Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, korakios είπε

εννοεί μάλλον για τη συνέπεια , αλλά δε χρειάζεται μιας και απλά πληρώνει κάποιος λογαριασμό εμπρόθεσμα χωρίς να χρειάζεται πάγια εντολή

Για τα υπόλοιπα μάλλον δεν είδε το sticky

Δεν χρειαζεται να εχεις παγια εντολη δεν υπαρχει κανενας λογος.Καποιοι βαζουν παγια ενολη και καλα κανουν.Οτι τον βολευει τον καθεναν.

Τα υπολοιπα ειναι κανονας τελος.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/3/2021 στις 8:03 ΜΜ, korakios είπε

για τα 30 ευρώ , λογικό είναι να τα επιστρέψεις . Τώρα αυτό με την αυτόματη ανανέωση είναι τέρμα παράνομο .

Το ίδιο μου κάνανε στην Ζενιθ , που ήμουν ήδη αορίστου , αλλά όταν έβαλα νυχτερινό με περάσανε σε πρόγραμμα 24μηνο με άλλες χρεώσεις και η απλή ερώτησή μου ήταν η εξής

Δείξτε μου τη νέα σύμβαση που έχει την υπογραφή μου 😁

 

Στις 9/2/2021 στις 3:30 ΜΜ, HERTHAN είπε

Γιατι ομως δεν εχει απο τον προηγουμενο λογαριασμο?

Μονο αν δεν τον πληρωσε εγκαιρως.

Η επιστροφή γίνοταν ΜΕΤΑ τον εκκαθαριστικό κάθε 4μηνο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Apostolis276 είπε

 

Η επιστροφή γίνοταν ΜΕΤΑ τον εκκαθαριστικό κάθε 4μηνο

Δυο μηνες σχεδον μετα......!

Τωρα για ποιο θεμα δεν μπορω να το ψαξω να σου πω την αληθεια.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τακτοποιηθηκε και ο γνωστος μου στην nrg save 40%.

Μια ερωτηση, επειδη με εχει πρηξει λιγο, αλλα απο την εχει μια λογικη η απορια του, στο myNrg λεει βλεπει σαν προγραμμα να αναγραφει nrg save | Οικιακό. Σωστο ειναι αυτο για το 40% ή να του πω να ανησυχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Τακτοποιηθηκε και ο γνωστος μου στην nrg save 40%.

Μια ερωτηση, επειδη με εχει πρηξει λιγο, αλλα απο την εχει μια λογικη η απορια του, στο myNrg λεει βλεπει σαν προγραμμα να αναγραφει nrg save | Οικιακό. Σωστο ειναι αυτο για το 40% ή να του πω να ανησυχει?

Κι εμενα ετσι γραφει μεσα στο mynrg τωρα που το ειδα.

Πιθανολογω οτι το ιδιο θα γραφει σε ολους αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα με αυτο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Κι εμενα ετσι γραφει μεσα στο mynrg τωρα που το ειδα.

Πιθανολογω οτι το ιδιο θα γραφει σε ολους αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα με αυτο

 

Σε μένα γράφει nrg save -40% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Υποπτεύομαι ότι το πρόγραμμα V1 της volterra κακώς είναι στο Excel γιατί στα ψιλά γράμματα βρήκα πως αναφέρουν για ρήτρα ΟΤΣ. Είναι 40 με 60€ ανά Mwh, αλλά ισχυρίζονται ότι δεν ισχύει αυτό και σε παραπέμπουν στο διαφημιστικό του  V1 - έτσι το βλέπω εγω - που λέει ότι δεν έχει ρήτρα!!!

Ζήτησα να κάνω συμβόλαιο με αλλαγή ονόματος σε μια γκαρσονιέρα και τρεις μέρες τώρα περιμένω να μου στείλουν στο mail το συμβόλαιο να πέσουν οι υπογραφές ενώ μου είπαν ότι αυτό θα γινόταν την ίδια μέρα. Λέτε να κατάλαβαν ότι είδα και το τυρί αλλά και την φάκα και ψάχνουν για άλλα κορόιδα;

Έχω κρατήσει όνομα και θα καλέσω σε λίγο να δω τι συμβαίνει. Θα ενημερώσω σχετικά...

 

Συνέχεια για Volterra

Δεν δουλεύουν σήμερα...είναι Σάββατο!!!

Τα κουφά συνεχίζονται:

Στους ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ,παρ.7.1 , σελ. 9 αναφέρουν για την ρήτρα αναπροσαρμογής όριο από 35 έως 45€/Mwh !!!

Κοινώς όπου σε πιάσουν !!! Και με 40-60 και με 35-45 και χωρίς !!!

Η ΡΑΕ τι κάνει βρε παλικάρια;

Ελλαδιστάν!!!!

Υ.Γ. Θα τους στείλω mail...ξέροντας ότι χάνω την ώρα μου!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση από την NRG για τον τελευταίο λογαριασμό μου εκεί.Ενα ξέρω Email.Δεν μπορώ να δω ούτε από την εφαρμογή ούτε από το Site τους τον λογαριασμό αναλυτικά διότι είναι ανενεργός.

