Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Και πόσο είναι το 1.1% των 4.000.000? 

δηλαδη τωρα θες να μου πεις το ετος 2020 οτι θεωρεις 44.000 συνδρομητες ειναι καλο νουμερο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
3 minutes ago, greengr21 said:

δηλαδη τωρα θες να μου πεις το ετος 2020 οτι θεωρεις 44.000 συνδρομητες ειναι καλο νουμερο?

Για Ελλάδα όχι άσχημο, 1o εξάμηνο 2019 κιόλας. Σίγουρα όμως όχι ψευδές αυτό που έγραψε πιο πάνω για χιλιάδες χρήστες ο Euphangel το οποίο είναι το point της όλης "διαμάχης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Για Ελλάδα όχι άσχημο. Σίγουρα όμως όχι ψευδές αυτό που έγραψε πιο πάνω για χιλιάδες χρήστες ο Euphangel...

οκ,agree to disagree,εδω να μου πεις κανει PR η Cosmote οτι προσφερει ftth σε 2500 σπιτια στη Σπαρτη,ουτε καθρεφτακια σε ιθαγενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, greengr21 είπε

https://www.mobilenews.gr/eett-broadband/

1,1% το ποσοστο των συνδρομητων με 100mbps και ανω αφου μιλαμε για νουμερα

Υ.Γ. για δες και το ποσοστο με 30mbps και ανω...

40000 ένα εξάμηνο πίσω, δεν τους λες και λίγους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, razkal είπε

40000 ένα εξάμηνο πίσω, δεν τους λες και λίγους. 

To point μου παιδες και να το κανω πενηνταρακια ειναι οτι ειναι αστειο να μιλαμε για "χιλιαδες συνδρομητες" για 100mbps το 2020,οταν απο τα 4 εκατομμυρια συνδρομητες τα 3 και παραπανω ειναι ακομα με "24αρες" κτλπ και αρκετοι χωρις να εχουν επιλογη,οπως εγω.Και εχω τον @EuphangeL να μου γραφει "Σταματήστε να μιλάτε στο Internet λες και μιλάτε σε τραπέζι με θείους σας",ε ναι θα το εκλαβω ως τρολια,τι να κανουμε τωρα.Καλη χρονια σε ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greengr21 είπε

και αρκετοι χωρις να εχουν επιλογη

Πάλι μιλάς χωρίς νούμερα, σε κάτι που μπορεί να απαντηθεί με νούμερα. Long story short, δεν είναι και τόσο "αρκετοί" αυτοί που είναι χωρίς επιλογή. Τα KV που έχουν γίνει MiniDSLAMs μπορείς να τα βρεις publicly σε spreadsheets, από όλους τους παρόχους

Καλή χρονιά με υγεία και ευημερία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πήγα στην βονταφον (πρώην cyta πελάτης) και είπα θέλω vdsl. H "24αρα" είναι για τα πανηγύρια, λένε μια στιγμή, πατάνε κάτι κουμπιά δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα στην περιοχή σας αλλά θέλετε να σας βάλουμε Vodafone TV? Τι να την κανω της απαντώ; Εγώ θέλω vdsl άμα δεν έχεις θα πάω αλλού.

Και τώρα που το έφερε η κουβέντα τα πρώτα 2 χρόνια δεν είναι υποχρεωτικά; Έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που έβαλα cyto-vodafon και έκανα αρχές του χρόνου ανανέωση μέσω τηλεφώνου αφού με είχαν καλέσει και με παρακαλούσαν μέρες ολόκληρες (ήθελαν τηλεφωνική επιβεβαίωση με αφμ, ταυτότητα κτλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aris1986 είπε

Εγώ πάντως πήγα στην βονταφον (πρώην cyta πελάτης) και είπα θέλω vdsl. H "24αρα" είναι για τα πανηγύρια, λένε μια στιγμή, πατάνε κάτι κουμπιά δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα στην περιοχή σας αλλά θέλετε να σας βάλουμε Vodafone TV? Τι να την κανω της απαντώ; Εγώ θέλω vdsl άμα δεν έχεις θα πάω αλλού.

Και τώρα που το έφερε η κουβέντα τα πρώτα 2 χρόνια δεν είναι υποχρεωτικά; Έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που έβαλα cyto-vodafon και έκανα αρχές του χρόνου ανανέωση μέσω τηλεφώνου αφού με είχαν καλέσει και με παρακαλούσαν μέρες ολόκληρες (ήθελαν τηλεφωνική επιβεβαίωση με αφμ, ταυτότητα κτλπ).

