Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά γνώμη για watt and volt?

Τώρα (από πάντα βασικά) έχω ΔΕΗ τριφασικό με νυχτερινό και θερμοσυσσωρευτές. Κατανάλωση αρκετή αλλά σύντομα θα μπει φυσικό αέριο.

Διαβασες το sticky?

Αν οχι διαβασε το.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά γνώμη για watt and volt?

Τώρα (από πάντα βασικά) έχω ΔΕΗ τριφασικό με νυχτερινό και θερμοσυσσωρευτές. Κατανάλωση αρκετή αλλά σύντομα θα μπει φυσικό αέριο.

Για τη wv, μάλλον μακριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Γιατί; Είχες κακη εμπειρία; 

Συμφωνώ με τον φίλο μακριά από watt είναι από της λίγες που χρεώνει πανάκριβη ετήσια συνδρομή , έχει ακριβή ΟΤΣ κ είναι μοναδική νομίζω που χρεώνει κ co2 μαζί με ΟΤΣ κυρίως σε επαγγελματικά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα!

Εληξε το συμβολαιο με protergia και μετα απο τηλεφωνικη εποικοινωνια μου προτειναν να παω στο πακετο "Oικιακο Ν - MVP 24μηνες", αλλαζοντας απο το Οικιακο Ν. Και τα δυο εχουν ρητρα απ'οτι ειδα. 

Βαζοντας το πακετο που εχω τωρα στο εξελ η διαφορα ειναι 26€ περισσοτερα στο εξελ απότι στον λογαριασμο (411 - 85 = 326 αντι 298) . Θα μπορουσε να μου πει καποιος τι ακριβως κανω λαθος? Δυστυχως δεν εχω το συμβολαιο του πακετου που εχω τωρα αλλα μου εστειλαν το συμβολαιο για νεο πακετο οπου με εκπτωση οι τιμες ανα kW ειναι  0,05642 €    0,03956 € (Η/Ν). Θα με συμφερε να κοιταξω εναλλακτικο παροχο? Απ'οτι βλεπω οι τιμες σε NRG Save 40% Fixed ειναι too good to be true, σιγουρα υπολογιζω κατι λαθος! 

(Λογαριασμος: 4μηνο 3Φ)

chrome_DRUnYuN7eT.png.7f94ee4660734cf63733ec554beb67ef.png

chrome_8kj6LyQ6Ib.png.589df25297cf76f12b53a2283f8b5de8.png

 

EDIT : Καταρχας ξεχασα να πω ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που εχουν κατσει και ασχοληθει με το θεμα του ρευματος. Προσωπικα ειμαι τοσο μπερδεμενος που πραγματικα τους θαυμαζω.

Δευτερον, μολις ειδα το ποστ του κορακιου σχετικα με το mvp. 

 

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Shyn είπε

Καλησπερα!

Εληξε το συμβολαιο με protergia και μετα απο τηλεφωνικη εποικοινωνια μου προτειναν να παω στο πακετο "Oικιακο Ν - MVP", αλλαζοντας απο το Οικιακο Ν. Και τα δυο εχουν ρητρα απ'οτι ειδα. 

Βαζοντας το πακετο που εχω τωρα στο εξελ η διαφορα ειναι 26€. Θα μπορουσε να μου πει καποιος τι ακριβως κανω λαθος? Δυστυχως δεν εχω το συμβολαιο του πακετου που εχω τωρα αλλα μου εστειλαν το συμβολαιο για νεο πακετο οπου με εκπτωση οι τιμες ανα kW ειναι  0,05642 €    0,03956 € (Η/Ν). Θα με συμφερε να κοιταξω εναλλακτικο παροχο? Απ'οτι βλεπω οι τιμες σε NRG Save 40% Fixed ειναι too good to be true, σιγουρα υπολογιζω κατι λαθος! 

(Λογαριασμος: 4μηνο 3Φ)

chrome_DRUnYuN7eT.png.7f94ee4660734cf63733ec554beb67ef.png

chrome_8kj6LyQ6Ib.png.589df25297cf76f12b53a2283f8b5de8.png

Η ΟΤΣ ειναι πιο υψηλη σε αυτο το προγραμμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Shyn είπε

Καλησπερα!

Εληξε το συμβολαιο με protergia και μετα απο τηλεφωνικη εποικοινωνια μου προτειναν να παω στο πακετο "Oικιακο Ν - MVP 24μηνες", αλλαζοντας απο το Οικιακο Ν. Και τα δυο εχουν ρητρα απ'οτι ειδα. 

Βαζοντας το πακετο που εχω τωρα στο εξελ η διαφορα ειναι 26€ περισσοτερα στο εξελ απότι στον λογαριασμο (411 - 85 = 326 αντι 298) . Θα μπορουσε να μου πει καποιος τι ακριβως κανω λαθος? Δυστυχως δεν εχω το συμβολαιο του πακετου που εχω τωρα αλλα μου εστειλαν το συμβολαιο για νεο πακετο οπου με εκπτωση οι τιμες ανα kW ειναι  0,05642 €    0,03956 € (Η/Ν). Θα με συμφερε να κοιταξω εναλλακτικο παροχο? Απ'οτι βλεπω οι τιμες σε NRG Save 40% Fixed ειναι too good to be true, σιγουρα υπολογιζω κατι λαθος! 