Τους έστειλα ένα ωραίο email και περιμένω απάντηση.

Εννοείτε ότι δεν θα το πληρώσω πριν δω τον αναλυτικό.

Επεξ/σία από Kzaxas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Καλημέρα σε όλους.

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση από την NRG για τον τελευταίο λογαριασμό μου εκεί.Ενα ξέρω Email.Δεν μπορώ να δω ούτε από την εφαρμογή ούτε από το Site τους τον λογαριασμό αναλυτικά διότι είναι ανενεργός.

Τους έστειλα ένα ωραίο email και περιμένω απάντηση.

Εννοείτε ότι δεν θα το πληρώσω πριν δω τον αναλυτικό.

Καλημέρα τι εννοείς ενημέρωση? δεν σου έρχεται με e bill ο λογαριασμός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Τι ειναι το μου?

 

 

Ήθελα να πω : αν ξεπεράσω τους κιλοβατώρες του Κοτ , χάνω τελείως το Κοτ; Ευχαριστώ για το ποστ , δεν τις είχα δει καθόλου.

 

Το nrg save 40% δεν λειτουργεί το λινκ. Ειναι το ίδιο με αυτό που βάλατε εσείς το σκέτο nrg save? Μιλάω για καταναλώσεις πάνω από 2000 το τετράμηνο. Έχουμε το ρεύμα και ως θέρμανση 

Επεξ/σία από LocoD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Σε μένα γράφει nrg save -40% 

Για δειξε λιγο πως το γραφει εσενα μεσα στο mynrg.

2 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Τους έστειλα ένα ωραίο email και περιμένω απάντηση.

Εννοείτε ότι δεν θα το πληρώσω πριν δω τον αναλυτικό.

Eννοειται δεν θα το πληρωσεις......περιμενε να βγει αναλυτικος και μετα. 

1 ώρα πριν, LocoD είπε

Ήθελα να πω : αν ξεπεράσω τους κιλοβατώρες του Κοτ , χάνω τελείως το Κοτ; Ευχαριστώ για το ποστ , δεν τις είχα δει καθόλου.

Διαβασε τις τελευταιες σελιδες απο το θεμα που σου εστειλα και διαβασε κι αυτο για να μην γραφουμε εδω μεσα για ΚΟΤ.

https://www.deddie.gr/el/upiresies/eidika-timologia/koinwniko-oikiako-timologio/timologisi/

1 ώρα πριν, LocoD είπε

Το nrg save 40% δεν λειτουργεί το λινκ. Ειναι το ίδιο με αυτό που βάλατε εσείς το σκέτο nrg save? Μιλάω για καταναλώσεις πάνω από 2000 το τετράμηνο. Έχουμε το ρεύμα και ως θέρμανση 

Δεν υπαρχει σκετο και 40%......ενα ειναι το προγραμμα NRG SAVE 40%.

Για να βαλεις το προγραμμα θα πρεπει να μιλησεις κατευθειαν με την NRG ειτε μεσω τηλεφωνου ειτε μεσω chat για να το προχωρησεις.

Αν η θερμανση ειναι με το ρευμα τοτε η καταναλωση σου θα ειναι μεγαλη και θεωρω οτι σιγουρα σε συμφερει το Save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Για δειξε λιγο πως το γραφει εσενα μεσα στο mynrg.

Eννοειται δεν θα το πληρωσεις......περιμενε να βγει αναλυτικος και μετα. 

Διαβασε τις τελευταιες σελιδες απο το θεμα που σου εστειλα και διαβασε κι αυτο για να μην γραφουμε εδω μεσα για ΚΟΤ.

https://www.deddie.gr/el/upiresies/eidika-timologia/koinwniko-oikiako-timologio/timologisi/

Δεν υπαρχει σκετο και 40%......ενα ειναι το προγραμμα NRG SAVE 40%.

Για να βαλεις το προγραμμα θα πρεπει να μιλησεις κατευθειαν με την NRG ειτε μεσω τηλεφωνου ειτε μεσω chat για να το προχωρησεις.

Αν η θερμανση ειναι με το ρευμα τοτε η καταναλωση σου θα ειναι μεγαλη και θεωρω οτι σιγουρα σε συμφερει το Save.

 

IMG_20210403_145450.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

 

IMG_20210403_145450.jpg

Κοστακημικρε συγκεντρωσου,

O jimakos ειχε κανει ενα ερωτημα:

Μια ερωτηση, επειδη με εχει πρηξει λιγο, αλλα απο την εχει μια λογικη η απορια του, στο myNrg λεει βλεπει σαν προγραμμα να αναγραφει nrg save | Οικιακό.

Οπως θα δεις εμεις μιλαμε για το myNrg κι εσυ μιλουσες για την συμβαση.

Στην συμβαση ειναι το ιδιο σε ολους.

Μεσα στο mynrg πως το δειχνει σ'εσενα?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...