Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Καλά αν ειναι έτσι εντάξει εγώ φοβήθηκα μην ειναι κάνα 300άρι ή τιποτα τέτοιο... :P  

Αν έχεις τίποτα παλιές (και επικίνδυνες) ασφαλειοθήκες ,χωρις μικροαυτόματους, ρελέ ηλεκτροπληξίας κτλ κτλ και θες καινούριο πίνακα σίγουρα ανεβαίνει .

37 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Γιατί εγώ έτσι το βλέπω κοιτώντας το excel αλλά όπως σου ειπα πελαγώνω με όλα αυτά τα κόλπα/πάγια κτλ

απλά το κατεβάζεις , συμπληρώνεις ετήσιες και κοιτάς κέρδος

37 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

πχ μην μου πουν αα αυτές οι τιμές που έκλεισες αλλάξανε τώρα πάνω στον χρόνο ή κάτι τέτοιο:P (γιατί κάτι γράφεις ότι παίζει να κόψουν την έκπτωση -ποια έκπτωση δεν ξερώ :P - ) 

καταρχάς φυσικά και μπορεί να αλλάξανε κάποιες τιμές , δεν τα παρακολουθώ καθε μέρα ! γιαυτό και γράφω να διαβάζετε το συμβόλαιο.

Η έκπτωση είναι το 15% που δίνει ,αλλά έχει στους όρους διακοπή της ανα πάσα στιγμή

37 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

κάθε μήνα για κατανάλωση πάνω απο 2000kwh( συνολική κατανάλωση μέρα νύχτα 24/7 λειτουργία μηχανημάτων) ;  μιλάμε για τελικές τιμές.

το μήνα 2 (edit χιλιάδες) κιλοβατ ? Αντλία θερμότητα έχεις και κάνεις κανα mining ?!!!

nrg save 40% μη το ψάχνεις

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Γι' αυτό λέμε πακέτα χωρίς ΟΤΣ.

Στο δια ταύτα που για μερικούς είναι η τσέπη δε βλέπω και καμιά διαφορά χάος πάντως και ξαφνιάζομαι γιατί αλλιώς τα περίμενα. Βλέπω παίζεται μεγάλο παιχνίδι με τα πάγια. Μπορείς να μου βάλεις και 0,01526/kwh (με πάγιο 15/μήνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

το μήνα 2 κιλοβατ ? Αντλία θερμότητα έχεις και κάνεις κανα mining ?!!!

nrg save 40% μη το ψάχνεις

Αυτο ειπα κι εγω και δεν ξερω που μπερδευτηκε ο incepted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Αυτο ειπα κι εγω και δεν ξερω που μπερδευτηκε ο incepted.

κάτσε, γιατί παίζει να έχει δίκαιο . 2 κιλο βατ δεν είναι τίποτα. Νόμιζα 2 χιλιάδες. εκτός αν εννοεί 2 κιλοβατ καίνε 24ωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Τ. είπε

Στο δια ταύτα που για μερικούς είναι η τσέπη δε βλέπω και καμιά διαφορά χάος πάντως και ξαφνιάζομαι γιατί αλλιώς τα περίμενα.

Αν υπηρχαν διαφορες χαος η ΔΕΗ δεν θα ειχε λογο υπαρξης και θα ειχε κλεισει την αλλη μερα.

Διαφορες αναλογα με τις καταναλωσεις υπαρχουν σιγουρα αλλα απο εκει και περα παιζουν πολλα ρολο.

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κάτσε, γιατί παίζει να έχει δίκαιο . 2 κιλο βατ δεν είναι τίποτα. Νόμιζα 2 χιλιάδες. εκτός αν εννοεί 2 κιλοβατ καίνε 24ωρο

Αφου γραφει συγκεκριμενα .........καθε μηνα για καταναλωση πανω απο 2000kwh.

Tωρα αν δεν τα γραφει σωστα δεν φταιω εγω ουτε ο incepted.Αλλα οταν γραφει το παραπανω που εχω σε bold τι διαφορετικο να καταλαβω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αφου γραφει συγκεκριμενα .........καθε μηνα για καταναλωση πανω απο 2000kwh.

Tωρα αν δεν τα γραφει σωστα δεν φταιω εγω ουτε ο incepted.Αλλα οταν γραφει το παραπανω που εχω σε bold τι διαφορετικο να καταλαβω?

χαχα, έγραψα 2 κιλοβάτ στην αρχή και μετά κοιτούσα αυτό που έγραψα (λάθος) και μπερδεύτηκα με μένα .... συνεχίστε ,μη μου δίνετε σημασία βραδιάτικα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

 

Μαλλον καπου εχεις μπρεδευτει.

