Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Smart nrg | nrg

Περιμενω τον ειδικο τον κορακιο να ενεργοποιησει το φιξ με 4 ευρω ή οποιονδηποτε εδω μεσα παλιο πελατη της nrg απο σημερα και μετα .............

Παραπληροφορηση αλερτ ο φιλος μας ο κορακιος ..........

Ελπιζω να μην πηρε καποιον στον λαιμο του 

17 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μόλις τσέκαρα το site της ενερτζυ, αναιβασαν το fixed, μπήκε νέο πρόγραμμα τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι πως ήταν παλιότερα. 

Το καινουριο ειναι το smart μονο τα υπολοιπα εμειναν τα ιδια , μειωθηκαν κ τα ποσα στις επιταγες shell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα αίτηση για το save την Τετάρτη, έβαλα και το fixed, αλλά ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση, εμένα με πιάνει με τα 4ευρω έτσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Εγώ έκανα αίτηση για το save την Τετάρτη, έβαλα και το fixed, αλλά ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση, εμένα με πιάνει με τα 4ευρω έτσι; 

Για υφισταμενους πελατες 4 ευρω ειναι το fixed.

Αν εχει ολοκληρωθει η διαδικασια λογικα με 4 ευρω θα ειναι κι εσενα το fixed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Εγώ έκανα αίτηση για το save την Τετάρτη, έβαλα και το fixed, αλλά ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση, εμένα με πιάνει με τα 4ευρω έτσι; 

Αν εβαλες το φιξ σε πιανει με 4 ευρω ασχετα αν εχει τελειωσει , φιξ με 4 ευρω εχουν οσοι το ειχαν ενεργοποιησει μεχρι παρασκευη ειτε νεοι ειτε παλιοι απο εκει κ περα ειναι 9,90 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν υπάρχει κάποιος να έχει συμβόλαιο με energy να μας δείξει τις και επιτέλους για το fixed;

Τι ακριβως θελεις να σου δειξει ,δεν καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν υπάρχει κάποιος να έχει συμβόλαιο με energy να μας δείξει τις και επιτέλους για το fixed;

Δεν χρειαζεται liak τα γραφει και στο site.Για νεους πελατες ειναι 9,90 και για τους υφισταμενους(παλιους) 4 ευρω.

Αν ειναι καποιος πελατης πριν τις 31/05 και θελει να το ενεργοποιησει μπορει να το κανει με 4 ευρω.

Ολα αυτα συμφωνα με το site.

edit:Στο τελος των προγραμματων φαινεται κι εδω με τις επιλογες που εχει.

1788012299_.PNG.7c86d9de4e548cb33bd4cbe88d6eb547.PNG

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην γινομαι εγω ο κακος εδω μεσα ας παρει καποιος τηλ οπως πηρα εγω κ να πει οτι ειναι παλιος πελατης χωρις να εχει φιξ ενεργο , μπορω να το εχω με 4 ευρω ή με την καινουρια τιμη ;;;

Να δουμε τι θα του πουν να τελειωσει αυτο το πραγμα κουρασε........

Ξαναπηρα κ το ιδιο πραγμα μου ειπαν 4 ευρω εχουν μονο οσοι το ειχαν μεχρι Παρασκευη ενεργοποιημενο , οι υπολοιποι νεοι κ παλιοι 9,90 .......

Βγαλτε φωτογραφιες τις σελιδες εσεις κ επιμενετε.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς αποδεικνύεται άλλη μια φορά η αλήθεια που τόσο καιρό κρύβουν όλοι. Υπάρχει φθηνό ρεύμα και αρνείται να το παρέχει η ΔΕΗ που είναι κακιά και ακριβή, ενώ οι εναλλακτικοί είναι άγγελοι με φωτοστέφανο που προσφέρουν φθηνότερο το ρεύμα; Τότε γιατί έχουν κάνει τόσες αυξήσεις όλοι τον τελευταίο χρόνο;Όσο μέσω των δημοπρασιών  ΝΟΜΕ ( που κράτησαν 5 χρόνια  μέχρι Μάιο του 20) η ΔΕΗ πουλούσε στους εναλλακτικούς το ρεύμα κάτω του κόστους παραγωγής, οι εναλλακτικοί έγιναν μάγκες (τζάμπα) κατηγορώντας τη ΔΕΗ ως ακριβή και δηλώνοντας φθηνοτεροι.Οταν τον Αύγουστο του 19 η ΔΕΗ αύξησε τα τιμολόγια της η είδηση έπαιζε επί μήνες σε όλα τα κανάλια. Από τότε όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι έκαναν αυξήσεις. Το είδατε να παίζει πουθενά; Δηλαδή απόψε αν δούμε ειδήσεις θα παίξει θέμα η αύξηση του fixed της nrg;Η Αγορά είναι αδυσώπητη και κανένας εναλλακτικός δεν θα κάτσει να πουλάει το ρεύμα σε μας σε τιμή χαμηλότερη απ ότι του κοστίζει για να μας κάνει να ωφεληθουμε.Ολοι θέλουν να έχουν κέρδος. Δεν φτιαξαν εταιρείες για την ψυχή της μάνας τους.Το ζήτημα είναι πόσοι μπορούν να το αντιληφθούν αυτό.Καπως έτσι κερδίζουν οι παπατζήδες. Σου δείχνουν πόσο εύκολο είναι να βρεις τον παπά και να κερδίσεις στην δοκιμή  (παραπλανητική διαφήμιση) και μόλις επιλέξεις να παίξεις σε μαδάνε κανονικά. Κι ας είχες την πεποίθηση πως μπορείς να τους κερδίσεις στο τέλος βγαίνεις χαμένος.

