Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Depeche3 είπε

Το fix δεν ειναι κατι σταθερο οποτε θελεις το εχεις οποτε θελεις οχι κ αν αλλαξει η τιμη κ δεν το εχεις ενεργοποιημενο θα πας με την καινουρια λογικα απλα αυτο δεν μου το διευκρινησε ο κολητος μου θα τον ρωτησω αυριο κ θα σας πω 

Πιστεύω όχι και θα το δεις αύριο. Το συμβόλαιο των παλαιών έχει ενεργοποίηση fixed με 4€ και αυτό δεν μπορεί να αλλάξει ετεροχρονισμένα σαν όρος του συμβολαίου. Αλλιώς έχεις δικαίωμα αποχώρησης από τη σύμβαση αζημίως.

Μόλις τώρα, liakjim είπε

E ναι.

Άρα "διαφωνείς" με τον Depeche, γιατί απαντάς σε μένα; 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Άρα "διαφωνείς" με τον Depeche, γιατί απαντάς σε μένα; 😁

Διαφωνώ με σένα γιατί η πληροφορία αλλαγής του προγράμματος ενός παρόχου αφορά πάντα τους νέους πελάτες άρα η αναφορά σε παλιούς είναι εξορισμού εκτός θέματος. Captain obvious φάση😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Μόλις μπουν και οι korakios, HERTHAN που είναι πελάτες και τους αφορά, θα τα δουν πιο διεξοδικά και θα μας απαντήσουν.

 

3 ώρες πριν, korakios είπε

Στο συμβόλαιο που υπέγραψες ,γράφει ξεκάθαρα οτι είναι 4Ε ,αν αυξηθεί πρόκειται για μονομερή αλλαγή με ότι συνεπάγεται .Προσωπικά θα την κάνω αν πάνε να το αυξήσουν

 

5 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

αυτο που ξερω ειναι οτι αν ενεργοποιησεις σημερα το σταματησεις μετα απο 2 μηνες πας στο καινουριο αν το ξανα ενεργοποιησεις αρα ασχετα αν εισαι παλιος απο Τριτη θα εισαι με καινουρια τιμη

αυτό που "ξέρεις" είναι παράνομο

18 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

μακάρι να ήξερα και το συμβόλαιο με ρήτρα πόση τελική έχει για να μπορώ να συγκρίνω.

Διάβασε το συμβόλαιο να δεις πως υπολογίζει τη ρήτρα αναπροσαρμογής.

Μετά μπες στο

https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agoras

για να συμπληρώσεις τη ρήτρα

Ή δες το sticky ,το excel του @vsk συγκεκριμένα και τις οδηγίες , αν και δεν ξέρω αν είναι ενημερωμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Διαφωνώ με σένα γιατί η πληροφορία αλλαγής του προγράμματος ενός παρόχου αφορά πάντα τους νέους πελάτες άρα η αναφορά σε παλιούς είναι εξορισμού εκτός θέματος. Captain obvious φάση😅

Οκ, αλλά ξαναλέω ότι ο Depeche δεν τα διαχώρισε. Και μιλούσε και διαφωνούσε εδώ με άτομα που είναι ήδη πελάτες του προγράμματος και άρα τους αφορούσε άμεσα αν θα το ενεργοποιήσουν ή όχι! Εδώ και τώρα δεν είναι σίγουρος σε αυτό το θέμα! Άρα προφανές μπορεί να είναι για σένα αν δεν παρακολουθείς όλη τη συζήτηση. Φυσικά δε θυμάμαι τα μηνύματα ένα προς ένα, ούτε θα διαβάζω πάλι 5 σελίδες πίσω, αλλά αυτή είναι η αίσθηση που μου έχει αφήσει η συζήτηση.

Edit
Ορίστε και το quote του korakios από πάνω προς επίρρωση όσων γράφω.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Οκ, αλλά ξαναλέω ότι ο Depeche δεν τα διαχώρισε. Και μιλούσε και διαφωνούσε εδώ με άτομα που είναι ήδη πελάτες του προγράμματος και άρα τους αφορούσε άμεσα αν θα το ενεργοποιήσουν ή όχι! Εδώ και τώρα δεν είναι σίγουρος σε αυτό το θέμα! Άρα προφανές μπορεί να είναι για σένα αν δεν παρακολουθείς όλη τη συζήτηση. Φυσικά δεν θυμάμαι τα μηνύματα ένα-ένα, ούτε θα διαβάζω πάλι 5 σελίδες πίσω, αλλά αυτή είναι η αίσθηση που μου έχει αφήσει η συζήτηση.

