Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, BigJim34 είπε

ποπτεύομαι ότι το πρόγραμμα V1 της volterra κακώς είναι στο Excel γιατί στα ψιλά γράμματα βρήκα πως αναφέρουν για ρήτρα ΟΤΣ. Είναι 40 με 60€ ανά Mwh, αλλά ισχυρίζονται ότι δεν ισχύει αυτό και σε παραπέμπουν στο διαφημιστικό του  V1 - έτσι το βλέπω εγω - που λέει ότι δεν έχει ρήτρα!!!

έχει αναφερθεί πολλές φορές ο λόγος που είναι στο excel με ερωτηματικό .

δες και σ.401 τι να επιβεβαιώσεις.

_________________________________

βγήκε και ο πρώτος εκκαθαριστικός mynrg , όλα καλά :)

Διαπίστωσα οτι στο mynrg δε μπορείς να κατεβάσεις προηγούμενο λογαριασμό παρα μόνο τον τελευταίο , ευτυχώς στο app τους έχει όλους.

Επίσης δε βλέπω ΕΛΑΠΕ χρέωση , σούπερ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, korakios είπε

έχει αναφερθεί πολλές φορές ο λόγος που είναι στο excel με ερωτηματικό .

δες και σ.401 τι να επιβεβαιώσεις.

_________________________________

βγήκε και ο πρώτος εκκαθαριστικός mynrg , όλα καλά :)

Διαπίστωσα οτι στο mynrg δε μπορείς να κατεβάσεις προηγούμενο λογαριασμό παρα μόνο τον τελευταίο , ευτυχώς στο app τους έχει όλους.

Επίσης δε βλέπω ΕΛΑΠΕ χρέωση , σούπερ !

Νωρίς είναι ακόμα..σε καλοπιάνουν!!!!

Τους έκανα και εγώ μια κρούση για άλλο ακίνητο και την Δευτέρα θα μιλήσουμε να δούμε τι θα δούμε.

Όσο για την Volterra που μας τα μπερδεύει τα πράγματά τους έστειλα mail με ερώτημα τι ισχύει στο V1 και γιατί δεν μου έστειλαν ακόμη το συμβόλαιο ενώ είχαν πει για αυθημερόν παραλαβή.

Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση στο θέμα Volterra και για την δουλειά που έχεις κάνει και την μοιράζεσαι με όλους μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, BigJim34 είπε

Καλημέρα σε όλους! Υποπτεύομαι ότι το πρόγραμμα V1 της volterra κακώς είναι στο Excel γιατί στα ψιλά γράμματα βρήκα πως αναφέρουν για ρήτρα ΟΤΣ. Είναι 40 με 60€ ανά Mwh, αλλά ισχυρίζονται ότι δεν ισχύει αυτό και σε παραπέμπουν στο διαφημιστικό του  V1 - έτσι το βλέπω εγω - που λέει ότι δεν έχει ρήτρα!!!

Ζήτησα να κάνω συμβόλαιο με αλλαγή ονόματος σε μια γκαρσονιέρα και τρεις μέρες τώρα περιμένω να μου στείλουν στο mail το συμβόλαιο να πέσουν οι υπογραφές ενώ μου είπαν ότι αυτό θα γινόταν την ίδια μέρα. Λέτε να κατάλαβαν ότι είδα και το τυρί αλλά και την φάκα και ψάχνουν για άλλα κορόιδα;

Έχω κρατήσει όνομα και θα καλέσω σε λίγο να δω τι συμβαίνει. Θα ενημερώσω σχετικά...

 

Συνέχεια για Volterra

Δεν δουλεύουν σήμερα...είναι Σάββατο!!!

Τα κουφά συνεχίζονται:

Στους ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ,παρ.7.1 , σελ. 9 αναφέρουν για την ρήτρα αναπροσαρμογής όριο από 35 έως 45€/Mwh !!!

Κοινώς όπου σε πιάσουν !!! Και με 40-60 και με 35-45 και χωρίς !!!

Η ΡΑΕ τι κάνει βρε παλικάρια;

Ελλαδιστάν!!!!

Υ.Γ. Θα τους στείλω mail...ξέροντας ότι χάνω την ώρα μου!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Έχω Volterra από Γενάρη, τη βρήκα μέσω του excel εδώ και ήθελα κάτι χωρίς δέσμευση καθώς είμαι στο νοίκι..

 

2 μέρες έκανε σε εμένα να έρθει η αίτηση στο μέιλ. Επίσης, μαζί με την αίτηση με στείλανε και ένα τιμοκατάλογο, ο οποίος έχει ειδικούς όρους από κάτω που αναφέρει:

"1 H τιμή του προγράμματος είναι σταθερή και δεν επηρεάζεται από τις διακυμάνσεις της Οριακής Τιμής Συστήματος ή από οποιαδήποτε άλλη χρέωση προμηθευτή".