Τι εννοεις γιατι οχι δεν σε καταλαβαινω.

Καθε μηνα γραφει οτι εχει 2000 κιλοβατωρες.

Και μιας και είσαι ειδήμων απότι φαίνεται πες μου με απλά λόγια η elpedison home night fixed θα έχει το πιο φθηνό λογαριασμό κάθε μήνα για κατανάλωση πάνω απο 2000kwh( συνολική κατανάλωση μέρα νύχτα 24/7 λειτουργία μηχανημάτων

Λογικά μετα το μήνα ηθελε κομμα . Αλλα και παλι και τοσες να ειχε γιατι οχι?

Α ακυρο , ειχα την εντυπωση οτι εγραφες "Μην πας στο Save" . Λυθηκε το μπερδεμα.

Επεξ/σία από Incepted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Incepted είπε

Λογικά μετα το μήνα ηθελε κομμα . Αλλα και παλι και τοσες να ειχε γιατι οχι?

Τι εννοεις γιατι οχι δεν σε καταλαβαινω.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αν υπηρχαν διαφορες χαος η ΔΕΗ δεν θα ειχε λογο υπαρξης και θα ειχε κλεισει την αλλη μερα.

Διαφορες αναλογα με τις καταναλωσεις υπαρχουν σιγουρα αλλα απο εκει και περα παιζουν πολλα ρολο.

Να το θέσω λίγο αιρετικά, περίμενα με τις ΟΤΣ να με κλέβουν 5-10/μήνα, όχι 20/χρόνο :)

Βέβαια συγκρίνουμε παρόχους μεταξύ τους έτσι, η διαφορά σε σύγκριση με ΔΕΗ είναι εκεί όντως χαώδης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Να το θέσω λίγο αιρετικά, περίμενα με τις ΟΤΣ να με κλέβουν 5-10/μήνα, όχι 20/χρόνο

εξαρτάται πόσα θέλει να εισπράξει ο πάροχος ...ο λογαριασμός σου ποια χρονική περίοδο ήταν ? 

το συμβόλαιό σου πως υπολογίζει τη ρήτρα? Συνήθως ξεκινά κείμενο με τον όρο "το άθροισμα"

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται πόσα θέλει να εισπράξει ο πάροχος ...ο λογαριασμός σου ποια χρονική περίοδο ήταν ? 

 

Αυτό είναι για μένα το θέμα ότι στο τέλος θα εισπράξουν αυτό που χρειάζονται για να παραμείνουν ζωντανοί. Διαπιστώνω, ότι σε άλλον θα είναι η ΟΤΣ, σε άλλον το πάγιο , σε άλλον η τιμή της κιλαβατώρας. 

image.png.7b9b679ef0f3082cf9c432e310dc3f00.png

Αυτό είναι όλο το 2020.

Επεξεργασία για να θέσω το πόσο εξοργιστικά υψηλές είναι οι υπόλοιπες χρεώσεις 513 €

Επεξ/σία από Αντώνης Τ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Τ. είπε

Αυτό είναι για μένα το θέμα ότι στο τέλος θα εισπράξουν αυτό που χρειάζονται για να παραμείνουν ζωντανοί. Διαπιστώνω, ότι σε άλλον θα είναι η ΟΤΣ, σε άλλον το πάγιο , σε άλλον η τιμή της κιλαβατώρας. 

image.png.7b9b679ef0f3082cf9c432e310dc3f00.png

Αυτό είναι όλο το 2020.

εννοώ για το λογαριασμό που ανέβασες .

Δες και το συμβόλαιο για το πως υπολογίζουν τη ρήτρα , έχω περιέργεια να δω το πως φτάσανε στο συγκεκριμένο ποσό. Αν έχεις χρόνο φυσικά

πάντως και με το save , αν βάλεις τα 25 ευρώ και τα 16 επιπλέον δίνουν ένα 60άρι κέρδος. Και υπόψιν οτι δε μπορείς να προβλέψεις αν του χρόνου θα είναι καλύτερα ή χειρότερα , το συγκρίνεις με τις περσινές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Incepted είπε

Α ακυρο , ειχα την εντυπωση οτι εγραφες "Μην πας στο Save" . Λυθηκε το μπερδεμα.

Λεω κι εγω ρε μλκ τι μου λεει τωρα.......!

Διαβαζα και ξαναδιαβαζα μηπως ειπα κατι εγω λαθος.

Ολα καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...