Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

6 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ναι, πως... Εδώ έρχονται κάτι κομήτες και τον λένε και πλασιέ.:lol:

έκανε μπουμ στο τέλος ! Περνάνε κατα καιρούς παλικάρια μορφές !
Το γέλιο ήταν με τον άλλον με τα κρυπτονομίσματα που ήθελε να μας πείσει οτι 20000 κιλοβατώρες το χρόνο είναι λογικές για ένα νοικοκυριό και τον πέτυχα σε άλλο ποστ για το πως θα πάρει τρακτερ με επιδότηση νέου αγρότη αλλά πρέπει να φύγει εξωτερικό για σπουδές

΄Ηθελα να τον ρωτήσω αν για την εξόρυξη ήθελε το τρακτέρ μήπως και μπερδεύτηκε 🤣

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ω ρε φίλε τι λαβράκι έβγαλες και προσπαθούσα να σκεφτώ τι μου θύμιζε το username! Τίποτα τυχαίο τελικά...😂

 

 

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Ξεφτίλα.

1.5 ευρώ δεν το είχε στο δικό σου αν θυμάμαι καλά ?
Σε αυτό έμπαινε και η έκπτωση συνέπειας ? Σα να θυμάμαι οτι έγραφε αλλά τώρα δεν το αναφέρει καθόλου ,γράφει μόνο για το πάγιο και τη ρήτρα οτι εφαρμόζουν συνέπεια

Μου φαίνεται πρέπει να κρατάω αρχεία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

1.5 ευρώ δεν το είχε στο δικό σου αν θυμάμαι καλά ?
Σε αυτό έμπαινε και η έκπτωση συνέπειας ? Σα να θυμάμαι οτι έγραφε αλλά τώρα δεν το αναφέρει καθόλου ,γράφει μόνο για το πάγιο και τη ρήτρα οτι εφαρμόζουν συνέπεια

Μου φαίνεται πρέπει να κρατάω αρχεία !

Ναι 1.5...

Όχι, δεν έμπαινε σε αυτό η έκπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Πώς άλλαξε το όφελος τώρα από την elpedison τσακ μπαμ,μας κάνανε μπαμ τώρα.Μου φαίνεται θα τον πάω και τον πατέρα μου στην Solar

βασικά , ναι ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kzaxas είπε

@korakiosείπα να ενεργοποιήσω για τον πατέρα μου  το fixed στην elpedison και είδα μηνιαίο πάγιο 9€.

Και δεν το πηγαιναν 20 ευρω τι τους πειραζε?

Μπορουσαν και 35 ευρω το δεκαπενθημερο.😜

53 λεπτά πριν, teller είπε

Πολύ καλή δουλειά πάντως... πρέπει να ζητήσεις commission από τα μέλη εδώ. :mrgreen:

Καλυτερα να μην του δινουμε τιποτα γιατι παει και τα ξοδευει σε συλλεκτικα νομισματα.😎

42 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Πώς άλλαξε το όφελος τώρα από την elpedison τσακ μπαμ,μας κάνανε μπαμ τώρα.Μου φαίνεται θα τον πάω και τον πατέρα μου στην Solar

Τωρα το τσεκαρα κι εγω και το οφελος που ειχε δεν υπαρχει πια.

Ακου εκει 9 ευρω.....!!!

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

πέτυχα αυτό το άρθρο κάποια στιγμή και το βάζω εδώ μιας και αφορά το θέμα μπας κι ενδιαφέρει κάποιον

https://xristika.gr/telika-poia-plironeis-fthino-reyma-dei-protergia-elpedison-iron/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γκουχ γκουχ... Solar Energy. 5 προγράμματα βλέπω για οικιακούς πελάτες, αυτό εδώ όμως

https://www.senergy.gr/gia-to-spiti/οικιακό-πρόγραμμα-s1n-fixed/

δεν υπάρχει (για κάποιο λόγο :blink:) στο drop-down list για να το βάλεις στη φόρμα "Γίνε πελάτης μας". Λέμε τώρα. :mrgreen:

Επίσης, τι είναι αυτό το "Συμφωνημένη Ισχύς" που πρέπει να συμπληρώσουμε, ρε παίδες;

https://www.senergy.gr/ginete-pelates-mas/#step-2

Μας δουλεύουν; :rolleyes:

Επεξ/σία από teller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή εταιρία είναι η Solar Energy, τι περιμένεις...

