Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Dynamics είπε

πλεον ειναι σε ρυθμιση απο τον νοεμβριο το χρεος!!εχω επιλογες για ιδιωτικη εταιρεια?αν μεινω σε δεη εχω την εντυπωση πως θα ειμαι 15% πανω λογο καθολικης

καλά , η καθολική (που την έχει αναλάβει η ΔΕΗ) είναι πανάκριβη , ρώτα μια-μια εταιρίες να δεις τι γίνεται .

ΚΟΤ δικαιούσαι ?

πάντως δες προγράμματα χωρίς δέσμευση αν είσαι οριακά σε πληρωμές.

(solar, elin ,voltera ,ίσως και ΕΛΤΑ που αν εφαρμόσει ρήτρα αναπροσαρμογής φεύγεις)

Υπόψιν οι πάροχοι συνήθως εκδίδουν μηνιαίο και στηρίζονται σε έκπτωση συνέπειας .

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

καλά , η καθολική (που την έχει αναλάβει η ΔΕΗ) είναι πανάκριβη , ρώτα μια-μια εταιρίες να δεις τι γίνεται .

ΚΟΤ δικαιούσαι ?

πάντως δες προγράμματα χωρίς δέσμευση αν είσαι οριακά σε πληρωμές.

(solar, elin ,voltera ,ίσως και ΕΛΤΑ που αν εφαρμόσει ρήτρα αναπροσαρμογής φεύγεις)

Υπόψιν οι πάροχοι συνήθως εκδίδουν μηνιαίο και στηρίζονται σε έκπτωση συνέπειας .

κοτ δυστυχως οχι! ειναι θεμα η καθολικη γτ αναλογα με τον λογαριασμο ειναι 12+ πανω

η χελωνα ειναι σε εσωτερικο γραφειο κ θα πρεπει να ειμαι εκει για να γινεται η καταμετρηση η αληθεια ειναι οτι θα με βολευε καλυτερα με το διμηνο οπως ειναι της δεη γτ δεν βρισκεται ατομο στον χωρο συνεχεια!να υποθεσω 2μηνο μονο η δεη εχει? η μαγαλυτερη μλκ με την δεη ειναι τα 150 που ζηταει εγγυηση πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βάλεις πάγια εντολή ,συνήθως την επιστρέφουν την εγγύηση

θα σου έλεγα να διαβάσεις το sticky πρώτα και να συμπληρώσεις ετήσιες κιλοβατώρες στο excel.

Μετά ,ανάλογα τι σε συμφέρει ,κοιτάς ανάλογα και εταιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

αν βάλεις πάγια εντολή ,συνήθως την επιστρέφουν την εγγύηση

θα σου έλεγα να διαβάσεις το sticky πρώτα και να συμπληρώσεις ετήσιες κιλοβατώρες στο excel.

Μετά ,ανάλογα τι σε συμφέρει ,κοιτάς ανάλογα και εταιρία

παγια εντολη να υποθεσω να πληρωνεται απο την καρτα αυτοματα η κανω λαθος?στο εξελ που κοιταξα πριν λιγες μερες ελεγε οτι ειναι για οικιακη χρηση ενω εμενα ειναι για γραφειο γιαυτο κ δεν το εψαξα περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Dynamics είπε

παγια εντολη να υποθεσω να πληρωνεται απο την καρτα αυτοματα η κανω λαθος?στο εξελ που κοιταξα πριν λιγες μερες ελεγε οτι ειναι για οικιακη χρηση ενω εμενα ειναι για γραφειο γιαυτο κ δεν το εψαξα περισσοτερο

Ναι πληρωνεται αυτοματα δεν χρειαζεται εσυ να κανεις καποια κινηση.

Στο excel ειναι προγραμματα για οικιακη χρηση και οχι για επαγγελματικη.Θα πρεπει να το ψαξεις λιγο μονο σου για να βρεις προγραμμα για επαγγελματικη χηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτος λογαριασμός ΕΛΤΑ!!!

Περίοδος κατανάλωσης 02/03/2021 έως 23/03/2021. Βάζω αυτά που ενδιαφέρουν και πείτε μου αν βλέπετε κάτι ύποπτο. Εγώ κομπλέ τα βλέπω (νομίζω😁:

image.png.643935f4b0298f605cb65124603323cd.png

image.png.6ad199a3d2d03edeb0e2cf38b3889920.png

Σαν πρώτος λογαριασμός δεν εφαρμόζεται 10% έκπτωση συνέπειας. 50€ η εγγύηση.

Πρώτες εντυπώσεις:

- Λίγο της κακιάς ώρας ο λογαριασμός οπτικά. Και λάθος αναφορά βλέπω, καθώς εκεί που λέει "έκπτωση συνέπειας 39,38" προφανώς και δεν είναι έκπτωση αλλά το καθαρό ποσό που πληρώνω προ εγγύησης.

