να ξέρεις πόσο καις το τετράμηνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...