Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, MariosX είπε

Η Energy Market είναι αξιόπιστη;  

https://www.energy-market.gr/

 

1 ώρα πριν, korakios είπε

Δε βλέπω να υπολογίζει καν ρήτρες αναπροσαρμογής....

Mηχανη συγκρισης τιμων ειναι αυτο δεν ειναι παροχος ετσι δεν ειναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Mηχανη συγκρισης τιμων ειναι αυτο δεν ειναι παροχος ετσι δεν ειναι?

Απλά συγκρίνει τιμές , βέβαια περισσότερο μπερδεύει τον κόσμο αφού δεν περιλαμβάνει τις ρήτρες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Όταν λες υπάρχοντα μετρητή εννοείς τους ψηφιακούς . Είναι μεν διπλού τιμολογίου αλλά τα 42Ε είναι για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας του νυχτερινού .

 

Όχι δεν είναι ψηφιακός, παλιός αναλογικός είναι που ποτέ δεν έγραψε το κάτω ρολόι με την νυχτερινή χρέωση. Το ακίνητο το είχε μια γιαγιά πριν το αγοράσω. Θα δω τι θα μου απαντήσουν στο mail κι αν δεν υποχωρήσουν θα το ακυρώσω γιατί το διαμέρισμα έχει ελάχιστη κατανάλωση... κατοικείται σποραδικά. Τα 42 € θα τα πάρω πίσω σε 1000 χρόνια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Όχι δεν είναι ψηφιακός, παλιός αναλογικός είναι που ποτέ δεν έγραψε το κάτω ρολόι με την νυχτερινή χρέωση. Το ακίνητο το είχε μια γιαγιά πριν το αγοράσω. Θα δω τι θα μου απαντήσουν στο mail κι αν δεν υποχωρήσουν θα το ακυρώσω γιατί το διαμέρισμα έχει ελάχιστη κατανάλωση... κατοικείται σποραδικά. Τα 42 € θα τα πάρω πίσω σε 1000 χρόνια!!!!

Τότε θα σου βάλουν νέο ψηφιακό.

Μπορείς να συμπληρώσεις το ημερήσιο excel και να δεις ακριβώς πόσα γλυτώνεις ανα έτος απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις αν βάλεις νυχτερινό

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, korakios είπε

Τότε θα σου βάλουν νέο ψηφιακό.

Μπορείς να συμπληρώσεις το ημερήσιο excel και να δεις ακριβώς πόσα γλυτώνεις ανα έτος απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις αν βάλεις νυχτερινό

 

Το έχουν βρει το κόλπο για να πάρουν το 42άρι. Τι κερδίζεις με τον ψηφιακό;

Τα έχω υπολογίσει, με την τωρινή κατανάλωση τρίχες κερδίζω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BigJim34 είπε

Το έχουν βρει το κόλπο για να πάρουν το 42άρι. Τι κερδίζεις με τον ψηφιακό;

Εσύ τίποτα (ίσως χώρο)

2 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Τα έχω υπολογίσει, με την τωρινή κατανάλωση τρίχες κερδίζω!!!

Σε ποιον πάροχο είσαι και πόσες κιλοβατώρες καις ανα έτος ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BigJim34 είπε

Όχι δεν είναι ψηφιακός, παλιός αναλογικός είναι που ποτέ δεν έγραψε το κάτω ρολόι με την νυχτερινή χρέωση. Το ακίνητο το είχε μια γιαγιά πριν το αγοράσω. Θα δω τι θα μου απαντήσουν στο mail κι αν δεν υποχωρήσουν θα το ακυρώσω γιατί το διαμέρισμα έχει ελάχιστη κατανάλωση... κατοικείται σποραδικά. Τα 42 € θα τα πάρω πίσω σε 1000 χρόνια!!!!

Καλησπερα.. Τωρα τελευταια αλλαζουν τον μετρητη σε ηλεκτρονικο ψηφιακο... Παλια αν ειχες τετοιο μετρητη δεν αλλαζαν τον μετρητη... Το εκαναν να γραφει και το νυχτερινο... Σε ποια περιοχη εισαι;; Εχει και αλλους μετρητες εκει που μενεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αλλάξω πρόγραμμα στη μανα μου, ή οποία έχει το "απλό" πρόγραμμα της ΔΕΗ αυτή τη στιγμή.

Η μάνα μου δε δέχεται να πάει σε άλλη εταιρεία, οπότε μιλάμε αναγκαστικά για ΔΕΗ.

Η μάνα μου μένει σε σπίτι 67τμ, με κατανάλωση περίπου 3000 κιλοβατώρες/έτος. Δεν έχει ΚΟΤ, ούτε έχει βάλει νυχτερινό.

Ένας φίλος μου πρότεινε το ΔΕΗ home enter+.

Αυτό το πρόγραμμα δεν το βλέπω καν στο excel, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει. Έχει κάποιος κάποια γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, enteacher04 είπε

Ένας φίλος μου πρότεινε το ΔΕΗ home enter+.