- Η "πάγια ημερήσια χρέωση 0,18€" λογικά είναι το 0,25€ πάγιο το μήνα αλλά για τις 21-22 μέρες του εκκαθαριστικού.

- Το πρώτο πραγματικό πρόβλημα (για τα δικά μου μέτρα) που εντόπισα με την εξυπηρέτησή τους. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Ή ΣΤΟ ΜΕΗΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!😂

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Πρώτος λογαριασμός ΕΛΤΑ!!!

Περίοδος κατανάλωσης 02/03/2021 έως 23/03/2021. Βάζω αυτά που ενδιαφέρουν και πείτε μου αν βλέπετε κάτι ύποπτο. Εγώ κομπλέ τα βλέπω (νομίζω😁) :

image.png.643935f4b0298f605cb65124603323cd.png

image.png.6ad199a3d2d03edeb0e2cf38b3889920.png

Πρώτες εντυπώσεις:

- Λίγο της κακιάς ώρας ο λογαριασμός οπτικά. Και λάθος αναφορά βλέπω, καθώς εκεί που λέει "έκπτωση συνέπειας 39,38" προφανώς και δεν είναι έκπτωση αλλά το καθαρό ποσό που πληρώνω προ εγγύησης.

- Η "πάγια ημερήσια χρέωση 0,18€" λογικά είναι το 0,25€ πάγιο το μήνα αλλά για τις 21-22 μέρες του εκκαθαριστικού.

- Το πρώτο πραγματικό πρόβλημα (για τα δικά μου μέτρα) που εντόπισα με την εξυπηρέτησή τους. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Ή ΣΤΟ ΜΕΗΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!😂

H Solar😁 πάντως το στέλνει πρώτα στο mail και μετά ταχυδρομικός, πήγα και τον πατέρα μου (από elpedison).

Το έχουμε κάνει οικογενειακή υπόθεση!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Πρώτος λογαριασμός ΕΛΤΑ!!!

Βάζω αυτά που ενδιαφέρουν και πείτε μου αν βλέπετε κάτι ύποπτο. 

- Λίγο της κακιάς ώρας ο λογαριασμός οπτικά.

- Το πρώτο πραγματικό πρόβλημα (για τα δικά μου μέτρα) που εντόπισα με την εξυπηρέτησή τους.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!😂

Σημασια εχει οτι καταφεραν και τον εβγαλαν.:P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

H Solar😁 πάντως το στέλνει πρώτα στο mail και μετά ταχυδρομικός, πήγα και τον πατέρα μου (από elpedison).

Το έχουμε κάνει οικογενειακή υπόθεση!!!!

Χμ, δεν έχω κάτσει καν να ψάξω αν στέλνουν και λογαριασμό στο σπίτι. Θα μας πει ο ΠΑΛΑΙΟΥΡΑΣ ο @ababa641.

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σημασια εχει οτι καταφεραν και τον εβγαλαν.:P:P:P

Amazon.com: One Small Step for a Man One Giant Leap for Mankind NASA Apollo  11 1969 Moon Footprint Lunar Landing Astronaut Famous Motivational  Inspirational Quote Cool Wall Decor Art Print Poster 12x18:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη προσοχη σε ολους γιατι κατα καιρους υπαρχει μεγαλη παραπληροφορηση μεσα στο topic και μερικες φορες ακομα και προωθηση καποιων προγραμματων η παροχων.

Διαβαστε το sticky ολοι προσεκτικα και βαλτε τις καταναλωσεις σας στα excel για να δειτε τι σας συμφερει.Αν υπαρχει καποια απορια ρωτατε αρχικα εδω μεσα και μετα τον παροχο για τον οποιο ενδιαφερεστε.Να διαβαζετε παντα προσεκτικα τις συμβασεις πριν υπογραψετε και να ρωτατε για οτι δεν καταλαβαινετε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μεγαλη προσοχη σε ολους γιατι κατα καιρους υπαρχει μεγαλη παραπληροφορηση μεσα στο topic και μερικες φορες ακομα και προωθηση καποιων προγραμματων η παροχων.

Διαβαστε το sticky ολοι προσεκτικα και βαλτε τις καταναλωσεις σας στα excel για να δειτε τι σας συμφερει.Αν υπαρχει καποια απορια ρωτατε αρχικα εδω μεσα και μετα τον παροχο για τον οποιο ενδιαφερεστε.Να διαβαζετε παντα προσεκτικα τις συμβασεις πριν υπογραψετε και να ρωτατε για οτι δεν καταλαβαινετε.

Πες τα καλέ μου άνθρωπε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτά που βλέπω στα ΕΛΤΑ διαγώνια είναι μάλλον ο λόγος που η εταιρία πάει κατά....

χρεώνουν λάθος? χωρίς ΟΤΣ αρα θα βρεθούν με ζημιές από αυτή την μπίζνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...