Πιθανότατα έχεις ανανεώσει και τη δέσμευση για άλλα 2 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονα, σε νεο καταστημα που νοικιασα θελω να παω σε εναλλακτικο αντι για Δεη, αυτη τη στιγμη εχει γινει διακοπη στο ρευμα και πρεπει να συνδεθει στο ονομα μου. Γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια; Πρεπει να απευθυνθω σε ΔΕΗ πρωτα η παω κατευθειαν σε εναλλακτικο παροχο για την ενεργοποιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, snik είπε

Καλη χρονα, σε νεο καταστημα που νοικιασα θελω να παω σε εναλλακτικο αντι για Δεη, αυτη τη στιγμη εχει γινει διακοπη στο ρευμα και πρεπει να συνδεθει στο ονομα μου. Γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια; Πρεπει να απευθυνθω σε ΔΕΗ πρωτα η παω κατευθειαν σε εναλλακτικο παροχο για την ενεργοποιση;

Νομίζω θα μιλήσεις απευθείας με τον εναλλακτικο που έχεις καταλήξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, snik είπε

Καλη χρονα, σε νεο καταστημα που νοικιασα θελω να παω σε εναλλακτικο αντι για Δεη, αυτη τη στιγμη εχει γινει διακοπη στο ρευμα και πρεπει να συνδεθει στο ονομα μου. Γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια; Πρεπει να απευθυνθω σε ΔΕΗ πρωτα η παω κατευθειαν σε εναλλακτικο παροχο για την ενεργοποιση;

Κατευθειαν στο παροχο με τα εξης. Μισθωτήριο, ταυτότητα και μια καλή φωτο από το μετρητή. Αν παίζει και καμία παλιά απόδειξη ΔΕΗ από το κατάστημα δεν θα ταν άσχημα.

Καλή αρχή!

Επεξ/σία από StormGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτηκα να κάνω μια αλλαγή με τον καινούριο χρόνο και επειδή το τσιγάρο δε παίζει να το κόψω είπα να αλλάξω ρεύμα...
Διάβασα τις 10 τελευταίες σελίδες του παρόντος και αρχίζω να σκέφτομαι ξανά να κόψω το τσιγάρο :)

Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς για να μη την πατήσω η αλλαγή αφορά 2 σπίτια.
Στο ένα σπίτι η μέση κατανάλωση ανα 4μηνο είναι 2000 kWh  και στο άλλο 700.
Και στα 2 σπίτια πάντα οι λογαριασμοί πληρώνονται εμπρόθεσμα.

Αέριο και στα 2 σπίτια έχουμε  Ζενίθ γι'αυτό και η πρώτη μου σκέψη είναι να πάω για Double εκεί αλλά διαβάζοντας για ΟΤΣ, Πάγια, Χρεώσεις πραγματικά ΧΑΘΗΚΑ!

Η ερώτηση μου είναι πολύ απλή, θα δω διαφορές άνω του 10% στην χρέωση ανάμεσα στους εναλλακτικούς παρόχους?
Αυτό νομίζω είναι το όριο μου στο να επιλέξω την Ζενιθ χωρίς να το ψάξω περισσότερο...

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Themos3 για το σπιτι με τις πολυ λιγες kwh πρεπει να ψαξεις καποιον παροχο που εχει συγκεκριμενο προγραμμα για τοσο λιγες kwh...Με κυμαινομενο παγιο κτλπ.

Για το σπιτι με τις 2000kwh η διαφορα σου απο την ΔΕΗ θα ειναι κανα 50-60αρι τον χρονο ισως λιγα παραπανω ισως λιγα παρακατω...Τωρα η ΖΕΝΙΘ σε σχεση με τους αλλους δεν εχει και τοσες τρελες διαφορες. Εγω θα τα εβαζα στο double play της ΖΕΝΙΘ να εχω το κεφαλι μου ησυχο με εναν λογαριασμο και τελος. 

Ωστοσο οντως απο το καπνισμα θα γλιτωσεις πολυ παραπανω λεφτα σε σχεση με το αν θα πας σε εναλλακτικο xP 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τώρα? Δηλαδή αυτά τα 250άρια που βγάζει το allazorevma είναι όλα ψέμα?
Γιατί είναι ξεκάθαρο ότι για 50ε το χρόνο δε μπαίνω καν στην διαδικασία... καλά για το μικρό σπίτι δε το συζητάμε...

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...