Ο νοών νοείτω .Καλή τύχη σε όλους. 

Επεξ/σία από cinrtc
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, korakios είπε

άλλα λένε τα excel ,

έγινε αναφορά

Δηλαδή τα excel λένε ότι στις ειδήσεις παίζουν όσες αυξήσεις γίνονται από τους εναλλακτικούς;Τα excel λένε πως δεν αυξάνουν την τιμή του fixed σε όσους καταφεύγουν σ αυτό για να γλιτώσουν την ρητρα οριακής τιμής συστήματος; 

Και τελικά γιατί αυξάνουν τιμές αν μπορούν να πουλάνε ρεύμα φθηνότερα;

Αναφορά κάνει όποιος δεν έχει επιχειρήματα να παραθέσει για να απαντήσει.Γιατι δεν έκανες αναφορά 3 μέρες τώρα για το  "παραπληροφορηση alert" που έλεγες για τον φίλο;

Γιατί εκεί απαντούσες; 

Δεν πειράζει η αλήθεια δεν σβήνει όσο κι αν το επιθυμείς.

Απλά ο δημόσιος διάλογος  είναι πολύ ενοχλητικός όταν δεν μπορείς να πεισεις με επιχειρήματα όσους τον παρακολουθούν.

Επεξ/σία από cinrtc
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Δηλαδή τα excel λένε ότι στις ειδήσεις παίζουν όσες αυξήσεις γίνονται από τους εναλλακτικούς;Τα excel λένε πως δεν αυξάνουν την τιμή του fixed σε όσους καταφεύγουν σ αυτό για να γλιτώσουν την ρητρα οριακής τιμής συστήματος; 

Και τελικά γιατί αυξάνουν τιμές αν μπορούν να πουλάνε ρεύμα φθηνότερα;

Αναφορά κάνει όποιος δεν έχει επιχειρήματα να παραθέσει για να απαντήσει.Γιατι δεν έκανες αναφορά 3 μέρες τώρα για το  "παραπληροφορηση alert" που έλεγες για τον φίλο;

Γιατί εκεί απαντούσες; 

Δεν πειράζει η αλήθεια δεν σβήνει όσο κι αν το επιθυμείς.

Απλά ο δημόσιος διάλογος  είναι πολύ ενοχλητικός όταν δεν μπορείς να πεισεις με επιχειρήματα όσους τον παρακολουθούν.

Όταν α<β , διαλέγω το α. Εσύ;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μέχρι να σβηστούν ας μπω στον κόπο

1 ώρα πριν, cinrtc είπε

η ΔΕΗ που είναι κακιά και ακριβή

Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι κακιά , κρατάμε το ακριβή

1 ώρα πριν, cinrtc είπε

ενώ οι εναλλακτικοί είναι άγγελοι με φωτοστέφανο που προσφέρουν φθηνότερο το ρεύμα;

δεν μας ενδιαφέρουν τα φωτοστέφανα ,απλά είναι φθηνότεροι

1 ώρα πριν, cinrtc είπε

Η Αγορά είναι αδυσώπητη και κανένας εναλλακτικός δεν θα κάτσει να πουλάει το ρεύμα σε μας σε τιμή χαμηλότερη απ ότι του κοστίζει για να μας κάνει να ωφεληθουμε.Ολοι θέλουν να έχουν κέρδος

Δεν μας ενδιαφέρει άμεσα η αγορά ,απλά να βρούμε το φθηνότερο

5 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Τα excel λένε πως δεν αυξάνουν την τιμή του fixed σε όσους καταφεύγουν σ αυτό για να γλιτώσουν την ρητρα οριακής τιμής συστήματος; 

στα excel ,αναφέρεται η τιμή του fixed (δεν έχω διορθώσει ακόμα το 4U, θα μπει και το smart, τα save 40% παραμένει ακόμα)

6 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Αναφορά κάνει όποιος δεν έχει επιχειρήματα να παραθέσει για να απαντήσει

όχι , σε όσους δε μπορούν να χειριστούνε ένα excel και λένε οτι να'ναι

7 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Γιατι δεν έκανες 3 μέρες τώρα για το  παραπληροφορηση alert που έλεγες για τον φίλο;

Δεν τον έκανα αναφορά γιατί μπορεί όντως να αυξάνονταν το fixed . To παραπληροφορηση alert έγινε σε συγκεκριμένο σχόλιο αλλά βαριέσαι να διαβάζεις

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58650142

10 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Δεν πειράζει η αλήθεια δεν σβήνει όσο κι αν το επιθυμείς.

Η αλήθεια βρίσκεται στα excel 👼😁

10 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Απλά ο δημόσιος διάλογος  είναι πολύ ενοχλητικός όταν δεν μπορείς να πεισεις με επιχειρήματα όσους τον παρακολουθούν.

Κατέβασε το excel ,κάνε edit μόνο σου το fixed στο 4u να είμαστε σωστοί και πόσταρε τι σε συμφέρει απο πάροχο . Αν βρεις κάτι άλλο με επιχειρήματα δεκτό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Όταν α<β , διαλέγω το α. Εσύ;

Κι εγώ αρκεί τα α και β να είναι σταθερές και όχι μεταβλητές. Γιατί άλλαξαν το εύρος της OΤΣ ,μετά άλλαξαν τους τύπους που την υπολόγιζαν με Λπ3 λπ2 ΜΜΚΘΣΣ Και δεν συμμαζεύεται και όσοι τους πηραν χαμπαρι και ετρεξαν να προστατευτούν κάτω από την ομπρέλα του fixed ,τώρα τους αυξάνουν και την τιμή του fixed. 

Κάποια μέρα θα δεις την αλήθεια στο λογαριασμό σου.

Καλό βράδυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...