Επειδή ψάχνομαι κι εγώ τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχουν ενημερώσει ακόμη την ιστοσελίδα τους και δεν αναγράφονται τα νέα προγράμματα, τα FIXED δηλ.

Οπότε, αν ενδιαφέρεσαι στέλνεις τα δικαιολογητικά με mail και την Δευτέρα έχεις την απαντησή τους.

Το άλλο αρνητικό είναι πως δεν έχουν εφαρμογή διαχείρισης κατανάλωσης και δεν πρόκειται να φτιάξουν τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον. 

Η ΕΛΙΝ πάλι όλο το αναβάλει...τον Απρίλιο λένε τώρα !!!!

"Συμφωνημένη Ισχύς" είναι 8kVA στο μονοφασικό.. θα το δεις σε έναν παλιό λογαριασμό ρεύματος.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, atrias είπε

καλημέρα

πέτυχα αυτό το άρθρο κάποια στιγμή και το βάζω εδώ μιας και αφορά το θέμα μπας κι ενδιαφέρει κάποιον

https://xristika.gr/telika-poia-plironeis-fthino-reyma-dei-protergia-elpedison-iron/

Δεν πολυτονίζει τη βαρύτητα της ρήτρας αναπροσαρμογής και δεν αναφέρει καν οτι υπάρχουν προγράμματα χωρίς ρήτρα

μόνο τα δωράκια διαφημίζει και λινκ λογικά με προμήθεια

καλή διαφήμιση 😜

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εξοικονόμηση 4×4=16 ευρω απο την κατα 4 μηνες καθυστερηση στην ενεργοποιηση του fixed στο nrg save 40 θελω να θεσω εναν προβληματισμο.Αν η nrg ακολουθησει την οδο της elpedison και καθορίσει την τιμή του fixed από 4 ευρώ ανά μήνα σε 9 ή περισσσοτερα ευρω ανα μηνα τοτε τι γίνεται?  Εξανεμίζεται η υποτιθέμενη εξοικονόμηση των 16 ευρω και το πλεονέκτημα του  nrg save 40 καθισταται αμφιβολο αφου με τοσο μεγαλο παγιο δεν θα συμφέρει, όσους το επέλεξαν υπολογίζοντας 4 ευρώ ανά μήνα την επιβάρυνση του fixed .Από την άλλη κάνεις απ όσους δεν το έχουν ενεργοποιήσει δεν θα δικαιούται να καταγγείλει την σύμβαση του χωρίς πέναλτι αφού η αύξηση έγινε πριν το ενεργοποιήσει ο πελάτης. Τι λέτε? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Για την εξοικονόμηση 4×4=16 ευρω απο την κατα 4 μηνες καθυστερηση στην ενεργοποιηση του fixed στο nrg save 40 θελω να θεσω εναν προβληματισμο.Αν η nrg ακολουθησει την οδο της elpedison και καθορίσει την τιμή του fixed από 4 ευρώ ανά μήνα σε 9 ή περισσσοτερα ευρω ανα μηνα τοτε τι γίνεται?  Εξανεμίζεται η υποτιθέμενη εξοικονόμηση των 16 ευρω και το πλεονέκτημα του  nrg save 40 καθισταται αμφιβολο αφου με τοσο μεγαλο παγιο δεν θα συμφέρει, όσους το επέλεξαν υπολογίζοντας 4 ευρώ ανά μήνα την επιβάρυνση του fixed .Από την άλλη κάνεις απ όσους δεν το έχουν ενεργοποιήσει δεν θα δικαιούται να καταγγείλει την σύμβαση του χωρίς πέναλτι αφού η αύξηση έγινε πριν το ενεργοποιήσει ο πελάτης. Τι λέτε? 

Aν σου πω οτι αυτο σκεφτομαι συνεχεια απο χθες που εχω στειλει την συμβαση θα με πιστεψεις?

Θα το σκεφτω μεσα στην ημερα κι αν αποφασισω να το ενεργοποιησω θα στειλω ενα email για να το τσεκαρουν στην αιτηση.

Και μονο που για 4 ευρω τον μηνα(16 ευρω το 4μηνο) μπορει να γινει η ζημια και σου χαλασει ολο το προγραμμα τοτε ειναι θεμα.

Ειναι αυτο που λενε οτι οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...