(Λογαριασμος: 4μηνο 3Φ)

chrome_DRUnYuN7eT.png.7f94ee4660734cf63733ec554beb67ef.png

chrome_8kj6LyQ6Ib.png.589df25297cf76f12b53a2283f8b5de8.png

 

EDIT : Καταρχας ξεχασα να πω ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που εχουν κατσει και ασχοληθει με το θεμα του ρευματος. Προσωπικα ειμαι τοσο μπερδεμενος που πραγματικα τους θαυμαζω.

Δευτερον, μολις ειδα το ποστ του κορακιου σχετικα με το mvp. 

 

Μαλλον αυτο θα συμβαινει γιατι 411 - 85 κανει 316 :PΕπειδη γενικά φαινεται οτι εχεις μεγαλουτσικη καταναλωση το Nrg 40% θα ειναι το πιο συμφερον προγραμμα , μερα με τη νυχτα με το προγραμμα που εχει τωρα με ακριβη kwh / παγιο και ΟΤΣ . 

Επεξ/σία από Incepted
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Κοιτάζοντας λίγο να βοηθήσω συγγενείς στην αλλαγή παρόχου(μετά και την δική μου πρωτιά σε Solar😁) και αλλαγή από petrogaz η οποία μάλλον κλείνει σε άλλον πάροχο.

Του έχει έρθει τηλεφωνικά από γνωστό του πρόσωπο προσφορά από το φυσικό αέριο,0,058 μέρα και 0,048 νύχτα (μετά την έκπτωση συνέπειας) και πάγιο 2,60.Εχει κανονικά ρήτρα αλλα μετά τους 6 πρώτους μήνες και μετά θα έχει έκπτωση 40% στην χρέωση της. 

Πώς το βλέπετε, προσωπικά του είπα να το έχει γραπτά αυτό γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

και μετά θα έχει έκπτωση 40% στην χρέωση της. 

στη χρέωση της ρήτρας ? (που κανονικά είναι χρέωση ενέργειας και σε όλους τους πάροχους πρέπει να εφαρμόζεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

στη χρέωση της ρήτρας ? (που κανονικά είναι χρέωση ενέργειας και σε όλους τους πάροχους πρέπει να εφαρμόζεται)

Έτσι μου είπε,ο άνθρωπος δεν ήξερε καν τι είναι ρήτρα,του το εξήγησα και του συμβουλεψα να πάει στα προγράμματα χωρίς ΟΤΣ βάση και της κατανάλωσης του.

Μέρα ήρθε η συγκεκριμένη προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kzaxas είπε

Έτσι μου είπε,ο άνθρωπος δεν ήξερε καν τι είναι ρήτρα,του το εξήγησα και του συμβουλεψα να πάει στα προγράμματα χωρίς ΟΤΣ βάση και της κατανάλωσης του.

Μέρα ήρθε η συγκεκριμένη προσφορά.

Κοίτα , αν γραπτώς γράφουν οτι παίρνει έκπτωση και στη ρήτρα αναπροσαρμογής τότε αν θελει ντε και καλά αυτή την εταιρία ,ας πάει.

Θα καταλάβει όμως αν όντως δεν τον χρεώνουν παραπάνω ?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58493832

πχ Δεκέμβριο που είχα υπολογίσει , απο ~36Ε ευρώ στις 1000 κιλοβατώρες θα επιβαρύνεται ~22Ε

την άποψή μου βέβαια την ξέρεις περι προγραμμάτων με ΟΤΣ 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

στη χρέωση της ρήτρας ? (που κανονικά είναι χρέωση ενέργειας και σε όλους τους πάροχους πρέπει να εφαρμόζεται)

κι εγώ αυτό έχω

είμαι στους 6 πρώτους μήνες

Θεωρώ ότι η ρήτρα θα μπει ολόκληρη ..... το 40% θα πηγαίνει στην κιλοβατώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Incepted είπε

Μαλλον αυτο θα συμβαινει γιατι 411 - 85 κανει 316 :PΕπειδη γενικά φαινεται οτι εχεις μεγαλουτσικη καταναλωση το Nrg 40% θα ειναι το πιο συμφερον προγραμμα , μερα με τη νυχτα με το προγραμμα που εχει τωρα με ακριβη kwh / παγιο και ΟΤΣ . 

Ναι ειναι η καταναλωση ειναι υψηλη και ενδεχεται να αυξηθει περισσοτερο. Συμφωνα με το πινακακι Nrg 40% φαινεται οντως το πιο συμεφερον μεχρι στιγμης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...