Ίδια χρέωση με το enter έχει , τώρα πρέπει να βγήκε

  • Δωρεάν Υπηρεσία επείγουσας τεχνικής βοήθειας για το σπίτι.
  • Ποσό κάλυψης ανά επίσκεψη έως 100€, αφορά στην επίσκεψη/επισκευή και τυχόν ανταλλακτικά.
  • Αριθμός επισκέψεων: 5 επισκέψεις το έτος συνολικά (έως 2 για υδραυλικό, ηλεκτρολόγο και τεχνικό υαλοπινάκων και έως 1 για κλειδαρά.

😂🤣

τι άλλο θα σκεφτούν !!!!!

6 λεπτά πριν, enteacher04 είπε

Η μάνα μου δε δέχεται να πάει σε άλλη εταιρεία, οπότε μιλάμε αναγκαστικά για ΔΕΗ.

οι ηλικιωμένοι στηρίζουν ΔΕΗ και ΟΤΕ , τα ζω και εγώ όπως και πολλοί άλλοι ....

Το enter νομίζω θέλει ebill για τα 50 ευρώ

Περισσότερα εδώ

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

Εσύ τίποτα (ίσως χώρο)

Σε ποιον πάροχο είσαι και πόσες κιλοβατώρες καις ανα έτος ?

 

Έχω το Home 1 του ΗΡΩΝΑ και μιλάμε για 800kwh -- το πιο πιθανό να γίνουν και λιγότερες μελλοντικά-- το χρόνο. Δεν συμφέρει με τίποτα να δώσω τα 42€.

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.. Τωρα τελευταια αλλαζουν τον μετρητη σε ηλεκτρονικο ψηφιακο... Παλια αν ειχες τετοιο μετρητη δεν αλλαζαν τον μετρητη... Το εκαναν να γραφει και το νυχτερινο... Σε ποια περιοχη εισαι;; Εχει και αλλους μετρητες εκει που μενεις;;

Είναι παλιά πολυκατοικία του 1973 στα Κάτω Ιλίσια. Όλοι οι μετρητές είναι παλιοί. Θα χαλάσουμε και την ομοιομορφία 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, αυτή την στιγμή με Ήρων έχω 85 ημέρα και 62 νύχτα και ΟΤΣ 40-50 και συνέπεια 1%. Μας έφαγε το ΟΤΣ στο εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Αξίζει να πάω ΕΛΤΑ με 1€/μήνα πάγιο 84 ημέρα 62 νύχτα και ΟΤΣ 55-65!!! και συνέπεια 10%;;;

Οι καταναλώσεις μου είναι από 1100 μέχρι 1400 το τετράμηνο.

Δεν βρίσκω πουθενά σχόλια για ΕΛΤΑ ενέργεια...

 

 

Επεξ/σία από angelponiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, angelponiros είπε

Καλησπέρα, αυτή την στιγμή με Ήρων έχω 85 ημέρα και 62 νύχτα και ΟΤΣ 40-50 και συνέπεια 1%. Μας έφαγε το ΟΤΣ στο εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Αξίζει να πάω ΕΛΤΑ με 1€/μήνα πάγιο 84 ημέρα 62 νύχτα και ΟΤΣ 55-65!!! και συνέπεια 10%;;;

Οι καταναλώσεις μου είναι από 1100 μέχρι 1400 το τετράμηνο.

Δεν βρίσκω πουθενά σχόλια για ΕΛΤΑ ενέργεια...

 

 

Ωπ! @ababa641 έσκασε πελάτης!

ouQAcXK.jpg

Δεν είναι κακή λύση (εγώ αυτή έχω), αλλά ίσως με τις μεγαλύτερες καταναλώσεις σου να σε συμφέρει ένα της nrg που έχουν αρκετοί και αναφέρεται συχνά-πυκνά στις τελευταίες σελίδες.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BigJim34 είπε

Είναι παλιά πολυκατοικία του 1973 στα Κάτω Ιλίσια. Όλοι οι μετρητές είναι παλιοί. Θα χαλάσουμε και την ομοιομορφία 😀

Για νυχτερινό εδώ , να μη το spam-άρουμε

 

1 ώρα πριν, BigJim34 είπε

Έχω το Home 1 του ΗΡΩΝΑ και μιλάμε για 800kwh -- το πιο πιθανό να γίνουν και λιγότερες μελλοντικά-- το χρόνο.

Δες κάποιο πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο πχ της Voltera ή περίμενε αν ξαναδώσει κανα 100άρικο η ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Δεν είναι κακή λύση (εγώ αυτή έχω), αλλά ίσως με τις μεγαλύτερες καταναλώσεις σου να σε συμφέρει ένα της nrg που έχουν αρκετοί και αναφέρεται συχνά-πυκνά στις τελευταίες σελίδες.

Ποιο να ειναι αυτο της NRG?:P

Πες το ποιο ρε ειναι δεν υπαρχει θεμα.....τι λες να μας παρεξηγησουν οτι κατευθυνουμε κιολας?

Καλυτερα θα ειναι βεβαια να δει το excel ωστε να διαπιστωσει μονος του τι τον συμφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...