 

Σε 3 λογαριασμούς έως τώρα δεν έχω δει κάτι έξτρα σε χρέωση (κάθε μήνα τους στέλνω και μέτρηση για να έχω εκκαθαριστικούς μόνο).

Επεξ/σία από c23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BigJim34 είπε

Νωρίς είναι ακόμα..σε καλοπιάνουν!!!!

βασικά το save40 δεν έχει ρήτρες (αν μπει το fix) , επομένως δε νομίζω να έχει δυσάρεστες εκπλήξεις

2 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Όσο για την Volterra που μας τα μπερδεύει τα πράγματά τους έστειλα mail με ερώτημα τι ισχύει στο V1 και γιατί δεν μου έστειλαν ακόμη το συμβόλαιο ενώ είχαν πει για αυθημερόν παραλαβή.

είναι σημαντικό να τα έχεις σε email , φυσικά δεν υπογράφεις αν στο συμβόλαιο γράφουν άλλα. Στους γενικούς όρους πάντα αναγράφεται η ρήτρα, στους ειδικούς όρους του προγράμματος ή τιμοκατάλογο ,πρέπει να γράφει ξεκάθαρα οτι δεν εφαρμόζεται ρήτρα αναπροσαρμογής.

Τώρα είδα μόλις το ανέφερε

1 λεπτό πριν, c23 είπε

Μαζί με την αίτηση με στείλανε και ένα τιμοκατάλογο, ο οποίος έχει ειδικούς όρους από κάτω που αναφέρει:

"1 H τιμή του προγράμματος είναι σταθερή και δεν επηρεάζεται από τις διακυμάνσεις της Οριακής Τιμής Συστήματος ή από οποιαδήποτε άλλη χρέωση προμηθευτή".

ουσιαστικά αυτό να έχεις δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, c23 είπε

Εγώ Volterra έχω από Γενάρη, τη βρήκα μέσω του excel εδώ και ήθελα κάτι χωρίς δέσμευση καθώς είμαι στο νοίκι..

 

Μαζί με την αίτηση με στείλανε και ένα τιμοκατάλογο, ο οποίος έχει ειδικούς όρους από κάτω που αναφέρει:

"1 H τιμή του προγράμματος είναι σταθερή και δεν επηρεάζεται από τις διακυμάνσεις της Οριακής Τιμής Συστήματος ή από οποιαδήποτε άλλη χρέωση προμηθευτή".

 

Σε 3 λογαριασμούς έως τώρα δεν έχω δει κάτι έξτρα σε χρέωση.

Κι εμενα στο επαγγελματικο το ιδιο ακριβως μου εστειλαν.Ενα εντυπο με ειδικους ορους που αναφερει με λιγα λογια οτι δεν θα εχει ΟΤΣ η οποιαδηποτε αλλη ρητρα.

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ουσιαστικά αυτό να έχεις δηλαδή.

Ακριβως εχεις αυτο και εισαι οκ.

Μεχρι τωρα στους 2 πρωτους λογαριασμους δεν εχω ρητρα.Το λεει ετσι κι αλλιως στο ειδικο εντυπο οτι δεν θα εχω ρητρα.

Το ιδιο ισχυει και για το οικιακο οπως ειπε ο c23.

1 ώρα πριν, korakios είπε

βγήκε και ο πρώτος εκκαθαριστικός mynrg , όλα καλά :)

Διαπίστωσα οτι στο mynrg δε μπορείς να κατεβάσεις προηγούμενο λογαριασμό παρα μόνο τον τελευταίο , ευτυχώς στο app τους έχει όλους.

Επίσης δε βλέπω ΕΛΑΠΕ χρέωση , σούπερ !

Σημερα σου τον εστειλαν τον εκκαθαριστικο?

Ολα οκ με τις χρεωσεις ε?

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Καλημέρα τι εννοείς ενημέρωση? δεν σου έρχεται με e bill ο λογαριασμός?

Ένα απλό Email ήρθε με το ποσό,τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kzaxas είπε

Ένα απλό Email ήρθε με το ποσό,τίποτα άλλο.

ίδια φάση με Ζενιθ, σε ειδοποιούν οτι βγήκε αλλά λόγω αποχώρησης ,είχαν καταργήσει το προφίλ του λογαριασμού στο site

Δες μήπως υπάρχει στο app ,αν όχι ή δεν είχες ποτέ το app ,ζητά τους να στον στείλουν μέσω email

29 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σημερα σου τον εστειλαν τον εκκαθαριστικο?