Edit
Ορίστε και το quote του korakios από πάνω προς επίρρωση όσων γράφω.

Επαναλαμβάνω: όταν υπογράφεις υπάρχουν δεσμευτικοί όροι συμβολαίου.

Το fixed θα είναι στους ειδικούς όρους και έχει στάνταρ τιμή και διάρκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Επαναλαμβάνω: όταν υπογράφεις υπάρχουν δεσμευτικοί όροι συμβολαίου.

Το fixed θα είναι στους ειδικούς όρους και έχει στάνταρ τιμή και διάρκεια.

Αυτά πρέπει να τα εξηγήσεις στον Depeche3:

15 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Το fix δεν ειναι κατι σταθερο οποτε θελεις το εχεις οποτε θελεις οχι κ αν αλλαξει η τιμη κ δεν το εχεις ενεργοποιημενο θα πας με την καινουρια λογικα απλα αυτο δεν μου το διευκρινησε ο κολητος μου θα τον ρωτησω αυριο κ θα σας πω 

Το από πάνω σου δείχνει ότι τα έχει ξεκάθαρα διαχωρισμένα στο μυαλό του;

Sorry, no disrespect, αλλά ανακυκλώνονται οι απαντήσεις οπότε δεν επανέρχομαι επ' αυτού.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Αυτά πρέπει να τα εξηγήσεις στον Depeche3.

Sorry, no disrespect, αλλά ανακυκλώνονται οι απαντήσεις οπότε δεν επανέρχομαι επ' αυτού.

 

Ααααα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Το fix δεν ειναι κατι σταθερο οποτε θελεις το εχεις οποτε θελεις οχι κ αν αλλαξει η τιμη κ δεν το εχεις ενεργοποιημενο θα πας με την καινουρια λογικα απλα αυτο δεν μου το διευκρινησε ο κολητος μου θα τον ρωτησω αυριο κ θα σας πω 

όταν πετάς κοτσάνες πως να σε πάρει κάποιος σοβαρά. Λογικό είναι . Εσύ ο ίδιος ανέβασες screenshot, δε διάβασες που λέει για νέους πελάτες ?

Τώρα αν είπες και ένα σωστό για αύξηση του fixed να το βράσω αν κάθομαι και δίνω σημασία σε όλα τα υπόλοιπα που πετάς....(εκεί κολλά η παραπληροφόρηση alert)

Επίσης στο 4U συνεχίζει η δωροκάρτα shell 50E

Μένει να δούμε τι ισχύει για το save 40% ,αν θα συνεχίσει να υπάρχει όπως έχει

Με το που ενημερώσουν και το site για το fixed θα διορθώσω και τα excel (να βγάλω και τα 50Ε δώρο του home enter...)

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΤΟ SAVE 40% ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΟ EBILL για πόντους shell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις βλεπω δεν σου εφτασε που οτι ειπα βγηκε εσυ που κοροιδευες .......

Ρωτα εσυ ο παλιος στην εταιρια την Τριτη , εγω ο παλιος αν ενεργοποιησω το fix σημερα τι τιμη θα εχει το fix;;; 

Το fix ειναι κατι εξτρα στο προγραμμα κ παιρνεις την τιμη που υπαρχει εκεινη την στιγμη που το ενεργοποιεις ειτε εισαι παλιος ειτε εισαι καινουριος δηλ αν αυριο το ενεργοποιησεις κ δεν το βγαλεις καθολου ξανα θα εχεις παντα 4 ευρω αν ομως καποια στιγμη το σταματησεις κ το ξαναβαλεις θα πας στην τιμη που θα υπαρχει τοτε μπορει να ειναι 9,90 μπορει κ αλλη δεν το ξερουμε αυτο .....

Ρωτα κ πες ..