Ολα οκ με τις χρεωσεις ε?

Ναι , απλά δε φαίνονται αναλυτικά οι ρυθμιζόμενες . Έκανα μια επαλήθευση περισσότερο λόγω νυχτερινού και είναι κομπλέ.

25Ε έκπτωση , 50 ευρώ εγγύηση

Απλά λόγω έναντι που δεν το είχα πληρώσει , ήταν ένας αχταρμάς , με πήρε κανα μισάωρο να καταλάβω τι έγινε. (ήταν και η έκπτωση και η εγγύηση)

Ουσιαστικά ξαναβάλανε έκπτωση 2η φορά και πρόσθεσαν πάλι το κόστος απο τις έναντι κιλοβατώρες και αφαίρεσαν δημοτικά τέλη 😁

Ο επόμενος δε θα έχει τέτοια ευτυχώς , πάντως η χρέωση είναι κανονική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, korakios είπε

Δες μήπως υπάρχει στο app ,αν όχι ή δεν είχες ποτέ το app ,ζητά τους να στον στείλουν μέσω email

Και στο App τζιφος.Μεχρι χθες έβλεπα κανονικά τους λόγους λογαριασμούς.Δεν πειράζει θα έχουν να παίρνουν μέχρι να συνετιστουν.Να δω αν με χρέωσαν και καμιά ρήτρα αποχώρησης, εκεί είναι που θα περιμένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, korakios είπε

ίδια φάση με Ζενιθ, σε ειδοποιούν οτι βγήκε αλλά λόγω αποχώρησης ,είχαν καταργήσει το προφίλ του λογαριασμού στο site

Δες μήπως υπάρχει στο app ,αν όχι ή δεν είχες ποτέ το app ,ζητά τους να στον στείλουν μέσω email

Ναι , απλά δε φαίνονται αναλυτικά οι ρυθμιζόμενες . Έκανα μια επαλήθευση περισσότερο λόγω νυχτερινού και είναι κομπλέ.

25Ε έκπτωση , 50 ευρώ εγγύηση

Απλά λόγω έναντι που δεν το είχα πληρώσει , ήταν ένας αχταρμάς , με πήρε κανα μισάωρο να καταλάβω τι έγινε. (ήταν και η έκπτωση και η εγγύηση)

Ουσιαστικά ξαναβάλανε έκπτωση 2η φορά και πρόσθεσαν πάλι το κόστος απο τις έναντι κιλοβατώρες και αφαίρεσαν δημοτικά τέλη 😁

Ο επόμενος δε θα έχει τέτοια ευτυχώς , πάντως η χρέωση είναι κανονική

Πως κι εχεις 50 ευρω εγγυηση....μηπως γιατι τοσο πληρωνες και στον προηγουμενο παροχο?

Εγω 130 ευρω.

Επρεπε να το ειχα αλλαξει οταν εφυγα απο την ΔΕΗ αλλα πριν λιγο καιρο το εμαθα οτι για ΚΟΤ απο 130 που ηταν η εγγυηση μπορουσα να το κανω στα 20 ευρω.

Δεν πειραζει δεν πανε χαμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πήρανε χτες από Φυσικό Αέριο Αττικής για να μου κάνουν προσφορά για ηλεκτρικό ρεύμα...Μου λέει 'μόνο πεντέμιση λεπτά η κιλοβατώρα'...Τους ρωτάω για ΟΤΣ...(αιφνιδιάστηκε ο πωλητής) και μου λέει 'δεν έχει ενεργοποιηθεί εδώ και δύο χρόνια'...

Αλήθεια λέει; Χλωμό το κόβω, δεν συνηθίζεται...^_^

Επεξ/σία από panosssss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panosssss είπε

Με πήρανε χτες από Φυσικό Αέριο Αττικής για να μου κάνουν προσφορά για ηλεκτρικό ρεύμα...Μου λέει 'μόνο πεντέμιση λεπτά η κιλοβατώρα'...Τους ρωτάω για ΟΤΣ...(αιφνιδιάστηκε ο πωλητής) και μου λέει 'δεν έχει ενεργοποιηθεί εδώ και δύο χρόνια'...

Αλήθεια λέει; Χλωμό το κόβω, δεν συνηθίζεται...^_^

όπως τότε....

στην Μάνα σου το πες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το nrg save 40 %  μπορει ; 1) να παρει κοτ Α και  2 )νυχτερινο  μετρητή ;

Ψαχνω κατι  χωρις  ΟΤΣ .Με  κοτ Α και με  νυχτερινο  μετρητη ωστε να μοιραζω την καταναλωση και να μην χανω  το κοτ α

 

 

Επεξ/σία από artshadows
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...