Να δουμε τι θα σου πουν ...........το ξαναλεω μπορει να εχεις δικιο ειναι το μονο που δεν ξερω γιατι δεν το ρωτησα .......

Το save 40 παραμενει το ιδιο , το μονο που αλλαζει ειναι η εκπτωση απο 25 παει 20 , οπως στα μισα πεφτουν κ οι καρτες shell που δινει πλεον ειναι 25 ευρω για καθε παροχη .

Κ οπως ειπα θα υπαρχει καινουριο προγραμμα με 0,061 τιμη , 2,90 παγιο με ενεργοποιηση ebill 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Το fix ειναι κατι εξτρα στο προγραμμα κ παιρνεις την τιμη που υπαρχει εκεινη την στιγμη που το ενεργοποιεις ειτε εισαι παλιος ειτε εισαι καινουριος δηλ αν αυριο το ενεργοποιησεις κ δεν το βγαλεις καθολου ξανα θα εχεις παντα 4 ευρω αν ομως καποια στιγμη το σταματησεις κ το ξαναβαλεις θα πας στην τιμη που θα υπαρχει τοτε μπορει να ειναι 9,90 μπορει κ αλλη δεν το ξερουμε αυτο .....

Άλλα λέει το συμβόλαιο που υπέγραψα και έχω στα χέρια μου. Γιατί ζορίζεσαι και λες μπαρούφες ?!

9 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Συνεχιζεις βλεπω δεν σου εφτασε που οτι ειπα βγηκε εσυ που κοροιδευες .......

5 χρονο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ λες δηλ οτι επειδη εισαι παλιος αν το σταματησεις αυριο κ το ξαναβαλεις την Πεμπτη θα εχεις 4 ευρω ;;;;;

Στο ξαναλεω ρωτα......

Μπες μετα κ πες ..........

Στο ξαναλεω το fix αλλαζει ......

Οταν συνεχιζεις χωρις να ξερεις 3χρονο .......

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Depeche3 είπε

Εσυ λες δηλ οτι επειδη εισαι παλιος αν το σταματησεις αυριο κ το ξαναβαλεις την Πεμπτη θα εχεις 4 ευρω ;;;;;

Στο ξαναλεω ρωτα......

Δεν το έχω βάλει καν , απο εβδομάδα θα ενεργοποιηθεί , μετά τις 31/5 δηλαδή για την κατανάλωση του Ιουλίου . 4ευρώ ενεργοποίηση του fixed ,διάρκεια ενός μήνα , ανα μήνα μπορεί κάποιος να το απενεργοποιεί .

Αυτά αναφέρει το συμβόλαιο, οι μπαρούφες που γράφεις δεν αναφέρονται πουθενά

Δηλαδή θεωρείς οτι η πατάτα που πετάς επειδή σου φαίνεται λογικό ,υπερισχύει ένα συμβόλαιο που είμαι σίγουρος οτι δεν έχεις καν διαβάσει ?

7 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Έλα παιδιά...

GIF Images of a White Flag. Surrender Beautifully, Download for Free

Αύριο τα νεότερα.

εκεί που τελειώνει η λογική αρχίζει ο στρατός , σωστό gif 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν το έχω βάλει καν , απο εβδομάδα θα ενεργοποιηθεί , μετά τις 31/5 δηλαδή για την κατανάλωση του Ιουλίου . 4ευρώ ενεργοποίηση του fixed ,διάρκεια ενός μήνα , ανα μήνα μπορεί κάποιος να το απενεργοποιεί .

Αυτά αναφέρει το συμβόλαιο, οι μπαρούφες που γράφεις δεν αναφέρονται πουθενά

Δηλαδή θεωρείς οτι η πατάτα που πετάς επειδή σου φαίνεται λογικό ,υπερισχύει ένα συμβόλαιο που είμαι σίγουρος οτι δεν έχεις καν διαβάσει ?

εκεί που τελειώνει η λογική αρχίζει ο στρατός , σωστό gif 😁

ΟΚ περιμενω να μου πεις την πεμπτη που θα το ενεργοποιησεις τι τιμη θα εχεις να δουμε για αλλη μια φορα ποιος λεει μπαρουφες εδω μεσα κ ποιος οχι..........

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...